Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 1200 mAh akku töltése egy ellenállással
Lapozás: OK   1 / 1
(#) punkkazy hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Helló!

Találtam nemrég a fiókomban 2 db (lapos) 1.2 V-os 1200 mAh-ás NiMH akkut. Ezeket szeretném tölteni stb. Hllottam félföllel a képen látható kapcsolásról. Lehetséges egy ellenállással tölteni? A kisütéshez lehet használni egy sima ellenállást? A töltöáram....151 mA. Így hány órát kéne tölteni?




Ui: Új topicot nyitottam, mert vagy megvolt oldva, vagy már régi a topic(az akkusok).
(#) cimopata válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 29, 2007 / 4
 
Én ugy tudom hogy a kapacitás 1,3-1,4x esét szokták visszatölteni az akkuba. Szóval az 1200mAh-at 150mA -el kb 10 óráig.
Lehetséges ellenálással tölteni de nemmindey milyen feszültségről és mekkora ellanállással.
Én inkább egy áramgenetátorral tölteném.
(#) fureszk hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Utánad szabadon:
Találtam egy akkupakkot, ez van ráírva:
3SR1/2AA V12620
CH27mA 16Hr
09/90

Mekkora fesszel, mekkora árammal töltsem, meddig? Hány voltos az akkupack?
(#) fureszk válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Ugye ezt a helyesírást te sem gondoltad komolyan?! "1200 mAh ekkutölrése egy ellenállásal..."

Talán "akku töltése egy ellenállással"!!!
(#) punkkazy hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Hopp, a rajz lemaradt....
Az ellenállás 33 ohm-os, előtte lenne egy 5 V-os stabkocka(ha 5 volt jó nek)+ha kell szűrőkondik.

akkutolto.JPG
    
(#) punkkazy válasza fureszk hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Úgy gondolom kéne egy kicsit gyakorolnoma gépelést.....
(#) Braf válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
"gyakorolnoma" az biztos de azt nem értem hogy uthettél A helyett E betűt mert viszonylag elég távol vannak egymástól
(#) punkkazy válasza Braf hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
1. mármint hol ütöttem "a" helyett "e" betűt, a "tölrése" szóval volt gond: "töltése" helyett írtam( az "t" "r" betűtk egymás mellett vannak.

2. Valaki válaszolna
(#) fureszk válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
"ekku" itt ütöttél a helyett e-t.
Igen a válaszra még én is várok.
(#) lgyk válasza fureszk hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Ebben nem vagyok biztos, de a "CH27mA 16Hr" szerintem a töltést (charge) jelöli: 27 mA 16 órán keresztül.

A feszültség annyiszor 1,2 V, ahány cellát tartalmaz.
(#) lgyk válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Fel lehet tölteni egy ellenállással is az akkut, de nem lesz hosszú életű.

Egyébként már kaptál választ előbb (az időre).
(#) fureszk válasza lgyk hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
akkor 3,6V-os. Ekkora fesszel is töltsem?
(#) punkkazy hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Nekem jó lenne az 5 Volt??
(#) fureszk válasza fureszk hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Rákötöttem 6V-ra egy 81ohm-os ellenálláson keresztül, de az áramfelvétel folyamatosan csökken. Egészen 0,5mA-ig.
(#) lgyk válasza fureszk hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Kb. a feszültség 1,5*-esével kell tölteni.
(#) fureszk válasza lgyk hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
köszi megemelem a feszt.
(#) Krisz03 válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Ez így nem lesz jó. Másik meg az, hogy megoldott téma vagy sem, nem tilos ott kérdezni. Meg aztán nincs elavulva pl az Akkutöltő topic. Ha azt átolvastad volna, már rég az akksijaidat töltenéd...

De leírom, csak a Te kedvedért. Kisütéshez 1-2 Ohm (én a 1.5-et ajánlom) 5W-os ellenállást használj. Figyeld a cellafeszültséget, és 0.7-0.8V között szüntesd meg a kisütést.
A töltést mindenképpen áramgenerátorral oldd meg. Mindösszesen 2 alkatrész az egész. Kell egy LM317 + egy 5W-os ellenállás (értéke: R=1.25/I). Pl 150mA-hez: R=1.25V/0.15A=8.3ohm. LM317 "In" lábára tápfesz, "Adjust" és "Out" közé az ellenállás, "Adjust" és test közé az akksi. Semmi mást nem kell testre kötni, csak és kizárólag az akksit, az LM egyik lábát sem!

Érdemes mind a két akksit külön-külön (tehát nem packban, sorbakötve) kezelni, mert így lesz hosszú élettartamú.
(#) Moderátor hozzászólása Jún 29, 2007
 
A címet javítottam.
Kérlek titeket, hogy feleslegesen ne essetek egymás torkának és ne kiabáljatok!
Ha vmi gond van, tessék privit küldeni egy számotokra szimpatikus moderátornak.
köszi
(azért meg nem kell új topicot nyitni mert a meglevő régi...annál jobb, hiszen már sokan olvasták-olvassák, újra!)
(#) ha6pc hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Mifelénk akkutöltésnél a feszültséggel nem foglalkozunk.
Egyedül a töltőáram a fontos;a kapocsfeszültség az pedig kialakul magától.
Semmi problémát nem okoz az ellenálláson keresztül történő töltés,csak annyit,hogy a kapocsfesz növekedtével csökken a töltőáram. Ezért szeretünk áramgenerátorral tölteni.
Az ellenállás helyett javaslom a (megfelelő) izzólámpa használatát. Az áramgenerátoros jellegű és még indikátor is.
(#) punkkazy hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Köcce mindenkinek, de legfőképpen "Krisz 03"-nak. Holnap veszek alkatrészeket.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem