Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Восток MC 120 probléma (BOCMOK)
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Kipuke hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy kis problémám. Egyik ismerősöm szerzett egy régi orosz 12 sávos keverőt. Ennyi van ráírva:
BOCMOK MC 120

Nagyon szépen működik az equalizer, megy majdnem minden sáv, csak annyi a baj, hogy hiába dugok bele mono vagy szereo csatlakozót, akkor is erősebb a bal oldal. Szerintem - ahogy hallgattam - a jobb oldal nem erősít, csak átmegy rajta a jel.

Szerintetek mi lehet a baj? Átnézegettem, sehol égés. Semmi furcsa szaga nincs. Nem bírtam rámérni, mert ahhoz az egészet szét kellene szedni, ahhoz meg nincs kedvem.

Válaszotokat előre köszönöm:
Kipuke
(#) Tama89 válasza Kipuke hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Szia!
Azt nézd meg kezdésnek ha még nem tetted meg hogy, a panorama, vagy balance potméter nincs-e valamelyik irányba eltekerve. Már egyáltalán ha van ilyen rajta. Amennyiben van és jól van beállítva érdemes lenne megvizsgálni a potmétert esetleg a körülötte lévő forrasztásokat. Az orosz potik nem éppen a kiváló minőségükről híresek. Szétszedés nélkül nem valószínű hogy tudsz vele bármit is kezdeni. Tehetnél fel képeket a készülékről talán többet tudnánk segíteni.
Jó munkát!
(#) szakáll válasza Kipuke hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
"VOSZTOK" lesz az!
(#) Kipuke válasza Tama89 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Igen, megnéztem, és a pan jól áll. Annak meg elég kicsi a valószívűsége, hogy mind a 11 potméter (1 sáv nem megy) ugyanolyan rossz, mert az volt az első, hogy végigdugdostam, és tekergettem a pan-t, hátha. De szerintem nem ott lesz a baj. Levettem a hátulját, és a forrasztások alapján (az a sok hosszú drót elméletileg a föld) már a master-es rész volt kiszedve, de alaposan megnéztem - a hátlapi forrasztásokat, meg az elemeket is - és nem láttam semmilyen eltérést.

Töltöttem fel képeket, hátha ismerős és többet segít.

masteres.jpg
    
(#) Kipuke válasza Tama89 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Egy-két kép lemaradt:

Teljes eleje

Név

Teljes hátul
(#) Tama89 válasza Kipuke hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Sajnos a hozzászólásodban linkelt képeket nem tudom megnyitni. Valamilyen szinten ismerős nekem ez a keverő bár nem ilyet de hasonló orosz keverőt javítottam már.
Igazából pontos segítséget nem tudok adni viszont van néhány tippem. A master panelen cseréld az összes elektrolitkondenzátort, aztán a műveleti erősítők tápfeszültségét is ellenőrizni kéne. Általában a lábkiosztásuk ugyanaz mint bármelyik ma használt alkatrésznek pl: TL071 vagy TL074. További mérésekhez már szükség lehet egy oszcilloszkópra. Minden esetre a fentebbi dolgokat cseréld illetve ellenőrizd.
(#) Kipuke válasza Tama89 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Hátha úgy működni fog, hogy csak simán beírom, Te pedig csak másolás-beillesztéssel megnyitod egy új fülön.

kepfeltoltes.hu/110228/teljes_elol_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

kepfeltoltes.hu/110228/nev_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

kepfeltoltes.hu/110228/teljes_hatul_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azért köszönöm a tippeket, erre én is gondoltam már, de egy szakértő véleményére voltam kíváncsi. Ja amúgy a tolós 33k-s (hangerő) és a 47k-s (pan) körpotit is kicseréltem olyanra, ami biztos, hogy jól működik és ugyanazt produkálta, tehát nem azokkal van a gond.
(#) Tama89 válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Így már megtudtam nézni a képeket.
Akkor marad a szkópos méregetés a műveleti erősítők környékén. Igazából ez nem egy olyan bonyolult készülék ,hogy ne lehetne megtalálni a hibát gyorsan egyszerűen.
Én kivenném a master egységet a helyéről aztán gyorsan visszarajzolnám. Az már rengeteg támpontot adna neked is és mások számára is itt a fórumon. Talán többen és többet segítenének ha lennének mérési eredmények. Nem beszélve arról ,hogy későbbi esetleges meghibásodás esetén gyorsan tudnád javítani.
(#) Kipuke válasza Tama89 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Először is: mire gondoltál azzal, hogy visszarajzolnám (mert én nem műszerész, hanem informatikus vagyok, nem vagyok otthon a szakzsargonban - sem ).
Másodszor: sajnos nincs szkópom, így marad az elkók kicserélése és próba.
Ha nem ez lesz a megoldás, akkor hagyom úgy, ahogy van, mert egy négysávos keverőm már van (BEAG Minimix), de ez jobb volna, mert ezen két középállítási lehetőség is van, amivel valószínű, hogy jobb felvételeket tudok csinálni. Felesleges pénzem meg nincs, hogy elvigyem szerelőhöz.
(#) Kipuke válasza Tama89 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Na ez milyen IC? Nem túl fényes az orosz tudásom. Nővérem azt mondta, hogy az a két "betű": CS és D, de sem CSD608, sem CD608 kereséssel nem találtam semmit. Lehet, hogy rosszul kerestem?

ic.jpg
    
(#) kadarist válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Szia!
Ez egy műveleti erősítő.
Adatlap: UD608
(#) Kipuke válasza kadarist hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm szépen a válaszod. Esetleg azt is tudod, hogy mivel lehetne helyettesíteni (amit a hestore.hu-n is megkapok), mert az orosz tudásom még mindig nem az igazi...
(#) kadarist válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
TL071 jó helyette.
(#) Kipuke válasza kadarist hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Köszönöm. Most, hogy így megnéztem a lábkiosztást, még az is ugyanaz.
(#) Kipuke hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Még nem cseréltem ki a kondikat, mert kicsit húzós volt a mai napom, de észrevettem valamit, amit itt
kepfeltoltes.hu/110301/vagas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
láthattok. Ez csak az egyik panel. Amit csatolok képet, ott pirossal be van jelölve, hogy a másik panelen hol van a megszakítás. Lehet ez is a baja? Amúgy gyorsan összedobtam a beültetési rajzzát.

Jut eszembe: megint találtam számomra ismeretlen alkatrészeket, amiket a rajzon "???" jelöltem, és fel is töltöttem.

???1: kepfeltoltes.hu/110301/kerdojel1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

???2: kepfeltoltes.hu/110301/kerdojel2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

???3-???4: kepfeltoltes.hu/110301/kerdojel3-4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

rajz.jpg
    
(#) kadarist válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Egy piros és egy keki színű kondenzátor van a két képen.
(#) kadarist válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Pontosabban két piros. A bumfurdi kondi az 100nF-os, az egyik piros kerámiakondi az 6,8nF-os, a másik pedig 510pF-os.
(#) Tama89 válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Szia.
A csatolt képeken kerámia kondenzátorok illetve az utolsó képen a zöld színű az lehet ,hogy fólia kondenzátor.
A két panel különbsége abból adódik ,hogy nem gyártottak külön a jobb illetve a bal csatornának master panelt hanem máshol szakították meg a vezetősávot, ez a pont a bemenet ha jól gondolom. Ha rosszul gondlom javítson ki valaki. Ahogy Kadarist is említette TL071 re kéne cserélni a műveleti erősítőket. Ez még nem lenne akkora kiadás amit ne érne meg akkor is ha esetleg nem lesz sikeres a javítás. Esetleg ha van kedved kókányolni azt megteheted ,hogy teszt idejére kiveszed mondjuk az 1. csatornából az IC-ket és berakod a hibás master panelba. Vigyázz a forrasztásnál mert könnyen elválnak a vezetősávok a laptól. Bár ha jól látom ez már nem a nagyon gyenge minőségű bakelit nyáklemez.
(#) Kipuke válasza kadarist hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat. Akkor bevásárolok TL071-ből, meg kondikból, és közlöm az eredményeket. Lehet, hogy el fog tartani 1-2 napig, mert itt a közelben sajnos nincs olyan bolt, ahonnan be tudnám szerezni ezeket.

ui: igazad van Tama89, ezek a bemenetek.
(#) Kipuke hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Kész, végleg oda van. Pedig kicseréltem a műveleti erősítőket meg a kondikat is, de most még annyira sem "szól", mint ahogy volt. A TL071-esek jók, rámértem. A kondik is jók, azokat is teszteltem. Feladtam, ennyi volt... Azért köszönöm a válaszokat.
(#) tintom válasza Kipuke hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Szia! Nekem is van egy ilyen keverőm. Ha te feladtad, és nem foglalkozol már vele, lehet hogy nekem jó lenne alkatrésznek. (az enyémmel is vannak némi problémák, hibák, hiányosságok. )
Mit kérsz, kértek érte?
(#) zolika60 válasza tintom hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Két éve nem járt errefelé...
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2017
(#) Dev2000 hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Sziasztok!
Sikerült szert tennem a címben említett keverőre.
A baloldali kimenete nem működik.
Valaki tudna küldeni hozzá rajzot?
Előre is köszönöm!
(#) Salpi1974 hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Sziasztok!
Én is szert tettem a címben említett keverőre.
Sajnos az eladó hibátlanként árulta, ezzel szemben 3 csatorna működik belőle összesen.
Valaki tudna küldeni hozzá rajzot?
A kondikat, Ic-ket cserélem az már fix, de a tranyókat is kicserélném benne, hogy teljes felújítást kapjon.
Előre is köszönöm!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem