Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   62 / 196
(#) Doncso válasza klaczy hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Át kell fúrni, vagy megkeresni a nagy kábelköteget, ami a motortérből jön, és ott átbökni. Nekem nem sikerült sosem.
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Megy az, csak egy műanyag kábelbehúzó, meg egy kis vazelin, meg érzés
(#) Doncso válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Hát én három kocsinál bohóckodtam, sose sikerült, mondjuk nem így ahogy mondod. Legközelebb kipróbálom ezt, jónak tünik.
(#) Inhouse válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 8, 2011 / 1
 
Általában van egy-egy szabadon hagyott luk, gumidugóval, bár lehet, hogy valami lehetetlen helyen. Ha nincs, akkor is lennie kell legalább egy nagynak. Általában ez a dugó nagyobb, mint a kábelköteg. Ahogy már írták, óvatosan meg kell szúrni a kábelköteg mellett, ügyelve, nehogy megsérüljön a szigetelés. Azért túlságosan szélen se legyen, mert ott a kaszni lemeze okozhat gondot.
Átdugni egy szigetelt drótot, vagy műanyag behúzót és arra jól rögzíteni a vezetékeket. Kell síkosítónak valami, ami csúszik, de nem bántja a gumit, festett fémet, műanyagot... Aztán kis segítséggel, óvatosan apránként mennie kell. Arra érdemes még odafigyelni, hogy számold össze előre, mennyi vezeték fog kelleni, érdemes egyszerre behúzni. A másik dolog, hogy kevesebbet kelljen bohóckodni, ha van lehetőség, meg lehet próbálni bentről kifelé, mivel így csak a töredékét kell húzni. Közben figyelni kell a dugót, hogy ne essen ki a helyéről, főleg ha rossz helyen van, nagyon nehéz visszarakni némelyiket...

Üdv
Inhouse
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Beszereltünk jópár ezer rádiótelefont annakidején
(#) zippo007 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Összeraktam 1 100W-os erősítőt EK.08-as elektronikai kit. És az autórádióval összekötve közbeiktattam 1 SAL SA001-es jelátalakítót és torzít nagyon az egész. Nem tudom hogy mit csináljak vele. Valakinek van valami ötlete? Előre is köszönöm Petya.
(#) ludus válasza zippo007 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Szia!
Nincs vonal szintű kimeneted? Ezek az átalakítók nem az igaziak ám!
(#) zippo007 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Sajnos nincs , azért raktam be a jelátalakítót.
(#) zippo007 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
És más elektronikával nem lehet megoldani az erősítő és a rádió összekötését?
(#) Inhouse válasza zippo007 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Ez ilyen magas szintű jelet volnalra alakító cucc? Milyen az a 100W-os erősítő?
Próbáld a hangerőket összejátszani, hogy ne vezérlődjön túl a rendszer!

Üdv
Inhouse
(#) zippo007 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Már próbálkoztam vele, és semmi eredmény!
(#) zippo007 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Egyébként 1 TDA 7294-es IC-vel van
(#) Kovidivi válasza zippo007 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
És miről táplálod az autóban? Próbáltad már normál jelről, számitógép, mp3 lejátszó? Érdemes a több részből álló cuccokat egyenként kipróbálni, ellenőrizni, és az összekapcsolt részeket is ellenőrizni.
(#) zippo007 hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Nem autóba építettem, hanem szobai felhasználásra és egy számítógép táp látja el az autórádiót és egy toroid trafó van az erősíőnek. Más audiólejátszóval is próbáltam már, de a torzítás az megmaradt.
(#) zippo007 hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
A hangszóró amit meghajtok vele az MNC NOIR 2 es 160/90W-os mélyhangszóró és ebből 2 db van
(#) attila1 hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Sziasztok. Gondom adódott egy MAC MP4000 autóerősítővel.4 csatornás bemenete van,és az egyik,a CH3-as valamiért leterheli a fejegységet.Talán kikapcsolja teljesen.Feszültségeket megmértem az ic-k lábain,+-12,4V környékén van az előerősítő részeken.Valami rövidzárra gyanakszom,de nem találom,hogy hol,melyik ic-n lehet.A bemenetel variálásánál 10 ic van,4db TL 074CN,és 6db F4558.Ha valakinek van ötlete,várom jelentkezését.Köszönöm előre is. Fényképeket tudok feltenni,ez bizonyára segítség lenne,ha van ötletetek a hibára.
Attila
(#) attila1 hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.Mérés közben odáig jutottam,hogy a bemenetelen CH1,CH4 kb 400mV-ról lemegy 200mV alá,CH3 120mV alatt,de a CH3 -120mV.Gondolom ennek nem kellene negatívnak lennie.Már csak az a kérdés,mitől lett ez...
(#) Inhouse válasza attila1 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Esetleg a kábel?

Üdv
Inhouse
(#) EcoPityu válasza zippo007 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia! /Amúgy van "VÁLASZ" gomb is!/
Ne kötekedésnek vedd, de, ha autó"rádióval", és PC tápról, és TDA 7294-et hajtasz, akkor mit keres itt az "AUTÓERŐSÍTŐS" topicban? Amikor van autós fejegységes, PC-tápos, és külön 7294-es topic is!
Mivel kiderült, hogy más bemeneti jellel is torzít, ezért az autós fejegység kiesik, mint probléma forrás, és még a jelátalakító is, valamint a PC-tápnak sem hiszem, hogy baja lenne...
Marad a TDA, és az ő tápellátása...
Mivel a TDA 7294-et nem nagyon tartom sokra!(Bár nekem is van itthon tarcsiban 1db, de csak azért, mert a Lominál 700-800Ft.. Annó sokat kinyírtam, még megvannak a tetemei! Akkor már 200Ft-al többért sztereo 2x110W-os STK-t kapsz) Ezért csak mint egy kényszermegoldás kezelném.
Előszöris:
-Hány ohm-ra kötve hajtod azt a két MNC-t? gondolom 8ohm...
-Hány VA-es a trafód, amivel táplálod? És hány A-es a graetz, és mekkorák a szűrőelkók?
-Hány V-ról megy a végfok?
-Mérted-e a feszültségesést a tápon mikozben hajtod?
Van_e feszosztó jellegű hangerőszabályzó potméter a bemeneten?

Első körben ennyi!
(#) EcoPityu válasza attila1 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia! (Vagy üdv?)
Gondolom ezeket a feszültségértékeket multiméterrel mérted!?
Ami persze helytelen , nem értékelhető, /max egyenfeszre/ mérési eredményeket hoz. Főleg az a minusz 120mV!
A bemeneti műv. erősítők valóban +- -os tápról mennek, és a plusz-minusz 12-15V az jó is lenne. Viszont full DC csatoltak, és még befolyásolhatják a végfokot is, ha a kimenetükön kiül a +, vagy a - 15V!
Esetedben egy zárlatos bemeneti csatolóelkóra gondolnék, ami által az első múv erősítőn a testre "húzással" (bemeneti jel csatlakoztatása), DC eltolódást eredményez.
Kipróbálása nagyon egyszerű: Sorba kell kötnöd a bemeneti jellel egy külső polarizálatlan kondenzátort /p.l. 4,7µF/, és azon keresztül adni neki a bemenetet.
Ha megjavul, akkor bemeneti csatoló elkó csere után mehet minden tovább!
Más kérdés, hogy akárhova kapcsolva a bemenet választót (2ch-3ch-4ch), avagy a filter kapcsolóját (HPF-FULL-LPF), ugyanazt produkálja a CH3?


Pityu
(#) adamka368 hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
helló! egy sal wrc 200 as erősítőővel lenne gondom! 1x rá lett kötve egy 800wos láda (az erősítő 200W) es egyszer csak letiltott azóta a kis led nem vált át zöldre, de még nem is pirosan világít hanem narancssárgán! cseréltek benne T2n 3906 2db ct2n 3904 és egy (CT 2N 5 és ezt tovább nem tudom olvasni mer nem látható)tranzisztorokat, 2.2mF 63V, 10mF 350v, 100mF 25vkondikat, ic TL 494 CN ezek a cuccok a táp résznél lettek cserélve! ugyna az a jelenség maradt anniyba különbözve hogy a led nagyon piciket villan mint mikor át akar váltani! De ezt nem teszi! Segítséget vagy tippeket kérnék! Köszönöm előre is!
(#) zippo007 válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
köszi, de megoldódott a probléma. Az ic volt roszz vettem másik ic-t bele és működik.
(#) attila1 válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Hali. Köszönöm a segítséget,tegnap este el is készült.Igen,egy csatoló kondi volt a rossz a bemenetelen.50V/10uF. Kicseréltem,és most nincs negatív feszültség a bemenetelen.Szólok a tulajnak,hogy megkellene próbálni bekötve is.De szerintem most jó lesz.És multival mértem persze.Viszont azt még megnézem,hogy az említett kapcsoló állásokba mit mutat.
(#) emmzolee válasza adamka368 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szerintem túl lett hajtva, és a vég tranzisztor leégett.
(#) adamka368 válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Végtranzisztor? Akkor lehet nem is a táp részénél keressem a hibát!
(#) zsotyo hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Az lenne a problémám amiben a segítségeteket szeretném kérni hogy van egy mac audio z2200-as sztereó erősítőm aminek szól mind két oldala,de az egyik kimenetén sistergés,pattogás hallatszik (mint ha rádiót tekergetnél) úgy hogy a bemenetre nincsen rákötve semmi.
Hibakeresésben addig jutottam ha lekötöm a végfoknak a meghajtó áramkörét akkor néma csend van,előerősítőt megpróbáltam leválasztani hátha onnan jön valami,de így nagyon elkezd gerjedni a meghajtó áramkör.
Kérdésem az lenne hogyan tovább?
(#) Melphi hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Sziasztok
Szeretnék 1*180w-ot, és 2*90-et.
Ahhoz szeretnék segítséget kérni, hogy a hangszórókat hova kössem, a bemenetre sztereó v monó jelet adjak,és a kapcsolókat hogyan állítsam?
Akiknek van ilyen erősítője legyenek szívesek segíteni.
Előre is nagyon szépen köszönöm.
(#) Inhouse válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 13, 2011 / 1
 
Valószínűleg a kapcsoló 3-as állás. 1 és 2 lesz az eleje, 2*90W, és a 3-4 a szub, ott a kimenet ami érdekes, valószínű 3-4 plusza közé kell kötni. A fázisfordítást és monósítást maguk szokták intézni, ezt a kapcsoló 3-as állásából tudja...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 13, 2011 / 1
 
Na szóval. A 2-es, 4-es csatorna alapból fázist fordít. A kapcsoló 3CH állásában a 3-as bemenet nem él, csak 4-es. Így kell egy sztereó jel az 1-2-re, és egy monó a 4-esre. A sztereó hangszóró tiszta sor, a mélynyomó megy a 3 plusz és a 4 mínusza közé.
(Bár a serial szerint az 1-2 nem így van, ez érdekes)
A 3-4 sub kapcsolója, ízlés és mélynyomó szerint 50, vagy 80Hz vágásra. Szinteket összelőni és kész.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
A serial nem tudom honnan jött, késő volt már, service manual lett volna...

Üdv
Inhouse
Következő: »»   62 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem