Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) janigel válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 13, 2021
Most nem igazán értem a problémádat.
Le se kell fordítani, mert fentebb feltettem a HEX-et is.
De itt van mégegyszer.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2021
(#) janigel válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 10, 2021
Nem.
Ez viszont indul nyomógombra is.
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 24, 2009
Szia!

Ennyi probléma helyett nem lenne egyszerűbb az élesztés, ha a 628 beépített uart-jával a bekapcsoláskor a PC terminál programján a "Propeller Clock" kiírást olvashatnád? Parancsokat küldhetnél neki? A beállításokat visszaolvasná és egy kezelőprogramon láthatnád, ementhetnéd? A távirányító kódokat (függetlenül, hogy az órának szól-e) egy listában dekódolva megnézhetnéd? Nem csak a tápot állítaná elő, hanem egy ébresztő/kapcsoló óraként is működne? Kímélné a propeller motorját: bekapcsolhatnád PC ről, infrával, gombnyomásra, kikapcsolna egy beállítható idő elteltével?

Amennyiben hajlandó vagy az eredeti bázison némi átalakítást csinálni, mindez működhetne Nálad is....

Nem kell (azonnal) mindent felépíteni. A program megy az RTC (U5), a relé vezérlés (Q5), a hang meghajtása (Q6) nélkül is. Elegendő a Q4 és a Q2 valamint a hozzá kapcsolódó R, C, D elemek beépítése. Sajnos a pic lábkiosztásán változtatni kellett: pont az Rx lábat használták el az infra led meghajtására, pedig annyi szabad láb volt még ...

A rajzot és a programot már a tavasszal feltöltöttem...

Szia
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 9, 2009
Szia!
A módosítások után megy szépen a 16F88-cal a bázis.
A beállító programban a 40 ébresztési időpont csak két lapra fért rá.
(Még nekem is felfért az I2C bővítés 5 és a processzor kiválasztó jumper 7 tüskéje a kis bázis panelre.)

A mellékletben a módosított rajz és a két program újabb verziója.
Szia.
(#) Hp41C válasza slogan hozzászólására (») Máj 3, 2009
Sziasztok!

Két további nap tesztelés, bővítés után felteszem a legjobb változatot. További fejlesztések még folynak, de addig is ki lehet próbálni.

- Figyelem: Használatához a meglevő bázis áramköröket módosítani (index LED -> RB0), kiegészíteni (soros vonal szintillesztő, RTC, elem, stb.) kell.
- A program az RTC nélkül is működőképes, de az adatok áramkimaradáskor elvesznek.

- Az I2C busz SCL, SDA, +5V, GND, és az EXT (pic 2. lába) jeleket a kártya szélére egy tüskesorra célszerű kivezetni, ide csatlakoznak majd a bővítések (LCD és hanglejátszó van tervbe véve).

Leírás a csomagban.
(Még kb.700 utasítás hely van a 628-ban.)

Sok sikert mindenkinek...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem