Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1250 / 1267
(#) deebo válasza bodgabo hozzászólására (») Ápr 27, 2022 /
 
Egy újragolyózott processzorral sem lesz olyan mint újkorában, mert a nyák és a processzor is szét lett már sokkolva. Ez maximum iodeiglenes megoldás....
(#) bodgabo válasza deebo hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Telefonokban és ipari elektronikában (ahol ráadásul nagyobb a megbízhatósági követelmény) is teljesen elfogadott a gyári teszt során hibás paneleken a BGA csere. Igaz, ott nem újragojóztuk hanem új IC-t tettünk fel. TV gyárban nem dolgoztam, de szerintem ott is előfordul hogy cserélik.
Jelen az esetben meg csupán újraolvasztásról volt szó. Nyilván szét lehet égetni a panelt meg az alkatrészt, de ha ésszel csinálja, nem lesz gond.
(#) Imi68 válasza bodgabo hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Sziasztok! Eddig úgy néz ki ,minden rendben zavartalanul működik a Tv. Igen,nyomtam alá fluxot, bár "új" már nem lesz,remélem azért hosszabb távon fog működni.Soha nem csináltam még eddig(reflow)-t. Egyébként úgy bukott le a processzor,hogy Scart-on hagytam hogy nézze az asszony,és egyszer csak megállt a kép.(mert elsőre én is a Hdmi chipre tippeltem.Egy kérdést még feltennék a processzor alatt a panel másik oldalán volt egy lyukacsos fém rács(az alá melegítés miatt vettem le) azt ugyan is nem tettem vissza eddig. Ha nem túl fontos már nem is szeretném lebontani miatta a panelt.Köszönöm a segítséget.
(#) cupika97 hozzászólása Máj 20, 2022 /
 
Sziasztok. Kaptam javításra egy Orava márkájú TV-t, ami Vestel. Adatok a képeken, de a tápja egy 17IPS11 R4, képért pedig a 17M82S felel. Nincs háttérvilágitás. Led háttérvilágitás cserélve újra. A hiba ott van hogy a tápegység csak 30 voltot ad, a kb 60 helyett. Bekapcsoláskor 7-et, kikapcsoláskor 13-at pislog a piros led. Az LCD működik, rávilágitva látni. A kiforrasztott diódák rendben vannak. Firmwaret tettem rá másikat, azzal sem megy. Előre is köszönöm a segitséget.
(#) jdani válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Szia, nézd át a ledet kapcsoló fetet. Nekem volt már olyan, hogy semennyire, de talán csak gyengén világított a háttér. FET csere után jó volt.
(#) cupika97 válasza jdani hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Hali, jó fetre gondolok ugye? Rendelek belőle akkor, de akkor rendelek MP3394 is.
(#) jdani válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Igen, mindkettőt cseréld.
(#) diamik hozzászólása Máj 29, 2022 /
 
Sziasztok,

nem feltétlen hardveres problémával fordulok Hozzátok.
Nincs valakinek esetleg ötlete, hogy okostévén milyen módon lehetne reklámokat blokkolni (pl. youtube).?

Köszi ((:
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) jdani válasza diamik hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Szia. Windows alatt adblock használata a böngészőben egyértelműen. Telefon android alatt néha kibírom azt a pár reklámot, bár néha kihajintanám a telefont. Egyszer barátom említette, hogy van neki egy alkalmazás, amin YouTube videókat néz, reklám nélkül. Nem is nagyon foglalkoztam vele miféle app az. Ha esetleg androidos a tv, keress rá kulcsszavakkal, hogy telepíthető e androidos tvre olyan (az az) applikacio, amin a YouTube videókat tudod nézni reklám megkerülésével.
(#) sa93 válasza jdani hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Szia! Az a YouTube Vanced nevű alkalmazás volt, melynek 2022. márciusában leállt a letöltési lehetősége.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2022
(#) Cinema válasza diamik hozzászólására (») Máj 31, 2022 / 1
 
Előfizetéssel, a nagyfelbontású csomagra.

Üdv!
(#) szs válasza Cinema hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Egyetértünk, pontosan, ez a módja.
előfizetés
Én nem is értem, hogy ezen a fórumon hogyan bukkanhat fel szinte havonta különböző topikokban, hogy hogyan kerülhetjük meg szolgáltatások megfizetését.
Azaz:meg lehet kerülni. Ingyen használom, cserébe tűröm a reklámot.
Nehogy azt fórumozzuk már, hogy hogyan nem kell a kőművest kifizetni...
(De találkoztam már olyan fórummal, ahol azt gyűjtögették, tanácsolták, hogy mit kell hazudozni, hogy kevesebbet, azt is később fizessenek)
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2022
(#) Ronin válasza diamik hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Ha android, és fel tudod telepíteni akkor : SmartTubeNext
(#) pimpoka hozzászólása Jún 8, 2022 /
 
Sziasztok! Egy LG 43 UM 745OPLA TV-n eddig mutatta a kép alatt a menő műsort és a következő mikor jön.Most valamit lókötőim elnyomkodtak mert csak azt írja ki, hogy MOST JÁTSZOTT INFORMÁCIÓ NEM ÉRHETŐ EL. mivel nem szoktam állítgatni a távlövőt így nem tudom hol lehet ezt vissza állítani. Két távlövő van egy LG Magic és egy UPC. Köszi ha segítetek.
(#) sa93 hozzászólása Jún 9, 2022 /
 
Szép napot mindenkinek!
Van egy Samsung UE40D6510 típusú Smart TV nálam, javításra.
A hiba a következő: Készenlét rendben, bekapcsolás után megjelenik a "Samsung Smart TV" logó és azután fekete képernyő (háttér megy). Kb. fél perc után visszakapcsol készenlétre. Ezután egyből vissza is kapcsolható ugyanezzel a hibával.
Távirányítóra a piros LED villog, OSD nem jelenik meg. Készenlétről távval bekapcsolható, kikapcsolni már nem lehet.
Tápegység kényszer indítással rendben van. Háttér is rendben. Az alaplapon a feszültségek meg vannak (stab IC-k után). TCON nem hinném, hogy hibás lenne, mert a logó rendben megjelenik.

Én alaplapra gondolok, de kíváncsi vagyok más véleményére is.
A másik kérdésem az, hogy a D6000-es sorozatból más fajta alaplap betehető-e, ha a kijelző típusa ugyanaz?

Main: BN41-01587E

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) vladcepes hozzászólása Jún 9, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung UE32N4002 Led TV-, megy rajta a hang viszont nincs kép az el tűnt.
Szét szedtem, vagyis leszedtem a hátulját úgy néz ki a ledek alól világítanak.
Mi csinálja a képet? mi lehet ebben a bűnös. ?
(#) szs válasza pimpoka hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Ez csak azért szokott lenni, mert (átmanetileg) a szolgáltató nem adja.
(#) jdani válasza sa93 hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Szia. Általában alaplap hiba, azon belül a NAND szorul cserére.
vladcepes : úgy néz ki hogy világitanak.. Ezt konkrétan meg kellene tudni. Én a képek alapján nem tudom elődönteni..
Ha teljes sötétségben kapcsolod be, látod a kijezon hogy világít? Vagy ha a kijelzore vilagítasz, látni valami képet?
(#) cupika97 válasza jdani hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Kicseréltem, működik. Köszönöm a segitséget.
(#) vladcepes válasza jdani hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Szia ! Holnap leszek ismét tv közelében. Vagyis világítanak. Bekapcsolást követően egy pillanatra halvány kék az egész tv, aztán fekete. Próbáltam rá világítani de nem igazán látni semmit. (tudom mire gondolsz, csináltam már olyat laptopnak a képernyőjével). Néztem egy jó pár videót akik ugyan erre a tv-hiba jelenségre panaszkodtak ott a második képen jobboldali csipp mellett van egy pár kondi náluk az volt a probléma. Holnap lemérem azokat is.
(#) vladcepes válasza jdani hozzászólására (») Jún 13, 2022 / 1
 
Szia! Sikerült megoldani. El felejtettem le fotózni de a netről leszedtem egy képet és a nyíllal jelöltem mi volt a bűnös. Nem tudom hogy lehetne kitalálni az értékét gondolom kapcsolási rajz kéne.

2-3.jpg
    
(#) ha6qt hozzászólása Jún 17, 2022 /
 
Sziasztok!

Anyukámnak van egy Toshiba 32W1763DG LED televíziója. Az este folyamán egyik pillanatról a másikra teljesen elment a háttérvilágítás.
A készüléket szétszedtem, addig eljutottam, hogy a LED-szalag meghajtója rendben megkapja a tápot, mert műterhelésre folyamatosan leadja a kell áramot és feszültséget.

A kijelző típusa: VES315WNDS-2D-N14. A kijelzőt nem szedtem szét.

Nem ismerem a tévés LED-szalagok felépítését. Úgy láttam, hogy ehhez a kijelzőhöz két szalagot kínálnak.
Ezek a szalagok a kijelzőben sorosan vagy párhuzamosan vannak kapcsolva? A szalag csatlakozási pontjára rámértem dióda-méréssel, de sikertelenül, és megaohmos ellenállást sem mérek.

Lehetséges, hogy a LED-szalagok csatlakozási pontja szakad meg? Olvastam néhány fórumot, ahol a kijelzőn belüli forrasztás gyengeségére panaszkodnak.
Vagy sorba lehetnek kötve a szalagok is, és akkor elég volt egy LED-nek megpusztulni, a két külön szalag ellenére?

Köszönöm a válaszokat előre is!
(#) kadarist válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Szia!
A szalagokon lévő LED-ek sorba vannak kötve, tehát ha az egyik megszakad, akkor a többi sem világít. Hasonló az eredmény akkor is, ha egy-két LED zárlatos lesz, mert ilyenkor a vezérlő érzékeli a nagyobb áramfelvételt és ezért letilt.
(#) ha6qt válasza kadarist hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Köszi a választ!

Arra gondoltam, hogy magunk a LED-szalagok is sorba vannak kötve, tehát a két LED-szalag is sorosan van?

Így például ha van 2 x 11LED-em, két külön szalagon, akkor az 22 LED sorosan?

Ehhez akkor egész durva tápfesz kell. Egyébként a táp ezen részén az Elkó csak 50 Voltos, bár ezen a kínai alulméretezésen annyira nem csodálkozom.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) antiktelefon válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Mind soros és ledenként 3 vagy 6 volttal kell számolni. Ezt ki tudod mérni áramgeneratorról vagy egy 9V elem és sok kiloohm ellenállással, illetve amíg megjön a led, a hibásat átkötheted.
Sőt!
Bővebben: Link
Ez esélyes jó lehet.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) ha6qt válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Köszi a választ és a tippet!

A család kapott új TV-t, de ezt mindenképp megcsinálom tartaléknak.
(#) solti_imre hozzászólása Jún 19, 2022 /
 
Sziasztok! A hibajelenség a következő: A kép alul visszahajlik, a felső része ritkul, a linearizáló potenciométerekkel nem lehet beállítani. Szerintetek mi lehet az oka?
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2022
(#) Gafly válasza solti_imre hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Legalább annyit tudunk, hogy valószínűleg CRT TV lehet.
PCL-t cseréltél már benne?
(#) solti_imre válasza Gafly hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Bocs, a típusát valóban elfelejtettem megírni: Orion AT 501. PCL-t nem cseréltem, mivel nincs benne!
(#) VJ72 válasza solti_imre hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Üdv! ECL80 van benne, gázos cső, katódelkó 100uF, 47nF szivárog, kimenő trafó menetzárlat
De nincs itt olyan sok alkatrész amit egyenként ne lehetne megmérni.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2022
Következő: »»   1250 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem