Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   169 / 199
(#) SzilCsong válasza bbatka hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Kipróbálom másik pla-val ugyanazt, ez zárt helyen volt. Fúvókát nemrég cseréltem, szépen kakilja az anyagot, ha kézzel nyomom.
Sajnos hülye szokásom, hogy a petg-t és a pla-t is ugyanazzal a fejjel nyomtatom, de ember legyen a talpán, aki naponta 2x cserélgeti.
Mindjárt kiderül, visszaírok.
(#) bbatka válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Most hogy mondod. Én is jártam így PETG-PLA váltásnál, de nekem eldugult a fúvóka.
(#) benjami válasza bbatka hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
PETG-PLA váltásnál mindig nyomtatok egy pici (pár perces) tárgyat a PLA-val a PETG hőmérsékleten (235-240fokon). Ez kiviszi a fejben maradt maradék PETG-t, ami ugye a PLA hőmérsékleten már nem olvad meg rendesen, ezért el tudja azt dugítani. Néha nem is külön tárgyat nyomtatok, hanem csak a brim-et kapcsolom be, és amíg azt nyomtatja felviszem a hőmérsékletet 240 fokra. Annak ugye nem számít milyen hogy fog kinézni.
(#) SzilCsong válasza bbatka hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Nincs köze a filamenthez. Kitisztítottam a fúvókát, az égetéses módszerrel, ezzel se értem el egyértelmű változást.
Vázát nyomtatok egyébként, tehát a palást egyetlen csigavonalból kell, hogy álljon.
Amit nem értek, hogy valamiért a nyomtatás, rengeteg sok kis megtorpanásból áll, holott egy-húzóra is nyomtathatná. Lehet, hogy emiatt néz ki ragyásnak a felület
(#) Sinike válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Szia.
Nekem 2 okból szokott ilyet csinálni.
1: eltörött a ptfe csőben a filament. Nem lehet látni a hibát, hogy a macska rúgja meg, de pontosan ezt a hibajelenséget produkálja.
2. filament cserekor előfordul, hogy szálazik az anyag bele a pfte csőbe, a fej felett. Ott meg jól be tud ékelődni a szál, ahol még nem olvad az anyag, ezért nem is akar magától kitolódni. Itt érezhető picit a filament tolásnál, hogy nehezebben megy; extruder is megcsúszik...
Tehát ptfe cső kiszed, és minden rendben lesz..
(#) SzilCsong válasza Sinike hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Szia

Nincs retract problémám, ezt a tárgyat egy húzóra kéne kinyomtatnia.
Itt kimondottan szeletelős hülyeségről van szó
Korábban javasolták a simplify3D szeletelőjét, mert sokkal külömb mint a cura.
Sajna repetierhostra vagyok ráállva és az átállás nem megy olyan könnyen, nálam.
(#) Sinike válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Nem is arra gondoltam, hogy retract probléma..
Valamiért ha el van törve a filament a ptfe csőben, egyszerűen nincs rendes flow, kihagy, keveset nyom, stb - pont azt produkálja, amit írtál. Amolyan fejdugulás hibajelenség. Kézzel megy az anyag, de az extruder meg nem tudja nyomni.. (Az én gépem bowdenes, nem direkt - nem tudom a Tied milyen.)
(#) Sinike hozzászólása Feb 22, 2022 /
 
Most nekem lett egy nagy problémám!
Nozle-t cseréltem, azóta azt írja a gép, hogy 145 fokos a fej, és 92 fokos az asztal. Pedig hideg... (Marlin; Tevo Tornado)
(#) matheattila válasza Sinike hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Nem lehetséges, hogy véletlenül kontakt hiba keletkezett netán zárlat mikor a fejet cserélted?
Én jártam meg egyszer mikor összeszereltem a fejet és rászorítottam a hőérzékelőre a csavart akkor az átvágta a drót szigetelését és zárlatot csinált a fűtő blokkal.
A te esetedben érdekes a probléma, mert egyszerre két hőmérő is hibásan mutat...
Szerintem ellenőrizd le mégegyszer az összes vezetéket
(#) kameleon2 válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
70 fokos asztal, 225 fok, nagyobb tappancs lett nyomtatva és kikapcsolt tárgyhűtés. Ja meg egy fejcsere, ami megszívatott. Szálaz minimálisan, de szép a végeredmény a Herz fekete PLA-val, 100% tömörség mellett is.
(#) Sinike válasza matheattila hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Valami lehet, de nem értem az összefüggést, a vezetékek elvileg nem tudtak megmozdulni. Csak nozle lett tekergetve. Termisztort kivettem, átnéztem - szemmel látható sérülés nincs rajta. Levegőben lógva - nem érhet hozzá semmihez - is hibás értékeket mutat.
Persze a szigetelést én is átvágtam tavaly a csavarral, picit visszalazítottam, de azóta nyomtatott mindig...
Marad a méricskélés majd valamelyik nap, ha időm engedi... Valaki tudja, mennyi kellene legyen az ohmikus ellenállása a termisztornak (kb)?
(#) SzilCsong válasza Sinike hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
20 fokon 120Kohm nálam. Ha lehúzom, akkor -14 fokot jelez.
(#) Sinike válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
112K. Akkor jónak kell lennie. Ezek szerint más a gond.
Nálam nem változik akkor sem, ha lehúzom - megnézem az asztalt, abban is van...
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Semmi. Hiába húzom le bármelyik kábelt (fűtés+érzékelő - asztal vagy fej), nincs változás. Ha kikapcsolom, ha nem, 144 és 92 fok.. Ezek szerint nem érzékeli az érzékelőket.?.
Próbálok egy firmware-t ....
(#) attika válasza Sinike hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Alaplap hibás lett.
(#) SzilCsong válasza Sinike hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Szerintem nézd meg, hogy jön-e ki feszültség a szenzor felé. Gyanítom, hogy nem.
Aztán már csak vissza kell fejteni.
(#) Sinike válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Hi.
MKS Gen L 1.0 alaplap. Sajnos sehol sincs raktáron, ami megjönne "időben", csak keleten kapható (ápr-máj. érkezés...)
Ezért megköszönném, ha kicsit kifejtenéd jobban - hány voltot kéne lássak, esetleg szkóppal nézzem-e (pwm), ill. nem tehető-e át másik csatlakozóba? - 3 csati van, a TH1 megy a fejhez, a TB az asztalhoz, s a TH2 nincs bekötve. Ha oda tenném át, gondolom, hogy a freamware-t át kell írni - annak utána tudok olvasni...
{VStudio-ból ment a FW csere/update - sajnos nem hozott változást}
(#) SzilCsong válasza Sinike hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Ja, bocsi én nem ismerem ezt a lapot, nekem ramps van. de logikus, hogy valamekkora fesznek ki kell jönnie, amit terhel a thermistor, másképp nem tudna márni.
Gondolom 5VDC.
(#) Sinike válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Nos, a fejhez a csatin (TH1) 1,7V jön ki (terheletlenül), az asztalhoz lévőn 3,2V (TB), ami pedig nem használt (TH2), azon 5V mértem.
A leírás szerint ez A13 és A14 - gondolom, Analog 13 és 14 pin..
Az A15 használhatom, de elvileg aux-ról pl bármelyik más analog portot is, ugyi?
Persze tudom, h FW-ben át kell írni..
(#) SzilCsong válasza Sinike hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Szerintem az a 1,7V nagyon nem oké. Nálam 5V
Kéne méricskélni az alaplapon, hol lehet a hiba, ha egészen a processzor lábáig, akkor tényleg kuka, ill ha van szabad kimenet akkor arra át lehet állítani, de nem ismerem a lapodat így nem tudom pontosan megmondani.
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 27, 2022 /
 
Most próbálok átállni Simlify3D-re.
Az első réteg magasságot hol tudom belőni?
Logikus lenne : Layer/Primary layer height
Nos, itt beállítottam neki 3mm-t kezdésnek. De ahogy indítja a nyomtatást Z -0,3mm (amit nem tudom honnan szed)val kezdi. már szántana bele a Ultrabase lapba, éppen le tudtam állítani.

A másik, ebbe a szeletelőbe hol tudom manuálisan mozgatni a motorokat?
(#) attika válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Idézet:
„A másik, ebbe a szeletelőbe hol tudom manuálisan mozgatni a motorokat?”

Tools menüpont alatt, Machine Control Panel.

Idézet:
„Az első réteg magasságot hol tudom belőni?”

A Layer fül alatt jobb oldalt a First Layer Settings-nél százalékosan tudod megadni az értékeket.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2022
(#) Sinike válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Azt olvastam a hozzászólásod után, hogy a Ramps majdnem ugyenez
Most azt keresem, hol kell/lehet a pinout a marlinban... 2.0.x
Valaki tudja? És elárulja nekem?
Mert van az src/pins könyvtár, de abban nincs meg2560....
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2022
(#) Monster02 hozzászólása Feb 27, 2022 /
 
Ezzel a képel tudok segíteni. A kapcsolási rajz az titkos!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2022
(#) Sinike válasza Monster02 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Köszi, ez nekem is megvan, A13 és 14 használta a FW. De át kell tennem a 15 és még egy analog portra, de hol a pinout - hogy azon mérje a marlin a hőmérsékletet ezentúl.?.
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Megvan. az lpc1768 könyvtárba van eldugva...
PO 23, 24, és 25 portok vannak hőmérőnek.
És 3,3V ír..
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2022
(#) SzilCsong válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Köszi, a szál vastagságot hol állítom be?
(#) attika válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Other fül alatt jobb oldalt.
(#) SzilCsong válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 

Az első réteg nyomtatási sebességét, hol lehet beállítani?
(#) attika válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 27, 2022 / 1
 
Szerintem Te szívatsz, igaz?
A speeds fül alatt bal oldalt vannak, százalékosan lehet megadni.
Vagy írsz egy scriptet a scripts fül alatt.
Következő: »»   169 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem