Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   9 / 607
(#) blokkmetal válasza Dióda hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Üdw!
Ha van konkrét panelrajzot digitális formában amit meg szeretnél valósítani, megcsinálhatom neked. Úgyis most akartam vagy 8 panelt öszedobni. Részleteket hogy gondoltad?
(#) blokkmetal válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Tudtommal a TDA7294 70-100W-ot ad le 8ohmon, mondjuk ehhez +-37-38V-os kakót adok neki. Áramfelvétele 4-5A Tehát a kívánt teljesítményhez tartozó feszt beszorzod biztonság kedvéért 5-tel. Én egy 250VA-os toroidot használok hozzá 2x26V-ost, 1ébként nem rég lettem kész vele. Azért 250, mert azt hittem, hogy a negatív fesz is szívja rendesen az áramot. Így van vagy nem így van, műxik vele.

Viszont azt hadd kérdezzem meg: brummol egy picit, de csak akkor, ha az előerősítőt is bekötöm. egymagában nem. Potikat árnyékolt kábbellel hogy kell normálisan vezetni? Vagy egyéb hibalehetőségek?
(#) pokot válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
hát a hangját össze se lehet hasonlítani a 2030al, sztem sokkal szebben szól ,bár régen hallottam 2030at szolni, de emlékeim szerint a 7294hez képest gyatra, a teljesítményt nem is említve
(#) Dióda válasza blokkmetal hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Mail ment!
(#) Master_of_the_web válasza pokot hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Helló

És esetleg meg kehetne hajtani egy monitorból kiszerelt kapcs. üzemű táppal? Tudnak ezek a tápok annyi teljesítmémnyt? 2 db 40 wattos hangfalat kéne 1 pár 7294-essel meghajtani. Ahoz gondolom nem kell(nem is zsabad) ekkora feszt ráadni
(#) kovacstibor79 hozzászólása Dec 5, 2006 /
 
Hali!

Ezzel az IC-vel akarok egy erősítőt csinálni de nem akarom teljesen kihajtani, csak 40-50W-ra lenne szükségem. Szerintetek mekkora táp kell így neki? +/-20V (ez a trafó feszültsége) elég lenne?
(#) szabi83 válasza kovacstibor79 hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
adatlapot nézd meg és számold vissza váltóra.

üdv
(#) Petroimro hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
Hello!!

Hány W-os és V-os trafó kell hozzá?
(#) agressiv hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
Üdv. itt van egy hangfalvédelem http://resonator-electronics.hu
Ha gondolod nézd meg....
(#) kovacstibor79 válasza Petroimro hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Ez alapján megtudod hogy mekkora DC fesz. kell bizonyos teljesítményekhez. Illetve ebből vissza tudod számolni a trafó feszültségét úgy hogy a DC fesz-t osztod 1,41-el. A Trafó teljesítménye pedig kb. a végfokok teljesítménye * a csatorna szám * ~1,3
(#) frissadam hozzászólása Dec 15, 2006 /
 
Helló!Az IC-vel lenne egy jónak tűnő kapcsolásom A panelt megterveztem,csak kíváncsi v ok a szakik véleményére.Érdemes-e összerakni mit kellene kihagyni v beletenni,egyáltalán van-e értelem az egésznek?

tda250wk.jpg
    
(#) huhuu válasza frissadam hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
erre én is kiváncsi lennék,hogy milyen minőségben szól. ha kész és meghalgattad, hogy milyen akkor kérlek írd le a véleményed! enyire nem értek hozzá, hogy vajon működne és hogyan....telán működne, csak milyen minőségben...
(#) SyncMaster hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
Sziasztok!

A TDA7294-essel volna egy egyszerű kérdésem de gyakorlatban nem merem kivitelezni. Tudjuk hogy 2x29V-on 4Ohm-on ad le 100W-ot. 2x35V-on 8Ohm-on lead 70W-ot. Nos nekem van itt sztereo-ba megépítve az erősítő. Van 4db 8Ohm-os hangfalam. A műszer szerint 4Ohm ha két 8Ohm-os hangfalat párhuzamosítom.
Ráköthetem-e az erősítőre? A végfok 2x38V-ot kap. Félek a nagy kimenti áramok miatt. Mi a véleményetek? Tehát nem csak hogy ráteszem pár percig és úgy hallgatom, hanem egy nagy bulit kibírna? Vagy bírná is így hosszabb távon.
(#) isamisa válasza SyncMaster hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Tudnánd szerintem hallgatni. csak hosszabbtávon, mint egy buliban megadná magát...
(#) huhuu válasza SyncMaster hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Szerintem elbírná akár hosszabb távon is, csak ne maxon menjen, hanem amikor kicsit is elkezd torzítani, az legyen a max, és nagy jól hűsd, ventillátorral és iszonyat bordával.
Amúgy sok függ attól, hogy milyen gyártó gyártja az ic-t, mert a max feszültség 41 volt ha jól emlékszem, de nekem szált már el csak úgy sokkal kissen feszről, pedíg minden ok. volt egy stk-ás ic-s gyári erősítőm, min 8ohmos volt és az egyik buliba egy 4ohmos mélyládát raktunk rá. Semmi plusz hűtés és jól szólt, csak aztán reggel fele torzításon túl feltekertük(teljesen maxra), és elszált. Amikor vettem mbele egy másikat akkor kérdezték, hogy van 8ezeért és van 4ezerért melyiket szeretném, persze, hogy az olcsót vettem. El is szált de nagyon hamar és ráadásul éppen csak halkan hallgattuk.
Amúgy van egy ötletem, ha buliba kell a cucc akkor csináld a következőt:
Válaszd ki azt a két pár hangfalat aminek jobb a basszusa és azt kösd rá az erősítőre. Aztán a másik két párat is kösd rá, de köss vele sorba egy kondit, így csak a magas és közép hangszórót fogod használni,(8 ohmos marad) térhatása jobb lesz(több helyről szól) basszusa annyi amenyit a másik pár ad.
A legjobb lenne ha valami hangváltóból szednél ki kondit, de jó valami mezei is, csak minimum 100 voltos legyen!!!de inkább több. Kisérletezhetsz, hogy mekkora értékű kell. 4,7mikofarados kondival a magasak fognak szólni 10mikrofaradossal már a közepek is előjönnek....
(#) (Felhasználó 3424) hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
Bocsi a kifejezesekert, nincsen Hu Language Pack-om, es nem anyanyelvem a magyar. Szerintem Tda7294-es un 100w-os Dmos Integral, nem valami extrem telyesitmenyeket nyujt, inkabb talan csak olcso remenyt. Telyes leirast, telesitmeny novelest, es azzal eggyideuleg az Ic-re nehezkedo disipacio csokkentest, ket tranzistor hozzaadasaval, Pdf formatumban a palmester birodalmaban tudtok talalni. Udv!
http://members.chello.hu/palmester/elektro.html
(#) zorro41 hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
Hello mindenkinek. Tda7293 2db párhuzamos kapcsolása érdekelne {2x56voltrol müködne}.Ha van kapcsolási és nyák rajz az jó lenne.
(#) huhuu hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
nem tudom, hogy elbírja e vajon az 56 voltot.
írd be a googleba, hogy tda7293 és a pdf-es adatlapját nézd meg, azon ott van a párhuzamos bekötése is, ha jól emlékszem. Ha nincs akkor írj és előszedek valami leírást.
(#) Zso136L hozzászólása Feb 14, 2007 /
 
Hello!!
Nagyon gondolkodok egy ilyen TDA7294 erölködő építésén...
A kérdésem a következő:
Megépítette már valaki a gyári leírásban lévő 2 IC-s kapcsolást ?? (+-25V 8ohm 150 W 10% torzítás)
csakmert nagyon jó értékekkel kecsegtet (+-35 volton)
Továbbá autóba kellene hozzá való tápot nehéz fabrikálni ?? +- 30-35 V-os ra gondoltam.. (gondolom min. 250 W környékére kellene csinálni).
(#) Gery hozzászólása Feb 26, 2007 /
 
Hi!
Megtetszett ez a kapcsolás: http://www.freeweb.hu/inhouse/elektronika/TDA7294_KIT/TDA7294_KIT.jpg
Ugye ehez nekel semmiféle szkóp meg ilyenek?
(A TDA2030 már megvan építve az jól mükszik)
(#) huhuu válasza Gery hozzászólására (») Feb 26, 2007 /
 
Nem kell hozzá szkóp, mondjuk érdemes az alapdolgokat betartani, hogy ne gerjedjen(a GND re vigyázni, szürt táp), persze ezt minden erősítőnél érdemes betartani

Amúgy nagyon egyszerű és 99%, hogy szólni fog, csak mindent jól köss be...
(#) Gery hozzászólása Feb 26, 2007 /
 
ok köszkösz
(#) Gery hozzászólása Márc 2, 2007 /
 
HELLO!
Nah végig olvastam ezt a fórumot meg utánna érdeklöttem a dolgoknak de jött megint egy pár ujjab kérdés...
Szal:sokan írtátok hogy 700 forintokba kerül a tda7294.Én Hódmezővásárhelyen lakok és egy boltrol tok ott 1900HUF
Az vmi szuper verzio vagy mi???
A másik része a táp.Nekem az első "teccene" a legjobban csak nemtom hogy van ott két föld?
Vki meg linkelt olyat hogy egyből 4kábel jön ki.Az olyan akar lenii amit odarajzoltam?
Egyébkén meik tápot ajánljátok?
Asszem ennyi
(#) vicsys válasza Gery hozzászólására (») Márc 2, 2007 /
 
Mindegyik táp jó...
Az elsőnél a jelölt pontok ugyanazon potenciálon vannak (GND) azaz össze vannak kötve. Az olvashatóság miatt láthatsz több földpontot,-de az mind ugyanaz a pont. A második rajzot ajánlanám de csak akkor jó ha a szekunderek nincsenek közösítve.
A harmadiknál majdnem kétszer akkora kapacitás kell a puffernak, hogy terhelhető legyen.
Ha jóltudom mindhármat megépítették a fórumozók (TDA2030 topic).
Én továbbra is a középsőre szavazok, ha még nem vettél trafót!
(#) Gery hozzászólása Márc 2, 2007 /
 
Még nemvettem.....
Szal a középső.24 volt váltora gondoltam->36V egyen.
Szal az a táp kétszer 24V?És a kondik mekorrák legyen 4700 és 10000 ?
(#) huhuu válasza Gery hozzászólására (») Márc 2, 2007 /
 
Gondolom kiakarod használni maximálisan a teljesítményt, amit bír az ic, viszont nem is akarsz sokkal nagyobb trafót venni és beépíteni.
A három táp közt van egy kis különbség.
- Ahol, két dióda van kondival(a harmadik) azt szerintem
szükségmegoldásként érdemes használni pár wattig max. mert amúgy veszteséges....
- Az első verzió ahol két GND van ott a két GND azonos, tehát össze kell őket kötni!!!!! Rajzoknál szoktak spórolni , hogy átláthatóbb legyen a dolog, remélem érted mire gondolok....
Ez már használható a tda-hoz, de én mégis a másodikat javaslom(a kézzelrajzoltat), mert ott annyi a különbség, hogy 2 greatz van és....hogy is fogalmazzak... ez a táp jobban kihasználja a trafóban rejlő teljesítményt, fontos,a trafónál ne legyen közös a föld!!!!!
Amúgy ezt a rajzot ha jól emlékszem én rajzoltam

A kondik: 2db 100nanofarádos szűrő
2db puffer kondi, minnél nagyobb, de minimum 4700 mikrofarád

boltokban ennyiért lehet kapni, a kereskedőnek is kell egy kis haszon, nézelődj neten tényleg lehet olcsóbban is van...

(#) vicsys válasza Gery hozzászólására (») Márc 2, 2007 /
 
http://www.freeweb.hu/haromb/muhely/vegfok/vegfok.html
Tápellátás részen magyarázatot is találsz...(persze érdemes végigolvasni, NAGYON tanulságos kis cikk!!)
(#) Gery hozzászólása Márc 2, 2007 /
 
kösz 1000hála
nyilván lassan akkor belefogok majd a táppal kezdem ! :yes:
(#) MaSTeRFoXX válasza Gery hozzászólására (») Márc 2, 2007 /
 
Én annyit tudok hozzáfűzni, hogy hallomás szerint ukrajnában hamisítják az ST alkatrészeket. BD249C, BD250, TDA2030, TDA7294.... SZóval az a 700Ft az már nekem is gyanús. Én amikor vettem Szegeden (2éve)a Sat-el-nél akkor 1200Ft-ba került, A RET-ben meg 3000Ft. Megvettem az 1200Ft-osat, de személy szerint a 25W-os erősítőm sokkal dinamikusabban szól, érezni lehet benne az erőt, nem úgy mint a 7294-ben. Szerintem ez is hamisított ami nekem van. Ezért ki is ábrándultam a 7294-ből, és átépítem majd VF2-re, Arról csak jókat hallottam.

Amúgy én már találkoztam hamis BD249C-vel. Amikor csináltam vele nagyfesz generátort kb 10mp-ig bírta meghajtani a sorvégtrafót aztán elszállt, pedig vagy 15-20A-t kéne bírnia (volt pedig védődióda a trafón). Beraktam helyette valami kisebb teljesítményű másfajta tranyót, a mai napig bírja vele. (Kb 1A-t vesz fel az egész készülék)
(#) Blint hozzászólása Márc 17, 2007 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, (lehet h baromság) hogy elképzelhető-e az, hogy "elfárad" a tda? mert hallhatóan rosszabbul szól a szubládám mint eddig. Vagy csak egyszerűen kifáradhatott a hangszóró, és amiatt szól rosszabbul?
Következő: »»   9 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem