Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » iPod, iPhone, és hasonlók
Lapozás: OK   2 / 5
(#) NgLovi válasza Kónya001 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
6$ a szállítás, +1$ mindn egyes termék után pluszba.
Maga a holmi 8$. Nekem megérte azt a 2800 Ft-ot, nem vészes annyira. De én a helyedben vennék 3-at, és kettőt eladnék 3000-ért. Így kijött a sajátod 120 Ft-ból.
(#) NgLovi hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Ma reggel érkezett meg a holmi. Kb az amit vártam ennyiért, nem egy fröccsöntött kis csatlakozó, hanem jó erős az egész. Rendes forrasztásokkal, elég hellyel a csatlakozóknak. Még egy kis fém lehúzót is kapott, hogy ne a NYÁK-ot rángassuk.
(#) Kónya001 válasza NgLovi hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Na király ! Lehet akkor én is inkább azt veszem, mikor állsz neki vele szenvedni ?
(#) NgLovi válasza Kónya001 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Még vennem kell aljzatot tűkhöz mert nem forrasztgatom szét. ha megvan akkor mehet a móka. nemrég gyorsba bekötöttem az ellenállást, és szól is hogy észlelte. Rákötöttem a PicKit2-t de nem vette a jelet, még bajlódok vele. Ha van fejlemény írok.
(#) Kónya001 válasza NgLovi hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
oké rendben , azt megköszönöm nekem majd kövi hónap elején indul be a project valamikor Xcodot mennyire vágod , ha nem tudsz valamit szólj nyugodtan ha tudok akkor segítek ha tudok. Amúgy te megvetted a fejlesztői licenszet vagy a free van neked is ?
(#) NgLovi válasza Kónya001 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Egyelőre semmilyen licensem sincs, a free-ven nem látom az MFI-t szóval az nem kell. Megveszem majd a rendeset ha elkészült a programom iphone-ra. Az majd fedezi az éves díját, így mehet a fejlesztés. Xcode-t csak minimálisan értem, de hamar megtanulom ha szükség lesz rá.
(#) Kónya001 válasza NgLovi hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
jaja az a baj a free nem látja az MFI nek a doksijait meg az egyebet sem , én megveszem a rendes licenset a kövi hónapban, ha szükséged lesz Xcode-hoz elinduláshoz segédletre szólj nyugodtan
(#) Kónya001 hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Az lehetséges hogy a bluetooth HID profil lerása is az MFI ben van benne ?
(#) NgLovi válasza Kónya001 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Több mint valószínű.
De ha mégse ott, akkor is rejtett részlegen. A lényegesebbekhez nem enged hozzáférni.
(#) Kónya001 hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
hát akkor ha megjön a pénzike a következő hónapban akkor benevezek egy pénzes licensre Úgy néz ki akkor a projectem hogy bluetooth HID prifil a telon ami komunikál egy bluetooth modullal a modul meg a PIC el, lehet vért izzadok mire összehozom
(#) Skyline hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Iphone-hoz kapcsolódna a kérdésem gondoltam felteszem itt.
Arra lennék kíváncsi hogy elvileg van egy iphone gps tracker nevű progi ami ha jól tudom google maps on mutatja a telefon aktuális helyzetét,próbáltátok már vagy hallotatok ilyenről?
Még nincs iphone-om de ha ezt tudja akkor tervezek venni egyet
Bocsi az off témáért!
Üdv!
(#) NgLovi válasza Skyline hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Helló!
Iten vannak erre megoldások, ami jailbreak nélkül is megy az pl ez. http://itunes.apple.com/us/app/gps-tracker/id286658744?mt=8
Hátránya, hogy aki nem nagyon ért a telefonhoz, az is ki tudja kapcsolni. Vannak Cydia-s háttérben futó megoldások is, mint pl ez: http://iphonehelp.in/2008/10/28/cylay-track-lost-iphone-and-secure-...a-app/
Vagy van még a hivatalos: http://www.apple.com/mobileme/
"...It helps you find your lost iPhone or iPad.." Nyilván ha nincs elveszve, akkor is le tudod kérni a pozícióját.
http://www.apple.com/mobileme/features/find-my-iphone.html Ez ugyan az. Viszont nem mindet támogatja az összes telefon! Az első generációsok agps van ami csak 200m-re pontos. 3G-n vagy fölötte megy a nagyja. A MobileMe-s megoldást meg nem tudom pontosan, ott az OPrendszeren múlik szerintem. Talán 4.0 fölött, de ennek nézz utána.
(#) Skyline válasza NgLovi hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Szia!

Köszi a sok linket,a háttérben futó alkalmazás lenne a leg jobb(cyda)de a mobile me is jónak tünik
Az nem tiszta még hogy pl:feltelepítem valamelyik alkalmazást és mondjuk le akarom kérdezni az iphone helyzetét,akkor a lekérdezett készülék hogyan komunikál a pc-vel?(gprs vagy 3G hálozaton?)
Az lenne a lényeg hogy az aktúális pozíciót bármikor le tudjam kérdezni,nem tudtam kivenni hogy melyik ilyen mert egy csomót nyomkodták a lekérdezés előtt a telót
Az angol tudásom meg nem valami jó.
Köszi mégegyszer,hasznos linkek
Üdv!
(#) Kónya001 hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
A mobile me -t nézegettem én is de az aszem fizetős ! nem folytam bele nagyon, de ha megveszem a négyest a közeljövőben arra lehet befizetek vagy kötök rá készülékbiztosítást inkább havonta 900 ért és akkor ha elhagyom is kapok újat ha jól tudom !
(#) Kónya001 hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
NgLovi ! Hogy állsz a soros portos cuccal , van valami előre haladás ?
(#) Skyline válasza Kónya001 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Én nem tudom hogy fizetős-e,az a baj hogy angol nyelven van a leírás az meg nem megy
Iphone 3gs-re is elérhető ez az alkalmazás?
Üdv!
(#) NgLovi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Fizetős ez biztos, én elérhető 3GS-re is.
A soros holmival meg azóta nem tudtam foglalkozni a munkám miatt.
(#) Skyline válasza NgLovi hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Ha jól olvastam 99dollár a program,ami még meg is éri
csak azt nem tudom hogy sms-ben vagy mobilneten küldi a pozicióját?
Köszi!
(#) NgLovi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Persze 99 dollár nem sok a telefon fiztonságáért. Viszont mindenképpen mobilneten (3G-n) küldi. És persze ha kiveszi a simet a tolvaj akkor valószínüleg nem találod meg de erről nem tudok többet. Bár ez mindenre igaz.
(#) Skyline válasza NgLovi hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Még az lenne a kérdésem hogy folyamatos adatforgalmat generál az alkalmazás vagy csak ha lekérdezem a pozicióját akkor küldi?
Köszi!
Üdv!!
(#) NgLovi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Ezt sajnos nem tudom, nem volt lehetőségem kipróbálni.
(#) Kónya001 hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
NgLovi !

Neked van valami dokumentációd a soros port használatához valamit a program fejlesztéshez hozzá ?
(#) NgLovi válasza Kónya001 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Egyik se annyira bonyolult ha kicsit értesz a PICekhez. Ha több időm lenne már megcsináltam volna.
http://www.oz1bxm.dk/PIC/628uart.htm
Ebből egyszerűen összerakható a pic.
Itt meg a többi:
http://www.adriangame.co.uk/ipod-acc-pro.html
http://nuxx.net/wiki/Apple_Accessory_Protocol
http://pinouts.ru/PortableDevices/ipod_pinout.shtml
http://devdot.wikispaces.com/Iphone+Serial+Port+Tutorial
(#) Kónya001 válasza NgLovi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Köszi , akkor olvasgatok kicsit
(#) T.Deddy hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem is lenne pár kérdésem ezzel a témáal kapcsolatban. Én magát a kommunikációt nem BT-n keresztül, hanem Wifiel oldanám meg szíem szerint. Az elgondolás annyi, hogy an egy Wifi Ad-Hoc amihez kapcsolódnak az eszközök. A lóé, meg, hogy mennyibe kerül az nem érdekel, inkább az eszmei értéke. Szóal amennyi eszközt akarnék csatlakoztatni annyi Wifi sticket, kéne ennem, bár lehet, hogy egy stickhez több eszközt is tudnék csatlakoztatni. A problémám itt kezdődik, hogy és miként lehetne, azt megcsinálni, hogy az USB-s Sticket úgy kössem az adott eszközre, hogy az kommunikáljon egymással, szóal, ha azt mondom, hogy pl egy ajtót ki akarok nyitni, akkor az iphone csatlakozik az Ad-Hoc-hoz az Ad-Hoc toábbítja a jelet az ajtót ezérlő sticknek, de az miként ismeri fel, hogy jelet kapott? A feszültség áltakozásból?
Az iphone, programmal még nem akarok most foglalkozni, azt meg tudom oldani, bár azzal is lesznek gondjaim, inkább most a csatornák és ilyen apróbb nyalánkságok érdekelnének, miként hogyan lehet küldön csatornákat, érzékelést.

Remélem érthető oltam, jah és ne haragudjatok a helyesírásért, csak nem jó a szimpla w-betüm

Előre is köszönöm.
(#) NgLovi válasza T.Deddy hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Helló!

Remélem jól értettem a problémád, kinézetre valami hasonló kell mint egy router. Jelet kap és ő továbbítja a parancsot az adott eszköznek. Én még kezdő vagyok elektronikában, de infósként egy kezdő azonosító bit lánccal oldanám meg. A TV távirányítók is így működnek. Ebben jól látszik amit mondok. http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/taviranyito_jelenek_foga...l.html Szóval szerintem a WiFi vevő mögé kell még egy IC ami eldönti merre továbbítsa a jelet az első azonosító bitek szerint. Én tuti így oldanám meg, az iPhone soros port kommunikációja is így zajlik. Viszont ez nem annyira iPhone téma, másik topicban tuti okosabbakat mondanak majd
(#) NgLovi hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Üdv újra!

A hétvégén volt annyi szabad időm, hogy újra foglalkozzak az iPhone ipodjának vezérlésével. Kezdetnek összekötöttem azt a PicKit2-mmel. Semmi bonyolítás, RX-TX valmint TX->RX lábagat, a GND-t és VDD-t. A soros kommunikációhoz kell egy 500K-s ellenállás az iPhone 21-es és 30 vagy 1-es lába közé. Én az ellenállást a 30-ra kötöttem, az 1-re meg ment a PicKit föld.

A gyári PicKit2 eszközt töltöttem le Win7 x64 alá.
Tools > Target VDD source > Auto detet / Force target
Tools > Check communication és már érzi is, hogy rá van kötve.
Nem tudom, hogy minden eszköz rákérdez-e de az iPhone 2G-m szólt hogy nem eredeti apple zsköz, és tegye-e airplainre. Ne tegye!
Ha megnyitottuk az UART Toolt akkor A Mode: HEX, bal oldalt 9600 (a baud rate) majd Connect.

Na! A kapcsolat él, választhatunk pár vezérlési mód közül. Részletek itt.. Próbának nézzük meg hogy áll át iPod vezérlésre. A Send Hex Sequences mezőbe írogathatjuk a parancsokat.
FF 55 03 00 01 02 FA
Ez teszi iPod vezérlésre, de mit takarnak ezek és hogyan lehet összeállítani a parancsokat? Egyszerű. Az utasítások 5 vagy 6 részből állnak.
Tagolva: | FF 55 | 03 | 00 | 01 02 | FA
1: Ez fix, mindegyik elé kell: FF 55
2: Az utasítás típusa és a parancs hossza ( 00 01 02 = 3 )
3: A mód kódja, jelen esetben a módváltásé a 00
4: A parancs, jelen esetben iPod vezérlésre váltás.
5: A 2, 3, 4-ik tag összege kivonva 256-ból és HEX értékbe visszaváltva. Tehát: A második tag 03 = 3 plusz a harmadik tag 00 = 0 plusz negyedik 01 = 1 plusz 02 = 2 az 6. 256-6=250 -> Hexben FA.
Erre való ez a konvertáló.

Innentől minden "gombnyomás" után el kell küldeni a gomb felengedése parancsot is, ha el akarjuk engedni. Például Play/Pause (FF 55 03 02 00 01 FA) majd Gomb felengedése (FF 55 03 02 00 00 FB).
Erre azért van szükség, mert gyakran kell magán az eszközön is nyomvatartani egy gombot pl folyamatos hangerő fokozásnál vagy a számba való tekerésnél.
Előző számra ugrás: FF 55 03 02 00 10 EB. Ha azonnal küldjük a felengedés parancsot akor visszaugrik az előző számra, ha tartjuk a gombot akkor teker benne. És még egyszer a számolás a példa kedvéért.
FF 55 (03 02 00 10) EB
03 = 03
02 = 02
00 = 00
10 = 16
3+2+0+16 = 21
256-21=235 -> EB.

Ennyi volt a nagyon szájbarágós leírás, kérdezzetek, amint lesz időm, megírom a PIC16F688-as ICmre is a vezérlést.
(#) tomipap hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
OFF:
Sziasztok. En elegge mas problemaval kuzdok, de szobajott a topikban az iphone elso generacio is. Nem javitott vagy talalkozott valaki olyan jelenseggel, hogy a wifi elfelejtett mukodni? Ami nagyon erdekes benne, hogy ha resetelek egyet akkor vagy beindul vagy nem, de amikor elindul akkor hibatlanul uzemel de nagyon valtozo, hogy mennyi ideig. Ha leall akkor ujrainditas utan No-WiFI-t jelez a masina. Ha resetelek megint akkor sanszos, hogy ismet elindul. Esetleg sikerult ilyet javitania valakinek comm board csere nelkul?
ON
(#) tomipap hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
OFF:
Ami kimaradt, hogy a BGA-T mar probaltam atmelegiteni, de sajnos ez ragasztott, ugyhogy nem igazan segitett. Annyi volt, hogy utana orakig mukodott aminek igazan orultem.
ON
(#) NgLovi válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Helló!

Először is 1st gen iPhone hardvert javítani szerintem kár. Ha nagyon muszáj vehetsz hozzá új alaplapot kb 5e-ért, vagy egy komplett új iPhone 20-ért.. Nem drága.
Szoftver része: Nem tudom mennyire értesz hozzá, de nézd meg nincs-e távol a wifi és nem-e azért bohóckodik. Add meg te magad manuálisan a wifit, ne a keresőből csatlakozz rá. Javíthatja a reset is amit írtál: “Settings” -> General -> Reset -> Reset Network Settings. Valamint nekem sokat bohóckodik a 3.1.3, egy átok lett ez az OS. Downgrade 3.1.2-re megoldhatja.
Hirtelen nincs rá más ötletem.
Ja meg full restore szokott még segíteni (manuálisan lemented amit kell és komplett OS törlés visszaállítás nélkül).
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem