Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 120
(#) Lalle válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ezt akkartam még mondani kár megsérteni
Mágneskör jogos(működés közben)
Ha üzemen kivül ragasztod légrés nem?
(#) shalafi.66 válasza Lalle hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Érdekes, mert az előbb pont az ellenkezőjét írtad.
Idézet:
„porvédő le,”


Ehh. Légrés nagyjából egyenlő az É és D pólus között kialakuló homogén mágneses mezővel.
(#) Lalle válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
A 100%-os szervizelés ugy müködik ahogy írtam, de lehet hogy nem és a tekercseléssel tévesztem
(#) shalafi.66 válasza Lalle hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Csak attól függ, hogy kinek a kezébe kerül, és mennyire fontos, hogy javítás után ne legyen rosszabb a hangszóró, mint volt.
(#) skero válasza Lalle hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Légrés az a rész ahol a mágneses fluxus az erőhatást kifejti. A zárógyűrű és a lengőcséve valamint a pólusmag és lengőcséve közötti tér. A mágnes nem közvetlen kapcsolatban van a tekercsel hanem a mágnesesen vezető részek által koncentrálva közvetíti át az erőt.
(#) SPORE hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok! Szerintetek hogyan lehet egy kondihangszórót hatékonyan javítani?
(#) shalafi.66 válasza SPORE hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Mi a gond vele?
(#) kistehenke válasza Lalle hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Biztos fog változni.Ha kicsit csámpás de nem súrol azt te biztos hogy nem fogod meghallani. A szaktárs valószínű hogy nem rutinos mivel még azt sem tudta szegény hogy ezt a hibát lehet javítani. Mivel nem rutinos lehet hogy a pille is szakad vagy meg feszíti akkor viszont érdemes cserélni.
(#) SPORE válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
A gondot a membrán egyik oldalán lévő vezetőréteg lekopása okozza. Próbáltam helyettesíteni, de ez csak néhány percig volt hatásos.
(#) atgyuric válasza Lalle hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Köszönöm, összeraktam az itteni LCF mérőt, most legalább éleseben is tesztelhetem majd.
(#) CabexKft hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Tisztelt Fórum!
Szilveszterkor történt egy kis malőr (kaja, pia, aztán jött a túlterhelés), így most meg kéne javítanom ezt a két MB Quart QLC-104 -est.
Leírás PL.:MB Quart (R) QLC-104 Úgy tűnik elszállt a két magas hangot kibocsátó "csipogó". A külső átmérő 10,5 cm. Mit javasoltok? Meg lehet ezeket javítani?
Előre is köszönöm!
(#) takygabor hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy régi képcsöves tévénk aminek a hangszórója eléggé recseg és még csőhangon is szól, kérlek adjatok tippeket mi baja lehet. Addig nem akarom szétszedni amíg nem muszáj, szerelőhöz pedig nem vinném ha mód van rá hogy én is meg tudom javítani.

A tippeket előre is köszönöm Mindeninek!!
(#) shalafi.66 válasza CabexKft hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Persze, csak megfelelő alkatrészek kellenek hozzá, ezek meg csak ott találhatók, ahol gyártanak is magashangszórót.
(#) NGA hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Kis segitség kellene. Vifa M21-est szeretnék javitani. Mivel mindenhol azt olvasni, hogy H2000 habszéllel lehet csak megfelelően javitani, ezért beszereztem 2 féle H2000 habszélet.

Melyiket lenne érdemes választani?

Shalafi66 ezt irta:

A kínai somogyis habszélektől lágyabb a vifáé. Na olyannal tényleg nem szabad javítani, de a H2000 kétféle habszélt is gyárt, ami haszálható az M21-es vifa hangszóró javításához, az egyikkel az eredeti paraméterek nyerhetők vissza, a másikkal attól jobbak érhetőek el. Tehát máris kiderült, hogy egyikkel sem lesz keményebb a felfüggesztés a gyári verziótól.
(#) shalafi.66 válasza NGA hozzászólására (») Feb 4, 2011 / 1
 
Hú, ez már a sokadik fórum, ahol felbukkan a történet. Régi információkból nem mindig jó kiindulni, azóta már sokat frissült az M21WG0908 javításáról alkotott véleményem. De itt Bővebben: Link már válaszoltam.
(#) NGA válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Köszönöm a választ, azért irtam több helyre, mert eddig önön kivül mindenki önjelölt szakértőnek tartotta magát, de amikor arrol volt szó, hogy végre megcsillantsák a udásukat, csak himeztek hámoztak. Egyértelmű választ senki nem adott önön kívül. Köszönöm. Nekem megfelelt.
(#) anagma hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Üdv! Egy 25cm-es teljesen ismeretlen hsz-emet(semmilyen adat nincs rajta) szeretném újratekerni,mivel elfülstölt.Az lenne a kérdésem,hogy a habszélet letudom úgy szedni,hogy ugyanazt rakjam vissza tekerés után,vagy mindenképpen új szélet kell rakni rá?És a habszélt mivel tudom leszedni a kosárról,mert pl. pengével nem férek hozzá.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Robi85 válasza anagma hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Próbáld meg melegiteni hajszáritóval. Elvileg a meleg levegő hatására megpuhul a ragasztó és letudod szedni róla. Utána meg szépen lecsiszolod a kosarat a felesleges ragacstól. Én igy szoktam.
(#) anagma válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszi,mindjárt ki is próbálom.
(#) anagma válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Na, végig rágtam magam rajta,sikerült teljesen elválasztanom a módszereddel a kosártól.Most viszont ott vagyok megakadva,hogy a pillétől nem tudom kiszedni a membránt.Ráadásul a pilléhez nem is férek túlságosan hozzá.Vagy teljesen rossz módon akarom szétszedni a hsz-t?
(#) Robi85 válasza anagma hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Igen az már kicsit bonyolultabb. Azt nemhiszem, hogy melegitéssel letudod szedni. Esetleg valami oldoszer kéne amivel feltudod oldani a ragasztót, vagy egész egyszerüen körbe vágod a pillét, és beszerzel egy ujat ami jó hozzá. De előtte mindenképp nézzed meg, hogy milyen van benne.Vagy megprobálhatod még a membrán nyaktól elválasztani a pillét. Másképp nemhiszem, hogy szét lehet szedni egy hangszórót.
(#) lacek29 válasza anagma hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Acetonnal áztasd fel a ragasztót.Hajlítsd meg egy késnek a pengéjét a hegye alatt,és azzal betudsz nyúlni a pilléhez.
(#) anagma válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszönöm a tanácsokat.Jelenleg csak acetonos körömlakklemosó van itthon megpróbálom azzal.
(#) lacek29 válasza anagma hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Azzal valószínü nemsokra mész sajna.Jobbanjársz ha szerzel tiszta acetont,mondjuk patikában. Bár ott nemszívesen adnak.
(#) anagma válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Valahogy sejtettem... ,de ha patikában nemszívesen,akkor hol kaphatok?Festékboltban esetleg?
(#) shalafi.66 válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A nitrohígító nagyrészt aceton. De ezek a hígítózások nem túl jók, a membránszerkezetet is képesek elrontani. Csak akkor engedhetők meg, ha mindegy, hogy szól a hangszóró javítás után.

Pillét, mozgórészeket, sok esetben érdemesebb cserélni, mint megtartani a régi agyonkínzottat.
(#) anagma válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Én a pillét szeretném eltávolítani a kosártól,nem a membránt(azt nem szeretném piszkálni).
(#) shalafi.66 válasza anagma hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Arra is vonatkozik az oldószerzés hátránya. Mivel elég nagy felületen kötődik, ezért egyben nem fog feljönni beáztatás után sem, csak ha valahol egy kis részen felvakarod valamivel.
(#) anagma válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Na sikerült épségben lebontanom.Úgy csináltam,hogy cseppentővel a,ferdén tartva a hangszórót a pille és a kosár találkozásához cseppentettem pár cseppet és végig futtattam ferdén tartva,így csak a peremnél szívódott fel.Ezután pedig felülről késsel végig "felsértettem" a kötést és egy idő után már alátudtam nyúlni és megadta magát.A pille sértetlen maradt szerencsére
(#) kamaro válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Videoton AB1011 -es kétutas hangfalam... Az a probléma hogy már elég régiek és a perem szó szerint le rohadt róla ... Semmi nem maradt rajta úgyhogy a leszedéssel nem kellet bajlódnom, felszedtem még a ragasztó maradékot és most ahoz a részhez értem hogy kéne a perem ... Csak az a baj hogy a környéken nincs olyan üzlet ahol ilyesmit árulnának ... Nincs valami ötletetek hogy házilag miből lehetne peremet csinálni neki ?? (Nem kell stúdió hangzás)
Következő: »»   28 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem