Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 21. HiFi Show Budapest, 2022. október 22-23
Lapozás: OK   1 / 1
(#) tunerman hozzászólása Aug 22, 2022 / 2
 
XXI. HiFi Show Budapest, Crowne Plaza Hotel, 2022. október 22-23.

Tervezgetem, hogy - ha összejönnek a dolgok - mint DIY kiállító részt vegyek rajta 
- StellaVox/StellaMaster R2R playback (master tape copy)
- Philips CD100 trial run lejátszó
- V-MOSPOWER FET SE végerősítő
- Lowther Acousta 115/P7M

TJ.
(#) Ge Lee válasza tunerman hozzászólására (») Aug 22, 2022 / 1
 
Ha nem lenne olyan messze, meg nem nulla forintból készült volna az EAR-om ideiglenes doboza, akkor ezt is el lehetne vinni kitenni közéjük, na nem a külleme hanem a hangja miatt.
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 22, 2022 / 2
 
Egy jól sikerült konstrukcióval és hangzással rendelkező erősítő már fél siker, de a müsorforrásokat és a hangfalakat is oda kell tenni. Sokszor nehezebb a kiállítási körülményeken úrrá lenni, és ezután a kiválasztott zenei anyaggal meggyőzően demózni.
TJ.
(#) Ge Lee válasza tunerman hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Engem épp az (is) érdekelt volna, hogy mit produkál egy teljesen más rendszerben, mondjuk a tiédben. Másik szépséghibája a dolognak, hogy ennek az elejéről sok oda nem való dolog el van hagyva, még hangerőszabályozója sincs, így nem lehet csak úgy közvetlenül pl. a CD játszó kimenetére kötni.
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Ne keseredj el, májusig még szépen bedobozolhatod és majd kiviszed Münchenbe. De jó nagy termet bérelj, mert mindenki nálad fog tolongani... ilyet még biztosan nem hallottak.
(#) Ge Lee válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Sokat biztos nem, lehet hogy még ott sem. Nem éppen egyszerű olyan eszközre bukkanni, aminek nincs csöves hangja, tranyós pláne nincs, géphangú, magasban érdes, fetes hangja az meg végképp nincs. Na ez ezen kevesek egyike.
(#) tunerman hozzászólása Szept 15, 2022 /
 
A HiFi Show 101-es szobájában a terveim szerint a következő mesterszalag másolatok lesznek meghallgathatóak:

- Beethoven/Symphony no.9 (Solti/Chicago Symphony Orchestra, 1972)
- Miles Davis/Kind of blue (1959)
- Dave Brubeck/Time out (1959)
- Oscar Peterson trio/We get requests (1965)
- Stan Getz/Charlie Byrd/Jazz samba (1962)

További érdekessége a bemutatónak az lesz, hogy ugyanezeket a jazz felvételeket CD lemezről is meg lehet hallgatni, így a digitális világ összevethető az analóg elődökkel. 
TJ.
(#) tunerman hozzászólása Szept 15, 2022 /
 
Audio Hobby ismertető (vázlat):

Audio Hobby

Üdv az "underground" Hifi világában, ahol a megszokottól igencsak eltérő gondolatok és készülékek találhatóak. Itt nincs közvetlen internetes kapcsolat, nincs érintőképernyős kezelő felület, és a bluetooth sem igazán akar működni 
Mi található akkor a mainstream által diktált zenehallgatási irányzatok és a hozzávaló gépezetek helyett?
Nem lehetett egyszerű a kiválasztás, mert a hiradástechnika elmúlt évtizedei nem arról szóltak, hogy a minél természetesebb hangközlés legyen az első! szempont egy HiFi készülék piacra kerülésének az idején. Ezért most a zenei források válogatott, kortalan mérföldkövei kerültek a lehallgatási láncba, amiben a saját fejlesztésű végerősítő próbál lépést tartani velük, és bemutatni a legújabb elvek létjogosultságát.
Az erősítő megtervezésénél - szemben az elektronikai alapvetéseken alapuló, évtizedek óta ugyanazt a kapcsolastechnikát oktató műszaki szemlélettel - szó szerint másról szól a történet. Kiindulási alapként a "minél egyszerűbb, annál jobb" meghatározást, valamint a minimál technikát alkalmaztam az erősítő hosszú fejlesztése során. Tekinthetjük ezt a faék egyszerűségű félvezető kapcsolást az elektroncsöves Single End erősítők valamilyen fajta reinkarnációjának is...
Ehhez társuló néhány technikai jellegű információ:

- Antiparallel Single End kapcsolás
- Egyetlen feszültségerősítő eszköz (Siliconix VMP1)
- Solid State trióda kapcsolás
- áramgenerátoros munkaellenállás teljesítmény kimenettel
- a helyi visszacsatolás híd kialakításban dolgozik

A megépítés és technológia is próbált lépést tartani az eddig sehol nem alkalmazott elvekkel, válogatott minőségi alkatrészek segitik a természetesebb hangzás lehetőség szerinti maximális elérését.
TJ.
(#) segítő hozzászólása Szept 15, 2022 /
 
Hajrá! Sikeres fejlesztést!
(#) segítő hozzászólása Szept 15, 2022 /
 
Idézet:
„A megépítés és technológia is próbált lépést tartani az eddig sehol nem alkalmazott elvekkel, válogatott minőségi alkatrészek segitik a természetesebb hangzás lehetőség szerinti maximális elérését.
TJ.”

Mi a mondanivaló?
(#) tunerman válasza segítő hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Itt a Hobbielektronikán is van infó a megépítésről/technológiáról, és fotók az alkatrészekről.
Ennél ŕészletesebb kérdésekre a V-FET-es topikban válaszolhatok.
TJ.
https://www.hobbielektronika.hu/forum/v-fet-es-sit-erosito-kapcsolasok
(#) tunerman hozzászólása Okt 3, 2022 /
 
(#) tunerman hozzászólása Okt 9, 2022 /
 
AUDIO HOBBY
Demonstrációs készülék ismertető szórólap (vázlat)

A zenehallgatáshoz felhasznált kortalan mérföldköveknek nevezhető ('60-as, '70-es és a '80-as évek) eszközök:
1. Az angol gyártmányú Lowther Acousta 115 hangdobozok (1964), az alnico mágneses, különleges papírmembránnal kivitelezett szélessávú P6M hangszórókkal szerelve (15R, 40 Hz -18.000 kHz, 96dB). Még napjainkban is több cég gyártja a Lowther szélessávú hangszóró eredeti megoldásának különféle változatait.

2. Az SP8 a svájci Stellavox cég professzionális, helyszíni felvételek készítéséhez gyártott (1977) kis méretű, hordozható szalagos magnetofonja. Monó és félsávos sztereó fejekkel, 9,5/19/38cm/s sebességen lehet használni. Az egyszerűen cserélhető fejegységek tartalmazzák az előre beszabályzott felvételi/lejátszási szinteket és korrekciókat, valamint a felvételhez használt szalagok előmágnesezési munkapontjához tartozó beállítást.
A készülék jelenlegi fejegysége mesterszalagok, vagy azok másolatainak a lejátszásához készült (Stellamaster playback head unit).

3. A holland Philips cég CD100 trial run (próbaüzemes) lejátszója (1982), amely a nagyüzemi gyártás beínditása előtti műkődési tapasztalatok megszerzéséhez készült. Ezek a gyártás előtti gépek egyedi kivitelűek, valamint különleges fehér kerámia tokozású DAC chippeket tartalmaznak. A bemutatóhoz felhasznált gép teljes recap, és "NO GLOBAL NFB"-s I/V konverter tuninggal rendelkezik.

4. A saját fejlesztésű erősítő (2021) egyetlen Siliconix (USA) VMP1 V-MOSPOWER FET-re épül, amely "Solid State Triode" üzemmódban dolgozik. Az alapötlet lényegi működése az elektroncsöves Single End erősítők egyfajta reinkarnációjának is tekinthető. A prototípus extra minőségű alkatrészekből épül fel, ponttól pontig való huzalozással, a minimál technikának megfelelő kivitelben.
- Teljesítménye 12W/8R/20Hz-200kHz/+0/-2dB
- Frekvenciaátvitele 1W/8R/10Hz- 300kHz +0/-1dB
- Torzitása 1kHz/1W/8R/0,3%
TJ.
(#) Gafly válasza segítő hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Idézet:
„Mi a mondanivaló?”

HE tagoknak ingyen belépő és túravezetés.
(#) tunerman válasza tunerman hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Program előzetes (tervezet)

- minden páros órában a Stellavox SP8 -al a mesterszalag másolatok mennek, ezek kb. 42-43 percesek, a szalag visszatekerése 5 perc 
A maradék időben természetesen lehet kérdezni a technikai részletekről

- minden páratlan órában a Philips CD100 trial run lejátszó szolgáltatja a zenét, itt az óra végén lesz lehetőség a látogatók esetlegesen behozott CD lemezeibe belehallgatni.
TJ.
(#) majkimester válasza tunerman hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Azt mondja az oldaluk, hogy regisztrációval 25% kedvezményt kapok a belépőből, csak azt nem írja mennyi az annyi.

„If you have to ask, you can't afford it.“
(#) Gafly válasza majkimester hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Belépők
Egyszeri belépő: 4000 Forint (10 Euro) a helyszínen!
Idézet:
„„If you have to ask, you can't afford it.“”

Magyarul:
Ha nincs ennyi pénzed sem, ne is gyere.
(#) compozit válasza majkimester hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Itt van:

https://hifishow.hu/hifi-show-2020/

Én megnézném, de nem lesz LP játszó. Egy nagyon régi Bolero felvételt szerettem volna meghallgatni, de így nem tudom.
(#) majkimester válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Mondjuk feltüntethették volna a kezdő oldalon amit linkeltem, ha már ott összeírták a sok sok egyéb infót. Az ott megadott link, hogy regisztráljon meg nem a regisztrációs oldalra megy.
(#) Gafly válasza majkimester hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Tunerman mint szervező ingyen be tud vinni, ha akar.
(#) tunerman válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Én kiállító vagyok, a kibérelt szoba méretének arányában 5 db 2 fős VIP belépőt kaptam. Ezek már a szűk baráti kör részére kiosztásra kerültek.
Elnézést kérek mindenkítől, de én itt mindenért fizetek...
TJ.
(#) tunerman válasza compozit hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Ravel Bolero, Munch/Boston Symphony Orchestra, Living Stereo CD (1994) van a demontrációs lemezek között
TJ.
(#) compozit válasza tunerman hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Értem, de nekem egy LP-m van, a CD nem érdekel. Ráadásul legalább 30 éves, magyar kiadás.
(#) Gafly hozzászólása Okt 21, 2022 /
 
Várjuk a személyes beszámolókat.
Jó szórakozást mindenkinek.
(#) violin válasza tunerman hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Na ez speciel egy nagyon jó lemez! Imádom!
(#) tunerman hozzászólása Okt 21, 2022 /
 
HiFi Show 2022 - 101-es szoba

https://youtu.be/579yHRGthSQ
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Állítólag jó volt, sajnos az igéretekkel ellentétben nemhogy cikk, de még fénykép sincs róla.
(#) tunerman válasza Gafly hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Gondolom a HiFi Show-ra kilátogatók szokták megosztani hazai fórumokon a tapasztalataikat, a látott és a hallott berendezésekről. Nem volt szokásom az elmúlt 30 év alatt saját véleményt közölni sem magamról, sem a többi kiállítóról.
...és itt vannak a fotók a HiFi Show 101-es szobájáról.
TJ.
(#) Gafly hozzászólása Nov 3, 2022 /
 
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem