Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   379 / 431
(#) gyulank válasza Gafly hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Az egyikben nem is volt, és félig ki volt csavarva a csavar, a másikban meg csak valami gumi cafatok meg egy hosszú madzag volt, szóval szíjat nem tudok mutogatni. Amúgy azt se tudom, milyen boltban kéne mutogatnom.
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Idézet:
„Amúgy azt se tudom, milyen boltban kéne mutogatnom.”

Ameddig azt sem tudjuk rólad, hogy a kis világunk melyik sarkában kellene, addig szerintem más sem fogja tudni. Vagy hogy?
(#) gyulank válasza Gafly hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Hát, hogy papír -írószerben, vagy hentesnél. Amúgy Eger felé.
(#) gyulank hozzászólása Aug 6, 2020 /
 
Olyan boltot tud valaki, ahol lehet venni 5ml-es menetes fecskendőt, és kupakot hozzá, és maximum 1ml-es fecskendőt olyan tűvel, aminek a vége derékszögben van elvágva, hogy ne szúrjon, és befér az 5ml-es fecskendő lyukába, és elér addig, hogy pozíciójánál fogva képes lenne 1ml-nél többet is kiszívni, ha a fecskendő, amin van, nagyobb lenne (mert egy kis ráhagyás nem árt)? Tehát az lenne a cél, hogy a max. 1ml-essel egy 5ml-es valamiből, amiben lehet tárolni a folyadékot, lehetőleg kevés levegővel, időnként ki tudjak szívni mérhetően 0,2-0,8ml-t.
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Patikában, gyógyszertárban próbáltad?
(#) erbe válasza Stadi hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Eddig bármilyen Einhell szerszámgéphez kerestem alkatrészt, elhajtottak. "-Ehhez a márkához semmilyen alkatrészt nem lehet kapni."
(#) pipi válasza erbe hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Próbáld meg Bővebben: Link , a webáruházban sokminden van (talán), én írtam nekik emil-ben kérdést, arra nem válaszoltak. Több infóm nincs, mennyire működnek...
(#) gyulank válasza Stadi hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Nem nagyon találok olyat. Nagyjából megmértem a gyalukat, mindkettőn olyasmi tárcsa van, mint a körfűrészen, csak több mélyedéssel, vagyis hosszbordás kell.
M1B
gyalu kerék:átmérő 30;vastagság 9;mélyedések száma 3;mélysége 2;szélessége 2
hajtókerék:átmérő 15,5;vastagság 9;mélyedések száma 3;mélysége 2,5;szélessége 2
tengelytáv 83,5
Agojama
gyalu kerék:átmérő 32,6;vastagság 12;mélyedések száma 4;mélysége 1,4;szélessége 1,5
hajtókerék átmérő 17,7;vastagság 13;mélyedések száma 4;mélysége 2;szélessége 2
tengelytáv 70
Amúgy a tengelytávolságból, és a 2 kerék átmérőjéből hogy lehet kiszámolni a hosszt?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2020
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Nem, de még fecskendő se szokott akármilyen lenni, nemhogy kupak, meg keresztbe vágott cső végű tű. Igazából abban sem vagyok biztos, hogy mire való a menetes fajta. Gondolom jobban le lehet zárni egy menetes végűt menetes kupakkal, mint sima végűt sima kupakkal, meg azt se tudom van-e sima kupak, ezért keresek olyat, de nem tudom, hogy így van-e.
(#) Massawa válasza gyulank hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
A szij hossza:
D1. átmérök
D2
T. Tengelytáv

H=2*T+3,14(D1+D2)/2

Ami még fontos ( és sajnos gyakran a legnagyobb gond) a bordásszij tipusa. Van egy néhány szabványos ( hány borda jut 10 mm-re, vagy 1 hüvelykre), és vannak valamilyen kacifántos bordázatu szijak is, amik sajnos nagyon nehezen és drágán szerezhetök be ( gyakran csak ahhoz az egyetlen géphez lettek gyártva - nekem ilyen gondom van az esztergapadon pl. 2,7 mm a bordák távolsága).
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2020
(#) Stadi válasza erbe hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Magyar képviselet: Bővebben: Link
Mikor évekkel ezelőtt kellett rendelni valamit, eléggé nyögvenyelős volt a folyamat, sokszor a nyakukra kellett járni, aztán meguntam, és írtam a német anyacégnek. Erre felhívtak a magyarok, hogy már hetek óta megérkezett a rendelésem... Remélhetőleg azóta javultak.

Robbantott rajzok cikkszámokkal, tájékoztató árakkal és készlet infóval: Bővebben: Link
(#) gyulank válasza Massawa hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Biztos ez? Ha jól veszem ki, a számolásod a 2 tárcsa kerületének fele+a tengelytáv kétszerese. Alapból a 2 tárcsán a szíj kb. csak fél kerületnyi részen van, tehát a szíjnak tárcsán lévő része, a tárcsák kerületének kb. felének kéne lennie. Ha a tárcsák nem egyformák, akkor a nagyobb tárcsán a felénél nagyobb kerületen, a kisebben a felénél kisebb kerületen érintkezik. Ettől még lehet, hogy megegyezik a tengelytávval az összekötő szakasz, de a tárcsákon más és más részt foglalnak el méretaránytól függően.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2020
(#) Kovidivi válasza gyulank hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Ha tudod a pontos méreteket, akkor lehet pontos értéket számolni. Fel kell rajzolni.
(#) gyulank válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Az nem számolás. És egy centivel nem csak a rajzot lehet megmérni, hanem a gépet is.
(#) synergy válasza gyulank hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Egyáltalán nem.
Így kell méretezni.
(#) Massawa válasza gyulank hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Általában untig elég egy cérnával stb. pontosan lemérni a hosszat és ahhoz a mérethez keresni megfelelöt.
(#) Massawa válasza synergy hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Most akkor miröl van szo, ékszijrol vagy fogas/bordásszijrol? Valahol elvesztettem a fonalat.
(#) synergy válasza Massawa hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Ez viszont igaz
(#) gyulank válasza Massawa hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Arról nem én tehetek. Én egyértelműen írtam amit írtam. Lehet, hogy az a probléma, hogy nem tudod melyik hasonlít inkább az ékszíjra. Értem én, hogy te tudod a rendes nevüket, de azért nem kéne úgy csinálni, mintha nem lehetett volna érteni, meg tudni a megadott adatokból.
(#) Massawa válasza gyulank hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Bocs elnéztem a te szijad hosszanti bordás. Az ebay-on tonnaszámra van. 5-10€/darabja.

Pl itt is: Ekszijak
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2020
(#) gyulank hozzászólása Aug 7, 2020 /
 
Ilyenek.
(#) Bakman hozzászólása Aug 7, 2020 /
 
Napot!

Lehet még egyáltalán új, aszinkron motoros fűnyírót kapni?
(#) mnyugger válasza Bakman hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Nem.
Nem régen akartam a régit nyugdíjazni.
Marad! Felújítom.
(#) mnyugger válasza gyulank hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Nekem is van egy AGOJAMA 25C48-m
Sajnos a késtartók spiáterből vannak. Az egyik eltört. Kaptam egyet Hauch Tomitól. Eltört a másik is.
Megmértem a szíjat. Kívül keresztbordás, belül 4 hosszbordás.
Külső átmérője 74mm
Belső átmérője 68mm
Szélessége 9,6mm
(#) Bakman válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Ennek nagyon nem örülök. Kávédarálóba való motorral szerelt fűnyíróval nem lehet dolgozni. Itthon a régi bírja a folyamatos üzemet három órán keresztül, sógoromnál 15 perc alatt égett le a soros motor.

Mi a fenét lehet csinálni? Építeni? Motort még lehet kapni...
(#) synergy válasza Bakman hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Akkor ezek nem aszinkron motorosak?
(#) Bakman válasza synergy hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Idézet a termékleírásból:
Idézet:
„Erős, csendes, karbantartásmentes, hosszú élettartamú, modern technológián alapuló motor
Nagyobb motor hatékonyság, mint a hagyományos motoroknál, ezáltal nagyobb teljesítmény sűrű füves területen”
Gondolom ezzel takargatják a szénkefés motort.

Itt nézz szét: Elektromos fűnyíró, Árukereső. Nézd meg a fűnyírók értékeléseit, kattintva az egy csillagokra. Csuda dolgokat lehet olvasni. Példához lásd a mellékelt képet, itt a nyolcas számra kell kattintani.

Gondolom ez is valamilyen EU szabály, miszerint max. ennyi meg annyi lehet a gép teljesítménye. Az ostobák, elnézést érte de már nem tudom szebben kifejezni magam, arra nem gondoltak, hogy a sűrű gépcsere sokkal nagyobb kárral jár. Azt sűrűbben gyártani, szállítani kell, javítani lehetetlen. Mindezek mellé jön még a gagyi kivitelezés, ilyenről is olvasni bőven. Olyan ez, mint az A++++ -os mosógépek. Mosáshoz víz és mozgási energia, fűnyíráshoz teljesítmény kell.

Elkeserítő.

Annó megmosolyogtam a házi készítésű fűnyírókat, úgy tűnik, ismét eljött az ideje ezeknek.
(#) synergy válasza Bakman hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Igen, látom a gagyi marketinget, de amit én linkeltem, ott indukciós 1000W-os motorról írnak, ami ha nem aszinkron, akkor hazugság. Így egy fogyasztóvédelmi vizsgálatot is megérne.
Isten bizony megkérdezem egy boltban, ha indukciós motornak árulják, hogy akkor ugye ez aszinkron motoros?
(#) yulo5310 válasza synergy hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Az enyém aszinkron,_és_1200 Wattos! Annak idelyJén direkt vadásztam leharcolt fűnyírókra a motorjuk végett,_a legjobb,_legerősebb motorok_,nem beszélve az automata fékeiről,a._A kisesztergáimat ma is ezek hajtják!
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Bakman válasza synergy hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Bocsánat, elnézést! Ez tényleg aszinkron, direkt hajtású, az ember be is indítja a videóban: YouTube. Jobban megnézve, kisértetiesen hasonlít a mi fűnyírónkhoz. Nehogy vegyek gyorsan egyet, amíg még lehet kapni. Köszi a tippet!
Következő: »»   379 / 431
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem