Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   6 / 122
(#) pl13 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Hja, benéztem. teljesen abban a hitben voltam, h. amikor balra tekeri a jobb lesz hangosabb. Meg kéne tanulnom olvasni.
(#) xadaiy válasza CHZ hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Köszi! Tényleg, de ez a cleopatra, nekem a 6363 van abban 100k. De ha végig gondolom a működést, valóban ilyen a balansz ahogy mondtad. Köszike!
(#) laci6662 hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkezdett búgni az erősítő sajnos az utóbbi időkben (mindkét csatorna), nem hangosan, ha pl. zene szól nem is hallatszik alatta, de üresjáratban hallható, hangerőszabályzó nincs rá hatással, ha hozzáérek és a némítás bekapcsol akkor elnémul a búgás is. Szerintetek mi okozhatja kiszáradt ELKO esetleg a tápban?


Ilyen a búgás egyébként: Bővebben: Link
(#) CHZ válasza laci6662 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Szerintem az alaplapon lévő , előerősítő tápelkoi okozzák .
(#) goldscorpio07 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Azok is csinálhatják!
De én a szabályzó modul átelkózását sem szoktam megvetni
(#) laci6662 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Tehát a HC37-re gondolsz elsősorban? (470uF)
Illetve ott van még az alaplapon a HC51, HC88 jelű 470µF-os ELKO is azokat is érdemes lenne kicserélni?

A 4700µF-ot akkor nem kell cserélni szerinted?
(#) CHZ válasza laci6662 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
4700u jó mert némításkor nem zúg .
(#) CHZ válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Igazad van , csak elsőre ezt javasoltam .
(#) laci6662 hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Tapasztalataitok szerint melyik a legtartósabb, legjobb minőségű ELKO amit lehet kapni? (márka, típus)
(#) xadaiy válasza laci6662 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Nálam ugyanez a gond, én is az említett elkók cseréjével próbálkozok. Remélem használ majd.
(#) xadaiy válasza laci6662 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Szerintem nem kell agyalni, elmész egy elektronikai alkatrészeket forgalmazó boltba és ott veszel új kondikat akkor azok jó pár évig kiszolgálnak majd. Szerintem ezek a kondik nincsenek nagyon nagy igénybevételnek kitéve, meg ez az erősítő amúgy sem egy high end... Ill. itthon amúgy sincs olyan nagy választék...
(#) laci6662 válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Majd írd már meg légy szíves mire jutottál a kondicserékkel, hogy megszűnt-e a búgás?
(#) pl13 válasza laci6662 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Lomexnél Low ESR típusok, vagy a snap-in verziók. EZek tovább bírják egy fokkal.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Még annó amikor ilyen erölködőm volt nekem is mindig az járt a fejemben hogy mit és hogy csináljak hogy még jobb legyen Alkatrészek cseréje újakra vagy modernebbre,rosszat nem csinál vele az ember,skory oldalán is van egy két tipp,leírás hogy mit tudunk vele még ügyködni,de én azt hiszem ha különösebb baja nincs ennek az erősítőnek ,akkor nem érdemes piszkálni.
Egyből nagyon szeretem ezt az erősítőt:az alkatrészek pár forintokért vannak hozzá,így nem kell kölcségbe verni magunkat...kondikból csak elkókat kell cserélni,a két db 4700 µF-os kondik,azok még bírják
(#) xadaiy válasza laci6662 hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Kimértem az összes elkót a szabályzó modulon, azok mind jók voltak. A két nagy puffer is jó, egyedül az egyik 470µF-os kondi kaki a szabályzó modul mögött található 3-ból. Majd kicserélem aztán reménykedem, hogy csak az volt a búgás forrása. Sajnos nem tudom pontosan melyik volt, mert mind kiforrasztottam aztán munkahelyemen mértem le.
(#) pl13 válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
ESR-re lehet rossz még másik is, attól, h. a kapacitás közel jó.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Érdemesebb lenne mindegyik ilyen elkót cserélni...
Azért csak eljárt mindegyik felett az idő,és utána azokat már nem kell számításba venni.
(#) xadaiy válasza pl13 hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Igaz erre nem is gondoltam, akkor cserélem a szűrőkondikat az a biztos.
(#) xadaiy hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Beraktam a szabályzó modult és ugyanaz a búgás. Kicseréltem a 4700µF-os puffereket, és a szabályzó modul összes elkóját, kivéve a némító áramkör két fekvő 470µF-os kondiját. Az alaplapon is kicseréltem a 3 álló 470µF-os kondit. Mi lehet még?

Ha benyomva tartom a program kapcsolót (némításkor) akkor eltűnik a búgás, tehát gondolom nem a végfokból jön...
(#) pl13 válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ez 6363, vagy 83?
(#) xadaiy válasza pl13 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
RA 6363 S

Lehet hogy ez a búgás az üzemszerű működéshez hozzátartozik, ennyit tudott a Videoton?
(#) szamóca válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Olvass vissza a ebben vagy másik vidi topikban, úgy emlékszem valaki már leírta a megoldást a földhurokra.
(#) xadaiy válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Visszaolvastam és az elkók cseréjét írták, nos ezt megtettem...
(#) szamóca válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Valamelyik topikban ugyanez a brumm hiba már felmerült, és le is irták a megoldást. (átalakítást) Ha jól emlékszem a csillagpontos földkialakítás hozott eredményt. Csak nem tudom melyik topik...
(#) xadaiy válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Köszi utána nézek, bár láttam valamit de csak beidézték meg nem tudom hogy az 6383 vagy 6363 volt-e.

(#) szamóca válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ez az hogy én sem tudom .
(#) xadaiy válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
(#208075) Bonanza02 válasza isamisa hozzászólására (#63090)

"Búgás: a végfok maga nem szokott búgni, csendben van. A hangszínszabályzó panel felől jön alapbrumm,de konstrukció hiba.A pufferszűrés valóban kevés, nem árt növelni."

Megtaláltam a másik hozzászólást is, ahol a hangerő és a hangszín részt felcserélte valaki, hát ezt nem fogom megtenni. )
(#) pl13 válasza xadaiy hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
ha 6363, akkor tényleg földhurok. Ezért kérdeztem. De könnyen eldönthető, mert ha fh. akkor ugye 50Hz-es a brumm, ha meg a szűrés kevés akkor 100Hz.
(#) xadaiy válasza pl13 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Igen logikus, szóval szkóppal meg kéne nézni...

És ha földhurok akkor gyárilag van benne? Hol keressem?
(#) xadaiy hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Na lemértem, majd rakok fel képeket a brumm jelalakjáról. Kb. 50Hz szóval ez földhurok.
Következő: »»   6 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem