Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB és PIC vezérelt 4db RGB POWER LED DMX512
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Csaba87 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Ötletem a következő!

Adott egy 5*5m-es fedett terasz!
Gondoltam feldobom némi hangulat világítással!
4 db RGB power ledet fel a 4 sarokba!
1:
A power ledeket meg kell táplálni!
2:
Vezérelni kell a ledeket! De mivel viszonylag messze vannak egymástól és szeretném akár külön-külön is működtetni arra gondoltam, hogy DMX512-n lehetne őket irányítani, így kábelköteget is spórolnék és még bővíthető is lenne.
3:
Vezérlésre két megoldást szeretnék egy pic-es és egy USB-DMX-es

Így létrejönne egy igen komoly kis rendszer PC/PIC vezérelt, DMX512-n kommunikáló RGB power LED-es világítás!
Erre az ötletre keresek kapcsolási rajzot és egyéb hozzászólásokat!
(#) Csaba87 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
A USB-DMX kommunikáció ez alpján megoldva!
(#) szkrep válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Innen válassz egy szimpatikus kapcsolóüzemű áramgenerátort. Kelleni fog belőle 12 darab... Ha nem zavar, ha a fölösleget csak elfűtöd, akkor lm317-el is elkészítheted, ami töredéke lesz a kapcsolóüzemű árának.
PIC ötlet:
Én tennék minden ledhez 1 kontrollert, a neki való áramgenerátort meg egy rf vevőt. Így csak a 2 szál tápot kéne körbehúzni, és a kommunikáció sem az 5m-en összeszedett zavarokról fog szólni. Akárhány ilyen egységgel bővíteni tudod. Ha az az rf vevő történetesen egy bluetooth modul, akkor (jó drágán és) egyszerűen rögtön a számítógépről parancsolgathatsz. Szerintem praktikusabb ha független az ilyesmi a géptől, így én az olcsóbb 400-800MHz moduloknál maradnék, és csinálnék egy kis lcd-s kézi egységet, ahol be lehet állítani a fényerőt és színek átfutását, meg amit csak akarsz.
Egy 3W RGB modul egy kis szobát sem túl fényesen világít be, szabad téren nem biztos, hogy a kívánt hatást éred el.
(#) watt válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Az oldalamon van egy RGB LED-es project, abból ki lehetne indulni. Egy LED-hez 4eres kábel nem a világ. Áramgenerátor nem kell, csak jól kell beállítani az előtét ellenállást és a PWM-et! Az USB más tészta, oda a HID-es cikkemet ajánlom, nekem nagyon bevállt a mód!
(#) Csaba87 hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Feldúrtam a netet és sikerült összeállítanom egy szerintem működő kapcsolást (egyenlőre a vevő részt)!
Köszönöm az ötleteket elgondolkodtam elég sok variáción! Nem rossz az rf megoldás, kicsit drága, de praktikus lenne!
Maradtam a dmx512 kommunikációnál!
Nézzétek meg ti is és várom a javaslatokat!

DMX vevő.jpg
    
(#) watt válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Kábelt mindenképpen ki kell húzzál. PIC-et is használsz a rajzon. Akkor minek bonyolítod? A 4 LED-hez 12tranyó és 1 PIC kéne. A kábelnek jó lenne UTP kábel, az ereket duplán is lehet fogni. Szerintem...
(#) kukac_24 hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Ötletnek itt van egy ilyen :
Bővebben: Link
(#) hadnagyakos válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Én is ilyen világításban gondolkozom most.
Én két lehetséges megvalósítást találtam.

Az egyik: Bővebben: Link
Ezt soros porton keresztül lehet vezérelni vagy egy kis kiegészítő áramkörrel efy másik PIC segítségével. Itt is elég két kábelt húzni a vezérlésnek. Ráadásul úgy néz ki, hogy ezzel megvalósítható az egységek külön vezérlése. Ha USB-ről szeretnéd üzemelteteni, akkor pedig egyszerűen egy USB-RS232 átalakító kell.

A másik: Bővebben: Link
Ez direkt erre a célra van kitalálva, USB-ről jövő adatok alapján keveri a színeket, de vannak benne előre programozottt programok is. Van hozzá egy nagyon jó kezelőfelület, ahol akármilyen effektet össze lehet rakni, színeket keverni, stb.
(#) Csaba87 hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Ez a picproject oldal segített elég sok dologban! Neki álltam az adónak is, majd ha kész lesz felteszem!
Kicsit módosítottam a vevőn!
A programozás lesz még izzasztó feladat!
Nem sok időm van, mindig egy kicsit hozzá teszek a történethez!

DMX vevő.png
    
(#) watt válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Szerintem ennek semmi értelme, de nem szólok bele, te tudod!
(#) _JANI_ válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
A Vcc-t ( 5V-os tápfeszültséget ) helyben is előállíthatod. Eggyel csökkentheted a vezetékek számát. ( Az 5V-os amúgy sem érdemes nagyobb távolságra lekábelezni. Zavarjelek, STB. )
A 4017-es kiegészítés eszköz azonosító lesz? Vagy más a feladata?
A kapcsolásod gyenge pontja a soros elrendezés. Mivel tápfeszültséget kell adni 751176AD-nek. Így ha az első áramkörnél tápfeszültség gond van, akkor a többi sem fog üzemelni.
MIDI gyakorlatban jól bevált megoldás, hogy optocsatolón keresztül veszik le az adatot a kommunikációs portról. Ha jól gondolom, akkor az áramkörödben is csak adatfogadás van? Ha igen akkor három vezeték is elég. S ezzel a lehetséges problémák száma is csökken. Ezért egy készülék (áramkör) kiesése nem akadályozza a többi működőképességét.
Mellékelek egy egyszerűsített rajzot az elképzelésemről. ( Csak szemléltetésre. ) A rajzon az egyszerűség kedvéért 4N25-ös optocsatolóval oldottam meg a csatolást. Persze más optocsatoló is jó e célra. PL: H11L1M
Amennyiben lámpák tápfeszültség ellátása megoldható, akkor elég csak egy érpáron elvinni a vezérlőjelet.
Remélem sikerült új ötleteket adni az egyszerűsítésre.
(#) simib válasza Csaba87 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Szia!

A DMX vevő programozási része engem is érdekelne! Nehéz manapság működő DMX vevő rutint találni...

Az adó rész nem nagy ördöngősség: Nekem ilyen van (bal oldali)

Sok sikert!
(#) Csaba87 hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Találtam egy kapcsolást, ami elég egyszerű és még Source Code is van hozzá!

http://www.response-box.com/rgblights/2007code.shtml
http://www.response-box.com/rgblights/Media/docs/fullpixelschematic.pdf

A kimeneten 3 PWM jel jön ki, amire én nem a rajzon lévő tranzisztoros led vezérlést fogom rátenni, hanem a Nud4001-es Led meghajtót!
A címzést szoftveresen kell beállítani, ahogy néztem! Ezzel egyszerűsödik a kapcsolás!
Úgy döntöttem a javaslatotokra, hogy 5V-ot nem viszek körbe, helyben csinálom meg egy TS78M05 CP-vel!
Viszont, ami bántja a szememet, hogy a DMX jelet nem szabad Y-ba elágaztatni! Én így tanultam!(Lehet rosszul tudom) Ezért én kettő 75176-os IC-t raknék be, egyiken bejön a jel, másikon tovább megy! És a jel "gyengülés" nélkül haladhat tovább!
Látom a hátrányát, igen! Egy elszáll többi nem világít!
Az optós megoldás nem tűnik rossznak, ott nincs ilyen hibalehetőség! Tényleg meggondolandó!

Az lenne a kérdésem, hogy Assembler-hez ért valaki? Kilehetne egészíteni ezt még egy PWM-mel?
Mert egy fehéret is szeretnék az RGB mellé tenni, hogy jobb legyen a színhatás!
Na egyenlőre ennyi! Köszönöm a válaszokat!
(#) simib válasza Csaba87 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Igen elvileg nem lehetne Y-ban osztani a jelet, gyakorlatilag nyugodtan oszthatod...
A gyári fényekben is úgy van továbbfűzve a DMX jel.
(#) FMSound válasza Csaba87 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Csaba 87, engem az érdekelne, amit már kérdeztem tőled, személyes üzenetben is, de válasz még nem kaptam, amit még fentebb mutattál kapcsolást pic12f629 -el, ahoz van forrás kód, valamilyen formában?

A dmx jelet simán lehet tovább fűzni, amit már építettem demux, 3 panel van egymás felett, simán csak átlinkelve egyik a másikra.
(#) FMSound hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
Szerintem nem szükséges fehét led, RGB power led igen szépen kikeveri a fehéret.
A mellékelt képen egy rizslámpába beépített power led , igaz most kékre van állítva, de a fehéret is nagyon szépen kikeveri, és a 3Wjával az egész szobát megszínezi.

Image1.jpg
    
(#) Csaba87 hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
A 12f629-es kapcsoláshoz nincs kódom! De a 16f688-hoz találtam!
Kicsit módosítottam a kapcsoláson, amit belinkeltem kedden! De a kódon nem kell változtatni!
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Hellosztok!

Lézer géphez tudtok valami usb-dmx vezérlő kapcsolási rajzt?
Találtam egyet de ahhoz nincs max431!

Üdv morzsa15!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem