Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   416 / 432
(#) Bakman válasza bbb hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Itt van pár típus: HEStore.
(#) bbb válasza pipi hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Azzal, ami gyakorlatilag elporladt, nem tesz csodát az ecet.
(#) bbb válasza Bakman hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Köszi, a BCL209 már majdnem jó is lenne, persze azon is faragni kell, de az a legkevesebb...
(#) MrBrown hozzászólása Dec 20, 2022 /
 
Sziasztok,
A képen látható pici glimmet keresem, aminek alul van a szívó csonkja.
Köszönöm.
(#) jimmi12 hozzászólása Dec 21, 2022 /
 
Sziasztok, javításra hoztak hozzám egy led-es fényvetőt, a gazdija fordított polaritással kötötte be, elszállt . Amit sikerült kiderítenem az, hogy van rajta 3db "16AABC02"-es IC (kettőnek kinyílt a fedele, a harmadikról ennyit sikerült leolvasni, 8 lábas smd). Sajnos nem sikerült beazonosítanom mi is ez. Valakinek lenne ötelete, hogy mi ez és hol lehet beszerezni?
(#) Suba53 válasza jimmi12 hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Ha te sem találtál erről semmit a google-ban, akkor valószínűleg más sem fog.
Lehet hogy ez nem is a típusjele.
Jobb lett volna ha lefotózod a panelt, talán arról több jutna eszébe az embereknek.
(#) exabit hozzászólása Dec 21, 2022 /
 
Én is kérdeznék valamit Vannak azok a gumi nyomógombok amiknek az alja egy fekete vezető pogácsa és az zárja rövidre a NYÁK-on a vezetősávokat. Idővel ezek a fekete pogácsák elvesztik a veztőképességüket és a tizstítás ilyenkor nem elég, fel kell vinni valami vezető réteget rá. Hol lehet ilyet venni? Itt találtam egyet (Link) de ennyire nincs szükségem.
(#) rolie válasza exabit hozzászólására (») Dec 21, 2022 / 2
 
Én ilyet használok: Bővebben: Link
Nem felkenni kell, hanem levágni a régit (éles tapétavágó késsel), az új pogácsát meg felragasztani a hozzáadott ragasztóval.
(#) jani1987 válasza exabit hozzászólására (») Dec 21, 2022 / 1
 
A grafit spray bevált a tv távirányítónál. Autós boltban vettem.
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Nikkelezett acélból van az érintkező. Intercellnél 520Ft volt métere a 0.2mm vastag 8mm széles csíknak, abból szépen ki tudom vágni a formát, ami kell.
(#) exabit válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
A grafit spray-t csak ideiglenes megoldásnak érzem, de azért kösz.
(#) mikrodigit válasza exabit hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
A fekete pogácsákat a forró páka hegyével kicsit meg kell kapirgálni. Nem olvad meg és 1-2 évig jó lesz.
(#) jimmi12 válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Ez lenne az:
(#) attila1 hozzászólása Dec 23, 2022 /
 
Sziasztok! Nem pont ide passzol,de alkalmas topikot nem találtam. Csináltam itthonra tartalékba egy mezei aksitöltőt,mivel az automata töltőkkel megszívtam néhányszor. Kérdésem,hogy valami egyszerű polaritás védelmi kapcsolásra lenne ötlet?12V-os töltőre kellene a véletlenek elkerülése miatt.Akár kész kapcsolás külföldről,vagy összerakom itthon,mindegy lenne. Köszi előre is!
(#) CIROKL válasza attila1 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Egy soros dióda mondjuk a plusszra ,
(#) Tomi20 válasza attila1 hozzászólására (») Dec 23, 2022 / 2
 
Szia

Egy megfelelően méretezett biztosíték az akku felé, és egy ennél jóval nagyobb áramú dióda párhuzamosan a töltő felé, így ha fordított a polaritás, kiveri a biztit. Szerintem ez a legegyszerűbb, legbiztosabb megoldás.
(#) sargarigo válasza attila1 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Esetleg megpróbálhatod ezt is (Topi cikke)!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2022
(#) mikrodigit válasza attila1 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Én egy 6-12V-os relét tennék be, a tekecsre sorosan egy diódával. A relét a fordított polaritással csatlakoztatott akku húzná be és ezzel megszakítaná a töltő áramát.
Még a lemerült akkun is van annyi feszültség, hogy a relét meg tudja húzni. És mivel normális esetben a kikapcsolt töltőre csatlakoztatjuk az akkut, így már az előtt megszakad a töltés áramköre, hogy bekapcsolnák. A relé tekercsével párhuzamosan tennék rá egy figyelmeztető lámpát is.
(#) attila1 hozzászólása Dec 23, 2022 /
 
Sziasztok! Köszi az ötleteket! Bizti van benne,és ha a nejem véletlenül összecsapná a csipeszeket,vagy fordítva tenné fel,és kicsapná,na biztos nem keresgélne a műhelyemben másik biztit.
Mikrodigit,és sargarigo segítsége eddig a befutó. Néztem Topi cikkét is. A mosfet-zéner-ellenállás trió tetszik,kérdés,hogy mit kéne változtatnom,hogy nálam működő védelmi kapcsolás legyen belőle?
(#) szs válasza attila1 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Idézet:
„valami egyszerű polaritás védelmi kapcsolásra lenne ötlet?”

Ha jól értem: autó-akkumulátort töltögető készülékről van szó.
Másold le az autódról: kőbalta egyszerű polaritásvédelem van benne. A + saru ugyan felmenne bármelyik kivezetésre, azonban a - sarut csak brutális erőszakkal tudod rákalapálni a pozitívra.
Tehát: ne csipeszt, hanem akkusarukat szerelj a kábelekre. Csukott szemmel is rájön bárki, hogy melyik melyikre passzol.

Mivel ez a "vásárlás, hol kapható?" topik, és hogy ne essünk offolás gyanújába: autósboltban kapható
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2022
(#) PEXESO hozzászólása Dec 23, 2022 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az,hogy lehet-e kapni valahol,akár az Aliexpressen is,ki-be kapcsolót(nyomógomb szerűt) amelyik közvetlenül beszúrható a próbapanelbe,tehát a lábosztás 2,54 mm mindkét irányban? Az Alin sokáig keresgéltem de nem találtam ilyet,de lehet,hogy rosszul kerestem.
(#) Massawa válasza PEXESO hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Ugy keresd, hogy latching switch. Van több tucat mindenféle kivitelben.
(#) PEXESO válasza Massawa hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Köszi a válaszod de sajnos nem segített mert a lábkiosztás a probléma,olyan kellene amit egyszerűen rászúrhatok a próbapanelra,kimondottan próbapanelhez kellene.
(#) Peter65 válasza PEXESO hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Szia!
Az alábbi linken a 8,5x8,5 méretű kapcsoló lábai nagyon kis mértékben térnek el a raszteről, szerintem be lehet dugni egy breadboard-ba.
Bővebben: Link
(#) Massawa válasza PEXESO hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Keresni tudni kell.
(#) Skori válasza PEXESO hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Egy apró, raszteres próbanyák darabba, forrassz be néhány tüskesor lábat - ez lenne a próbapanelre rászúrva. A felső oldalára meg olyan nyomógombot, kapcsolót, vagy bármilyen alkatrészt forrasztasz fel, amilyet csak szeretnél....
(#) tbarath válasza jimmi12 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Keress kevesebb szövegre.
Nekem 16AAB-re kidobott a gugli egy képet, ami ide visz: Bővebben: Link
Aztán vagy mész ezzel valamire, vagy nem, nekem a gugli még az UCC 2837-et ajánlgatta, de ennek nem nagyon találtam oktá.
(#) PEXESO hozzászólása Dec 26, 2022 /
 
Mindenkinek köszönöm a válaszát,ha hosszabbak lennéne a lábak(a képeken 3,4 v.3,47 mm hosszúak) akkor még némelyiket hozzá tudnám alakítani a standard(2,54 mm)lábosztáshoz de így reménytelen,nem beszélve arról,hogy a lábak kereszmetszete többnyire téglalap ami szintén problémás.
Úgy látszik ilyen felhasználásra még Kínában sem gondoltak.Mégegyszer köszi mindenkinek.
(#) tbarath válasza PEXESO hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Jajj...
Ez sanszosan 2,54-es: Bővebben: Link
De ha nem, az a 4 század mm, esetleg 8 század, hát na, Tarzan ***** erős...
Ezt breadboard-on szerintem nem, de 2,54-es raszterú csupalyuk nyákon használtam. De ha nem elég hosszú a lába, akkor sima 2,54-es tüskesorból vágsz le 2x3-at, és ráforrasztod. Breadboard prototípusra jó, másra meg nem kell a hosszabbítás...
(#) Massawa válasza PEXESO hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Volt már a kezedben egyáltalán breadboard?
Olyan bolondokat beszélsz, hogy még a karácsonyi hangulatot is elrontod.
Milyen lábak vannak az ICken, meg a potikon, meg pl a BD, 780x tranzisztorokon, stabilizátorokon?
Mert azokat mind gond nélkül be lehet dugni a breadboardba.
Ha meg nem, már Skori meg Tbaráth kolléga is adott kitünö tanácsokat. Meg bármilyen alaktrész lábáihoz lehet egy darab csengödrotot forraszani és ugy oda dughatod ahova akarod.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2022
Következő: »»   416 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem