Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alkonykapcsoló 2 db AA méretű akkuról
Lapozás: OK   3 / 8
(#) Szmuuu hozzászólása Jan 15, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni akvárium világításhoz (picike 10 literes).
A nagy kérdés h 3 AA akkuról is elmegy? Vagy kell-e esetleg módosítani valamit hozzá és ha igen mit?
Köszike!

11.jpg
    
(#) mugab válasza Szmuuu hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Elmegy
(#) kzaabox hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan alkonykapcsolóra lenne szükségem, ami csak kétállapotú, ráadásul inverzben (világosban bekapcsol, sötétben lekapcsol), ha lehet, akkor trimmer-rel lehessen állítani a küszöbértéket.

Ha bekapcsolt, akkor vezetnie kell a két lába között (0Ohm ellenállás), ha kikapcsolt állapotban van, akkor pedig szakadást kellene produkálnia.

Tehát a fotoellenállás 8k - 18k ellenállását kellene vezetéssé és szakadássá konvertálni.

Ha valaki tudna küldeni egy rajzot, akkor nagyon megköszönném!
(#) gaben62 válasza kzaabox hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
A fotó ellenállást kösd egy npn darlington tranzisztor bázisára, 100Kohmos potival sorban, majd állítsd be, a feszültséget Ube, a kollektorba tegyél 12V/400ohm kis relét, és működni fog a dolog.
A fotó ellenállás szintén bázisra jön,150Kohmon keresztül, soros tag.
(#) kzaabox válasza gaben62 hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Szia!

Köszi szépen! Egy óriási kérésem lenne, le tudnád ezt rajzolni ha nagyon szépén megkérlek?

Egyébként az is jó, ha a szakadás helyett szimplán nagy lenne az ellenállás. a lényeg, hogy a 'vezetés' és a 'nem-vezetés' egyértelműen elkülönüljön. Gyakorlatilag logikát fog kapcsolni, tehát max. 5v-ot néhány mA-en.
Csak próbálom elkerülni a relét.
(#) kzaabox válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Szuper, nagyon szépen köszönöm! Ráadásul 5V miatt tökéletes az USB-hez.
(#) kzaabox válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Szia!

Megépítettem az áramkört, amit rajzoltál nekem, de sajnos nem megy
Közvetlenül USB-ről kötöttem rá a +5V -ot és a GND-t. A relét önmagában kipróbáltam, az szépen kapcsolgat.

Fotoellenállásból olyat sikerült szereznem, ami nagyon erős fény esetén 0Ohm, teljes sötétben pedig >1600KOhm-ot produkál. Gondolom már ez sem jó.
A diódából nem írtál típust, így egy 200mA/30-os került bele.

(a 220k-s ellenállás kiiktatásával sikerült kissé tönkretennem az egyik bc549-est, de ezt holnap kicserélem)

Tegyük fel, hogy jól építettem meg a rajz alapján. Lenne valami javaslatod, hogy min kellene változtatni?
(#) proksa1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Sziasztok! Énis megépitek magamnak pár bóját, a kapcsolások készvannak, én a legegyszerűbbet választottam, teljesen smdben nagyon picike lett, a trimmer helyett fix ellenállatokat raktam a kettő együtt kb 1kohmot ad ki, a fényérzékelőhöz pedig egy 47K került, egy ismeretlen fényérzékelőt használok, csak sok volt belőle itthon azért választottam. Az lenne a kérdésem hogy a végét miből csináljátok, hogy a fény átvilágitsa, olyan mint valami diffuz műanyag amit jól átvilágit azért a led, csatolok egy képet mire gondolok.
(#) jocy1881 válasza proksa1 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Hello!

Én láttam egy tök jó kis megoldást!
Itt meg is tudod nézni:

1. rész: Bővebben: Link
2. rész: Bővebben: Link
3. rész: Bővebben: Link

Hivatkozásokat a LINK gomb használatával kell beírni, javítottam.
-- kobold
(#) Eticsiga hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy 12 voltos lámpát (valójában fénycső inverter)szeretnék sötétedéskor bekapcsolni. Az itt lévő kapcsolásokat ha ugyanolyan értékű ellenállásokkal és tranzisztorokkal megcsinálom és egy egy optocsatolóval vagy egy relével rákapcsolom a lámpára akkor menne?
(#) Mybuster hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan alkonykapcsolót szeretnék csináni ami fordított elven működik tehát mikotr nem kap fényt akkor világít a led! Jó lenne egy kapcsolás! THX
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Tehát akkor minden alkonykapcsoló így működik! Bocsi.. és működik fotoellenálással is ?
(#) venusz hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Hello sziasztok,valaki tudna segiteni,a melekelt foto kapcsolasi rajzat es alkatresz ertekeit valaki meg tudna adni ha talalkozott ezzel! kosz!!

alkony.JPG
    
(#) taxi92 válasza venusz hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Talán ez segít
(#) venusz hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
kosz meg fogom epiteni
(#) fotomika01 válasza taresz hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Kedves taresz!

Érdeklődnék, hogy az általad feltöltött kapcsolást horgászbólyánál használtad-e, illetve hogy kb milyen messziről lehet látni az izzó fényét, és a kapcsolás bal alsó sarkában az milyen típusú alkatrész?

üdv.
(#) taresz válasza fotomika01 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szia!

Igen, a kapcsolást bólyába építettem, kb. 200-250m-ről is frankón virít.
A fényellenállás típusa ismeretlen, rossz mozgásérzékelős reflektorokból termeltem ki.
Üdv
Taresz
(#) campers válasza taxi92 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia!

Megépítettem a kapcsolásod de valamiért fordítva működik. Sötétben kialszik a led, világosban pedig fényesen világít. mi lehet a probléma?
(#) mittomen válasza campers hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Hali
Cseréld fel a potit a foto diodával nekem az bejött
(#) pontyosjoco hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
érdeklődni szeretnék hogy a 220-v ról működő alkonyatkapcsolós lámpa működne 3v-ról ?
(#) zolika60 válasza pontyosjoco hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Olvasd el, hogy mit is írtál. Azután gondolkozz el rajta.
(#) pontyosjoco hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
én nem értek hozzá csak kérdeztem
(#) zolika60 válasza pontyosjoco hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Akkor röviden nem.
(#) pontyosjoco hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
köszi szépen csak erre voltam kiváncsi és boldog új évet
(#) zolika60 válasza pontyosjoco hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Boldog Új Évet neked is.
(#) babugyagyu hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Csináltam 2 alkonykacsolós bójafejet.Az első tökéletesen működik, úgy ahogy kell.Viszont annyi hibát véltem felfedezni benne, hogy az 5mm-es led nem ad elég fényt.Ezért kicseréltem egy 10mm-es nagyfényű ledre.Itt jelentkezett egy olyan probléma, hogy csak akkor kapcsol le a világítás ha pár centire teszem a lámpához.Nappal, világosban simán el világít.A 2 bójefej között tehát csak a led a másmilyen.
ezekből az alkatrészekből áll a cucc:
- BC-547C tranzisztor
- BC-558B tranzisztor
- 100K 5%, 0.25W szénréteg ellenállás
- L-53 P3C 940nm fototranzisztor
azt szeretném megtudni, hogy mit kellene kicserélnem és mire, hogy működjön normálisan a 10mm-es leddel.
Ezért kérem a segítségeteket, mert egyáltalán nem értek hozzá.
A válaszokat előre is köszönöm.
üdv: Gábor
(#) Ferkocska válasza csimota13 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok én is össze raktam az alkonykapcsolot ez a rajz alapján de valamiért forditva müködik fényre be sötétre ki kapcsol!probáltam megcserélni a fototranzisztor lábait de akkor meg nem is reagál semmire,másik ket fototranzisztorral is ugyan ezt csinálja!!!??Esetleg valakinek van megoldása erre!!!???
(#) kadarist válasza Ferkocska hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia!
Cseréld fel a fototranzisztort a felette lévő ellenállással.
(#) Ferkocska válasza kadarist hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Nagyon köszi,de meg találtam a hibát,helyetesitö tranzisztort kaptam mert nem volt a 2n5088-as és az meg két különbözö volt(558 547 ),de volt itthon 547-es és 2 egyformával már müködik is!
(#) Zoli1974 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Megépítettem a rajz alapján de nem működik. A hibakereséssel eltöltöttem egy kis időt de minden jól van bekötve.
A fotoellenállás erős fény esetén 0Ohm sötétben 16Kohm.
A T1 bázisán 0 V-ot mérek fényben, ha sötét van akkor csak 0,6 V-ot
így nem nyit ki a tranyó. A két bc 557 es bázisán 5V-ot mérek a kollektorán 0V-ot. A T4 bázisán csak 0,3 V-ot tehát az sem nyit ki.
Min változatassak hogy jó legyen?
Következő: »»   3 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem