Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   777 / 960
(#) Sorkapocs válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Jahogykérem. Édesapádat ezúton is Isten éltesse!
Én meg hiába vagyok vsz., mégse láttam még KÖF HH olvadóbetétet kiolvadni.... Amennyire tudom, a konstrukció nem sokat változott az elmúlt évtizedekben. Gondolom a túláram jellegétől függően csinálhat ilyen baró kis tűzijátékot.
Vagy esetleg amikor még lehetett KÖF-ön földzárlatos üzemet tartani, lehet az sikerült nagyon túl jól...
Vagy nem tudom a földzárlati áram szándékos növelésére és ezáltal a hibás ág leválasztódására használt ellenállás (FÁNOE) mekkora áramot hajt át a rendszeren, milyen dinamikával olvad ki a bizti...
Hát, akkor várok a szagember urakra...
(#) Sorkapocs válasza Bakman hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Óbasszustényleg... Köszönöm!
Hát ez az agyonrágott villanytűzhelyes feladat, csak pepitában. Meg villamos gépek óra: KÖF/KIF trafóknál, miért is kezdődik a a kapcsolásicsoport-jelölések többsége D-vel... Ennyit a lustaságomról... – ma is tanultam valamit, ha már egyszer nem voltam hajlandó magam kikövetkeztetni...
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2020
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Idézet:
„nem tűzoltók ezek”

Addig örülj még nem azok.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Na, míg haza nem értem, féltem attól is. Nem igazán tudta előadni elsőre b. nejem, mi is a probléma, én is attól féltem, a házban van valami baj...
(#) k_i_j hozzászólása Okt 3, 2020 /
 
Az egyik ismerősöm azt mondja, hogy két napja a villanyórája azt mutatja, hogy FF .
Ez mit jelent?
Hát én nem tudtam rá válaszolni ezért itt megkérdezném.

Tudja esetleg valaki?
(#) Atis57 válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 3, 2020 / 2
 
Szia!
Ezt ismerem; file:///C:/Users/attil/Downloads/SX631%20V10.pdf

Hibakódok között nincs FF .......ami hasonlit,az a
3.6. Áram kikapcsolása
Abban az esetben, ha az áram a szolgáltató által kikapcsolásra került, a következő felirat és
jelzés látható: r_oFF
Amennyiben az áramszolgáltató engedélyezte a visszakapcsolást, azt a kijelzőn a relé jel
folyamatos villogásával és a PrESS_on felirattal jelzi a készülék:
(#) k_i_j válasza Atis57 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Köszönöm szépen a választ.

Nem mondta, hogy kikapcsolták volna az áramot, vagy hogy nincsen.

Örökké azzal fáraszt, hogy mit látott a tévében, engem meg nem érdekel, mert nincs is tévénk.
Éppen azért, mert nem érdekel.

Köszönöm, hogy utánanéztél. Azt se tudom, hol lehetne.

Mert amit adtál, az gondolom a te gépeden van.
(#) Atis57 válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 3, 2020 / 2
 
(#) k_i_j válasza Atis57 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Köszönöm szépen. Letöltöttem.

Az FF után semmi és a fogyasztást sem lehet leolvasni.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2020
(#) Sorkapocs válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
A típus smakkol? Tudod pontosan? Az ismerősöd nem tudja két tévénézés közt lefényképezni neked?
Már csak ezért, mert ez – ha jól látom, – csak egy gyártó, egy típusa. Én speciel az NKM-nél rendszeresített okosmérőkről olvasgattam, volt valahol egy összesítő dokksijuk, de hát mostanra annyiféle van üzemben, mint a szemét, ezért gondolnám releváns kérdésnek a pontos típust. Lehet, hogy másutt (pl.:E-ON) következetesebbek e tekintetben és elég egy típust ismerni.

Persze, csak ha van erre időd...
(#) k_i_j válasza Sorkapocs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Persze, hogy van.
Holnap elmegyek hozzájuk és megnézem.
(#) szs válasza Sorkapocs hozzászólására (») Okt 3, 2020 / 2
 
Meghát nem is szegény k_i_j-nek kéne ezzel foglalkoznia. Ha a mérő hibás, azt be kéne jelenteni mihamarább, nem havert/szomszédot foglalkoztatni. Például azért is be kellene jelenteni, ha a mérő nem mér, mert az a jóhiszemű fogyasztói viselkedés...
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2020
(#) Sorkapocs válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Az zsír.
Közben átfutottam az NKM-nél nagy nehezen fellelt néhány mérődokksit, mindenütt F, vagy FF és az esetek többségében egy numerikus hibakód a "gebasz-jel".

Egyébként szs-nek teljesen igaza van, ez 99,99%, hogy hibajelzés, mihamarabb be kéne jelentenie, aztán majd a kékemberek tudják...

Update: Közben megtaláltam az E.ON "Háború és békéjét" a témában.

Amit észrevettem, hogy ha jól értem, az "FF", vagy "E" kezdetű, hibajelzéseknek fenntartott szöveg, más információkhoz hasonlóan, ciklikusan, rutinszerűen újra és újra megjelenik és, ha utána csak nullák vannak, akkor nincs hiba.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2020
(#) k_i_j válasza Sorkapocs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Biztosan ez lesz a megoldás.

Gondolom, csak tájékozódni akart, mielőtt jelenti.
Hozzám aztán jó helyre fordult. Nem értek hozzá.
(#) Sorkapocs válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Idézet:
„Hozzám aztán jó helyre fordult. Nem értek hozzá.”
.
(#) k_i_j válasza szs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Igen
Az első lépés az volt, hogy képben legyen, hogy ilyenkor mi van.
Például én se nézem a "villanyórám" naponta.
Ez biztosan hiba a részemről, de ez van.
Mi a fenéért nézegetném?
(#) Sorkapocs válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Idézet:
„Például én se nézem a "villanyórám" naponta.
Ez biztosan hiba a részemről...”


Hát abszolút! Hogy tudsz te így nyugodtan aludni??
(#) szs válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Persze, hogy nem nézegeted, én sem szoktam.
Azonban az az ismerősöd megnézte, és két napon keresztül nem attól kérdez, aki illetékes, pedig tudja, hogy olyan jelet lát, ami szokatlan, nem fordult még elő.
Én is tegnapelőtt inkább itt faggatóztam volna először, majd később a szolgáltatónál?
A jóhiszemű fogyasztói magatartást azért hoztam fel, mert az elvárás, és ha annak elmaradását tapasztalják, akkor jön a tv-ben picsogás, hogy a gonosz szolgáltató megbüntette a szegényembert, pedig az óra nem mért (csak nem jelentettük, mer' az takarékos)
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2020
(#) k_i_j válasza szs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Bocsi, de én nem vagyok az anyja.
Tőlem megkérdezte, én is kíváncsi voltam, hogy mi lehet ez. Itt megkérdeztem. Ennyi.
Az ő dolga, hogy mit tesz.
Gondolom, holnap telefonál. Az is lehet, hogy még ma.
Nem sokkal délután beszéltünk.
Nem tudom, hogy mi történt azóta.
(#) Tomi111 válasza Sorkapocs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
A neten találtam:
Biztosíték kiolvadás
Éjszaka szépen világít!!
(#) k_i_j válasza Sorkapocs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Nem tudtam, hogy kell!


Holnaptól ott állok a mérőnél és le nem veszem róla a szemem napi 25 órában.
Ebédidőben is azt nézem. Így jön majd ki a napi 25 óra.

Eddig csak november körül nézegettem, hogy ugyan mennyi lesz majd az idei villanyszámla.
Ezt nagyon elcsesztem.
(#) Sorkapocs válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 3, 2020 / 2
 
Ha ez megnyugtat, ÉN megbocsátom neked.
A többinek sajnos már lőttek...
(#) k_i_j válasza Sorkapocs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Köszi!
(#) Sorkapocs válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Hoppá-hoppá! Köszi-köszi!
Gondolom.
Bár nem tudom, mennyire üzemszerű ez...
(#) szs válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Idézet:
„Bocsi, de én nem vagyok az anyja”

Nem tudom, mivel érdemeltem ki a gunyoros megjegyzéseid.
Igen, te kérdeztél, én pedig elmondtam, mit kéne tennie annak az ismerősödnek, aki nem te vagy, és az anyja sem vagy.
Szívesen.
(#) Sorkapocs válasza szs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Szerintem nem neked szólt az – aki segítettél –, mintsem az ismerősnek – aki ezek szerint kissé muja.... Ne szívd fel magad rajta.
(#) k_i_j válasza szs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Úgy rám förmedtél, mintha felelős volnék a szomszédért.
(#) szs válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Dehogy förmedtem
Elmondtam, mit kell az ismerősödnek csinálnia, mielőtt még felelősségre is vonják.
Meg, hogy nem téged kéne nyaggatnia ezzel (is)
(#) k_i_j válasza szs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Lényegében nem nyaggatott, csak megkérdezte.
Én is kíváncsi voltam, mint nagyon sok műszaki probléma megoldására.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Okt 5, 2020 /
 
Tisztelt Úrak! Érdeklődöm, hogy négy lapos kerámia főzőlapnak a bekötése milyen módon szabványos? gondolok itt az oda érkező vezeték keresztmetszetére és kötöződoboz valamint kötőelem fajtájára. Továbbá ugyan ez a kérdés beépített sütő esetén.
Következő: »»   777 / 960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem