Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fej fülhallgatók és erősítőfokozataik
Lapozás: OK   6 / 10
(#) frissadam válasza Norberto hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Gitárkombóba kellene.
(#) magitor válasza frissadam hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nem élek vele bocsi én is próbapanelre építettem meg, annyira jó lett hogy hagytam is annyiban ebben az állapotában.
(#) subwoofer220 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítségre szorulok!
Van egy Köning fejhallgatóm és a számítógéphez használnám! De amikor beledugom a hangkártyába akkor szól de csak torzítva! Mintha vízhang lenne! De ha félig dugom be akkor szól jól de nincs sztereó! A hangkártya biztos jó ,mert az erősítő jack-ja az jó szól, csak a fejhallgató csinálja ezt!
Esetleg kicseréljem a jack dugót?
Előre is köszönöm!
(#) hapro válasza subwoofer220 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Esetleg nézd meg, hogy a jack dugón oda vannak-e kötve a kábelek ahova kell.
Legvégén az egyik csatorna jele, aztán befelé haladva a másik csatorna jele, és legbelül a legnagyobb az a test.
Nézd meg multiméterrel, hogy nincs-e szakadás, vagy zárlat a vezetékeden.
Nézd meg más szerkezettel, ha a hangkártyába dugod, hogy ugyanolyat csinál -e mint a fejhallgatód. Ha igen, akkor a hangkártyával van probléma, ha nem akkor a fejhallgatóddal.
Ha a hangkártyával van gond, akkor nézd meg a csatlakozóját, és annak forrasztásait.

Ez az a jelenség amikor nem kap jelet vagy testet és valami úton módon áthallás van, a leírtak alapján.
A fejhallgatód jack dugója nem monó véletlenül??
Vagy a fejhalgatód dugója nem véletlenül 4 részre van osztva?
Nincs véletlen a fejhallgatódnak mikrofonja?
(#) subwoofer220 válasza hapro hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szia! Köszi a segítséget!! Nos a füles és a mic külön jack-dugón van!
De az az érdekes hogy még anno amikor vettem a fülest
akkor ment szépen! Csak hirtelen bebolondult! És azóta 3x cseréltem alaplapot de mindegyik azt csinálta! (integrált audio)
(#) hapro válasza subwoofer220 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Mekkora impedanciája van a fülhallgatódnak?
Lehet, hogy túl kicsi, és egy idő után mindig szétvágja a hangkártyádat... Nem hiszem, hogy így van, de akár ez is lehet.
(#) subwoofer220 válasza hapro hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Adatok a fülhalhatóról:

adat 1
adat 2

Köszönöm a segítségedet!
már lassan egy éve keresem hogy mi a baj,de még nem jöttem rá!
Rákötöttem a szintetizátoromra és halk nagyon!
(#) subwoofer220 hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Valaki nem tudja mi lehet a gond?
(#) vilmosd válasza subwoofer220 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Estleg a beepitett hangeroszabalyzo le van tekerve.
(#) subwoofer220 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia!
Megnéztem és semmi 0 ! Nem jelez semmit! Még azt tapasztaltam ha a számítógép hangbeállításoknál beállítom a balanszot csak jobboldalra akkor szól a két hangszóró de csak mono-n! De ha középen van akkor vízhangos a zenéből nem lehet hallani a szöveget és a basszust sem! Olyan mintha a sztereót szétvágná valami!
Kipróbáltam egy másik fülest és annál láttam a multin ,hogy csökken az érték ahogy tekertem le a hangerőt!
(#) kadarist válasza subwoofer220 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Meg van szakadva a földvezeték (GND) a füles kábelében, ezért csak a fáziskülönbséggel szóló hangokat (sztereo tér szélein lévőket)hallod, azért rossz és mono a hang.
(#) subwoofer220 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia! KÖSZÖNÖM!! 1 éve gondolkodom mi a baja!
(#) macera2 válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
15 000Ft.-os ár környékén milyen nyitott fülest tudnátok ajánlani? Főleg klasszikust szeretnék rajta hallgatni. A vásárlás helyszínén -gyakorlatlan füllel- könnyű mellé nyúlni. Ezért inkább bízok a tapasztaltabbak ítéletébe. Előre is köszönet a javaslatokért.
(#) didyman hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
De elhagyatottak vagyunk.
Összeraktam ma este egy TPA6120-as IC-ből álló végfokot. Majd lesz róla kép is holnap, nagy vonalakban ráépítettem egy hathármas aljzatra tápjával együtt, 10VAC megy rá és egy RCA pár. Egészen remek IC, eddig nem is hittem el a fülesemről (Sennheiser HD430), hogy tud ennyire szépen zenélni. A szép főleg a torzítást érinti, NE5532 és társai egyszerűen nem jók meghajtani... Ami még feltűnő, az a részletes, precíz hang (hogy ez előny, azt még nem merem egyértelműen állítani) és a remek mély viselkedés, nagyon szép a mély hangokkal. Jó kis áramkörnek tűnik, abszolút nem erőlködik a hangjával nagy hangerőn sem, abszolút nem melegszik (32Ohm-ra dolgozik), a hőelvezető pad némi rézmaggal rá van vezetve az aljzat nagy földfóliájára. 1500Ft körüli árával és pár alkatrésszel olcsó, eddig elég meggyőző eszköz.
(#) Norberto válasza didyman hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hali!

Hadd érdeklődjek, itthon merrefelé lehet hozzájutni ehhez az IC-hez?
(#) didyman válasza Norberto hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
HQ Video tartja, 1353Ft-os nettó magyar valutáért.
(#) belganarancs válasza didyman hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Üdv!
Én is érdeklődnék,hogy nincs-e egy eladó példányod ebből az ic-ből?

Üdv.:Zoli
(#) didyman válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Nincs, de ha messze laksz a HQ-tól, akkor ha járok arra legközelebb, veszek, aztán elküldöm postával.
(#) belganarancs válasza didyman hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Szia!

Picit keresgéltem a neten és találtam is egy ígéretes megvalósítást ezzel az ic-vel, Mihalcz István honlapján.(illetve egy másik fórumon,az általa készített nyáktervet Rev.2.)Nem tudom miért,de úgy emlékeztem,hogy a HQ-ból csak rendelni lehet..Februárban lesz időm a projektre,de akkor úgy is mennem kell konthába,lomexbe,úgyhogy akkor meglátogatom a HQ-t is.Egyébként köszönöm szépen az ajánlatod!

Üdv.:Zoli
(#) didyman válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Van rendes kisker részük, bármit megkapsz ott .
Néztem azt a megvalósítást, de ez nekem kissé elborult . Igaz, hogy az IC 75dB tápelnyomást ígér, ami nem tűnik soknak (pláne egyéb paraméterei mellett), a +/- ágon 470µF az 50Hz-es brummra is elég, akár maximum terheléskor is zajmentes a kimenet.. Amire figyelni kell, hogy az IC nagyon gerjedékeny! A két bemenet, noha földvezetékük abszolút egy pontba, összesodorva érkezik, mégis simán hurokba fut, ha a másik, kb. 10 centi vezeték végén lévő dugó testjéhez zárom (közösítve semmi baja, amúgy is így használjuk). Én nem csináltam hozzá külön előerősítő fokozatot, a bemeneti ellenállása 300kOhm, és bár úgy tűnik, a gerjedékenység szempontjából szereti a kisimpedanciás meghajtást, nekem az összes audioeszközről ilyet lát (normál vonalszintű kimenetek, műveleti erősítőkből), így ezzel semmiféle problémám nincsen. A képen nagyon nincs mit magyarázni, csodálatos deszkamodell, a gyári ajánlott, nem invertáló kapcsolás, két utas, feszültségkétszerező egyenirányítás (dugasztápból középleágazásos nem nagyon van itthon), két, alacsony ESR 470µF/16V+150p kondival (ugyanezek párhuzamosan a diódákkal is), kapacitások mögé sorakozik fel az IC háton és környezete, a földfólia a hűtőfelületen át halad tovább a fülesre, a visszacsatolás föld felé esedékes ellenállásaihoz pedig a bejövő jel testpontja is, így hibafeszültség a vcs kör és a bemenet/kimenet között nem nagyon tud fellépni.
Ha beválik, majd kap dobozt. A kép sajnos erősen telefonos, lesz majd jobb is.
Hallgattam CD-ről a kis vacakot. Eszméletlen dinamikája van. Alacsony hangerőn is döbbenetesen szépen viselkedik és nagy hangerőn is.
(#) ECL82 hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok, segítséget kérek. Helyettesíthető a LM833-as, TL072-essel? Fejhallgató erősítő kapcsolásban van.

Szerk., magyarázat bővebben: építek egy basszusgitár gyakorló preampot, s szeretnék bele egy fejhallgató erősítőt is építeni!
(#) CIROKL válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Gyakorlatilag lehet , viszont lehet más hangképet kapsz ?
(#) ECL82 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Köszi a választ! A hangkép változás nem probléma, persze csak ha pozitívan változik! De azon majd dolgozunk egy kicsit, hogy pozitív legyen. Csak az érdekelt, hogy helyettesíthető-e az IC.
(#) CIROKL válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Minőség szempontjából talán az LM -es íc az jobb választás , meg ha az ár viszonylatát nézzük akkor meg mindegy melyiket veszed .
Tegnap unalmamban én is összedobtam egy füles erősítő panelt .
Bővebben: Link
Igaz nálam még nem tudni milyen sorsa lesz majd neki , még nem tudni milyen dobozba teszem ezért még nem is tudom hogyan szól , ez majd kiderül ha bedobozolom .
(#) ECL82 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Énis gondolkodtam a Heed-en, de nem akarok A osztályú erősítőt beépíteni a preamp mellé, helytakarékosság és hűtés miatt, így hát kerestem egy sima, egyszerü fejhallgató erősítőt. Ezt
(#) belganarancs válasza didyman hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Hali!

Összedobtam a már említett ic-vel a Mihalcz-féle fejhallgató erősítőt,az alkatrészeket,panelt egy sráctól vettem meg,igazából csak beültetnem,élesztenem kellett.Egy picit átrajzolta az eredeti verziót,de a kapcsoláson nem változtatott.Meg vagyok elégedve a hangjával,bátran ajánlom másnak is a megépítését.

Képek
(#) Deadly Sins válasza highand hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Én egyszer egy hd 25ii (sh) fülest hasonlitottam össze az általad emlitett sony fülessel (nekem is sony van) a hd 25 ii az ugy kentába verte hoyg onantól én azt mondtam hogy ujra értelmezem a zenehalgatást és azóta nem is élvezem a sony hangját... pedig probáltam már akg-t meg mindent amit lehet de a hd25ii az nyert.
(#) havranarpi hozzászólása Márc 20, 2011 2 /
 
én most építettem meg 1 Kw-os erősítőmet.
Ki akartam próbálni fülesen de csak pattant eggyet
a hangszóró és szétszakadt meg füstölt.
szerencsémre az 1 Kw-os végfok túlélte.
(#) CIROKL válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ez vicces nem !
(#) havranarpi válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
miután újra ment , én kiröhögtem magam.
1kw???
fejhallgató??

Következő: »»   6 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem