Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   353 / 840
(#) Pioneer válasza apac hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Szia!
Mivel az egyenirányítás után kb. 70V lesz, az R2 értékét 3,3k ohm, az R18 értékét pedig 4,7k ohm-ra kell cserélni.
(#) Sprintlayout hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Sziasztok! Sikeresen megépítettem az "Alkotó" féle labortápot és annyira megtetszett, hogy szeretném digitális kijelzőkkel komfortosabbá tenni. Igaz a Google a barátom, de sajnos nem segített a méréshatárok automatikus váltásához kapcsolást találni. Lehet hogy nem is lehet megoldani? A kijelzők PM438-sok és 20V és 200V, illetve 2A és 20A között kellene váltanom. Minden segítséget köszönettel fogadok.
(#) Attila86 válasza Sprintlayout hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Idézet:
„Igaz a Google a barátom, de sajnos nem segített a méréshatárok automatikus váltásához kapcsolást találni.”

Pedig még itt a HE-n is van egy:
Bővebben: Link
(#) Zoli_bácsi válasza Sprintlayout hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Miért is kéne automata méréshatár? A labortáphoz egyszer beállítod a PM438-ason, és kész.
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Azért kell neki -gondolom-, mert így a kisebb értékeknél tízszer olyan "finom" a mérési/kijelzési pontosság.
(#) Ghoost válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia Attila!

Teged kerdeznelek elsosorban, mint a linkelt cikk irojat, hogy a vezerloegysegedet mikepp lehetne haziasitani a Sprintlayout altal is emlitett PM438 kijelzovel?

Melyek azon reszek amikre szukseg van, s melyek azok amik elhagyandoak?
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Értem. Igen, elképzelhető. Én megelégszem a fix beállítással. (Remekül működik)
(#) Attila86 válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia!

Megnéztem hogy mi ez a PM438 kijelző. Azt hittem hogy valami hétszegmenses LED kijelző típusa, de tévedtem.
Ezzel sajnos nem megoldható mert ez a kijelző maga is egy kész modul.
(#) apac válasza Pioneer hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia!

Kicseréltem őket, de így sem tudok 39,7Vnál nagyobbat kicsalni belőle. De ezzel már 60V-nak simán kellene lennie.
(#) Alkotó válasza apac hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Persze hogy nem. Csak a stabilizátorok előtétjét cserélted eddig.
R3 és R9 most mekkora nálad? Az ő arányukat kell szerintem változtatni, mert azok osztják vissza a kimeneti feszültséget.
(#) apac hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Kicseréltem az R3-at 680K-ra és így meglett a 69-70V körüli. Két ellenállás melegszik de azokat majd kicserélem nagyobb teljesítményűre. Ma járatom és próbálgatom hogy ezzel a felállással mennyire stabil.
Egy dolgot vettem észre ha a feszkó potit tekergettem akkor 3/4nél már eléri a max feszt.
Ezen lehetne még valahogy állítani?

Amúgy nagyon szépen köszönöm mindenkinek ezt a kapcsolást főleg a tervezőjének. Látszik rajta hogy nem egy összecsapott, hanem szépen felépített.
Biztos sok idő van benne és fáradtság. De emiatt lett ilyen jó az egész.
(#) Sprintlayout válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Sziasztok! Alkotó megfogalmazta a probléma lényegét.
Igen, gondolom a pontosság rovására megy a magasabb méréshatár. Hát ez a probléma. A pontosság 0,5% és ugye nem mindegy hogy 20/0,5 vagy 200/0,5 .......
(#) Alkotó válasza apac hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Azt hiszem túllőttél a célon kétszer is.
1. Nem csak az R3-at lehet növelni, hanem R9-et is lehet csökkenteni. Az arányuk a lényeg. Szerintem ha most R3=680k, akkor az R9 nagyjából 100k körül lehet. Ha így van, akkor nyugodtan megfelezheted mindkettőt. Ha túl nagy ellenállást használsz osztónak, akkor túl kicsi lesz a rajta folyó áram, és ha egy áram nagyon kicsi, akkor az nagyon érzékeny is. Szerintem 0,1mA alá semmiképpen sem célszerű menni.
2. Ha valóban 50V váltófeszültséged van, akkor azt egyenirányítva és pufferelve is csak 69V DC-t fogsz kapni a pufferen, terhelés nélkül. Tehát ehhez nem lehet 69-70V kimeneti feszültséget beállítani, mert nem lesz miből stabilizálni. Áramtól függ (erről még nem beszéltél), de maximum egy 60V-ot tudok racionálisan elképzelni, de ha ehhez meghagyod a 3A-t, akkor ott már lesz meleg bőven. Azt javaslom, úgy variáld R3/R9-et, hogy ezt az értéket be lehessen állítani Ukimax-nak.
(#) apac hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Oké. Köszönöm szépen. Megpróbálom akkor ezeket.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2011 / 8
 
Írtam néhány sort erről a régóta készülő, analóg labortápegységről, és annak relés előválasztójáról.
Próbáltam egy cikket is írni belőle, de képtelen vagyok a cikkírási lehetőségek korlátai közé beszorítani az elképzelésemet. Amit ott össze tudnék hozni, az nem elégíti ki a minimális esztétikai elvárásaimat sem, és ráadásul még nyomtatni sem lehet. Ezért lemondva az esetleges pontokról -valaki mondta, hogy jár érte, de azt nem tudom mire jó ha van-, ide csatolom az irományt.
A jelen kapcsolások elméleti alapjainak kimunkálásáért, illetve gondos lektori munkájáért köszönettel tartozok Proli007-nek.
A leírás, elképzelésem szerint többről szól, mint egy konkrét kapcsolás leírása, noha annak matekjára is igyekeztem hangsúlyt fektetni. A kritikusaim feltétlenül tartsák szem előtt, hogy én nem vagyok tanult és értő művelője az elektronikának, csupán egy amatőr.
(#) pilotitalia válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia Alkotó!
Gratulálni szeretnék mind az íráshoz mind az idáig befektetett munkádhoz,természetesen mindenkinek aki esetlegesen közreműködött.

Lenne egy kérdésem mégpedig az lenne,hogy a relés előszabályozónak van e fenn rajza ill nyák rajza? Használtam a keresőt de én csak a fényképeket találtam meg róla,ami nem azt jelenti ,hogy nem néztem el felette

További sikeres munkát kívánok.
(#) Alkotó válasza pilotitalia hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
A rajz benne van a leírásban (16. oldal), a terv pedig szintén a hozzászólás másik mellékletében. Gyártásra alkalmas nyák-kép nincs fenn, de ebben is tudok segíteni.
(#) pilotitalia válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget amit ajánlottál,ha valóban tudnál segíteni a nyákrajzban azt megköszönném előre is.
További szép estét.
(#) frecsko hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Szia Pioneer.
Végre sikerült kipróbálnom a max áram beállítást. A potit maxra tehertem, 5A-es biztosítékot raktam bele. A kimenetet rövidre zárva el is durrant a biztosíték. Megpóbáltam, a második potit is max-ra illetve min-re tekerve is, de ugyan úgy eldurrant a biztosíték. Már 6 biztim bánja a dolgot. Valamit kihagynék a folyamatból? 2 db 2N3055-ös van benne most.
Válaszod várom.
(#) Alkotó válasza frecsko hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Működik az áramkorlát?
Mekkora áramot akarsz maximumnak?
Elég balga dolog mindent feltekerni a maximumra, és úgy rövidrezárni, egy még beállítás alatt lévő szerkezetet! Ettől sokkal ésszerűbb lenne a minimumról indulni, rövidrezárni, és így tekerni felfelé a potit. Közben méred a zárlati áramot, és ha az eléri a tervezett maximumot, de a poti még nincs a "végén", akkor állítani kell rajta.
(#) frecsko válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
3A-t akarok maximumnak.
Az áramkorlát led világít mikor maxon van a poti.
Mind a két állásban kipróbáltam a potit gondolván azt, hogy fordítva kötöttem be véletlenül, de ugyan úgy elszállt a biztosítékom.
(#) Pioneer válasza frecsko hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Akkor ott viszont nem működik az áramkorlát. A D1 dióda polaritás helyesen lett beültetve, illetve az R24 értéke biztosan 1k ohm?
A feszültséget rendesen tudod szabályozni, a feszültségbeállító potit minimumra tekerve 0 a kimeneten a feszültség?
(#) Ghoost válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Sziasztok!

Gratulaciom fogadjatok! PROFI munka, mint mindig.

Gondolkodoba ejtetettek, hogy keszitsek egy ilyen parameterekkel biro tapegyseget is

Alkoto, elnek en is a felkinalt lehetoseggel, es meg kernelek, hogy az emlitett NYAK rajzolatot - ami a leirasodban is szerepel - ugyanigy PDF formatumba tedd koze legyszives,
En vasalasos technikat alkalmaznek az elkeszitesehez .

Elore is koszonom szepen: Ghoost
(#) frecsko válasza Pioneer hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Meglett a hiba. A diódát smd-ben terveztem oda és lemaradt :hide:
Most már tökéletesen működik.
(#) Alkotó válasza frecsko hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Lefotóznád nekem a "saját terves" kivitelezést (ahol SMD a D1 dióda)? Kíváncsi vagyok rá.
(#) frecsko válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Tessék

P5310002.JPG
    
(#) Alkotó válasza frecsko hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Félreértettél, az egész panelről kellene egy kép, amin látszik miként képzelted el a saját kialakításodat.
Erről csak annyi látszik, hogy csúnyán megmart a rézoldal, illetve "telenyákos"-ra próbáltad megoldani.
(#) frecsko válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
A panel még csak kísérleti. Meg akartam bizonyosodni, hogy a céljaimnak megfelelő a kapcsolás. Felrakok egy *pdf-et, hogy lásd milyen. Még helyet fog kapni mellette a relés előszabályzód és a furatok is a megfelelő helyre kerülnek, a 3 db 2n3055-ösnek is ki lesz alakítva a nyákon a hely stb....
Az a baj, hogy a lézernyomtatómból kezd kifogyni a "töltelék". Már elég fakón fog, a panelra vasaláskor is szembe ötlő a különbség...sajnos...
(#) frecsko válasza frecsko hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Bocsi. Az előzőt elrontottam.
(#) Zoli_bácsi válasza frecsko hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Huhh.... Ez borzalmas ez a beültetési rajz. Áttekinthetetlen és kusza. Bocsánat, de az ilyen nagyon szokott zavarni. A pozíció számok olvashatatlanok össze-vissza állnak, zavaró a szürke pozíció rajz.
Következő: »»   353 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem