Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   32 / 138
(#) zombee válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Hello!

A föld és a nulla összekötése, a föld pótlása a nulláról tilos!
Nullszakadás esetén a készülékeken át(hűtő, TV, mikró, bármi!) a fázis kijuthat a testre!
Javaslom a lakásod áramhálózatának átvizsgáltatását, mert ha jól értelmezem, nálad ez életveszélyes!
(#) Hodinka válasza zombee hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Idézet:
„Javaslom a lakásod áramhálózatának átvizsgáltatását, mert ha jól értelmezem, nálad ez életveszélyes!”

Ez most nekem szól?
Idézet:
„A föld és a nulla összekötése...”

Ki írt itt ilyet?
(#) zombee válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Hello!

Nem neked szólt, hanem "szöszmösz" részére!
Kora reggel még nem figyelek hogy hová kattintok...
(#) gbezzegi hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok!

A beteg egy Samu CE283GN grilles mikró.
Bővebben: Link
Pár napja úgy viselkedik melegítés közben, mintha áramszünetet észlelne. Magyarul újraindulgat.
Melegítése továbbra is remek, belül égésnek nyoma nincs.
Vezérlés nem kapna elég delejt? Trafó haldoklik?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Gábor
(#) szöszmösz válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Helló.

Más készülék nem ráz. A mikró is csak akkor ha mezitláb vagyok és vizes a lábam. Mármint zuhanyzás után ha melegitek valamit. De nem tudom, hogy normális e ez. De engem akkor is nyugtalanit, hogy a házon van összekötve a trafó, dioda, magnetron.
(#) kadarist válasza gbezzegi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szia!
Lehet, hogy valamelyik nyáklapon mozgósodott ki egy forrasztás. Nézd át a csatlakozókat is.
(#) szöszmösz válasza zombee hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Zombee.

A föld és nulla összekötése tilos?
A villanyóráknál van összekötve.
Ez mondjuk nekem is fura, mert így két nulla van a házba.
De ha egy készülék testzárlatos akkor is lekéne küldenie a biztositékot. Nem?
(#) zombee válasza szöszmösz hozzászólására (») Jan 7, 2011 / 1
 
Ha nullszakadás van akkor a testzárlat sem záródik le, így nem küldi le a biztit.
Kivéve ha van ilyen kapcsoló(20mA-nél leold, de nem jut eszembe a neve).

A villanyóránál való lekötés úgy már helyes, mert odáig a szolgáltató felel.
De az hogy "a házban össze van kötve a nulla és a föld" azt sejteti hogy valahol máshol van összeköve, pl. a konnektornál.

Mindenhol van védőföldelés, kivéve régi házakban ahová nem vezettek be anno(1970 előtt).
Pl. nagymamáméknál az éjszakaiáram bekötésekor(addig nem volt bojler) derült ki hogy nincs védőföldelés...
(#) gbezzegi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Burkolatot leszedtem, szemmel láthatólag minden rendben. Holnap csinálok fotót, megmuti.
24V megvan, lehet, h az elektronika vacakol?
Noénaztnemtudom
(#) Hutty válasza szöszmösz hozzászólására (») Jan 8, 2011 / 1
 
Nagyon úgy néz ki, ez a mikro éppen nincs földelve. A mikrokban szokott "emi filter" lenni, ami a föld felé szűri a fázist és a nullát, ezért kellene megbízható földelésnek lennie. Ennek a szűrőnek a földárama csekély (mA nagyságrendű), a biztosíték észre sem veszi. Viszont a tested ellenállása nagy, kb fél hálózati feszültséget érzel, ha hozzáérsz. A mikro háza és egy csap közöt mérni lehetne feszültséget. Kivéve ha műanyagcsöves a rendszer.
(#) Hutty válasza zombee hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
FI vagy ÉV relé.
(#) zombee válasza Hutty hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nálunk a mikró van bedugva egy földeletlen konnektorba, és nincs probléma vele, nem is csíp.
Egyébként az emi-filteres áram a milliampernél is kisebb, és majdnem veszélytelen.
Csípni csíp ami kellemetlen lehet, max. akkor veszélyes ha lágyrésszel(pl. nyelvvel) érnek hozzá.
Persze ez mindig a védőföldelés hiányát jelzi amit meg kell oldani.

Egy ismerősöm számítógépe rázott kegyetlenül. Földelt volt az elosztó, de a konnektor nem amibe az belement.
Az elosztó a radiátor alatt volt, a vízhálózat pedig vascsöves és külön földelése van.
Fogtam egy földeléses villásdugót, a földkivezetését rábilincseltem a radiátorcsőre, majd bedugtam. Jééé, lett földelés!
(#) szöszmösz válasza zombee hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Akkor ha jól értem, az óránál össze lehet kötve a föld s nulla. De akkor két nullám van?
Mondjuk a másik nulla is ugyan azt a célt szolgálja mintha föld lenne.
Az eredeti problámhoz visszatérva akkor a mikroban is nullszakadás lenne? Ezért ráz a ház oldalán a csavar?(mezitláb).
És azt nem lehet valahogy mérni, hogy egyáltalán van e földelés, vagy csak el van ágaztatva a nulla?
(#) zombee válasza szöszmösz hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nem ugyanaz a nulla van, mégha össze is van kötve.
A nulla áramot vezet, a föld pedig a fém testtel rendelkező eszközök potenciálját egyenlíti ki.
Egy mikró fémteste az erős sugárzás hatására feltöltődhet, illetve az EMI filter is átbocsájt némi áramot a testre. Ezt is elvezeti a földelés.
Mellékes szerepe az, hogy testzárlat esetén elvezeti az áramot, és megvéd az áramütéstől.

Ha nullszakadás van az eleve rossz, akkor nem működhet a mikród! Földelésről tilos működnie!
Azért ráz, mert a konnektora nincs rendesen földelve!
Azt kell kimérni, nem a mikrót! A földelés a levegőben lóg!
(#) Hodinka válasza szöszmösz hozzászólására (») Jan 8, 2011 / 1
 
Idézet:
„De engem akkor is nyugtalanit, hogy a házon van összekötve a trafó, dioda, magnetron.”

Amint írtam is,a trafó szekunder körének ehhez az égvilágon semmi köze,mivel az galvanikusan le van választva a hálózatról és az,hogy a házon keresztül záródik még nem jelent semmit.A mikró azért ráz,mert valahol rossz a földelés,és ha a mikró háza földeletlen,akkor a kűlső burkolaton kapacitív jellegű áram fog folyni a föld felé,amelyet elég kellemetlen csípések és bizsergések kísérnek,ezért kellene kimérni először a földelő vezetéket a mikrón,ha az jó,akkor a konnektornál lesz a gond.
(#) Hodinka válasza zombee hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Idézet:
„Nálunk a mikró van bedugva egy földeletlen konnektorba, és nincs probléma vele, nem is csíp.”

De ugye ez attól is függ,hogy épp milyen talajon állsz.Mondjuk a száraz fa padló már elég jól szigetel.Valami műanyag székről meg akár nyalogathatnád is a fázist,akkor sem éreznél semmit.
(#) zombee válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
járólap van, alatta beton. és ha fázisra nyúlnék azt megérezném...
(#) szöszmösz válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hodinka.

A fázis meg a nulla forditva volt bekötve a mikró panelra.
Megforditottam, most már nem világit a fázis ceruza a ház oldalán lévő csavarnál. De viszont akkor sem ha forditva dugom be a konnektorba!
(#) szöszmösz válasza szöszmösz hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ezt mindenkitől kérdezem.
Bár ez a konnektor is abban a hálózatban van amelyikben a mikró.
Földeletlen konnektor. Beledugok egy földelt hosszabitót, és a fáziscerka világit a dugó földelés részénél.
A hosszabitó jó, vezetékek nem zárlatosak. Akkor is csinálta ezt amikor a villásdugóba csak simán egy darab vezetéket kötöttem be. De nem mindig, néha világit néha nem. Most a fázis sugározhat át a földelés vezetékre, vagy belőlem jön ennyi áram?? :eek2:
Itt vannak képek.
(#) gbezzegi válasza gbezzegi hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok,

íme a Samu (nem) működés közben.
Ötlet?

Köszi, Gábor

Bővebben: Link

(3 napig él a link)
(#) zombee válasza szöszmösz hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ha megfordítva nem ráz akkor valami biztosan "ereszt".
(#) zombee válasza gbezzegi hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Vagy valamelyik biztonsági elem(ajtóérzékelő, termosztát, indítórelé) jelez(v. nem jelez).
Az indítórelére azért gyanakszom, mert kb. akkor áll le amikor az indítórelének nyitnia kell.

A másik hogy az elektronika szállt el, vagy valami megzavarja.
Megzavarhatja meghibásodott(pl. beragadt) nyomógomb is.
Volt nálam egy digitális mikró amin tekerő állította a fokozatot. Sűrűn kiírogatott "grill" szöveget, holott nem is grilles a sütő. Hibája az volt, hogy a tekerő árintkező PAD-jei kiszakadtak, újra kellett forrasztani.

Ha nem oldható meg másképp, akkor a vaterán nézni kell egy azonos típusú mikrót ami "nem melegít", és a vezérlését átrakni. Illetve, ha megér egykét ezer Ft-ot akkor a vezérlést meg is lehet építeni.
Ha nem értesz a mikrokontrollerekhez akkor én is vállalhatom egy új vezérlőegység megépítését.
Őszintén, kár ezért a mikróért...
(#) matekoos hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Szevasztok,

Electrolux ems2340x mikróm, megadta magát egy vihar alkalmából. Elvittem szervízbe, ahol a szakik azt mondták, a vezérlőpanel ment tönkre. Cserélhető ez? Érdemes vele foglalkozni?
Mit tanácsoltok?

(Van egy hasonló körülmények között eltávozott dvd lejátszóm is. Azzal lehet kezdeni valamit, vagy kuka?)

Köszönöm a segítséget.

Üdv: Máté
(#) zombee válasza matekoos hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Az előző hozzászólásom itt is érvényes.
Egy új, gyári vezérlőpanelt mikró-árban adnak(éljen a környezetszennyezés), ezért vagy a vaterán keresel egy azonos típusú mikrót jó vezérlővel, vagy egy új vezérlőt kell építeni neki(pl. AVR vagy PIC).

A vezérlő megépítésében segíthetek, de ha megoldható a mikró átadása(bp. XI. vagy Zala Megye) akkor megbeszélhetjük hogy megépítem.
(#) ledacs hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy problémás Hyundai HMW23ldg mikróm-k.b 10éves.
Néha önálló életre kel és össze vissza ugrál a programok között/digitális/,de azért lehet használni amikor jól viselkedik.Az egyik ismerősom azt mondta.hogy valószínű a programja hibás.Nem szeretném kidobni mert amúgy nagyon a szívemhez nőtt. HA valaki tudna segíteni azt megköszönném. További jó hétvégét nektek!
(#) Rafael hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Ma reggel óta a Samsung M6235 -ös mikrosütőnk nem melegít...
Az első melegítés megtörtént, a másodiknál viszont gyenge füst vagy égett féle szag érződött a szüleim elmondása szerint, de semmi különösebb nem történt. Na azóta nem képes melegíteni semmilyen fokozaton.
Hozzávetőleg 15 éves, de amúgy nagyon jó állapotnak örvend a gép. Teljesen analóg, csupán egy időzítő, egy teljesítmény szabályzó és egy ajtónyitó gombja van.
- Jelen esetben normális mikrosütő hangot ad, a tányér forog, a lámpa világít, levegőt fúj ki azaz ránézésre semmi sem utal arra, hogy hibás lenne. Mégis hidegen hagy mindent.
Szerintetek mi okozza a problémát? Érdemes belenézni vagy inkább vegyünk egy újat?
(#) xyxx válasza Rafael hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hello
Érdemes belenézni lehet, hogy csak a nagyfeszültségű biztosíték ment ki. Vagy az egyenirányító dióda, ha ezek rendbe vannak akkor viszont magnetron csere, de ekkor már inkább vegyetek újat.
(#) Rafael válasza xyxx hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Tehát szerinted végülis, akkor van ez a jelenség amikor a magnetron tönkremegy, illetve a működéséhez szükséges bizti vagy dióda?
Amúgy szokott olyat csinálni általában, hogy lecsapja az autómatát, ha nem tekertük 5 percnél tovább az időkapcsolóját. Ezért mindig tovább húztuk és onnan vissza egy-két percre, úgy problémamentesen üzemelt. Ezt sem értjük minek a jele volt.
(#) zombee válasza Rafael hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
A biztosíték nem füstöl, a dióda sem sűrűn.
A magnetron aktív része meg vákuumban van, az csak akkor füstölhet ha a venti nem hűti le.
A kondi annál inkább, és ha az leégett akkor a biztit is kicsapja egy idő után. Ezért nem füstöl és nem melegít.

Első körben a kondit kéne kimérni. Legtöbb esetben multiméterrel is megmutatkozik ha zárlatos,
de ha füstölt akkor púpos is lehet. Ezt cserélni lehet(kell), és a biztosítékot is.
A bizti elég drága, ezért a próbák alatt át kell kötni, majd a trafó PRIMER részén áramot mérni.
Amikor már minden okés, nincs túl nagy áram(kb. 6A) és melegít, akkor be lehet tenni az új biztit.
(#) Rafael válasza zombee hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Köszi srácok! Megnézzük a cuccost...
Következő: »»   32 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem