Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 120
(#) hangszoros válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Nem lehet, hogy fogja a mágnes ?
(#) soos csaba válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Az teljesen ki zárt. Nem volna jó 0,3-as drót hogy ki jöjjön a 8 ohm, csak akkor lehet hogy jobban melegedne?, nem hijába tettek rá lapos drótot.
(#) hangszoros hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Ez is poénos.
Nem birta az RMS-t ? Túlhajtották ? Vagy csak Csájna
(#) hangszoros válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Számotevően a laposdrót nem befolyásolja a melegedést.
Az egyébb hátrányai miatt különben se kivánatos
(#) soos csaba válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Jujj, ez nagyon brutál.
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A terhelhetőséget viszont termikus és ragasztástechnikai szempontból mindenképp.
(#) shalafi.66 válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Inkább normális hangszórókat illene mutogatni, ha már egyszer. Bár a képekből semmi hasznos információ nem derül ki, tehát eléggé fölöslegesek ebben a témában
(#) hangszoros hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Eredendően papirszélü volt ez a 40centis, de elfogyott a széle. Töprengtem, mit csináljak vele, melyik szél oké
Na végül jól választottam. Nem tudtam, hogy most is csinálnak jogútodot, de az Alnicósnak nagyon húzós ára van
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Elég szörnyű az a membranszél, de a ragasztás is.
(#) hugi00 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
"Az egyébb hátrányai miatt különben se kivánatos"

Ezt kifelytened bovebben ?
(#) pacal76 válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szerintem 0,3 huzallal tekerd meg és ha van némi fémtartalma a ragasztódnak akkor felesd el mert hosszútávon nem egészséges a hangszórónak.
A cséve 10cm átérőjű? Ha igen akkor majd tudok mondani pontosabb huzalátmérőt ha hazaértem.
(#) shalafi.66 válasza pacal76 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Azért egy légrés és tekercselési magasságot is illene kérdezni, mielőtt huzalátmérőről döntenél.
(#) pacal76 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
MNC hangszórónál tök mindegy elrontani nem lehet mert amúgy is egy nagy rakás.... mind!
Igen ki lehet számolni pontosan is de ehhez kellenek a pontos méretek is. De véleményem és tapasztalatom szerint pont megfelelő lesz a 0.3mm
Viszont segíthetnél te is a fórumtársnak ahelyett hogy állandóan piszkálnátok egymást hangszóróssal és azt lesnéd hogy kibe lehet belekötni.
(#) hugi00 válasza pacal76 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ugy vettem eszre, hogy utba akar igazitani.
- de sosem mondja hogyan es mivel.

Technologiai kerdeseket nem arul el.
- elvesztene a kenyeret.

"en igy gondolom"
(#) shalafi.66 válasza hugi00 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
"hugi" szeritem valamit rosszul olvastál, mert pont a fordítottja igaz annak, amit írtál. Mindig közlöm, mit és hogyan érdemes megoldani.

pacal, úgy hiszem, nem bonyolult két magassági adatot lemérni, a mm mindenkinek ismerős ált. isk. alsó tagozat óta.
Ráadásul anélkül, hogy ismernéd a konkrét magasságokat, biztosan nem lehet a hangszórót normálisan megcsinálni. Lin tartomány, érzékenység szempontjából hatalmas melléfogástoktól kímél meg egy vonalzó. Ha MNC csak fokozottan érvényes, hogy jól kell kihasználni a légrést.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok, köszönöm a segítségeteket, de már be ragasztottam a tekercset a membránba, és nagyon jól szól, nem is kellet volna át tekerjem 8 ohmosra, mert ma meg mértem az illetőnek a másik MNC hangszóróját, ami ugyanez a típus amit most meg tekertem, és 5 ohmos, holott 8 ohm van írva a hátuljára, elég érdekes hogy a gyár így adta ki, úgyhogy marad most már igya ahogy van.
(#) skero válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A 8 Ohm az átlagimpedancia. Nem az egyenáramú ellenálás mérés alkalmazásával álapítható meg ez az érték. A tekercs induktív ,különböző frekvenciákon más az ellenálása.
(#) hangszoros válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Láttál már ilyen aszimetrikus redőzetű szélt ?
És mondjuk amit ragasztónak vélsz az nem ragasztó.
(#) aflmor válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Na itt van min vitatkozni:RFT L 3512 Hangszoró pár Teljesen uj :yes:
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Ugyan. Még pillét is. Ott legalább haszna is van a módszernek, nem csak hátránya. A gondolatolvasás szerintem mellőzhető, hogy én mit minek vélek, arról neked fölösleges nyilatkozni úgy hiszem.
(#) shalafi.66 válasza skero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Átlagimpedancia nem nagyon létezik, névleges van, de az 5R abból a szempontból is alulméretezett, mivel a DC ellenállás a névlegestől ~20%-kal lehet kevesebb.
(#) hangszoros válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Azt nem nehéz miután az orionos bolgárokba is az van
(#) frissadam válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Hi!

Nincs esetleg 10 colos szóróhoz papír vagy textil széled? AMi keményebb a gyári habnál. Vidi cuccról lenne szó.
(#) Norby14 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy hibás Somogyi 25 cm átmérőjű hangszórót. Rádugtam hifire/erősítőre és egyszerűen nem szólal meg. Leszedtem a középső membránt. Ezután a képen látható a két forrasztás ami a tekercsben végződik (pirossal bekarikáztam), oda is rákötöttem a kimenő jelet de így sem szólal meg. Feltételezem, hogy akkor a tekerccsel van a hiba. Annyit szeretnék megkérdezni, hogy mennyibe fájhat egy ilyen javítás? Érdemes-e megcsináltatni vagy inkább új hangszóróba gondolkodjak?
(#) cruisher hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Szétszedtem egy BEAG mélyet, amit szeretnék felújíttatni.
Van hozzá komplett felújító szettem, viszont a mágnesét elég gyengének találom.
Kérdésem az lenne, hogy lehetséges e kompletten a mágneskört újra felmágnesezni? Ha igen akkor kivel tudnám ezt megcsináltatni kicsiny hazánkban?

A másik ami számomra érdekesség, az a hangszóró tekercse. Ez egy fejlesztési darab volt a beagnál, valami új fajta tekercselési módszert próbáltak ki rajta.
Úgy néz ki, hogy a 63mm átmérőjű csévetestre 2 rétegben 0,28 as huzalból, először alulra 66 menet van feltekerve, majd erre rátekerve a csévetest alján és tetején 19-19 menet. Nem tudom érthető-e ezért próbáltam képet csinálni róla amit csatoltam is.
Miért lehet ez a tekercselési mód előnyös, vagyis mit próbálhattak így javítani?
(#) hangszoros válasza cruisher hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szerintem a rettenetesen elfuserált, felfüggezstésüket akarták kompenzálni "linearizálni"
De mint tudjuk " ami el van@ az el van @"
Vagy sz@ nem lehet várat épiteni, stb
(#) hangszoros válasza frissadam hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Papirt ne keress, mert az attól poén, hogy egybe van a membránnal.
Vásznat meg csak 30cm-től csináltam
Járhatóbb, az utólagos keményitése a meglévőnek-ha még egybe van-
De mi a cél ? Gyanitom, valami téveszme.
(#) hangszoros válasza Norby14 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Ez se egyszerű kérdés
Mivel, mire, akarod használni? Megvan a párja ? Olyan nem lesz mint volt. Lehet jobb -nem nehéz-, rosszabb, de nem lessz egyforma
(#) cruisher válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Nem hinném, hogy elfuserált lenne a felfüggesztés.
A gumi peremről a rátapadt membrán maradványokat milyen oldószerrel szokták eltávolítani?
(#) Norby14 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Én egy mélyládát szeretnék belőle építeni, autóba. Érdemes lenne hozzáfognom vagy inkább egy új hangszóróra ruházzak be? Csak mert ez ingyen van ez a hangszóró és így olcsón kijönnék legalább a ládából.
Következő: »»   30 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem