Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) frissadam válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 12, 2020
Kiprobältam a TDA-t mäsik szigetelö lapkäval. EgÉsz jol müködik. Csatolok kÉpet mind a kettö szigetelöröl. Lehet tippelni hogy melyikkel müködött.

DSC01541.JPG
    
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2020
Kengyeles rögzites. Egy 15x4 mm-es lapos acel szoritja le az ic-ket. Megmertem közben es negativ tap van a hütözäszlon. A konkluzio, hogy el lehetne hagyni a szigetelö elemeket (most el vannak szigetelve). Holnap megprobalom.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2019
Eltettem az áthallásos paneleket. Raktam be helyette egy másik sztereo panelt. A képen is látszik. A bal oldali az új panel. A jobb pedig amire földre húzó ellenállást tettem. A különbség a két panel között, hogy az új nem gerjed a jumper kábel hatására. Erősebb a súgás a háttérben ennyi. A másik panel ennyi vezetéktől gerjedt. A földre húzást követően pedig halkan jódliznak a háttérben a sógorok az éteren keresztül ha nincs bemeneti jel.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2019
Ennyi az egész. Tény hogy zobel nincs a kimeneten. Olyan mint ha bemeneti oldalról gerjedne. Vagy akár még kondi hibás is lehetne. Van hogy magában is gerjed üresen bekapcsolásnál. Van hogy elsőre jól indul. Lehet hogy hogy kellene egy soros ellenállás a bemenetre?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2019
A panel... A tesztet holnap elvégzem. Köszi előre is a tippet!
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Dec 28, 2017
Helló.
Szeretnék érdeklődni. Adott egy saját építésű eddig jól működő 7294IC-s panel. Egyik oldala kilövi a védelmet de nem dc szinttel. Látható a szkópon a kimenetén mérhető 100hz zavarjel. Ezt bemenő jel nélkül képes produkálni. Van mikor kattan egyet és teljesen tüskés lesz. A kérdésem az lenne , hogy ha szeretném , hogy a másik oldala is ugyan ezt a jelenséget produkálja akkor mit kellene tennem a panellel?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2017
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2017
Jelenleg így van kábelezve. Mit lehetne ezen javítani?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2017
Helló!
Elkészült a TDA erősítő Béta verziója. Sikerült a nagyfrekis gerjedést megszüntetnem. A problémát egy hangszóró nélkül bekötött magas sugárzó hangváltója okozta. Az első képen látszik egy sorkapocs sorozat. Annak a panelnak az aljára ami a kapcsokat tartja van felfogatva egy harmadrendű sávszűrő. Ez kb 3 cm kábellel a piros vezetékeket rögzítő sorkapcsok egyikébe csatlakozott. Ha ezt a hangváltót rákötöttem a magasra megszűnt a gerjedés, vagy 3m hangszóró kábel után kötöttem magas nélkül. Egyébként gerjedt és meg is ölt pár IC-t. Ezt leszámítva a rendszer jól működik most. A trafó zaj elég magas és 200mA a nyugalmi árama a 4 panelnek. Milyen kábelezési stratégia lenne a legjobb ebben az esetben? Jelenleg ha a hangerő potik fél állásban vannak, akkor a legkisebb a zaj. A két szélső állásban növekszik valamelyest. Hurok elvileg készakarva nincs bent. Ha bár a panoráma elve GND-vel halkít nullára egy csatornát. De nem tudom....
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2017
Helló!
Megfejtettem a TDA és panelek misztériumát. A komplett előerősítő rendszer más végfokokkal és a többi TDA-val jól működik. A 4 TDA panelból az egyiknek van valami nyavajája. Ha az előerősítő bemenő pitaj (100k log) fél hangerőn van akkor szól. Tovább vagy előrébb hajtva a potit jön a zavarjel. Egyébként érintetlenül magában hangszóróval jel nélkül kb 50mA nyugalmi árammal megy a panel. Jel forrásától függetlenül mindig ezt a hibajelet generálja. Egyébként egy korábban már használt és bevált panelről van szó. Lehet simán rossz az ic? Milyen probléma okozhat ilyen anomáliát?

(a szkóp a végfok kimenetére volt kötve hangszóróval, mikor jött a zavarjel)
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2017
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2017
Kettő darab 10VA 12v trafó és stab IC-k. Előtte utána szűrve + a hidegítők. A táp teljesen külön van az egész kapcsolástól 30-40 cm kábelen viszem fel a feszültséget a panelekhez. Jack-hangerőpoti-parametrikus 3 sávos hangszín-panoráma-master ez az egész útja. Panorámáig nem sipol. A master fokozat egy sima sztereó jelet kap a panorámától. A masterből egy "sima" nem invertáló sztereo jelet viszek tovább 4 potihoz. A master panelen van 2 sáv szűrő kb 300hz vágással. 2 poti előtt ami nem a panelon van, van egy váltó kapcsoló ami vagy lehozza a két sima kimenet jelét párhuzamba a másik 2 kapcsoló nélküli panelen lévő potival, vagy a sávszűrt jelet viszi tovább. Tehát 4 kimenet 2-2 párhuzamba 2 műveletivel vagy 2 sima 2 vágott 4 műveletivel. Érdekes , hogy semmit nem befolyásol, hogy párhuzamosan szól a 4 vagy 2 kimenet át van kapcsolva mélyre. A gerjedés állandó és mindentől független. A fokozatok árnyékolt kábellel kapcsolódnak egymáshoz. Minden árnyékolt kábel csak egyik panelen van bekötve a negatívba. Számít e hogy a bejövő jel a kis áramú föld és a fő táp negatív hol találkozik? Számíthat az erősítők bemeneti impedanciája ebben az esetben?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2017
Van egy előerősítőm egy TDA7294 IC-vel épült végfokban. Nem invertáló beállításban. Az előerősítő hangerőtől függően nem tud 5 percnél tovább normálisan szólni. Idő után torzul a hangja majd teljesen elhallgat. Olyan mint ha túlmelegedne az IC. Idő elteltével ismét működőképes a kapcsolás. Hangerő függvényében variálódik a rendelkezésre állási idő. Melegedést nem tapasztaltam. 30 foknál nem volt melegebb az IC.

A preamp kapcsolástól annyira tértem el, hogy a végén van 100k log poti. Az ellenállások pedig 22kOhmosak.

Mi lehet a hiba?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2017
Az utolsónál oké hogy a híd +/- miatt. De előtte miért? Végig normál a bemenet a filter tagjain.

xxx.png
    
(#) frissadam hozzászólása Dec 25, 2014
Sziasztok! Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Egy TDA7294 erősítőt kellene javítanom, miután a gyári állapotában "felrobbant" az IC. IC csere és a leszakadó vezetőszál átkötése után negatív táp ül ki a kimenetre. +-15V feszültséggel próbáltam 400mA áramkorláttal indítani. Élesztés után hangszóró nélkül -15V van a kimeneten. Ha rákötöm a hangszórót, akkor -30V jelenik meg a hangszórón, és a negatív tápágban letilt az áramkorlát. Az a problémám, hogy soha nem csináltam ilyen erősítőt, és rajzom sincs a kapcsoláshoz. Tud valaki esetleg segíteni? Érdemes ezzel foglalkoznom?

Üdv.:
Ádám
(#) frissadam hozzászólása Dec 15, 2006
Helló!Az IC-vel lenne egy jónak tűnő kapcsolásom A panelt megterveztem,csak kíváncsi v ok a szakik véleményére.Érdemes-e összerakni mit kellene kihagyni v beletenni,egyáltalán van-e értelem az egésznek?

tda250wk.jpg
    
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem