Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230 V-os eszköz forgalomba hozatala (előírások, engedélyekeztetés, stb.)
Lapozás: OK   3 / 3
(#) goreny válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Tudod, az ördög a részletekben lakozik. És aki arra nem figyel...
Szerintem a személyiségek ezekben a részletekben vannak elrejtve, és ha megfelelően látod őket, látod az embert magát.
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Amit pedzegetsz az inkább arról szól számomra, hogy hiába a szabályok, előírások, törvények, ha nem hajtja végre a kutya se, vagy nincs megfelelő ellenőrzés - még szúrópróba-szerűen sem. De ez mást is mutat, az emberi becsület silányulását. Ugyanis ha az ember maga nem törekszik a becsületességre, akkor a törvények sem fogják erre sarkallni. A gyerekeimnek mondom mindig: Amikor már szólok valamiért, akkor régen elrontották. Ugyanis a gondolatig sem lenne szabad eljutnom, hogy szóljak. Ha a maguk becsülete nem kíván meg egy hozzáállást, akkor a felszólítás sem ér semmit, még századjára sem. Tegnap volt egy esetem. Nem akarok projektet és neveket írni. Megajánlottam egy rendszert, amit azonnal olcsósítani szerettek volna. Amíg a műszaki tartalom megfelel a követelményeknek, addig nincs is ezzel semmi baj. Elosztószekrénybe kellett relépanelt rátenni a készülékeimre, így jobb ár alakítható ki. Azonban a relépanel 10 követelményből 1-nek felelt meg, mert maga a relé tudta (bár nem erre a célra alkalmas igazán), amit kell. Megfelelően nagy hangerővel akart a kolléga meggyőzni, hogy szerinte így jó, ahogy van. Én meg válaszoltam neki, hogy nem szerintem, hanem a szabvány szerint nem jó vagy 10 paraméterben. Erre az volt a válasz, hogy nincs igazam. Ajánlottam egy korrekt megoldást. A megrendelő végül igazat adott nekem akkor is, ha többe kerül. Mert bárhogy sakkozik az ember, van olyan, hogy például egy megoldás , mondjuk egy kapcsoló 2500 Ft helyett 1800-ért is megvásárolható. De 2Ft-ért nem.
(#) goreny válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 7, 2017 / 1
 
Artificem commendat opus. Nem pedig önmaga.
(#) kameleon2 válasza goreny hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Akkor mellékelem a művet, hogy jobban értékelni tudd. Nem tudom maradt-e benned kérdés. Ez a panel került volna egy elosztószekrénybe. IP00.
(#) Massawa válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Nem érdemes tovább beszélni, mert mindannyian tudjuk miröl van szo.
Csak egy saját elménnyel zárom részemröl a beszélgetést. Már volt itt a tény, hogy állitolag hamisitják a CE jelet. Nekem meg olyan gondom is volt, hogy a nyomdában rosszul nyomtatták ki egy öntapados foliára a jeleket ( kisebb eltérés volt mint a korábbi képen, mert valamelyik elmebeteg konverzios program elrontotta az arányokat, de senki nem vette észre). A cég szaftos büntetést fizetett, pedig minden más elöirás stimmelt.
(#) Lucifer válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Ű ez nagyon metál, remélem 230-at kapcsolgattak vele...
(#) kameleon2 válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Igen. 230V-os motorokat.
(#) GPeti1977 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Nagyfesznél ha próba nyákot használok mindig eltávolitom furoval a forrszemeket vagy marókéssel 1mm réseket vágok.
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Megtaláltam az összefüggést. Szó sincs rossz nyomtatásról: CE jelölés
(#) Villanymozdony hozzászólása Aug 9, 2022 /
 
Sziasztok!
Ha egy 12 V-os eszközt szeretnék forgalomba hozni, akkor milyen tanúsítványt érdemes készíttetni, hogy ne lehessen áramütést és/vagy lakástüzet, "ráfogni"? Ha nyilatkozok arról, hogy biztonsági, szabványoknak megfelelő, túláramvédett tápegységről használva nem okozhat balesetet, illetve rendeltetésszerű használat mellett a tápegység hibáját sem okozhatja, az kellő biztosíték arra, hogy nem lesz gond vele?
Egyszerű dolog lenne viszonylag, de gondolom mindenkinek ismerős a macska és a mikró esete.

Más:
Ilyen esetben meg kell felelni a RoHS-nak?
Tehát ha valaki mondjuk "súlyos betegséget" kap, és beperel, hogy mivel nem felelt meg a RoHS-nak, ezért "súlyos betegséget" kapott a készülékemtől, lehet belőle probléma?
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2022
(#) Ge Lee válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Az a baj, hogy Te mint magánszemély teljesen mindegy hogy miről nyilatkozol, mert nem adhatsz ki semmiféle tanúsítványt, plusz az eszközt a rá vonatkozó előírásoknak megfelelően be kell vizsgáltatni. Tehát nem vizsgálni, vizsgáltatni, arra jogosult helyen.
(#) Villanymozdony válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Értem.
A bevizsgálás történhet más országban is? Esetleg EU-n kívül?
(#) vargham válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 9, 2022 / 1
 
Nem kell vizsgáltatni. Dokumentációt kell készíteni, amiben alátámasztja, hogy megfelel az előírásoknak.
(#) vargham válasza vargham hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Egészen pontosan termékkategóriánként változó, hogy kell-e előzetes teszteket végezni.
Itt a lista
(#) Villanymozdony válasza vargham hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Köszi, átnézem!
(#) Massawa válasza vargham hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Vagy a gyártást kell olyanra bizni, akinek megvannak a megfelelö dokumentumai és elkészitheti a tanusitványt. Ez hasonlo amikor korábban megrajzoltuk a terveket, de valaki olyannak kellett rárakni a pecsétet, aki vállalta értük a garanciát. Ma még inkább ebbe az irányba mentek el a dolgok. Régen elég volt az eszközt elvinni egy minösitö laborba, aki kiadta a dokumentumokat. Manapság viszont már annyi minden van, hogy nincs labor, ahol hitelesiteni tudnák a berendezés minden részletét, igy a gyártonak irnak elö mindenféle feltételeket, amik teljesitésének az az eredöje, hogy a gyártott termék megfelel a szabványoknak és a hozzáadott dokumentumoknak. Emiatt tünnek el az irott dokumentumok a berendezésekhez, hogy nem lehessen minden aproságba belekötni. Ráadásul nagyon sok kis cég is van a világon, ahol egyszerüen nem lehet betartani minden elöirást, emiatt tünnek el az “eredeti” tápegységek, söt legujjabban az akkuk sem cserélhetök sok gépben, mert igy megfelelnek pl a légitársaságok elöirásainak. Persze ez eleve korlátozza a gép ( telefon, PC , kamera stb) élettartamát, viszont megfelel egy másik szabványnak.
(#) Villanymozdony hozzászólása Aug 10, 2022 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Még egy kérdésem lenne, ha kit-ként forgalmaznám, azaz a végső összeszerelés a júzer feladata, akkor az minek minősül?
Persze csak annyi lenne a feladat, hogy be kell szerelni a panelt a dobozba 4 csavarral, és rádugni a csatlakozókat.
(#) Lacika válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 12, 2022 / 1
 
Idézet:
„Persze csak annyi lenne a feladat, hogy be kell szerelni a panelt a dobozba 4 csavarral, és rádugni a csatlakozókat.”

Nem jó.
Nézz meg egy kínai SMD-s kittet. Vagyis a júzernek be kell forrasztani vagy a csatlakozókat, vagy valami egyéb alkatrészt, általában egy jó nagy méretű kondenzátort, ellenállást, stb, stb.
Ha a júzer hozzányúlt a panelhoz, és valamit forrasztott rajta, akkor ő már belenyúlt a gyári kapcsolásba, és innentől már az ő baja, dolga, te már védve vagy, megváltoztatta az eredeti kapcsolást. Te , vagy senki sem tudhatja azt, hogy ő milyen tisztán dolgozik, nem-e csöppentette el véletlenül a forrasztóónt, ami esetleg tüzet, áramütést okozott. ... ... ....
(#) kameleon2 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Termék megfelelőségi nyilatkozatot kell készíteni, és gyártói nyilatkozatot. A gyártói nyilatkozatban minden szükséges paraméternek benne kell lennie:
Feszültség ( vagy tartomány)
Áram (vagy tartomány)
Teljesítmény (névleges)
Méret
Súly
Hőmérséklet (üzemi és min-max. tartomány)
Milyen szabványoknak felel meg a készülék.
Azonban amit itt leírsz, annak meg kell felelnie a valóságnak.
A szabványoknak való megfelelőséget kell tanúsítani:
1.) Öntanúsítással) - személyes felelősségvállalás , azaz ha tűz van téged vesznek elő és bevizsgáltathatják a készüléket. Ha valamelyik paraméternek nem felelt meg, akkor börtön, vagy fizeted a teljes tanúsítás árát és a kárt is.
2.) Megfizetsz egy harmadik feles tanúsító céget: TÜV úgy 3 Millió
CE-hez öntanúsíthatsz az 1. pontnak megfelelően, illetve mivel az még nem TÜV, van magyar cég, aki 1MFt-al olcsóbb a végeredményt tekintve.
Azaz, ha magánemberként adsz el bármit, az 1. pont fog rád vonatkozni.
3.) megvásárolod a tanúsító berendezéseket és a vonatkozó összes szabványt - ez úgy 30-40 milliótól kezdődik.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2022

iec.png
    
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem