Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   2 / 1670
(#) st3 válasza mex hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Szia mex!

Nagyon szép munka. Én pont most építem ezt a generátort. El tudnád mondani miben tértél el az eredetitől és miért-hátha számomra is használható az ötlet !

köszönöm

st
(#) Norberto válasza mex hozzászólására (») Jan 28, 2006 / 2
 
Alfaset-et ismerem

NYÁK-okat is hasonló vonalakkal (Letraset) szoktam készíteni itthon

Hát mit ne mondjak?! Szép munkát lehet vele készíteni (profi gyárit), de iszonyatosan megköveteli a türelmet

brejti...hááát...nincs mit mondanom...ez egyszerűen fenomenális...jó tudni, hogy rajtam kívül is vannak még igényes emberek

mex...úgyszintén...jó az a frekiszámláló, vagy mi! Egyébként csak egy általános kérdés: ha vkinek van profi szkópja, akkor annak kell még rendelkeznie frekiszámlálóval is külön? Mert ugye oszcilloszkóppal frekit is lehet mérni/számolni...?!
(#) Dióda válasza st3 hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Na mint látom föllendül a topic !

Látom nem csak áramkörépítés van a világon dobozolni is kell a műveket.Ez sem elhanyagolható dolog , néha bonyolultabb mint alkatrészeket lapátolni pákával a panelokra.
(#) zaik válasza Dióda hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Idézet:
„alkatrészeket lapátolni pákával a panelokra.”

ez extrafun.:wink:
(#) damatic válasza brejti hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
De látszik, csak nem oly szép, mint ....

(csak hogy belekössek)
(#) Norberto válasza damatic hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Én a rack-szerű dolgok látványától megpusztulok...valahogy iszonyat nem jön be nekem. Az olyan mérőműszeres feeling...és kinek kell olyan a lakásba? Nekem olyanom lenne, eldugnám a szekrénybe...

Ha már valami szép, minőségi és korrekten össze van rakva, akkor legyen belőle már inkább lakásdísz, minthogy munkaeszköznek látszó tárgy...
(#) Dióda válasza damatic hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
No-no nem ezért lett a topic létrehozva!

Aki olyant akar az meg is dolgozik érte vagy megveszi a bolti giccses cuccot ami lehet hogy szép de nem olyan mint amit szeretne az ember és nincs meg a magam építettem fílingje.

Bocsánlat de az ilyenre nagyon be tudok rágni !
(#) brejti válasza Norberto hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Norberto attol függ mennyire profi az a szkóp. Ha egy Tektronix digitális szkópról van szó, akkor abban van frekvenciakijelzés (bár nem valószínű, hogy egy hobbista megengedhet magának egy többszázezres szkópot). Ha csak hagyományos analógról, akkor marad a beosztások számolgatása
(#) Norberto válasza brejti hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Hát nem azt mondom, hogy van ilyenem itthon, de egy Tektronix digitális szkóppal rendelkezik az a cég, ahol apám dolgozik (és ahol én is szoktam néhanapján). Szóval a lehetőségem megvan mindenre, csak nem használom ki :rinya:
(#) mex válasza st3 hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Nem volt csak 1K értékű helipotim amivel a frekit lehet folyamatosan szabályozni(P9) igy a soros ellenállásokat (trimmereket) ismódositani kellett,hogy ugyanazt a feszültségtartományt tudjam átfogni. Ezenkivül a T11 helyére a T12 kerül,a T12 helyére pedig a T14!
(#) mex válasza damatic hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Én sem szeretek dobozolni de a gubancot mégjobban utálom! Jó pár alkatrészem ment rá a dzsumbujra
(#) st3 válasza mex hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Köszönöm.

Ezek nem igazán lényegi változtatások.
Ha lehet még egy kérdésem, mi a tapasztalatod a masinával ? Mennyire használható ?

Hangfrekvenciás szűrők vizsgálatára szeretném használni.
Szia
st
(#) mex válasza Norberto hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Nekem is van egy kétcsatornás szkópom (20MHz) igaz kicsit régi~20éves az a tapasztalatom,hogy mászik az időalapja időnként utánállitom. a frekimérő sokkal pontosabb,persze ez nem vonatkozik a profi digi szkópokra. Azért saccolni jó pláne ha a frekimérőnek gyenge a jel.
(#) mex válasza st3 hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
200Hz-500Khz-ig kiváló! Alatta zavaró a sweep fölötte meg konyul a frekvenciamenet! Autóba megnézed a szűrö görbéjét,azután kézibe ráállsz a téged érdeklő púpra,majd leméred a frekit.
(#) st3 válasza mex hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Köszi ez nekem pont megfelel. Akkor folytatom az építkezést...
(#) Norberto válasza st3 hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Már Aurum munkái is elérhetőek a téma első oldalán! (Hibásan mentek fel a képek, de most javítottam őket...)

Nekem személy szerint az ICD2 nagyon tetszik
(#) Dióda válasza Norberto hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Na az ilyeneket szeretem !

Mostmár látjuk is egymás munkáját.
Úgy néz ki belenyúltam a dolog legjobbjába .
Szépen gyűlnek a dolgok , kezdőknek kínálva alternatívát.
(#) st3 válasza Dióda hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Találtam régebbi képeket...
Ez egy effekt szintetizátor kívülről ill belülről.
Meg egy nagyobb gépem tápja.

Szerzek egy fényképezőgépet.

Sziasztok

st
(#) isamisa válasza Norberto hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Hi

Ugye be lehet rakni mégegy félkész képet??!!

Már csak egy hangerőszabályzót kell belerakini és feliratozni. Belűlről nézve elég nagy a rendetlenség, de müködik:
(#) vicsys válasza isamisa hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Na kérem, úgy látom a végfok panelokat szépen megcsináltad... A doboz is jó lesz... Kár volt elrontani ezt a trendet egy kusza drótozással! Tessék összefogni kötegbe a madzagokat
(és akkor nem irogatnak majd ilyeneket)
Tehát: félkésznek jó! Csakígy tovább!
(#) Dióda válasza isamisa hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Nézzenek oda elsőre milyen ügyes!

Remélem nem búúúúúúg?
Testelésekre odafigyeltél?
(#) isamisa válasza Dióda hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Igen, figyeltem. El van szigetelve a doboztol. :yes: Nagyon jól szól a méretéhez képest. Természetesen kötegelve lessz csak még ellenörzők mindent hogy jól mükszik. Persze a Depre müszer skáláját is ki szeretném cserélni..

Isa
(#) vicsys válasza isamisa hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Hmmmm.
Beszélek itt össze-vissza...
Nekem is van félkész motyom...Itt van pl a frekimérő:
egymásmellé tettem a ledes és a LCD-s változatot. A ledesnek kéne egy tető meg lekéne fújni feketére...(asszem ezeket is felrakom a lapomra, olcsóért)

new_old.jpg
    
(#) isamisa válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Akkor mégegy kép.

Ezt a mélynyomót úgy egy éve csináltam. Egy 30centis Somogyi van benne. Kb 68 literes. A doboz 19mm-es rétegelt nyírfábol van ami sokkal jobb merevséget ad mint az MDF. Na megpersze szerintem igényesebb is.
Miellőtt valaki megijedne a festés miatt (tudom ez sokak szerint felér egy gyílkossággal) nem egy egyszerű fekete festék. Egy Finn gyártmányú, Vinha nevű vízbázisú fa festékről van szó ami beszívódik a fába és a rugalmasága nagyságrendekkel jobb mint a műanyag alapú festékeké. Faragasztóval és úgynevezett kekszekkel van összerakva a doboz, persze szilikonnal szigetelve. Csillapítóanyag nics mert a mélyhangokknak az úgysem használ.

A Somogyi miatt nem megy elég mélyre de ez csak egy kiegésszítés a kis Sony mikrohifimhez. Ahhoz maga a tökély. Egy 30Wattos erőssítővel hajtom. Ami tekintve hogy kicsi a szobám elegendő
Isa

DSC00052.JPG
    
(#) Dióda válasza isamisa hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Miért egész jól néz ki .

Akinek nem tetszik csináljon szebbet.
Amugy meg mit akarsz az én két hangfalam meg kétkomponensű nitro festékkel lett lefújva tűzpirosra.Persze az eleje meg a háta fekete.
Mit tehetnék ez volt ingyen.Persze utólag átfújtam szürkére.
(#) Takee válasza isamisa hozzászólására (») Jan 29, 2006 / 1
 
sztem is jó néz ki
(#) zaik válasza isamisa hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
a festés gyakran kényszerből van. Én hagytam vna fa színűnek, de a marás beleégett. Amúgy 3 és 2,5 cmes rétegelt, vifa midwoof, és vifa csipogó. amúgy 15kg a kicsike.

PICT1379.JPG
    
(#) isamisa válasza zaik hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Húúú Szerintem nagyon szép lett!! Komoly meló lehetett összehozni.
(#) zaik válasza isamisa hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
köszi. volt munka vele. (a hangja is , de nem akarok szerénytelen lenni ) épp nézem, hogy a tied sem semmi. tetszik. a kerekítés nagyot dob rajta. hihi még passzolnának is.
(#) G-Lex válasza zaik hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Én nem festegettem, hanem vettem pár m^2 padlószőnyeget és azzal vontam be. Pár óra alatt megvolt és szerintem egész jól sikerült. Igaz eredetileg feketére akartam, de arra várnom kellett volna 3hetet és akkor újra felmenni a boltba meg minden. aztán végülis barna lett mert abból volt leesett darab és egész kedvező áron megkaptam...

Meg így nem kellettek neki gumi lábak. Mert mikor még nem volt bevonva akkor muszály volt gumilábakat tennem alá mert zörgött minden!
Következő: »»   2 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem