Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   287 / 288
(#) proli007 válasza deak francis hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Nézd meg a nyákot!

Pásztor.png
    
(#) deak francis válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Igazad van! A diodák 1n5408? Úgy látom hogy valami 10A -sok. Vagy nem ?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2024
(#) mex válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2024 / 1
 
Egyszerűen csak túl van biztosítva a trafó visszarúgása ellen, azért kell a soros kapcsolás. Kisebb-nagyobb terület védelméhez kisebb-nagyobb terhelést jelent a kerítés, és ha esetleg leszakad a csatlakozás, akkor a visszarúgás nagysága átüthet egy tirisztort, a kettő sorban már kibírja.
Már én is találkoztam ilyen megoldással gyári pásztorban.
(#) Swedhart válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Szia én úgy néztem párhuzamosan vannak és felváltva gyújtanak.
(#) deak francis válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Szia. Szerintem nem tudnak a tirisztorok pont/ugyanabban az időben "dolgozni". A vezérlő komponensek (10u-os kondik ,1M-ás ellenállások sem pont ugyanolyan értékűek.....(saját vélemény)
(#) Swedhart válasza deak francis hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
Az első 1-2 ütemnél szabálytalanul üt de aztán aránylag szabályosan felváltva
(#) Swedhart hozzászólása Ápr 4, 2024 /
 
Sziasztok ismét találtam egy gyöngyszemet. Számomra ez a nem értem kategória.Ezt így miért kell?
(#) mex válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Katonáéknál ezt elrettentésnek hívják.
(#) zosza18 válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Huhúúúúúú!

Ilyet se láttam még soha, pedig vannak csodák!
És ezek köztünk járnak, levegőt vesznek... félelmetes.
(#) kadarist válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 4, 2024 / 1
 
Ez a szerszámosláda-tokozás igazi innováció a témáben.
(#) Swedhart válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Pedig az egyik népszerű hirdető oldalon találtam véletlen.Az ára se semmi 30 ért hirdetik,ennyiért a szerszámokat is adhatnák már vele.Aki kicsit is ért hozzá az tudja ilyen dolgok nem felelnek meg semmilyen biztonsági előírásnak.Pl CE jelölése sincs a doboznak.
(#) zosza18 válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Bár csak a CE jelölés volna a legnagyobb hibája... Nagyon durva, hogy ezt egyáltalán meghirdetik bárhol is. Még azt el is fogadnám, hogy Valaki magának otthon össze tákolja és max itt kér segítséget a javításában, mert ugyebár hobbi... de ha már ezt hirdetik is, az már nem. Még mindig csak gondolkodom, hogyan, miért...
(#) Remci hozzászólása Ápr 13, 2024 /
 
Üdv!
Mutatok pár gyöngyszemet.
A 3-4-5-6 képeket vissza felé kell nézni,úgy volt becsomagolva
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2024
(#) mraulajos válasza Remci hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Csodás...
Megkaptad, hogy nem működik.?
(#) Remci válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Igen. Az első 2 még javítható, ott az ózon szétmarta az alkatrészeket, mert belülre tették a szikra közt. A harmadikon gondolkodom hogy vissza adom így ahogy van, nem szórakozom vele. Van még egy negyedik is, azt későbbre tartogatom. Durva
Az a poén,hogy a tulaj szerint a második képtől lévőket egy elektro műszerész, vagy elektromérnök készítette,már nem emlékszem. Csak ő meghalt,így került hozzám.
(#) Swedhart válasza Remci hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Szia pontosítanám buszvezető volt az illető művész.Mérjél szigetelést a hálózati dugó és a kimenet közt.
(#) Remci válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 13, 2024 / 1
 
Szia!
Nem tudom mi volt az illető,nem ismertem,nekem csak ennyit mondtak. Hogy érted hogy mérjek szigetelést a hálózati dugó és a kimenet közt? A hálózati csatlakozó két szembe fordított trafóra megy,mintha leválasztó trafót helyettesítenének vele, tehát kicsi az esélye hogy a kettő között bármit tudnák mérni. Felteszem a harmadik képét is, 4 trafós és 16J-os
(#) Swedhart válasza Remci hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Van amelyiket úgy csinálta hogy a prímér oldalon rá kötve a fázis és áthúzás esetén kikerül a kimenetre.Én pár darabra ami hozzám került rámértem és minden második ki engedte a fázist .Ez nem játék életveszélyes.
(#) Swedhart válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Ennek a csodának mutatom a párját ,e 5 percig működött állítólag
(#) Remci válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Ja,értem. Ez csak az egyiknél áll fenn, de azt megmértem. Ott nem tapasztaltam ilyen hibát.
(#) Swedhart válasza Remci hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Még valami az a 16J csak vicc .Ezek a trafók összekötve nem tudnak többet.
(#) Remci válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Na, a 4 trafóst én sem fogom javítgatni. Vagy össze rakok helyette egy normálisat,vagy vissza adom a gazdájának.
(#) Remci válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Tudom,ezért volt utána a vigyorgó fej
(#) Swedhart válasza Remci hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Tisztességes panel kell leválasztással mert ha később baj lesz vele téged vesznek elő.Szóval nem éri meg ezt a típust rendbe rakni.
(#) Remci válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Pontosan. Ezért is nem használok autó gyújtótrafót,hanem csak galvanikusan elválasztott nagyfesz trafót.
(#) Swedhart válasza Remci hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Mind a 2 fajta jó az autó trafó is és a gyári trafó is csak be kell tartani a szabályokat.
(#) deak francis válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Szerintem ne használjon senki autó gy. trafót.
Odafigyeléssel tekerni kell nagyfesz trafót ami a nagyfeszt illeti.
Én az útobbi években a "230V -s " kapcsolásokat 12V -ről oldom meg adapter révén. Így,elkerűlök minden veszélyt. (Fáziskijútás a derótra ,vagy é.v. relé lacsapása stb. Max 2-2,5Joule-osat gyártok és ez van. Akinek nagyobb területre kell vegyen mástól ,vagy tegyen 2 darabot. NE rizikozzon senki! Ha eltértem a topiktól ,elnézést kérek!!!
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 14, 2024 /
 
+Hali!
Jól bevált indító mondat, hozzám került egy (gyárinak mondott) villanypásztor. Megpróbáltam visszarajzolni, bízom benne, hogy úgy, ahogy meg van építve. Véleményt szeretnék kérni. Alul, a kis kondi 470 nF/630V.

Felhasználói kérésre a rajz törölve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2024
Moderátor által szerkesztve
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 15, 2024 /
 
Az előző rajz nem jó! Ez a jó.
(#) mraulajos válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
A rajz nem jó!
Következő: »»   287 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem