Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   12 / 2486
(#) Tom025 válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Sziasztok!

Megválaszolom magamnak a kérdést, hátha valakinek még segít: Az üdvözítő megoldásra az előerősítő bemenete és a föld közé egy 22nF-os kondi kötésével jutottam. Így az előbbiekben leírt probélmák közül egyik sem jelentkezik, kivéve lámpa kapcsolása esetén -egy immár nagyon halk- reccsenés. Azért nem raktam nagyobb kondit, mert 100nF már jelentősen vágta le a magashang-spektrumot a zenéből. Számítógéptápból kiszedett zavarszűrő (EMI filter?) nem segített.

Üdv, Tom
(#) djloui válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Szerintem a a lámpa kapcsoló ellen még lehet egy megoldás ha a táp ágak és a föld közé teszel egy ugyan ilyen kis értékü kondit ami hidegítésként szolgál, egész biztos hogy eltűnik a lámpakapcsolo hangja.
(#) saca200 hozzászólása Jún 15, 2007 /
 
Sziasztok én is ilyen őrült vagyok de én fet párti
imadom a fetes erösitőket sokkal szebben szol mint a tranyos
az ic-s nálam szoba se jöhet
most is egy 400-as fetesen dolgozom
de csináltam már 2000w-os-t is remekül müxik még a mai napon is . a karcagi diszkoban használják .
rengeteg a megrendelésem egyedül nem győzöm ezért ha valaki tudna nekem segiteni az jo lenne
(#) huhuu válasza saca200 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
mennyiből jön ki kb egy erősítő? Milyen dobozba építed? Milyn trafót használsz? vagy kapcsüzemű táppal megy?
Egyszer voltam, még régebben a karcagi diszkóban, elég nagyot szólt a cucc és jól, lehet, hogy a Te erölödőd szólt
Fotóid nincsenek esetleg?
(#) isamisa válasza saca200 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Hi
Én nyák tervezésben, gyártásban tudok segíteni... Keress meg priviben ha érdekel.
És egy minta amit a többieket is érdekelhet :

Egy kész nyák

Isa
(#) huhuu válasza isamisa hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Nagyon jó a NyÁK!!!!!

Nemsokára nekem is lesz ilyen
(#) Tomi20 válasza isamisa hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
A nyákterv Sprint Layoutban készült?
(#) KD mester válasza saca200 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Ebben nem értünk egyet, hogy a fetes végfok jobban szól, mint a tranyós. Az attól függ, hogy milyen erősítőről van szó.

Lehet, hogy valamelyik fetes erősítőd jobb valamelyik tranyósodnál, de tudnék olyan tranyós erősítőt mutatni, amitől rögtön visszaszoknál a tranyókra.

Én is FET-párti voltam egy darabig, még régen, de azóta elpártoltam!

Márcsak az olcsóság miatt szoktam néha kapcsolófeteket használni, de ha már fetből akar az ember végfokot szerintem kizárólag a 2sj162/2sk1058 a nyerő.



Ja az meg a másik, ami csípi a szemem, hogy sokan azt hiszik, hogy attól, hogy egy erősítőben fetek vannak, úgy szól, mint egy csöves erősítő (ebből következik, hogy soha nem hallottak csöves erősítőt). Ez természetesen nem igaz. Egy FET kimenetű végfok is lehet jó, vagy roszz hangú, meg akármilyen csak csöves hangzása nem lessz soha!
(#) isamisa válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Hi
Igen azal készült!

Jah jah huhu-mestere vár itton két panel
(#) Tomi20 válasza isamisa hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
ezeket a panelokat céggel készítteted? (vagy netán olyan helyen dolgozol, ahol hozzájutsz?)
(#) Tom025 válasza isamisa hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
De azért ez ugye nem házi gyártású nyák? Örülnék ha én is tudnék ilyet készíteni. Fetes erősítő.. Én a VF2-t építettem meg, tényleg nagyon szép hangja van, de alig hallhatóan jobb mondjuk egy ST151-nél (most készült), amit nem nyírsz ki statikusan feltöltött kézzel. Mondjuk én azért preferálom a tranyósokat, mert millió darab tranyóm van itthon, és el kéne használnom.
saca2000, és szívesen gyártanék neked modul áramköröket amiket már csak dobozolni kell. Alkatrészem bőven van, ha érdekel írj nekem és megbeszéljük a részleteket.

Üdv, Tom
(#) KD mester válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Akarsz nem csak alig hallhatóan jobbat?

Ez egy hármas darlington kimeneti fokozatot hajtva lenyomja a VF2-t, mint tankhajó a teknősbékát!

(#) isamisa válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Gyári panel.. Én csak terveztem.
(#) djloui hozzászólása Jún 18, 2007 / 1
 
Takarításra került a sor és gondoltam lefotózom minden erősítősnek a SIVA PPA1600-os belsejét érdekességként. Jo roboztus kivitelezés kb 20kg.
(#) fureszk válasza djloui hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Jó kis erősítőnek tűnik! Korrekt. :yes:
(#) saca200 hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
tom25 mennyire értesz a fetes erösitőhöz mert én csak azzal foglalkozom mind hangzás mind dinamika terén tudom hogy a tranyos erösitőnek dinamikusabb a méllye de a fetes szerintem akkor is szebben szol mint a tranyos
(#) KD mester hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
Na megígértem, hogy tervezek egy univerzális nyákot az (akár) 500Ft-ból is elkészíthető 60W-os végfoknak.

Itt a kapcsolás a nyák és a beültetés is. A trimmereket elég sokféleképpen be lehet ültetni és törekedtem arra, hogy az alkatrészek többféle lábtávolsággal is beültethetők legyenek. Van, ahol két párhuzamos kisebb kondit is fel lehet használni és van a nyákon 2 bónusz biztosítékfoglalat is.

A nyák a fóliaoldalt mutatja, nem az alkatrészoldalt!

KD olcsó amp.gif
olcsó amp nyák1.lay
olcsó amp nyák2.lay

Legközelebb tessék átlinkelni! --szabi83
(#) idavid hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
na lassan kész a sztereó TDA2030. még valami hangszóró kéne hozzá meg egy kis idő..

utána építek még pár egyszerűbb erősítőt meg miegyebet, aztán szeretnék valami komolyabb dologba belefogni...van egy tönkrement RCF ART 300 -asból kimentett trafóm, ami le tud adni 2*30 és 2*60 voltot (márha az oldalán található 60-30-0-30-60 jelzés ezt jelenti, és a 30Vhoz két sárga vezeték, a 60Vhoz meg két kék tartozik), na tehát ezzel milyen erősítőt lehetne majd meghajtani?
(#) Peti_85 válasza idavid hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Hát ha csak a 30 + 30 as ágakat használod, akkor valamilyen tranyós jöhet szóba... illetve az azért szerencsésebb! :yes:
ez kb. 45 Volt lesz! A BD-s erősítős topicba és KDmester rajzai közt szétnézve, találsz rengeteg jó dolgot!
Vagy ha pont nem is 45 voltos, akkor meg a Mester, ha majd szépen kéred, akkor átméretezgeti számodra megfelelőnek!!!
Na üdv!
Peti.
(#) idavid hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
kösz a gyors választ

használhatom én a 60+60as ágat is tehát akkor a trafók váltót dobnak ki, és ezt kell megszorozni 1,41el (gyök2), hogy megkapd a pufferelés utáni egyent...pufferelést ti hogy méretezitek? 1000 µF/A?

ST151-es esetleg nem jöhet szóba (40+40 volt) ? itthonra lenne zeenhallgatásra a szobámba, és azért legyen szép hangja..
(#) Tom025 válasza idavid hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Szia!

St151-hez tökéletes a 30V AC-s trafó, most építettem egyet, 35V AC feszültségűvel, és azt is bírta

Üdv!
(#) Peti_85 válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Hát ha Tomi025-enk igaza van, akkor minden további nélkül mehet az ST151, azzal jársz a legjobban, mármint a dukomentációk és egyebek szempontjából! :yes:
Mekkora teljesítmény kellene neked???
(#) idavid hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
igazából konkrét teljesítményigényem nincsen, mivel majd a leendő hangfalaimat az erősítőhöz fogom méretezni. az ST151 az ha nem tévedek 4 ohmon 100 W, az szerintem bőven elég a 10*5*3as szobába, de még házibulikba is...az ST151 elég szimpi, az alkotójától lehet kérdezni személyesen, rendesen dokumentált, van nyákterv is (terveztem volna, szeretek nyákot tervezni, csak nagyon sok idő..), úgyhogy szerintem azt fogom megépíteni. =)

(#) idavid válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
esetleg ha már kész vagy, akkor tudnál mutatni pár képet a te ST151edről? =)
(#) djloui hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Nemsokára kész az uj végfokom gondoltam megmutatom nektek már csak az élesztés lesz hátra, ha ez beválik akkor ebből csinálok többet is. Csak a nyák saját a kapcsolást úgy kaptam. 400W/ 4Ohm.
IRFP240, és IRFP9240, végfetekkel.
(#) Peti_85 válasza djloui hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Húúúú De jó nézni, ahogy sorakoznak!!! Nagyon igényes munka! Gratulálok!
Jaaah és a vasalásnál egyszerre vasaltad a két oldalt???
És a fogkefét mire használod??? Mert én (is azzal) szoktam kipucolni a papírdarabkákat a tintás részek közül!
Tényleg nagyon jól néz ki!
Jaah és az alkatrész költsége mennyi volt?
És a kapcsit is feltehetnéd!
Peti.
(#) fureszk válasza djloui hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Tényleg jó ahogy ott sorakoznak. L-profillal lesznek hűtve?
(#) huhuu válasza djloui hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Bravó tényleg csinos!

Ha lehetséges, esetleg nem teszed föl a rajzát?
(#) szabi83 válasza djloui hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
ez a kapcsi nekem is megvan :yes:


ha beválik össze pakolom

pár utcára, gyártanak hangszórókat (PA)
40 cmes 24 ezer ft
40centissel építet hangfalat, meghallgattam, hát van hangnyomása :yes:

:pias:
(#) distvan hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
sziasztok jolnézki az erösitö vároma továbiakat müködike, lene egy kérésem szükségemlene a RT 2004/12 2005/01 számára hogytudnék hozályutmi elöreis köszi
Következő: »»   12 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem