Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   398 / 432
(#) aticska hozzászólása Aug 29, 2021 /
 
Sziasztok!
Nem tudom, hogy létezik e nyákba ültethető kilencven fokos anyacsavar, vagy valamilyen menetes betét. M3-as lehetőleg.
(#) Bakman válasza aticska hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Ilyesmire gondoltsz? PCB M3-94, HEStore.

PCB-M3-94.png
    
(#) mateatek hozzászólása Aug 29, 2021 /
 
Üdv!

Átnézegettem a kereső segítségével azoknak a webshopoknak a kínálatát, amikben mikrokontrollert lehet venni.
De ATmega328PB-t, QFP32-es tokban sehol sem találtam készleten. Ez tényleg ilyen ritka?
(#) nedudgi válasza mateatek hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Chipcad.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2021
(#) mateatek válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Igen, ezt néztem. Sajnos a raktárkészletek külön-külön, és egybevéve is egyenlőek a nullával.
(#) pipi válasza mateatek hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
(#) mateatek válasza pipi hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
A PB-ben nem 3, hanem 5 timer van, 2 UART, 2 SPI, 2 I2C, több IO láb, stb. Visszafelé kompatibilis a sima 328-cal, de annál több dolog van benne.
(#) nedudgi válasza mateatek hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Egy ideje nem vásárolok tőlük, de, mivel folyamatosan gyártásban van, valószínűleg meg kell rendelni, és akkor behozzák, akár a Microchipdirecten keresztül.
(#) mateatek válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Az utolsó darabot én vettem meg tőlük. A következő készlet beszállítására 1 évet mondtak. Plusz-minusz 1-2 hónap.
Aliról tudnék rendelni, de az ott rendelt darabokból van olyan, ami 14 MHz-nél hátast dob. Ami megy 16 MHz-en, az meg fagy, ha tekerem az enkódert. Félek kiadni az ottani selejtekért a pénzt, plusz még a postának is fizessek érte. A Chipcad-es érdekes módon jó.
(#) nedudgi válasza mateatek hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
A Chipcd a Microchip disztributora.
(#) majkimester válasza mateatek hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Huhh, ide is begyürüzött a chipválság:
Chipválság 2021
Chip Shortage

Végigpörgettem pár általam korábban használt kontrollert PIC és AVR is a Microchip Direct-nél, alig van valami, és ami van az is csak a raktárkészlet erejéig. Mindenhol 1 éves szállítást irnak, kivétel nélkül:
Idézet:
„In Stock : 500
Order now, up to 500 can ship on 04-Sep-2021
Lead Time
Additional quantities can ship by 29-Aug-2022

Durva.
(#) aticska válasza Bakman hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Szia!
Igen. Ilyesmire. Esetleg felületszereltben létezik ilyen? A panel alja teljesen ráül a doboz aljára, furatszerelt alkatrészek nem lehetnek rajta. Pár tized milliméter kilógás sem felel meg.
Köszönöm
(#) Sztanki hozzászólása Aug 30, 2021 /
 
Sziasztok!

Ilyen kondenzátort hol tudnék beszerezni? Ez egy flex márkájú lemezvágó ollóban van.
(#) vargaf válasza Sztanki hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
(#) Peter65 válasza aticska hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Nem írtad, hogy milyen igénybevételre kell.
Nem túl nagy igénybevételre jó szokott lenni a liftes sorkapocsból kibontott lift, vagy némelyik hagyományos nyákba ültethető sorkapocs, ha a kilógó lábát levágod. Általában M3-as furat van bennük, téglatest alakúak, az oldalukon felforraszthatók a nyákra.
(#) hzsiga hozzászólása Szept 3, 2021 /
 
Üdv. Lehet nem ide való a kérdésem. Debrecenben lakókat kérdezem, hogy a Böszörményi úti Shell kút környékén (Pesti út - Bartók Béla út kereszteződés) nincs-e elektromos alkatrészeket árusító (kínai) üzlet. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) nedudgi válasza hzsiga hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Azt miért nem írod ide, hogy mit keresel?
(#) hzsiga válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Üdv. Mindenféle elektronikai alkatrészt.
(#) NGY válasza aticska hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Ha laposfogóval kiegyenesíted és felhajtod 90 fokban a lábait?
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2021
(#) mikrodigit válasza aticska hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Fogsz egy sárgaréz anyát és egyszerűen ráforrasztod a nyák fóliára (célszerű beletekerni előbb egy vas csavart, hogy ne fusson a menetbe az ón). Ha nincs nagy igénybevétel, ez is jó.
(#) szidom hozzászólása Szept 4, 2021 /
 
Sziasztok!
A Pioneer cs5070 hangfalat sajnos már nem gyártják, ez helyett keresek valamit.
A neten nem igazán találtam semmit. Van valakinek ötlete hogy tudnék, hol tudnék keresni valamit helyette?
Fontos lenne a teljesítmény is meg a kinézete is, mivel van már 24db.
(#) Peter65 válasza mikrodigit hozzászólására (») Szept 4, 2021 /
 
Ennek az ötlenek a nyomán akár távtartót is fel lehet forrasztani. A rövidebb keresztülfúrt távtartókat tekinthetjük egy hosszú anyának is.
(#) Laci66 hozzászólása Szept 9, 2021 /
 
Sziasztok!
20-30W-os kisméretű erősítőhöz kerestem KIT-et. Az "Asia Center"-en találtam készre szerelt TDA2050-es végfokot 640Ft-ért készre szerelt TDA7293 végfok 1300Ft. Ugyanitt ezeknek az IC-knek (csak az IC-knek) darabja 1490Ft. Normálisak ezek, vagy átverés az egész?
(#) tbarath válasza Laci66 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Ha jól emlékszem, ez az "Asia Center" felejtős. Egyrészt semmi köze ahhoz az Asia Centerhez. Másrészt meg vagy abban utazik, hogy amit "árul" azt némi felárral megrendeli a címedre az ebay-ről, vagy csak simán benyúlja a pénzt. Bővebben: Link

Amúgy az simán lehet, hogy kintről egy szerelt modul olcsóbb, mint itthon a puszta IC. Itthon pedig a kereskedőnek raktárkészlet kell, dolgozók, költségek, hasznot is szeretne, stb., pláne ha van még egy disztribútor is a láncban. A kiskerben nagyon sok esetben teljesen normálisnak számít a 100% árrés. Ha a kínai csak féláron megkapja az IC-t, akkor már csak pár passzív kell mellé, a NYÁK és a beültetés megvan gombokért, aztán adja amennyiért tudja.
(#) elektrorudi válasza Laci66 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Az Ázsia Centerrel nagyon rossz tapasztalatom van. De itt nem fejtegetném tovább, mert ez nem az a topic.
(#) Laci66 válasza tbarath hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Kösz a válaszokat!
Maradok inkább azoknál akiktől már rendeltem.
(#) lzsolti2 hozzászólása Szept 10, 2021 /
 
Sziasztok!

Van valakinek személyes tapasztalata (negatív vagy pozitív) azzal kapcsolatban, hogy a Compatel által forgalmazott Sanken tranzisztorok eredetiek-e vagy nem?

köszi
(#) Peter65 hozzászólása Szept 18, 2021 /
 
Sziasztok!
Fali CAT6-os kábelre szeretnék dugót tenni, lehetőleg árnyékoltat. Egy projektor kábele lenne, elvileg nem lenne sokat mozgatva. A kábel ereinek külső átmérője kb. 1,2mm, egy szokásos CAT6-os dugó furataiba nem mennek bele az erek. Az eddigi keresgélés eredménye szerint azok a dugók, amikbe biztosan bele menne (a kereskedő megadja a beköthető ér maximális külső átmérőjét), a leírás szerint speciális présszerszámot igényelnek.
Ha lehet elkerülném a fali aljzatot + bekötő kábel megoldást.
Aki járatos ebben a témában, kérem segítsen, hol kaphatnék megfelelő dugót elfogadható áron a szokásos présszerszámhoz.
(#) tbarath válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 18, 2021 / 1
 
CAT6-tal nem dolgoztam még, de a fali kábelek tipikusan fali aljzathoz és patch panelhez vannak kitalálva. CAT5 esetén lehet rá krimpelni, én is csináltam már, sokszor, de ugye...
Annyit találtam, hogy a CAT5e AWG24, a CAT6 pedig vagy AWG24, vagy AWG23 kábelt használ, utóbbi rímel az 1,2mm átmérőre. De a CAT6a minden esetben AWG23, szóval ehhez valót keress.
Dugó lehet kapni "számtek" kiskerekben, de jellemzően van 1-2 típus, a többi rendelésre, illetve mélységében egyáltalán nem tudják, hogy mit árulnak. Illetve vannak profi hálózatépítőket kiszolgáló cégek, de itt a mennyiségi egység sokszor 100+ darabos kiszerelést jelent.

De ha az a leírás szerinti "speciális présszerszám" nem egy "mezei" krimpelő fogó, akkor az sanszosan baromi drága is legalább, szóval sokkal olcsóbb a fali aljzat és patch kábel megoldás.
(#) xxxyyy válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Szia,

Ha jól sejtem fali kábelről beszélünk (tömör a rézvezető)
Akkor tegyél a kábel végére egy pici keystone betétet és utána már akármilyen szerelt patch kábel is megfelelő neked.
- ha zárt betétet veszel akkor nem muszáj házba is rakni
- ha nem valami brutális ipari környezetben vagy akkor a fali kábel végén és utána használhatsz árnyékolatlan csatlakozót/kábelt is. A csillagpontos földelés is hatásos és nem szívsz egy hibás földeléssel.
pl. ilyen csatit használhatsz, ez jófajta és szerszám nélkül szerelhető:
Cat6 UTP betét
Árnyékolt most csak Cat6a van ebből a fajtából:
https://lan.hu/keystone-modul-ftp-cat6a-180-fokos-toolless-3164?key...ystone
Következő: »»   398 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem