Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   401 / 432
(#) Suba53 válasza sznyeg hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Az nem triak, hanem tirisztor.
Szerintem EZ jó lenne bele, ha a SOT-223 tokozású eszköz kell.

( Amúgy nem hiszem, hogy van a világon olyan hogy félvezető javítás. egy kipukkant félvezetőt nem lehet megjavítani, max cserélni hibátlanra. )
(#) MrBrown hozzászólása Dec 14, 2021 /
 
Sziasztok,
A képen látható 4x24 pozíciójú forgó tárcsás kapcsolót keresem hazai forrásból ha lehetséges.
Köszönöm szépen.
(#) sznyeg válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Igazad van, 1/2vezető csere lesz
Az alany egy Bosch kapszulás kávéfőző, ez kellene hajtsa egy soros diódán keresztül a vízpumpát.
De nem jön ki belőle a delej, ebből kifolyólag nem berreg a szivattyú, ami miatt nem csorog a forró, éltető nedű hajnalonta a bögrémbe, én meg kezdek morci lenni minden nappalos műszak gondolatára is...
(#) pipi válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Dehogynem, ha megjavítod a félvezetőt, egész vezető lesz belőle És ezt nem is nehéz
Bocsi
(#) tufatofu hozzászólása Dec 21, 2021 /
 
Sziasztok! 1%-os fólia kondik hol kaphatók ill. 0,5%-os ellenállások?
(#) elektrorudi válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 22, 2021 / 1
 
Szia!
Most tényleg nem akarok pikírt lenne, de tényleg írjuk be helyetted a gugliba, hogy "ellenállás 0.5%"? Erre kidobja a kereső, hogy "hu.rs-online.com"
Egyébként az esetek többségében nem az alkatrész abszolut értéke a lényeg, hanem az értékének az aránya a többi alkatrészhet képest. Tehát, ha pl. egy szűrőt akartam készíteni, ahol a szűrő paraméterei fontosak voltak, vettem 50 darabot minden értékből, ami kellett, és darabonként lemérve, értékük szerint, csoportokat alkottam belőlük. Amelyik csoport a legjobban hozta a névleges értéket, abból lett beépítve a szükséges mennyiség.
Más a helyzet, ha etalonként akarod használni valamilyen műszerbe. Ez esetben a Caddock electronics termékeit ajánlanám. Náluk lehet kapni 0,1% vagy 0,01%-os ellenállásokat is. A minőség csak pénztárca kérdése.
(#) tufatofu válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Köszönöm a válaszod! Ne írd be, mert én is google-val kezdtem, ahogy mindenkinek általában! Nekem is kidobta a hu-rs.com-ot és a farnell-t is, amely egyik sem hazai cég, és nem is szándékozom 1000db-os egységet megvásárolni. Egyébként, az alibabán és az ebay-en és Romániában is kaphatóak ezek a 21. században, extrának egyáltalán nem nevezhető alkatrészek.
A kérdésem, jobb érthetőség kedvéért kiegészítve: Hazai forgalmazónál hol kapható E192 ellenállás sor ill. 1%-os kondenzátorok?
(#) Massawa válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Ilyesmit mindenhol megrendelésre válogatnak, igen nagy ritkaság ha rábukkansz ilyenekre. Én is tavaly vagy mikor vettem vagy 5000 darab ellenállást ( szinte ingyen, mert semmi specko nem volt hozzá, amikor megérkezett a csomag csak bámultam, hogy szépen szalagra voltak ragasztva az E192 sor ellenállásai csak a sor volt hiányos. ( Azaz nem volt meg mind a 192 érték csak mintegy 60). Utánna gondban voltam hova tegyem öket, mert nincsenek dobozaim a 192 értékhez.
(#) majkimester válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
1% kondit és 0.1%-os ellenállást a Farnell-től vettem régen az Fdh Kft-n keresztül. Nincs minimális rendelési érték, de van minimális rendelhető mennyiség / tétel, de ez most 10db a kondikra ellenállásokra (akkor még 5db volt). Akkor még ment a személyes átvétel Budán (nem tudom most ez működik-e a covid miatt) vagy küldik futárral.
(#) tufatofu válasza majkimester hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Köszönöm a választ! Üdvözlet
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 23, 2021 /
 
Üdv.

A gyermekeim nagyin szeretik a gurgatós lendkerekes autókat sajnos egymás után halnak be a fogaskerék benne. Maga a játék ép állapotban van csak hát nem szalad. Lehet valahol leginkább fém fogaskereket? Műanyagot találtam ára sem rossz de a fém az mégiscsak fém.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) granpa válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 23, 2021 / 1
 
Ha megadod a fogszám, átmérő, modul (és vastagság) adatokat, sokunk lomjai közt hányódik mindenféle fém vagy jobb műanyag fogaskerék; előbb lesz.
(#) antikzsolt válasza granpa hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Köszi. Ha majd tönkremennek a mostaniak akkor keresni foglak. Jelenleg egy mind a 4 kerékre lenkerékkel szerelt és egy elég masszív távirányítós autót kaptak karácsonyra azaz fognak kapni holnap reggel . Sajnos ami már megvan azoknak a lendkereke hiányzik mert kiszedtem vagy ahogy megszorultak szétnyílt a műanyag és kipotyogott. Sajnos pont ma jött a felismerés hogy én is ki tudom cserélni ha van fogaskerekem hozzá.
(#) xxxyyy válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
0,1%-os ellenállást a Hestore-tól sikerült vennem.
https://www.hestore.hu/cat_404.html?filters=&q=&pg=0
(#) tufatofu válasza xxxyyy hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Nagyon köszönöm az infót! Üdv
(#) Egri Frédi hozzászólása Dec 28, 2021 /
 
Uraim ! Kellene egy kis segítség ...
A minap fel akartam tenni egy potira a forgató gombját. Patronos szorítású és sikerült leejtenem azt a vékonyka sárgaréz anyát, amivel meg lehet szorítani.
Ez nem is lenne baj, de nem találtam meg ...

M6 mm - os finom menet, talán 0.5 -ös emelkedéssel és kb. 2 - 2.5 mm vastag lehet.

Hol lehet pótolni, mert elég húzós a gomb komplett ára. Csavarboltban ( Szögker ) nem tartanak ilyet. Az se lenne baj, ha nem sárgaréz.
( Ráragasztani meg nem szeretném ... )
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2021
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Szerintem ezeken hasonló van.
D=6 mm, a vastagsága 1.4 mm
Ha kell, adok (bár kapcsolóval együtt is olcsóbb mint egy BKK jegy).
(#) levaitamas hozzászólása Dec 28, 2021 /
 
Sziasztok!
Lenne valakinek ötlete, hogy fejlámpához való kábelt honnan lehetne beszerezni?
Ilyet keresek, ami egy részén spirális:

lámpa.png
    
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Hajónapló, kiegészités: 3.5 mm-es jack aljzat anyája sűrűbb menetű, és nem hatlapfejű. Szerintem pont jó lenne...
Tudok adni (aljzattal), ha kell.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Hmmm ...
Ilyen kapcsolóm van. Kipróbálom, hátha jó ...
( Egy ilyen gombért adnak vagy 6 - 7 kapcsolót. )
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Most hogy a kezemben volt mindkettő: a kapcsoló szerintem ritkább menetű, és az anya 9 mm-es lyukba fér el, a jack-é sűrűbb, és elég neki 8 mm-es lyuk is.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Akkor meg sem keresem otthon egyiket sem, mert a patronon a menet ∅ -je picivel 6 mm alatt van. Ezért gondolom, hogy M6x0.5 lehet. Remélem metrikus ...
( A normál 6 -os csavar menetemelkedése: 1 mm. )
(#) Massawa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Külön én sem láttam még árulni, de néha felbukkanak ilyen anyakészletek mindenféle anyákkal. Azokban talán elöfordul.
Meg nézd meg lehet, hogy passzolnak a banánhüvely vagy a kis fémnyomgombok anyái. Azokon rendszerint 2 van.
Sajnos nem mind egyforma menetü.
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Nem tudom mit értetlenkedsz ezen.
Direkt lefényképeztem, mindegyik D=6 mm, balról jobbra egyre finomabb menettel.
Szerintem neked a 3,5 mm-es jack aljzat (jobb szélső a képen) anyája kell.
Egymással nem felcserélhetők (azaz nem csavarozhatók össze).
Mind a három itt van az asztalon, most ajánlottam fel harmadszor (és utoljára), hogy ha kell, ingyen neked adom.

M6.PNG
    
(#) antikzsolt válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 28, 2021 / 1
 
Egy kiszolgált telefonkábel nem lehet rá jó? A gyári is valami hasonló vastagságú mind kívül és belül is.vagy...
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2021
(#) levaitamas válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Köszi, jó ötlet a telefonkábel.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Vagy elbeszélünk egymás mellett vagy valami más félreértés van ...
Nekem egy olyan menetre kell anya, ami valószínűleg M6x0.5 -ös.
Ha egy csavar 8 -as furatba megy bele, az igen valószínű, hogy nem M6 -os. ( Bár a 8 -as furatba belemegy gond nélkül ... )
(#) mraulajos hozzászólása Dec 28, 2021 /
 
Hali!
A képen, egy ilyen szelfie botnak a távirányítója látható. Hol tudnék ilyen akkupakkot szerezni? Mi lehet jelölése/tip.?
(#) nedudgi válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Az ilyen akkukat méret szerint azonosítják. Valamilyen számsor nincs az akkumulátoron?
Bármilyen cella, ami belefér, használható. Sublered van?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2021
(#) mraulajos válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Idézet:
„Sublered van?”

Van. 10x16x3,6 mm
Már léptem. Lehet, így jobban járok.?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2021
Következő: »»   401 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem