Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   5 / 122
(#) shalafi66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
BD911-912 :no:
(#) goldscorpio07 válasza shalafi66 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Szia shalafi
Ezt mire írtad?
(#) shalafi66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
a 243-44-re
(#) oregtamas0202 válasza shalafi66 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Üdv. Emlékeim szerint csak a rajzon jelölték a BD243/244A-t ill.megfelelőnek a TIP 41/42A-t, de a gyár mindig a Motorola T 1819/1820 -t használta.Szerintem is jobb a 911/912. Öreg T
(#) goldscorpio07 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Na megoperáltam a vidit megkapta a 243/244-es BD-ket,kapott nagyobb tápszűrő elkókat,hallhatóan kellemesebb lett a hangja.A világítást fehér ledekkel oldottam meg,majd teszek fel képet
(#) shalafi66 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
ez pontosan így volt, aztán végül a 1819-1820 elfogyott, és jött a BD809-810. ezér kéne a 911-12 páros inkább, de általában olyan alacsonyak a követlemények az ilyen erőlködőkkel kapcs (elég, ha már szól), h. talán nem éri meg görcsölni az apróságokon...
(#) Téboy hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Na sziasztok a helyzet a kövi bele tettem a vidibe a tranyókat és kondiból is csak 2 dbot vettem bele egész zsirul szolt míg!
Az egész úgy indult hogy miután öszeraktam félórán át működtettem és tök zsirvolt meg minden majd kikapcsoltam és elmentem dolgomat intézni mikor haza jöttem és bekapcsoltam hatalmas bugás halatszott a bal hangszóróból majd füstőlni kezdett a végfokon egy tekercs szerü ellenállás majd izzani (már majdnem ki gyulad) tehát öroltem a másik végfoknak csak anyi a baja hogy nem igazán akar szolni max hangerön halk és sza.. viszaragtam a régi tranyókat a végfokokra azok meg azonal füstéváltak azota szidkozódok magamba és nem tudom hol lehet a kutya elásva?
ilyennel még nem találkoztam!
(#) shalafi66 válasza Téboy hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
a meghajtó résznél.
(#) burgdavid válasza Téboy hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Bizony! shalafi mester jól beszél Az egész végfokot nézd át, a kis BC tranyóktól kezdve a meghajtókig! Gyanús nekem ez a kondi és tranyócsere. A szigetelőgyűrűket és a csillám alátéteket rendesen a helyére tetted?
Szerintem szobai zenehallgatásra bőven elegendő teljesítményt produkál ez az erősítő. Más célra meg úgysem alkalmas. Nincs értelme tovább hajtani.
(#) goldscorpio07 válasza Téboy hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Szia
VR39 és VR40-es ellenállást (ami szétégett) csere (0,47)
Végfokok egyértelműen meghaltak az is csere...
Meghajtók BD 139/140 párost kellene mérni.
A modulon a kisebb tranyókat is méregesd ki mert egy rossz tranyó is galibát okoz.
Írtad hogy: "bele tettem a vidibe a tranyókat és kondiból is csak 2dbot vettem bele"Mit és hova?Milyen tranyókat?ezt jó lenne tudni
(#) burgdavid válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
OFF Nemkell itt semmit méricskélni. Átkell hidalni a zícét oszt jóvan! ON
(#) shalafi66 válasza burgdavid hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Most lefordítom magyarra. :-p
A kis 20 forintos tranyókat diófákat, kondikat (2db) egyben kihajítani, ha a végtr. meghalt azokat is, eztán meg van javítva. Égett ellenállatok term. cserére szorulnak.
(#) Téboy hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Sziasztok kezdem érteni a dolgot igazság szerint nem vagyok valami nagy guru ebben a történetben a vidit is ugy kaptam hogy nem müködött én nekem csak sejtéseim voltak mi mehetett tönkre benne haverommal is egyeztettem mi lehettett az ok tranyócsere (mondta).
Olvastam az alábbi tranyokrol mit vesznek fel teljesítményben az eredeti 3A-os volt amit meg beszereztem 6A-os gondoltam ha a táp kimenetére nagyobb kondikat teszek akkor nem lesz gond a teljesítményel.
Anyi lenne a kérésem hogy letunátok-e írni mit mire cseréljek?
Igen és mégegy dolog az bajnak számít-e hogy az egyik végfok modulon eltérö dolgokat találok a másik hoz képest
PL:ellenálás vagy tranzisztor (remix alat van egy tranyo az egyiken bd135 van míg a másikon t bc338(25) az utóbbi a régebbi szerintem) a kis tranyók között a külömbség a nyákon hogy a régebbin bd139 és db140 van míg a másikon ugyan ezek de van utánuk ien:-16 ez most mit is jelent kell-e ezzel foglalkozni vagy nem?
A másik modul müködik de ugy szol mint öreg anyám gége mikrofonja (nem a régi modul) ráadásul azt is csak max hang erőn tudja!

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#) Téboy hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Most néztem a másik 6363 asomat na ott is máskép vannak a dolgok igaz ott a tranyo más mivel annak a végfok moduljai 6383-asbol valok és ienek vannak rajta (bd909 és bd910) ha iet teszek föl az jó-e és lehet-e még iet kapni valahol?
(#) goldscorpio07 hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Na akkor egy kis readme a modul gyári cuccairól :
Tranyók:
-VT26:BC 337
-VT27:BC 327
-VT14:BC 213 B
-VT16:BC 327
-VT06:BC 213 B
-VT08:BC 327
-VT17:BC 182 B
-VT19:BC 546 B
-VT33 (meghajtó):BD 139
-VT36 (meghajtó):BD 140

FET:VT03:BF 244 A

Végfokok:A gyári végfok a TE1819/TE1820
Ezeket lehet helyettesíteni pl:BD 243/244,BD 249/250 meg még...a fórumon írnak róla az előttem szólók.

A helyedben cserélném a tápszűrő kondikat(4700 µF/40V),az alaplapon is van egymás mellet 3 db 470 µF/40V ezek is mehetnek,de a szabályzó modulon történő kondicserékért (elko) is hálás az erősítő.
Jó munkát
(#) shalafi66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
hja, de a 249-50 nem szép megoldás, a 243 meg kevesebb mint a régi. szóval 910-911 még mindig.

213 helyett nyugodtan lehet menni 556-tal, 182 helyett 546-tal, a fet-hez BF244 nem kell nyúlni, amúgyis nehézkes a beszerzése, a tápszűrést, puffert sem kell bántani sztem, általában sokáig kihúzza mind az MM mind a ROE verzió, a végfok panelen kell a két elkót kicserélni, a csatolót, és az inv. ágban lévőt.
(#) laci6662 hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Sziasztok!

Az erősítő lemezjátszó (phono) bemenetéről a bal hangcsatornából sistergést, pontosabban nem is sistergést, hanem ilyen súrlódáshoz hasonlító hangot lehet hallani, nem mindig egyformán, hol halkabban, hol hangosabban (olyan mint amikor egy mikrofonba belefúj a szél), szerintetek mi okozhat ilyet?

Az előerősítőben kell keresni szerintem a hibát, mivel a többi bemenetéről tökéletesen működik.
Az előfokban valamelyik ELKO kiszáradása okozhat ilyet, vagy inkább valami kontakthiba lehet, esetleg maga a TBA hibája?


Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Laci
(#) goldscorpio07 hozzászólása Nov 14, 2008 /
 
A phono bemenethez tartozik egy külön panel,azt hiszem dekóder néven,de nem vagyok benne biztos....én ott is szétnéznék
(#) shalafi66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Arra gondol, a beépített RIAA korrektorra. Lehet az ICcé, valmelyik ondi is, de a bizonytalan érintkezés még valószínűbb, volt már ilyen gondom, de mai napig nem tudom, mitől is szűnt meg végül.
(#) laci6662 hozzászólása Nov 14, 2008 /
 
Sziasztok!

Közben megoldódott
Úgy néz ki kontakthiba volt a RIAA korrektorban az IC környékén, mert átforrasztgattam, és rendbejött.

Köszi a segítséget!

Üdv: Laci
(#) shalafi66 válasza laci6662 hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Akkor bejött a legvalószínűbb.
(#) xadaiy hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
Nekem olyan problémám lenne, hogy a balansz potit egyik vagy másik oldalra tekerve nem némul el az ellen oldal, hanem amerre tekertem még hangosabb lett. Viszont ha középállásban van balasz és a bejövő jelet (PC) panorámázom akkor jó a dolog. Gondolom a poti környékén lehet valami gond? Találkozott már valaki ilyennel?
(#) xadaiy hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
Tehát pl. eltekerem jobbra akkor a jobb oldal hangosabb lesz de a bal szól továbbra is és fordítva...
(#) pl13 válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Valami test hiány?
(#) CHZ válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Szerintem ez a normális működése , mivel a balansz poti 2,2k ellenállásal megy testre , így teljesen nem is némíthatja le egyik oldalt sem , ha kikötöd azt a 2 db.ellenállást akkor fog igényed szerint működni , de nem érdemes
(#) xadaiy válasza CHZ hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
A rajzon nálam 100k van. HR93/HR95. Vagy másra gondoltál? Szóval ez lenne a normális működése? Erősítse meg más is, ha igen, akkor nem érdekel. )) Csak kicsit furcsa nekem...
(#) xadaiy válasza pl13 hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Akár az is elképzelhető, megnézem!
(#) CHZ válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Itt 22k van +2,2k.

6383[1].pdf
    
(#) CHZ válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Miért nem méred ki ?
(#) goldscorpio07 válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Szia
Igen ez a normális működés....gyárilag ilyen a balansz
Következő: »»   5 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem