Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   374 / 432
(#) wbt hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
Sziasztok!
RJ45-8 x8-as aljzatot keresek, aminek a rögzítőfül-nyílása felül van.
Tehát 8db UTP aljzat egyben. Bontott nem jó, több darab új kellene.
Előre is köszönöm!!!
(#) Remci hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok!

A képen látható reléből keresek 4 db-ot. Nem tud véletlen valaki beszerzési forrást,lehetőleg országon belül? Ebay-ról, Ali-ról lehet rendelni,de mire ideér az sok idő.
(#) vargaf válasza Remci hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
(#) Remci válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Köszi. Innen még nem rendeltem. De az árát elnézve,nem szívbajosak
(#) CIROKL hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Üdv
Teljesitmény tranzisztort manapság honnan ami remélhetöleg nem hamisítvány?

2n3773 , Mj15003 , vagy hasonló valami TO3 tokozás
Tápegységbe kellene .
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Van >egy tucat antik 2N3055-öm, 3442-m, ha érdekel, bezacskózom jövő héten.
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
3055 van nekem is sajnos 60 volt a tápom a 3442 lehet jo?
(#) pucuka válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Jó lehet, 140 V/10 A
(#) xxxyyy válasza wbt hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Ha még aktuális a dolog keressél meg privátban, megpróbálok segíteni neked. A leírás pontosítására is szükségem lenne. (sebesség, milyen felhasználásra kell, stb)
(#) toma3757 hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Ilyen krimpelhető csatit/tüskét keresek, valaki tudja esetleg hol tudnék beszerezni?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) vargaf válasza toma3757 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
(#) toma3757 válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Köszi, ezekkel már találkoztam de egyik sem ilyen szerintem.
(#) bandika válasza toma3757 hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Ház (amibe bedugod) alapján könnyebb segíteni...Tegyél fel képet a házról, méretekkel, akkor van esély. Vagy böngészd végig a nagy szállítók választékát. Több ezer féle van.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 11, 2020 /
 
Sziasztok!
Lehet még kapni olyan fém gégecsövet ami régen például esztergagépek munkalámpáját tartotta és elég merev volt, hogy bárhova tekergetve megtartotta azt?
Maximum 80-100 cm-es darab elég lenne.
(#) erbe válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Szerintem olyant külön nem lehetett kapni. A talppal-fejjel egybeépítve talán a benne lévő bélés adta meg neki a merevséget. Tudom, a belsejében megfeszített huzallal is ki lehetne merevíteni, de ennél egyszerűbb volt.
Szomszéd gyerek nem nyugodott, valamit alakított a géplámpáján, a talp belsejében hegesztett. Nem olvadt meg semmi, de azóta nem áll fel a lámpája.
(#) MacGiver válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
A tartást a fém gégecső adta, semmi köze a belsejében lévő "bélés"-hez
Manapság is gyártanak ilyen csövet, lámpáknál, borászatnál, hűtésnél kell keresgélni. (flexibilis cső) Sokféle anyagból kapható.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2020
(#) antiktelefon hozzászólása Ápr 17, 2020 /
 
Üdv!
Az eleshop.eu mennyire megbízható?
ATTEN ST-862D-t szeretnék venni, de a gyártónak nincs készleten az új Louis Rossmann videó miatt...
(#) Gafly válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Kérdés hogy mekkora a feje?
Bár LED fényforrás lehet könnyű, de külön mérlegelést igényel géplámpa esetében (stroboszkóp hatás).
Lehet még kapni fém gégecsövet, de az a gondom vele, hogy oda kellene megnézni, megtapogatni.
Például ez itt?
Persze nem tudom mennyire birják az allandó tekergetést a tömör gégecsövek.
Annó a szülői házban a mosdó és a bojler is alu gégecsővel volt bekötve. Akkor még nem ezek a fém szövött flexibilis csövek voltak járatosak. Az mondjuk eléggé "sprőd" anyag volt, szerintem hamar kifáradt volna állandó tekergetéstől...
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Szerintem ez a gázcső, csak arra való, hogy egyszer behajtogassák a helyére, aztán kalap kabát. Nálunk is ilyenre cserélték még a fix bekötésű gáztűzhely csövét is, valami szabványra hivatkozva.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 18, 2020 / 1
 
Szerintem sem tökéletes, de ha valakinek az a hobbija hogy szarvasi géplámpát épitsen magának, akkor ki vagyok én, hogy elitéljem?
Sokszor én is megjavitok/megcsinálok dolgokat ahelyett, hogy vennék másikat olcsóbban (és még házhoz is hozzák Kinából).
Mivel felénk "irodai lámpa túltengés" van, igy az oszlopos fúrónál és a statupadnál is az van. Az meg a másik, hogy ritkán kell állitgani, mert ha egyszer nagyjából oda világit, akkor minek piszkálni.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Szarvason megszűnt a lámpagyártás. Csak kávéfőzőt gyártanak.
Ja! Eladó a Békéscsabai mintaboltjuk.
(#) SzervízMacska válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Tudtommal csődbe mentek az ikeás ufó lámpa projektjük miatt, és már semmit sem gyártanak. Kár a jó kis kávéfőzőkért. ☺️
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020
(#) mnyugger válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
kávéfőzőt gyártanak.
(#) SzervízMacska válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Remélem, igazad van. Én drukkolok nekik!
(#) Teaway válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Akkor neked ilyesmi kéne, csak nagyobb átmérővel:

flexi.jpg
    
(#) Gafly válasza Teaway hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
És ez még hűti is a munkadarabot.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Válasz mindenki hozzászólónak: Köszönöm a tippeket, ötleteket.
A konkrét felhasználás a következő lenne: korom miatt romlott a látásom, ezért az apró alkatrészek forrasztásához szeretnék kamerás mikroszkópot használni, amit szükség esetén tudnék a panel fölé húzni illetve félretolni ha nem kell. A kamera 200g, ezt kellene megtartania.
(#) Gafly válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Értem és méltányolom.

Gondolom a mikroszkóp kamera már megvan, tehát nagyitós LED lámpa az már nem játszik. Pedig szokott lenni akciósan, a szalámi mellé boltban...
Körbenéztem, sajnos nagyon felesleges iróasztal lámpát (már, bezzeg két éve) nem találtam, de még ne add fel.
(#) elektrorudi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Az ötlet jó, de nekem a gyakorlatban nem vált be. A talp billeg, és a gégecső lassan mozog, "kúszik", és ettől a kamera és a fókusz is elmászik. (Ráadásul a kamera befogó is eltört, éppen ragasztás alatt van.) Ha még egyszer vennék ilyesmit, csak valami fix karosat vennék. Persze a "fix"-et úgy értem, hogy csavaros vagy egyéb módon a karokat azért a kívánt helyzetbe lehessen állítani. Ha megnézed a mostanában forgalmazott mikroszkópokat, már mind ilyen. Persze a hosszabb karok alkalmazása jobb lenne, mint amivel szállítják, de még így is jobb, mint a gégecső.

IMG_0520.JPG
    
(#) Csupasz hozzászólása Ápr 22, 2020 /
 
Grundig receiverhez keresek DM12-9-13 dióda matrixot. Szerintetek lehet még valahol kapni ilyet? Mivel tudnám helyettesíteni?
Következő: »»   374 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem