Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DIN csatlakozó bekötés
 
Témaindító: ul, idő: Jan 9, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) ul hozzászólása Jan 9, 2007 /
 
Építettem egy előerősítőt (lm1036), hozzá egy ic-s riaa korrektort. Pakoltam bele bemenetválasztó kapcsolót, rca csatlakozókat, a lemezjátszóhoz meg egy DIN csatlakozót, mert bár van egy DIN/rca átalakítóm, gondoltam, jobb, ha "közvetlenül" csatlakozik a lemezjátszó. S itt jön a probléma: ha a riaa korrektor az átalakítóval egy rca bemeneten kapja a jelet, szépen szól. Ha viszont megkísérlem a DIN aljzatot bekötni (szépen szabályosan fehéret a fehérrel, pirosat a piros madzaggal szembe, az árnyékolt kábel árnyékolását meg az aljzat palástjához) - csak zúgást vagyok képes generálni. Mit csinálok rosszul? Mit tud az rca átalakító, amit én nem? (Miniden egyéb műsorforrás - rca-n csatlakoztatva - szépen szól az előerősítő közreműködésével.)
(#) szabi83 válasza ul hozzászólására (») Jan 9, 2007 / 4
 
tessék próbáld így:

http://www.hardwarebook.info/DIN_Audio

üdv
(#) ul válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Az volt a hiba, hogy a kábelek árnyékolását nem a linken megjelölt 2. pontba kötöttem. Köszönöm!!!
(#) borvendeg hozzászólása Ápr 18, 2007 /
 
Hy all
le tudná írni nekem hogy hogyan kössem be az erősítőmön a bemenetre a din dugót (a linket nem tudom megnyitni
kösz...
(#) Frankye válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 18, 2007 /
 
Nekem simán megnyílt a link, de íme:
(Első kép az anya, a második az apa csatlakozó, a tábla a bekötés.)
(#) borvendeg hozzászólása Ápr 18, 2007 /
 
Kösz már közben nekem is sikerült de kösz...
(#) Frankye válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 18, 2007 /
 
Nincs mit!
(#) tat hozzászólása Máj 11, 2007 /
 
hali
új vagyok itt, ráadásul a lemezjátszózásban is új vagyok.
beszerzésre kerül egy akai ap-100c típusú lp lejátszó, viszont úgy tudom, hogy 5 pólusú din csatija van. jó megoldás ha veszek egy ellendarabját/ ajzatot / és forrasztok rá rca kábelt? milyen típusú vezetéket ajánlotok hozzá? a másik, hogy az erősítőmön van phono bemenet /Yamaha RX-V730, tudom csak házimozban jó/, viszont kipróbáltam egy egyszerű aiwa px-e80 automata lejátszóval, és csak torzított, akkor tudtam hangot kicsikarni belőle, ha egy másik bemenetre kötöttem.
ilyenkor kéne riaa korrektor?
remélem segít valaki mert nem sokára meglesz az akai, és addigra szeretnék tisztán látni.
előre is köszi a segítőknek.
(#) ati04 hozzászólása Nov 2, 2007 /
 
Sziasztok!
Új vagyok itt, és egy olyan problémám van, hogy sehol sem találok 5 pólusú 240°-os DIN csatikkal szerelt kábelt. Tud valaki segíteni, hogy hol találok ilyet?
(#) titi válasza ati04 hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
Hali!

Szerintem próbáld meg a "Vásárlás... hol kapható?" topikban, az ékszíjjal együtt, hátha ott tud valaki segíteni!

Üdv!
(#) Dióda hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Rámmaradt egy keverő és din csatis a füleskimenete de én azt kicserélném jack ajzatra csak nem emlékezem a din bekötése hogy hogyan kell bekötni.
Nos a keverő monó de a füleshez három száll vezeték megy (beag akt408). A füles ajzata pedig az X elrendezésű tuchel aminél nem vagyok tisztában azzal hogy a középső tüskét be kell-e kötni vagy nem.
(#) kisedison hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Hello

Ennek a melyik a + meg a - kivezetése?
(#) pucuka válasza kisedison hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
A dugóján a hengeres pucuka a +, és a lapos a - . Ennek megfelelően az aljzaton a kisebbik lyuk a +, a szélesebbik a - . Némelyik aljzaton ehhez egy kapcsoló is társul, amelyik leválasztja a belső hangszórót, ha bedugod a csatit. Fordítva nem bedugható.
(#) kisedison válasza pucuka hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
köszi!!!
(#) papcsi95 hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok
Azt szeretném megkérdezni hogy ez milyen típusú csatlakozó?Ha esetleg valaki tudja a nevét,vagy van neki,vagy bármi féle segítséget tud nyújtani megköszönném(egyébként ezt a csaitit kéne összekötni a számítógéb jack-jaival)Ja és az erősítő Németből van.(Bocs a kép minőségéért)
(#) M.Béla hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem van egy Blaupunkt aútós végfokom és 8 pólusú dinhez kéne bekötési rajz.

Köszönöm.
(#) Peti817172M válasza papcsi95 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
AC3, bekötésről nem találtam rajzot, de az biztos, hogy a következők vannak rajta:

-árnyékolás
-bal első +
-jobb első +
-első -
-bal hátsó +
-jobb hátsó +
-hátsó -
-center +
-sub +
-center és sub -

Tehát összesen 10 eres.
(#) Peti817172M válasza Peti817172M hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Egyébként 5.1-es hangrendszerekhez szoktak adni AC3-Jack kábelt. 3 sztereó jack dugóban végződik az átalakító.
(#) david9999999 hozzászólása Nov 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Böngésztem a táblázatot de biztos ami biztos megkérdezem. Erősítőre kötnék pc-t de az erősítőn csak 5 pólusú DIN van. Vetten DIN apát meg árnyékolt kábelt. A két véget a 3-as 5-ös pontra forrasszam?
(#) alioka hozzászólása Máj 20, 2012 /
 
Üdv
Van nekem egy At-billentyűből kimentett 5 pólusú DIN csatis kábelem zöld barna sárga piros és fekete vezetékkel, az volna a kérdésem hogy ha erre egy sztereo jack dugót akarnék rákötni meik színeket kössem testre és a 2 bemenetre?
Üdv és köszi a segítséget
alika
(#) pucuka válasza alioka hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
A kábelek színeit, csak Te látod. Az 5 pólusú din csatlakozóban a 2 (középső a föld, ide forraszd az árnyékolást. A többi lábat kétféle képen kötheted. Ha a DIN a jelforrás kimenetére csatlakozik, akkor 3 -as a jobb csatorna a jack hegyére, az 5 -ös a bal csatorna a jack gyűrűjére. Ha a DIN a bemenetre csatlakozik, akkor az 1 -es a jobb csatorna a jack hegyére, a 4 -es a bal csatorna a jack gyűrűjére, az árnyékolás mindkét esetben a jack tövére csatlakozik. A DIN csatlakozóban a lábak sorrendje: 1, 4, 2, 5, 3.
(#) alioka válasza pucuka hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Hát ez igaz tényleg csak én látom a színeket de csak a kábel egyik végén ami nem a gyárilag öntött din csatiban van de lehet veszek pillanatragasztót és szétvágom diszkréten amíg nem tudok venni szerelhetős csatit
(#) pucuka válasza alioka hozzászólására (») Máj 20, 2012 / 1
 
Multimétered csak van. Egy elem, és egy izzó is megteszi, amivel ki tudod vizsgálni, hogy melyik szín hová megy a DIN csatlakozóba. Mielőtt szétvágnád, érdemes megnézni.
(#) Inhouse válasza alioka hozzászólására (») Máj 21, 2012 / 1
 
Ahogy Pucuka írta, meg kell keresned, melyik hova van kötve. Ezek a színek nem szabványosak, oda kötötték, ahova a kínainak sikerült.
Ami még gáz, hogy nagy valószínűséggel nem árnyékolt a kábel.

Üdv
Inhouse
(#) alioka válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Mielőtt kaszaboltam én is mérni akartam hát valahol becsülettel megvan ez szakadva , de nem gond mert vettem egy csatit 3 perc alatt beforrasztottam és már élvezem a dalt amúgy árnyékolt a vezeték és azon felül még egy gnd kivezetése is lenne ha érintkezne a kábel

köszi a segítséget
üdv
(#) Inhouse válasza alioka hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
A lényeg, hogy jó lett!
Szívesen.

Üdv
Inhouse
(#) Directors hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok!

Vettem egy mini din 9 csatlakozót. Bővebben: Link
Hát ez egyenlőre nekem nagyon kínai.
Hogy lehet erre szépen ráforrasztani a vezetéket?
A másik kérdésem pedig hogy hogyan kell összerakni?
(#) silent15 hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Sziasztok, van egy Videoton EA 6383 S erősítőm, és annak szeretném a fülhalgató kimenetére kötni a kivezérlésjelőmet. A fülhallgató kimenetnek ilyen való, és azt szeretném kérdezni, hogy ezt sztereó jacknek hogy tudom átalakítani? A neten erről a fajtáról szinte semmit sem találtam.
Köszönöm!
(#) Inhouse válasza silent15 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Talán a a lap alján megtalálod.
(#) Bukfenc82 hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Sziasztok nekem egy 13 PIN din ajzat van az aktív mélyládámon érdekelne hogy tudnék egy 13 PIN din-rca kábelt csinálni valami rajza ha lenne valakinek a 13 polusrol hogy mi micsoda az jo lenne előre is köszönöm
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem