Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 120
(#) frissadam válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A gyári pille és szél nagyon lágy. Már kis hangerőn is nagy a kitérése és nem is kell több nekem belőle a középtartományon kívül. Szeretném feljebb tolni az Fs-t.

Mivel tudnám ezt kikeményíteni?

Szélt hogy szoktál gyártani? Mennyit lehet elárulni a technlogiából?
(#) hangszoros válasza cruisher hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Azt se irtad melyik modelről van szó. Igy nem lehet értelmest mondani. Esetleg fotó ?
Aceton, és toulolal lehet probálkozni, de a vizes ragasztókat nem lehet oldani. Megfejtés lehet ilyenkor a meleg.
Ha lehet szabadban matass, mert nem egézségbarát a toulol se. A tüzveszélyeségre is illik figyelni.
Ha nem elfuserált a felfüggesztés, akkor milyen gumiszélmaradványokról beszélsz ?
(#) hangszoros válasza frissadam hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A legegyszerübb: kis literü zárt ládába rakod.
Attól hogy felkeményited nem lesz, jó középsugárzó.
A szélgyártás macera. A honlapomon a Vermonáknál van fotó, a présről. Azzal szoktam csinálni. Persze füthető szerszám is kell.
(#) hangszoros válasza cruisher hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A mágnesezést ( fel vagy le a hangszoró szétszedése nlkül ) megtudom csinálni. Kivételesen megvárható.
Hugi Monsterjét is megcsináltam, pedig nagyon brutál volt
(#) hangszoros válasza Norby14 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Ingyen semmi nincs. Legfeljebb olcsóbb
Akkor van értelme belefolyni, ha jobbat akarsz mint a gyári.
Nem a millió Wattra gondolok, a jobbság alatt.
A legolcsóbb a gyári, pláne ha levonod az árából, a roszért kapott pénzt. Valamennyiért el tudod adni. ( pl: nekem)
Ez főképp azért igaz mert a Somogyit szinte ingyért adják
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A szerszámmal nem lenne gond. Meg tudok mindent csinálni. Csak nem tudom hogy készül az ilyen és mi a jó persze, mert rosszat nincs értelme csinálni.
(#) Norby14 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Rendben, és én arról érdeklődnék, hogy maga a hangszórótekercs a hibás és, hogy mennyibe kerülhet ennek a javítása? Mert feltételezhetően az miatt meg se szólal a hangszóró. A válasz előre is köszönöm!
(#) pacal76 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
*** törölve, ez itt egy javítással kapcsolatos téma, nem msn .!
(#) Norby14 hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Akkor senki sem ***
(#) cruisher válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
HX 305 hangszóróról van szó.
(#) hangszoros válasza cruisher hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Fotó ?
Nem tudom hovátenni a HX 305-öst. Valószinű a 25Wattos Audió jogútodja. 62-es lengős ? Milyen papir van benne ? Igazából csak ha látja az ember lehet mondani érdemlegest. A pillét is variálták.
És mi a konkrét kérdés ?
Már válaszoltam, az alapkérdésre.
És egyáltalán mire, mivel akarod használni.
Na látod, hogy nem egyszerű válaszolni ha nincs info
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Azokban biztosan nem, legfeljebb rosszul sütötték.
(#) shalafi.66 válasza cruisher hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Többféle hatása van, kisjelű szempontból nézve az induktivitás csökken, de az elektromos paraméterek romlanak, viszont nagyobb bemenőjelnél, nagyobb kitéréseknél nem csökken, inkább nő a B*l értéke. Lehetett volna még gondolkodni rajta kicsit, de egyébként nem olyan rossz ötlet. Alkalmazás kérdése, hogy mire használják.

A mágnes és az indukció valószínűleg azért gyengébb, mert az irányított mélytartományhoz elég szorosan hozzátartozik az elektromosan gyenge hangszóró is.

Ui: a "felfüggesztés" vagyis a lengőrendszer nem volt olyan rossz BEAG-éknál, főleg ha már a grabovoxos membránszél van a hangszórón.
(#) cruisher válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Alapkérdésekre valóban válaszoltál, viszont arra, hogy a tekercselése miért ilyen arra nem. Vagyis igen, de igy hogy azt se tudod melyik hangszórórol van szó, nem tudhatod hogy elfuseralt e a felfüggesztése vagy sem. Amugy 150W, de később csinálok képet.
(#) shalafi.66 válasza Norby14 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Úgy 2500-3000,- pénz alatt nem nagyon javítanak 250mm-es hangszórót teljes szétszedéssel. Talán akkor éri meg, ha te ki tudnád cserélni a lengőcsévét.
(#) shalafi.66 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
A membránszél utólagos "keményítése" járhatatlan út, de tetszőleges engedékenységű verzió készíthető habból a meglévő szerszámokon is. Illetve a pille engedékenysége is teljesen szabadon választható, ezzel az alaprez. pont ~18-100Hz-ig tervezhető. Persze ilyenkor is figyelni kell a T-S egyensúlyra, hogy az alkalmazáshoz megfelelő legyen.

A középtartomány annak a kérdése, hogy ez épp melyik hangszóró a kettő közül, a kicsi, vagy a nagycsapos. Persze, ha csak középen használod, nem értem, mitől nagy a kitérés, 100Hz fölött, dobozban nem mozog a membrán pár mm-től többet szemmel láthatóan.

Membránszélt gyártani elég problémás feladatkör, a prés és szerszámok nem elegendőek, itt is inkább a háttérinformációk-ismeretek számítanak, meg az előzetes tervezés.

Legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, a kis méretű zárt doboz után, a kínai SAL-féle habszél amivel kb. 50Hz lesz a rez. pont, viszont sajnos középen elég sokat ront. Másik lehetőség a másik kínai forrás, a V betűs soundra végződő, de itt is hasonló problémák várhatók a származási helyből következő tervezetlenség miatt.
(#) hangszoros válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Ha ráérek küldök fényképet, hogy lássál már olyat is. Esetleg néhány saját tervezésűről is
(#) hangszoros válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Nekem szokott működni 10-20 évig az utólagosan keményített szél, pille is
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Persze szól, dehát hogyan.... Képet köszi ne, láttam már.
(#) hangszoros válasza cruisher hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Nem azt írtad, hogy Beag ? Az mind elfuserált. A rádióba használnak HEC-eket. Meg kell kérdezni, hogy koppan le pl a HEC 90
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
És ez hogy kapcsolódik a javításhoz mint témához? Egyébként minden hangszóró "lekoppan", ha eléri azt a bemenőjelszintet és kitérést, de ez még önmagában semmilyen hasznos infót nem hordoz.
(#) hangszoros válasza cruisher hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Miért írod, hogy nem válaszoltam a tekercs kérdésre ? Olvass vissza
Akkor kitömöritem: Alaphelyzetben kisebb a kitéritő erő, mert nagyon könnyen jár a hangszóró. A rossz linearitása folytán, visszonylag hamar felkeményedik,l keményebb, lesz Ezt akarták kompenzálni.
(#) hangszoros válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Akkor miért írod, hogy rosszul van sütve ?
A másik válaszodra: Egy aktiv studio monitortól elvárhatná az ember, hogy hozzáértők - nem tuc tuc zene- kezelésében ne koppanjon le, hisszen gyári erősitő van benne.
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Az erősítő csak azért felel, hogy a max. bemenőjelnél még számottevő torzítás nélkül jusson a jel a hangszórókra. A jel frekvencia szerinti energiaeloszlását már nem kell feltétlenül befolyásolnia.

Elég ellentmondásos amit írsz. Ha tényleg így lenne:
Idézet:
„visszonylag hamar felkeményedik,l keményebb, lesz”
akkor nem érné el a membrán a mágneskör fedőlapját, és nem
Idézet:
„koppanna le”
.

De az elektrodinamikus hangszóró, mint rendszer nem így működik, 40-50-80 Hz-en már ilyenekben, mint
Idézet:
„kitéritő erő”
Idézet:
„nagyon könnyen jár a hangszóró”
nem lehet gondolkodni.

Azért írom, mert az LA-LB hangszórók teljesen hétköznapi és mellesleg teljesen használhatatlan mozgórészekkel készültek.
(#) hangszoros válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
A csatolt képet nem értem ? Van valami utalásom erről az LA-ról ? Ezek szerint mégse láttál aszimetrikus redőzetü bolgár pillét. Pedig van , és még jó is. Fel is kináltam, hogy küldök képet. Ez ami itt van az nagyon rossz
Nem óhajtok a csúsztatásaidon szánkózni, inkább rád hagyom. El vagy Te magaddal
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Ami nincs, azt elég nehéz látni. Az viszont tény, hogy az Orion összesen ötféle bolgár hangszórót hozott be az utolsó HS hangsugárzóihoz: LB 1031, LB1021, LB0931, LA1230 és LB1230. Másféle nem volt.
Ezek egyike sem aszimm, csak akkor, ha rosszul sütötték véletlenül a pillét (előfordult ilyen is sajnos, lengőrendszerek szempontjából elég rosszak voltak).
Az a bizonyos bolgár hangszórógyár pedig még most is létezik, és a H2000-hez hasonlóan folyamatosan készíti a régi hangszórókat változatlan formában, új kínai mágnesekkel. Viszont olyan pille, amit te emlegetsz máig nincs az alkatrészeik között.
(#) shalafi.66 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Hm, és persze lehet, hogy az utolsó kettő is 31, a 09 meg 32.
(#) cruisher válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Köszönöm, valami iylesmire gondoltam (számítottam).
(#) cruisher válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Bocs, nem fogalmaztam pontosan, valóban válaszoltál, csak én picit részletesebb és szakmai válaszra gondoltam. Mint például amit shalafi adott.
Azért köszönöm még egyszer!
A HEC lekoppanásához pedig csak annyit, hogy ezek a monitorok nem hangosításra készültek, és a nyitott doboz miatt sokkal nagyobb lehet a membrán kitérése is mint zárt doboz esetében. Mikor beszéltem a tervezővel róla, említette, hogy lényegében ezért volt szükséges a túlvezérlést jelző ledek elhelyezése az előlapon.
(#) cruisher válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Csatolok egy képet.
Érdekelne, hogy ezen a hangszórón igazából melyik rész az elfuserált? A nagyon lágy membránszél, vagy igazából mire gondolsz?
Következő: »»   31 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem