Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   599 / 964
(#) elektroncso válasza papo69 hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
De ki beszél itt klímáról? Egy csőszivattyúról van szó amin nem tanácsos kábelt cserélni.
(#) Droot hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Az értelmes emberek válaszait köszönöm!
(#) tibibalogh520 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Papo69 csak példának hozta fel a klímát. Ugyan is, azon sem tanácsos kábelt cserélni!
Mint ahogy semmin sem, ami garanciás!
(#) Chipmunk1960 válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Ez max a nap ellen véd!
(#) proba válasza Droot hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Szerintem abból semmi gond nincs, ha a kút mellett van egy felállás, egy megfelelően tömített takart dobozzal. Egy kábel a 230V-ig ott meg bedugod a szivattyút. Miért kell a föld alatt szenvedni. Javítható, cserélhető, másra is haszálható...
(#) Hp41C válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Ennek a képnek inkább a riasztó szerelés topikban kellene lennie.
(#) zsa hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Sziasztok. Hogyan tudom beazonositani aramszolgáltatói kismegszakitó hány amperes? Regi bakonymüvek fekete, tok van ráhuzva ,cimkék már nincsenek rajta. 3 fázis van, szolgáltató telefonon közölte 66A össz teljesitmény jelenleg .
(#) gyuszo válasza zsa hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Mivel új fogyasztót vásárolsz, ezért a bővítés a legcélszerűbb megoldás. A jelenlegi 66 A-es csatlakozás helyett 75 A-es ( 3 x 25 A ) kialakítás. A régi kismegszakítók úgyis cserére szorulnak.
(#) sámli válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 30, 2018 2 /
 
Hol olvastad, hogy bővíteni szeretne?
(#) gyuszo válasza sámli hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Sehol. Nem bővíteni szeretne, hanem új fogyasztót vásárolni. A bővítés már az ő döntése.
Egy 5,5 kw, vagy 7,5 kw-os kompresszor üzembe helyezése már ezzel járhat.
Legyél figyelmes és olvasd el a korábbi hozzászólásokat is és ebből minden kiderül.
Bővebben: Link
(#) Droot válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Itt csak én vagyok porszívó.
(#) papo69 válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Nekem az ilyen matrica nélküli fekete billenytűs bakonyokról az jut eszembe, hogy az lehet több is mint amit a szolgáltató ismer
Ennélfogva nem biztos, hogy cserélni kell.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2018
(#) gyuszo válasza papo69 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Idézet:
„szolgáltató telefonon közölte 66A össz teljesitmény jelenleg”

Ha a szolgáltató kimegy és ellenőrzi, bajba is kerülhet.
Jobb, ha ő kezdeményezi.
(#) gyuszo válasza zsa hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
De, hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak röviden : méréssel.
Teljesen mindegy, milyen címke volta rajta, meg lehet mérni, mekkora áramerősségnél kapcsol le és annyi.
(#) erbe válasza zsa hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
60 A (3*20 A) bőven elég lenne a 7,5 kW-os motorhoz. Még a 3*16 A is. Mint már korábban írtam, ha már sikerült elindítani csillag-delta kapcsolással, kompresszorral el kell mennie a végtelenségig, mert nem kaphat olyan jellegű túlterhelést, mint pl. ágaprító, gatterfűrész, ... Ha a szolgáltató nem hajlandó utánanézni az általa egykor kiadott eszközöknek, adatoknak, van jogorvoslati lehetőség. Lehet, hogy elég csak ezt felemlegetni előttük.
(#) gyuszo válasza erbe hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Csak a motorhoz igen, de lehet más nagyfogyasztója, amit egyidejűleg szeretne használni. ( mosógép, sütő, mikró )
(#) sámli válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Egy 7,5 kW-os motor max. áramfelvétele 14A körül van. Bőven marad még tartalékja.
(#) papo69 válasza sámli hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Ha ez egy családi ház akkor mihez képest van bőven? Egy villanytűzhelyes kajakészités, és mosógép inditás közben, miközben hajat szárit az egyik családtag?
Szerintem egy 16A kismegszakitó van No22 tipus hivatalosan. Aztán mi a valódi érték az majd kiderül terhelés alatt.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Máj 31, 2018
 
A felesleges kötözködést, személyeskedést szíveskedjetek mellőzni!
(#) ötfelezős válasza papo69 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Nyilván azért esett le a matrica, mert átcserélték (koszos kézzel, stb). Ez annyira egyértelmű, hogy ordít. Igen népszerű és jövedelmező mellékiparág volt ez addig, míg fekete volt a billentő.
(#) sámli válasza ötfelezős hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Nem állítom, hogy nem így volt, de ez csak a fiatalabb BS-ekre igaz. A régebbiekről egy idő után hullott a matrica.
(#) ötfelezős válasza zsa hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Már csak az merül fel kérdésként, miért írtad a motoros topikban azt, hogy "színéről 16 A-ra tippeltem". A szín elég információ. Bár kérdés, minek a színe, ha címke nincs rajta, a billentyű meg feete.
(#) zsa válasza erbe hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Sajnos utána érdeklődtem a vásárolandó kompresszorrol 7.5kw csilagba nem tud elindulni terhelés nyomás allatt . Csak delta inditás lehetséges . Ezért fontos hogy a jelenlegi 66A hálozat elég ehez a készülékhez. A gép ára is magas a pénztárcámnak de azt csak meg veném. De már hálozatfejlesztést nem birnám kifizetni 3700+afa amperebként + a szerelö aki teljes új villanyora szekrényt akkarna rámterhelni mivel az ennyém régi fa dobozos.
(#) Bakman válasza zsa hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Milyen kompresszor az, ahol terhelés alatt indul a motor?
(#) zsa válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Forgalmazo szervizes állitása szerint üresen indul deltában de ha már nyomás allat van akkor valószinüleg kicsi hállozat esetén leveri a kismegszakitót. Igaz én 3x16amperre kérdeztem rá aztán derült ki pár napra hogy 66A az itthoni hálozatunk. Egyébb készülék egyidőben nem fog müködni ezen a hálózaton csak a szemcseszoró ciklontartája még.
(#) Bakman válasza zsa hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Normális esetben a kompresszor tehermentesítve van, elindul csillagban, egy automa átkapcsolja deltába miután felpörgött a motor, majd mehet rá a terhelés. Nem?
(#) gyuszo válasza zsa hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
A szemcseszórónak mekkora a teljesítménye ?
(#) zsa válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Nem tudom . De gyárilag deltában indul és csak egy visszacsapo szelep van rajta tehermentesitő nincs beépitve.
(#) zsa válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
700l/PERC KABIN 230v 6A ciklontartájon nem ir semit de egy pici motor van benne szerinem 500w max
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2018
(#) gyuszo válasza zsa hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Eléggé határon van a terhelés, nem biztos, hogy menne folyamatosan.
Következő: »»   599 / 964
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem