Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   352 / 841
(#) Koree válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Csatlakozom Alkotó hsz.-hoz.Én is ott vettem 2 métert az említett profilból, vágással volt kb 2500Ft.Azért vettem ennyit, mert majd az erőlködőmbe is teszek.A maradék meg enni nem kér.
(#) Alkotó válasza Koree hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Mikor én vettem, akkor is e körül volt az ára, itt van az ajánlatuk.
(#) tib12 hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Üdv mindenki, tudnátok ajánlani egy kezdőnek egyszerű labortáp kapcs. rajzot. Annyit kell csak hogy tudjon 5-25V és 0,1-5V állítható legyen. Egy tényleg egyszerű kapcsolást szeretnék és persze aránylag olcsón. Ja és van még egy kb fél kilós trafóm(kb52V, 30V, 12V kimenete van), hátha jó bele. Válaszokat előre is köszi!
(#) Ghoost válasza tib12 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szia!

Gondolom az a
Idézet:
„... 0,1-5V állítható legyen...”

az aramerossegre vonatkozik, hisz elotte meg adtal egy
Idézet:
„....tudjon 5-25V....”
parametert is.

Ezt ajanlom akkor figyelmedbe.
Ezt Pioneer tette koze, de ha olvasgatsz egy kicsit itt a forumban, akkor még talalhatsz jo par tokeletes kapcsolast.
(#) Ghoost válasza tib12 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
... vagy Proli007 alkotasa.

De van meg egy par, hasznald a keresot Te is
(#) nagy hoho válasza tib12 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
A félkilós trafó nagyon karcsú lesz 25 V; 5 A.-hez
(#) bubuszoft válasza deniel hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
szia

Ha 19.9v váltó feszültségű a trafód, akkor egyenirányítva 24.079v lesz. Természetesen függ a graicz diódák nyitó feszültségétől. De általában 19,9v*1,24=24,079v
(#) Ghoost válasza bubuszoft hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Kedves Bubuszoft!

Valaszod kicsit megkesett -valamivel tobb, mint 4.5 evet-,
de nagyon szepen koszonjuk!
Gondolom kozben daniel is rajott a megoldasra.
(#) Akashi hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Azon gondolkodom, jó lenne egy váltóáramú szabályozható táp. Néha jól jönne... Áramkorlátozó védelem, és fokozatmentes feszültségbeállítás 0-tól amit a trafó enged. Sima hálózati 50Hz-en.
Tudtok erre valami megoldást?
(#) Akashi válasza Akashi hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
... vagy egy egyszerű "fényerőszabályozó" kapcsolást építsek? De abban nincs áramkorlátozó (rövidzár) védelem..
(#) Mzolee válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Azzal nem lenne gond ha elkésett volna, de legalább ne hemzsegne a hibáktól.

"graicz dióda"-k nincsenek csak graetz híd és általában a váltófeszültség eff. értékét nem "1,24" -el hanem gyök2-vel szoktuk szorozni aminek értéke kb. 1,41
Ne haragudjatok, de ha valaki beír valamit okító szándékkal, akkor elvárható hogy helyes ismeretekkel rendelkezzen. Ha meg nem akkor: "Hallgatni arany"
(#) putr4 hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Ezt a labortápegységet építem és elég sokáig eljutottam, de a problémám, hogy a 2N3055 tranzisztorhoz nem találtam megfelelő bordát. Amit szereztem az elég nagy és elő is van fúrva, de nem ehhez a tokozáshoz. Tudom egy oldallal előrébb volt a tokozásról szó és épp ezért is kérdezném meg, hogy cserélhetem-e MJE 3055 T-re a 2N3055-t? Ennek az ára elég korrekt. Ajánlottak még BDW83-ast, de az egy vagyon. Esetleg, ha ezek nem megfelelőek és ajánlanátok hasonló tokozásút elérhető áron azt megköszönném. (kb max 200huf)
(#) Ghoost válasza putr4 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia!
Szerintem cserelheted.
Bar az MJT-nek csak 70W a disszipalo kepesege szemben a 2N 117W-al.

De egy jo tanacs , tegy egy
1.5-3mm vastag 30mm szeles vorosrez csikot a tranyok es a hutoborda koze.

Masik otlet, fur at a 2n3055nek megfelelo labkiosztasra a hutotonkot.
(#) tib12 válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Nem, én ugy gondoltam lehessen 0,1voltonként 0-tól 5V-ig és utána 0,5 vagy 1 voltonként 5V-tol 20 vagy 25-ig. Azaz 2 áramkörösre gondoltam. Majd később pontosabb adatokat is tudok adni.
(#) Ghoost válasza tib12 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia!
Amiket mutattam, azok mind tudjak a 0-20/25V-ig fokozat mentes allitas lehetoseget.
A pontos 0,1 es 0,5V beallitasa a kezed biztonsagan, mulik csak
De hellitrimmerel ez nem is olyan nehez feléadat szerintem.

Nalam Prolli tapja szolgal huen.
(#) tib12 válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Akkor ezekkel lehet ilyen pontosan is állítgatni csak pontosan kell mérni és finoman kell mozgatni? Esetleg egy sokfordulatú poti?
(#) fongab válasza tib12 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia
Esetleg nézd meg ezt, a gondolatot:
Bővebben: Link
üdv.
(#) Ghoost válasza tib12 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Igen. a hellitrimmer alatt a sok/tobb fodulatut ertettem.
(#) putr4 válasza Ghoost hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Oké, kösz. Én hővezető pasztát akarok a borda és tranzisztor közé. Ennek a vörösréznek mi szerepe lenne?
(#) Ghoost válasza putr4 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Azt minden fele keppen.
Az egyenletesebb hoelosztast hivatott teljesiteni.
Elosztja a neki atadott hot a bordan.
Tranyo-paszta-csillam-paszta-vrez-paszta-aluborda.
En e szisztema szerint fogatnam ossze.
(#) apac hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Ha építek 2 db v2.7.1-es tápot, akkor azokat össze lehet kötni valahogy hogy szimmetrikus táp legyen belőlük? Nagyon ritkán kellene, de azért néha jól jönne ez a funkció. Úgy is a legtöbbször 2 külön fesz. kell.
A két táp külön torroid trafóról menne, csak egy házba beépítve.
(#) Alkotó válasza apac hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
igen.
(#) apac válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Pontosan, hogy kell összekötni? Kívülről kell kábellel vagy meg lehet oldani egy kapcsolóval is?
Tudnád e részletezni az összekötést. Nem rég óta ismerkedek az elektróval és ezért érdekelne részletesebben.
(#) csabacsaba hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Sziasztok.
Sokat nezelodtem itt a labortapok kozott de meg nem jutottam sikerrel.Van egy toroid trafom 36V.Ebbol szeretnek csinalni egy labortapot.Ez a trafo megfelelne-e valamilyen labortapnak?Es ha igen akkor legyszives kuldenetek kapcsolasi illetve beultetesi rajzot!
Elore is halas koszonet mindenkinek hogy segitetek.
Udv.Csaba

Kép010.jpg
    
(#) Ghoost válasza csabacsaba hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Szia!
Eloszor is egy apro adatot elfeledtel kozolni velunk
megis mekkora aramot vehetunk ki belole?
Igy ranezesre kb 1.5-2A-re saccolom. /kb 70W-os/

De, ahogy moderatoraink is mindig mondjak, a KERESO hasznalata Dij-, es fajdalommmentes!

Ajanlom figyelmedbe a 995725 hozaszolasom, illetve a 995731 hozzaszolasom.
(#) putr4 válasza apac hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Hali!

Pont ugyanezt kérdeztem én is pár oldallal hátrébb. A két tápot sorbakötöd. Az egyik táp kimenetének + oldalát rákötöd a másik táp kimenetének - oldalára. Ez lesz majd a földpontod és ez illetve a két másik pont között fogsz mérni +/- feszültséget. Ha nem a földhöz képest méred, hanem csak a másik két pont közötti feszültséget akkor a két táp feszültsége (hurok törvény) összeadódik. Kapcsolóval is megoldható a lényegen nem változtat. Ekkor a két táp kimenetei között a kapcsoló egyik állapota szakadás a másik mikor összeköti őket. Viszont egy kivezetésre így is lesz szükséged a föld miatt.

Remélem nagy hülyeséget nem írtam és tudtam segíteni.
(#) apac válasza putr4 hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Köszönöm szépen. Mostmár világos.
(#) Alkotó válasza apac hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
(#) apac hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Lenne még egy kérdésem. Meg lehetne a 2.7.1-es tápot csinálni úgy hogy 50V AC-ról hajtanám? Nem akarom a torroidokat szétszeni. A tápokat pedig már megcsináltam. Útolag gondoltam valamiféle átalakitásra.
(#) apac válasza apac hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
A minden elkot és kerámia kondit kicseréltem 100V-ra és a 2N3055 helyet 2N3442-t tettem be. De nem merem ráendegni a 50Ac nehogy valami elszáljon.
Több mindent kell e benne cserélni?
Következő: »»   352 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem