Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   181 / 289
(#) zosza18 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Szia!
Én személy szerint nem tettem egyhez sem, mert nem egy nagy teljesítményű pásztorról van szó. Szerintem felesleges, de ha teszel is, akkor olyan 0.5-1mm-es elég neki bőven.
A piros LED alul az egy szuperfényes piros LED, mert a sima diffúz LED nagyobb áramon van fénye, ellentétben a fényessel. Ennek csak kontroll szerepe van, de jobban látod a fényesen az impulzust.
(#) Pali79 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Rendben akkor én sem görcsölök a szikraközzel. Hát led-ből olyan lesz benne amilyet éppen találok. Olyan kérdésem lenne még, hogy a gyújtótrafókkal milyen tapasztalat van? Láttam, hogy sokan régi szoci autókból származó böhöm nagyokat használnak. Haver szerzett egy valami kínai quad trafót ami elég pici. Tudom, hogy a mai autókban nem ritka, hogy a gyertyapipába építik a trafót, de mégis kicsit kétkedve tekintek erre az apró kínai csodára. Elég lesz ez bele?
(#) zosza18 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Te tudod, én csak javasoltam, mert az jobb, bár nekem is sok készült diffúz LED-el.
A trafó mindig szinte biguli trafó, de jó lesz az szerintem a quad-al is.
(#) Pali79 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Összeraktam a cuccot. Trafó nélkül próbáltam, labortápról járatva. Látszólag működik is rendben, de a BC337 pillanatokon belül iszonyat forró lesz. Nézegettem a panelt hátha zárlat vagy rosszul raktam be valamelyik alkatrészt, de semmi gyanúsat nem láttam. Esetleg valami ötlet, hogy merre keresgéljek?
(#) zosza18 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szalonnasütés közepette nem tudok sok okosat mondani, de a lényeg az hogy nézd át... nem kötötted-e el a sávokat, vagy nincs-e fordítva valami. Ennek mennie kell, rengeteget megcsináltam már belőle.
(#) Pali79 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Megy is, csak épp ezen is lehet szalonnát sütni.
(#) Pali79 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Arra jutottam, hogy ha 9 V-ra leveszem a tápfeszt akkor nem melegszik, az áramfelvétel 30 mA körül van. De ha elkezdem feltekerni a tápfeszt már 9,5 V-nál melegszik és az áramfelvétel 80 mA körülire emelkedik.
Próbából rákötöttem a trafót is, de csak nagyon halk kattogás szerű hang hallatszik a trafó felől, de szikra egy szál se.
(#) Pali79 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Meglett a hiba! A BC337 fordítva volt beültetve, de a rajzon is fordítva van ahogy néztem, mert a szabályzó trimmer felé megy az emittere, de a rajzon pont fordítva áll, vagy más lábkiosztásúhoz lett rajzolva. Bár én csak egyfélét találtam a neten.
De aztán lehet, hogy még mindig nálam nem stimmel valami, mert szkóppal néztem, semmit nem változik a kimenő feszültség hiába tekergetem a trimmert.
(#) zosza18 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Nekem ilyen lábkiosztású van itthon, de én is befürödtem vele először. Impulzusod van már?
(#) Pali79 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Igen, van. Olyan 4-5 mm körüli távolságról még átugrik a szikra. Megfogni nem mertem Még kamaszkorból amikor a simsont bütyköltük akkor is ilyesmi volt a szikra, az is elég nagyot tudott ütni. Kíváncsi leszek a kecskék mit szólnak hozzá!
(#) zosza18 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Akkor az jó, nekem is annyik szoktak lenni távolságra.
Én már fogtam meg párszor, de kibírtam nevetés nélkül.
A fesz. állítására a kimeneten is csökken az ív nagysága. Valami akkor még sántíthat, ha nem változik.
(#) Pali79 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Hát nem tudom, örülök, hogy nem melegszik benne semmi, egyenlőre ezt befejezettnek tekintem. Aztán meglátom, ha csinálok még akkor lehet jobban belemélyedek.
Köszönöm a segítséget!
(#) zosza18 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
20-40mA fogyasztással jónak minősíthető!
(#) Pali79 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Olyan 30 mA körül vesz fel a labortápról. Kíváncsi leszek élesben. Tetszik ez a kis trafó, egy 100×100-as dobozban elfér az egész.
(#) zosza18 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Az jó! Jól néz ki, szépen megcsináltad. '
(#) Pali79 válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Köszi! És köszi a segítséget is!
(#) Engii hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Üdvözlök minden hozzáértőt itt a fórumon!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy kaptam egy számomra ismeretlen villanypásztor elektronikát ami mondhatni kissé meg van grillezve.
Ebből kifolyólag nem működik, ezért jó lenne tudni, hogy a megsütött alkatrészek valójában mik voltak és az áramkör megsemmisült vezető sávjai hová vezettek azon a részen.
A kérdésem a következő valaki találkozott e már ezzel az elektronikával?
Egy PIC köré épül az egész.
Sajnos a neten nem találtam róla semmi infót pld javítási segédletet többek között azért sem, mert sem a márkáját sem típusát se ismerem, ezért próbáltam a fényképes keresést.
Gondoltam felteszem a képét hátha valaki találkozott már vele vagy esetleg felismeri.
Köszönöm a segítséget.
(#) mrobi hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
Sziasztok.

Megépítettem ezt a villanypásztort. Bővebben: Link. Először nem akart beindulni. Kicseréltem a tirisztort. Most meg folyamatosan megy az ív. A potenciométeren állítottam, de semmi változás. Mit kellene csinálni? Növeljem a C3-at?
(#) kaqkk válasza mrobi hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Szerintem a diac lesz a hibás
(#) mrobi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Lehet. Kicserélem azt is.
(#) bassreflex hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt a villanypásztort:
Bővebben: Link
Annyi változtatással,hogy a 100nF-os kondi helyett egy 10mikrós van benn,mert a 100nF-ossal ilyen kHz-es tempó jött ki,emígy pedig szépen lehet állítani 1s körül.
A probléma az az, hogy míg terhelés nélkül szépen áthúz többet is mint 1cm,ha ráadom a terhelést nagyon elgyengül. Már ilyen 30m körüli zsinór esetén is. Mi lehet a gond?
A kapcsolás elején van egy 1mikroF-os kondi annak mi a szerepe? Azt cserélgettem mindenfélére de nem láttam változást,sőt ha kihagyom akkor is ugyanúgy működik....
Van ötletetek???
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) bassreflex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Kipróbáltam a diódák nélkül,de nem igazán vettem észre változást
(#) kadarist válasza bassreflex hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Szia!
Ha autó gyújtótrafóját használod, akkor inkább a tirisztoros villanypásztort használd. A gyújtótrafó nagy belső ellenállása nem illeszkedik a karámhoz. A kondenzátor rásütéses megoldás kicsit jobb ilyen trafónál.
(#) bassreflex válasza kadarist hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
A mostani kapcsolást akkor nem lehet megtuningolni?
Az a baj, hogy már többet összeraktam belőle és akkor kárbavész....
A tirisztoros mennyire tér el ettől,nem lehet esetleg átépíteni őket??
(#) kadarist válasza bassreflex hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Egy egészen más kapcsolás kell: Ígéretes megoldás.
(#) tursaba válasza bassreflex hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Tirisztorost már javítottam. A transzverter része tranzis volt. Bivaly szikrát adott !
Szerintem tirisztoros nagyobb teljesítményű, ha arra van szükséged.
(#) zosza18 válasza bassreflex hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Szia!
Ez a vp nem épp az értelmes kategória, eléggé rossz konstrukció. Van it visszább egy vp amit kismilliószor utánépítettem és még nagyon sokan mások is, amihez van kapcsolási rajz és NYÁK-terv is, ráadásul tökéletesen működik a trafóddal. Összerakás után azonnal működik!

A tirisztorosból is feltettem a rajzot is és a NYÁK-ot is azt hiszem, az sokkal keményebb teljesítménnyel bír. A kicsi 5-600m-t tud, az inverteres pedig 1,5-2km-t tud.

Remélem csak elírás a rajzon a -12V, mert az akkor 24Vról ment és úgy jogos a rendellenes működés!
(#) bassreflex hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Köszönöm,akkor megpróbálkozok ezzel az "Ígéretes megoldás" címszóval belinkeltel,remélem sikerül megépíteni és jó lesz.
Ha problémám akad akkor majd jelentkezem.
(#) bassreflex hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
Megépítettem a kapcsolást. Még csak 1-2 órája üzemel, de össze se lehet hasonlítani az előzővel. Brutálisat üt. Remélem be fog válni. Köszönöm a segítséget!
(#) Hager hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Üdvözlök minden hozzáértőt!
Köszi a segítséget előre is!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy tudnátok nekem abban segíteni hogyan valósítsak meg egy autó gyújtótrafós villanypásztor össze építését ?
Sok minden okosság fent van a neten de ez pont nincs.
***
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
Következő: »»   181 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem