Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   193 / 245
(#) Gafly válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Csak nem ez?
(#) Balaa16 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Köszönöm a linket, nem helyettesíthető ez valami nálunk is beszerezhető típussal?
(#) granpa válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 1
 
Írd be a paramétereket a helyettesítőbe, és kapsz nálunk is kapható belevalót. A noteszem szerint van helyettesítőm, de 200 km-re.
(#) Balaa16 válasza granpa hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Nem is értem, hogy nem tudtam eddig ilyen helyettesítő kereső oldal létezéséről... Most már minden bizonnyal boldogulni fogok, köszönöm a segítséget!
(#) Cinema válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 22, 2017 / 1
 
MJE340 jó lesz helyette, csak minél nagyobb erősítési tényezője legyen.
Lábak bekötési sorrendjére tessék figyelni!

Üdv!
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Üdv!
Kicseréltem a tranzisztorokat MJE340-re és tökéletesen működik a műszer! Köszönöm mindenki segítségét!
(#) Lengyel hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Keresek EMG-1563 /TR-4651/ oszcilloszkóp javításához értő szakembert. Bekapcsoláskor sokszor nem működik.
(#) kündü válasza Lengyel hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Üdv!
Itt egy.
(#) HA5BRG hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy öreg HT TR-4302 szkóphoz keresem a képcsövet védő plexi műanyagot, amin a rácsháló is van, valamint az ezt rögzítő műanyag gyűrűt.

Sajnos az enyémről eltűnt az elmúlt sok év alatt, az előző tulajoknál.


Illetve van-e valakinek valami tippje, hogy a V4 (EL84) és a V3 (EF184) anódkörei között lévő 2.4k-s 2W-os ellenállás mitől lehet tűzforró? Zárlat lehet valahol az áramkör ezen részén?


Köszi előre is
(#) proli007 válasza HA5BRG hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Hello! Az szinte természetes, hogy tűz forró. Elvégre egy teljesítmény cső dolgozik rá, nem véletlenül.
(#) HA5BRG válasza proli007 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Ezekkel a régi szkópokkal nincs sok tapasztalatom. Olyan, mintha egy alacsony jelre (9v elem) nem is reagálna.

Nem tudom eldönteni, hogy a bemeneti osztó körei hibásak vagy ez így üzemel normàlisan?
(#) proli007 válasza HA5BRG hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
A csöves szkópokban általában nincs DC csatolás, tehát csak AC jelek vizsgálatára való. Így, ha ráteszel egy 9V-os elemet, akkor a sugár csak felugrik egy pillanatra és visszatér az alapvonalra..
(#) HA5BRG válasza proli007 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Köszönöm Gondolom ez utólag nem beépítgető funkció.
(#) proli007 válasza HA5BRG hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Talált!
(#) pucuka válasza HA5BRG hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Ez egy viszonylag egyszerű, sok példányban, több változatban készült szkóp, TV javításokhoz. Azért ez egy 10 MHz -es szkóp.
A függ erősítője 4 fokozatú, kondenzátoros csatolású fokozatokkal, és a széles sáv átviteléhez az utolsó két cső meglehetősen nagyáramú munkapontban működnek. Az egyenszint átviteléhez egyencsatolt differenciál erősítős fokozatok kellenek, ez a szkóp nem ez az árkategória volt.
Rasztert rajzolhatsz magad is, egy vékony plexilapra 10 ×10 -es rasztert karcolsz akkora körbe, amekkora a cső ernyőjének viszonylag sík része. Aztán az erősítések (X Y) beállításával kalibrálhatod.
(#) chopper800 hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Szerbusztok.
Lenne a képen látható ( rd2.044.001-01 talán típust jelent ) orosz oszcilloszkóp. A képen látható is a jel amit nem neveznék egészségesnek. Próbáltam adni neki 4szög illetve 3szög jelet. Nem igazán volt különbség. (Kívül belül rendkívül szép állapotban van.). Kérdés mi lehet hiba hogy eleve mintha 90fokban el lenne fordulva a jel, illetve miért fut össze az egész középen.

DSC_0419.JPG
    
(#) szapcsika válasza chopper800 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Ez egyáltalán oszcilloszkóp? Nem csak xy kijelző?
(#) gerenk válasza chopper800 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Szia! Ugyan nagyon hasonlít rá, de nem nevezném oszcilloszkópnak. Annak van egy kalibrált és osztóval ellátott egy vagy többcsatornás függőleges Y erősítője, és egy szintén kalibrált és több fokozatban beállítható vízszintes eltérítő generátora és esetleg még egy késleltető generátorral is rendelkezhet.
Ez egy egyszerű X Y jelmegjelenítő monitor ami lissajous görbék megjelenítésére alkalmas, ill ha jól látom 2 fix vízszintes eltérítő fűrészjel kapcsolható a vízszintes erősítőre. Az Y fokozatokra adható jel frekvenciája ennek megfelelően igen korlátozott. Valamilyen gép speciális monitora.
(#) chopper800 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Ezt ezek szerint benéztem a vételkor. Akkor talán elmondható hogy a készülék nem is hibás avagy rossz hanem csak, nem arra a célra szolgál amit én szeretnék. Keresek egy másik topikot ahol talán megtudom mi ez.
A válaszokat köszönöm.
Üdv.
(#) c27 hozzászólása Feb 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy Hameg 203-5 szkóppal kapcsoltban kérdeznék. Az invert gomb megnyomásával a jel az y tengely mentén elcsúszik. Jel nélkül is az alapból x tengelyen átmenő sugár felcsúszik úgy kb. 3/4 kockányit. Ezt eddig még nem vettem észre, vagy lehet nem is használtam ezt a funkciót.
A kérdésem az, hogy elvileg a VR15 trimmerrel lehetne ezen állítani? (14. oldal lásd.
kapcsolási rajz elforgatás nélkül bal alsó rész.)
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) gerenk válasza c27 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Szia !
Mindkét Y csatornát a bemenettől a KS csőig DC csatolt erősítő fokozatok alkotják.
Ezeket helyes DC szint átvitel érdekében be kell állítani (balanszírozni), hogy az osztó kapcsoló minden állásában a vízszintes vonal vagy eltérítés nélkül pont a nulla vonalon maradjon. Ez egy összetett beállítási folyamat több belső állítószerv használatával kell elvégezni a manuál utasításának megfelelően.
(#) c27 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
A vízszintes vonal az osztó minden állásában az x tengely 0 pontján megy át, kivéve az invert gomb megnyomásakor mert akkor elcsúszik a 0 ponthoz képest. Viszont az invertálás, csak az 1. csatornánál elérhető, így kicsit érdekes a dolog. Viszont az amplitúdók nagysága pl. egy elem feszültségének vizsgálatakor polaritáscsere esetén is stimmel. Csak az invert funkció körül van valami bibi, csak valami nincs jól beállítva.
(#) gerenk válasza c27 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
VR140 Y pozició potit középállásba csavarod, VR15 trimmerrel a vonalat nullára viszed.
A VR16 erősités beállító trimmert úgy állítod hogy az INV kapcsoló mindkét állásában a sugár elmozdulása pluszba és minuszba azonos legyen.
A VR15 utólagos állításával érd el hogy a vonal az INV kapcsoló mindkét állásában nullán maradjon
(#) c27 válasza gerenk hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Ok, kösz. Holnap kipróbálom.
(#) Lengyel válasza Gafly hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Van KT-505-öm helyette.
(#) chopper800 hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Lenne egy orosz c1-49 oszcilloszkópom amin a következő hibát tapasztalom: sokszor a jel fut hogy állóképet kapjak ami ne mindig sikerül úgy vettem észre hogy a legalsó sor első potméterét (Level уровень )illetve a time/div pótméterét kell állogatnom hogy relatív állójelet kapjak (nem a Jaxley kapcsolót hanem a rajta lévő potit! ) Vételnél tisztában voltam hogy kontakt hibás. Hol lehet a hiba? hol induljak el a javításban?
Üdv.

DSC_0424.jpg
    
(#) nagym6 válasza chopper800 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Nincs trigger azt próbáld állítgatni. Nem tudok oroszul, de az alsó sor kapcsolói, potijai lehetnek a trigger.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2018
(#) chopper800 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
A legszélén van egy olyan a google fordító szerint hogy stabilitás az lehet?
(#) chopper800 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Némileg javul a helyzet leht hogy ezeknél a szerveknél lehetséges esetleg kontakt hiba?
(#) Patópali válasza chopper800 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Szia!
Láttam a hirdetést itt a tanyán!
Sajnos ezt benézted. Ez nem szkóp, csak X,Y kijelző. Sok egyéb periféria kell, hogy szkópot csinálj belőle! Ez van.
Üdv.
Következő: »»   193 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem