Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   355 / 840
(#) KoblogPerGyok válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Első gondolatom az, hogy az Arduino IDE-ben a megfelelő lap be van állítva?

A második, hogy megfelelő driver is van a laphoz? (PC látja rendesen?) Más kódot fel tudsz tenni a nano-ra?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) Kari55 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Igen. A gombbal működik is, csak a IR része nem megy.
(#) game4812 válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 24, 2017 / 1
 
Itt írnak róla mások is, rossz az IRremote library, olyan pinre hivatkozik, ami nincs. C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src - ebben a mappában (vagy ahol neked van az arduino), ha az IRremotetools.cpp-ben átírod a RECV_PIN értékét, egy számra (pl. 10), akkor lefordul.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) KoblogPerGyok válasza game4812 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Ez a TKD2 már megint? Korábban már megoldottuk ezt! A hibaüzenet most más volt, elfelejtettem...
(#) game4812 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Igen, csak betettem az IDE-be, és ki is írta a problémáját, csak a kezdő hozzászólásban nem lett bemásolva az egész.

TKD2.png
    
(#) KoblogPerGyok válasza game4812 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Akkor ok, ezt a gondot simán orvosolja a kérdező. Mikor fel akartam tölteni Nano-ra, jöttem rá, hogy nincs IR lib-em, letölteni meg nem volt kedvem!
(#) Kari55 hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Köszönöm fiuk, sikerült.
(#) game4812 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Tudom nem mai poszt, de ma oldottam meg a problémát, a hardwareseriallal továbbra sem tudom mi van, de nem is érdekel már, megy a szoftveres, csak a memória nem volt elég, ha 400 byteot szabadon hagyok, akkor már tökéletes.
(#) hotau hozzászólása Jún 27, 2017 /
 
Szép estét!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogy lehetne egy olyan programot írni, ami 2 nyomógombot figyel, és az egyik nyomógomb lenyomására fölkapcsol egy LED-et viszont a LED-et csak akkor kapcsolja le, ha a másik gombot gombot lenyomtam és föl is engedtem.
Pl.:
gomb1 le van nyomva LED fölkapcsol, gomb fölenged
gomb2 le van nyomva majd fölengedve és a LED kikapcsol

Vagy

gomb2 le van nyomva LED fölkapcsol, gomb fölenged
gomb1 le van nyomva majd fölengedve és a LED kikapcsol

Én ebből a programból indultam, ki de ezzel az a baj, hogy a LED-et már akkor lekapcsolja, amikor a második gombot még csak lenyomtam.
  1. int lastState = 1,
  2.     newState = 1,
  3.     counts = 0,
  4.     ledState = 1;
  5.  
  6. void setup() {
  7.   pinMode(13, OUTPUT);  
  8.   digitalWrite(13,0);
  9.   pinMode(4, INPUT_PULLUP);
  10.   pinMode(2, INPUT_PULLUP);    
  11. }
  12.  
  13. void loop(){
  14.  
  15.   newState = digitalRead(2) || digitalRead(4);
  16.  
  17.   if(lastState != newState) {
  18.     if(lastState) counts++;  
  19.     lastState = newState;
  20.   }
  21.  
  22.   if(counts == 1) {    
  23.     ledState = !ledState;
  24.     digitalWrite(13, ledState);
  25.     counts = 0;
  26.   }
  27.   delay(20);
  28. }



A segítséget előre is köszönöm.
Üdv: Olivér
(#) kapu48 válasza hotau hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
  1. newState = digitalRead(2) || digitalRead(4);

Ebböl csak azt tudod, hogy egyik gombot meg nyomták. De, hogy melyiket?
(#) KoblogPerGyok válasza hotau hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Szia!

Ezt sokféleképpen meg lehet oldani, de a legegyszerűbb, ha az 1-es gomb mindenképpen felkapcsolja a ledet. A 2. kapcsoló pedig kikapcsolja, mikor felengeded. Ezt egy do while ciklussal megoldhatod:

Bővebben: Link


Idézet:
„gomb1 le van nyomva LED fölkapcsol, gomb fölenged
gomb2 le van nyomva majd fölengedve és a LED kikapcsol”


Tehát loop-ban.

Ha 1 es be van nyomva, akkor LED láb bekapcsol.

Ha 2-es be van kapcsolva, akkor amíg az nyomva van, ne csináljon semmit, utána led kikapcsol.

Azaz:

ha 1-es magas led be

ha 2es be van kapcsolva
ciklus amíg (do while!) 2-es =magas

ciklus vége után:
led kikapcsol

Ha vége
(#) frob hozzászólása Jún 30, 2017 /
 
Sziasztok

Pro micro panelt használok usb keyboard emulációval, viszont probléma hogy nem tudok kiíratni vele egy ékezetes betűt sem, nem is találtam olyan beállítási lehetőséget amiben esetleg a billentyűzetnek meg lehet adni hogy ő biza magyar billentyűzetként jelentkezzen be....

Vajon van erre lehetőség, már mint vagy valahogy magyar karaktereket írni, vagy beállítani hogy magyar billként szuperáljon és így már gondolom lehet ékezetes karaktereket is nyomatni...

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) tbarath válasza frob hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
A billentyűzet nem jelentkezik be semmilyen nyelvűként, ő csak egy HID device és scan kódokat küld. Hogy ebből milyen betű lesz - már ha lesz egyáltalán - azt már a host oldali rendszer dönti el. Ez talán segít: Link
(#) game4812 hozzászólása Jún 30, 2017 /
 
Sziasztok!
9db RGB LED csíkot (27 csatorna) DMX vagy Art-Net jellel kellene vezérelni, ami DMX, csak IP csomagként küldve. Szerintem ez jobb megoldás, mert egy DMX shield 7000, (Ethernet shield 1500, de használ PWM lábakat), tehát ESP8266 lehetne a vevő. Arduino Megá(k)ra gondoltam, ezek szolgáltatnák a PWM jelet. Ezen van 15 PWM láb, I2C-n keresztül pedig egy második Megát tudok master/slave módban meghajtani. A DMX jel értelmezése úgy nézne ki, (például) hogy 0-100-ig a csatornán "statikus" fényerőt állít, a többi 155 pedig fel lenne osztva több részre, fade és strobe programokra. Tehát például:

-1. csatorna "50" - az 1. szalag piros LED-je fél fényerőn
-2. csatorna "0" - az 1. szalag zöld LED-je nem világít
-3. csatorna "150" - az 1. szalag kék LED-je 2s alatt 0-100% között fadel, majd vissza,
-4. csatorna "200" -a 2. szalag piros LED-je másodpercenként 75% fényerőn 2x felvillan
... 16. csatorna

A kérdéseim a következők: 1, Ezt meg tudja csinálni jól megírt programmal szinte valós időben a Mega? 2, Ha jól gondolom, itt softwarePWM nem használható, ugye nem tudom egy Megával megoldani? 3, Nagyban bonyolítja a dolgot a master-slave lapok összekötése? Mert ha igen, akkor össze tudom kötni a szalagokat 5 darabra, akkor kijön éppen a 15 lábból. 5, ESP a legalkalmasabb szerintetek is? Router adott, stabil a hálózat. 6, Van ettől a tervtől jobb megoldás?
(#) frob válasza tbarath hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Köszi!
(#) kovpist hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
Üdv.
Valaki csinált már itt WS2812-hez hangvezérlést?
(#) vargham válasza game4812 hozzászólására (») Júl 1, 2017 / 1
 
> Arduino Megá(k)ra gondoltam, ezek szolgáltatnák a PWM jelet.
Két darab mega? Csak a PWM kedvéért?

Ilyenre önálló PWM vezérlő a legjobb, nem terheli a fő processzort. Rákötöd az ESP-re, és készen is vagy. Nem kell ide Mega.

Például: 16-channel, 12-bit PWM Fm+ I²C-bus LED controller

Ez 16 csatorna, tehát kell belőle kettő darab. Filléres cucc.
Ha gyorsan kell.
Ha olcsón kell.
(#) game4812 válasza vargham hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Sejtettem, hogy van egyszerűbb megoldás, köszönöm! Így 1 Mega árát megspórolom.
(#) vargham válasza game4812 hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
> Így 1 Mega árát megspórolom.
Minek az az egy mega? A két darab 16 csatornás PWM modult közvetlenül az ESP-re tudod kötni. Ehhez egy mega sem kell.
(#) game4812 válasza vargham hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Igen. 1 ESP kb. 800 ft, ehhez kellett volna 2x1300-ért Mega. Most 1 ESP 800 Ft, meg 2x560Ft eBayről a PWM kontroller, amit linkeltél. Marad kb. 1480 forint, ami egy Mega ára, és megspórolom.
(#) vargham válasza game4812 hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
OK, értem. Egy mega árát spórolod meg.
(#) Vacok hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Hogyan tudom azt az arduinoval megcsinálni, hogy a loop()-ban egy utasítás csak egyszer hajtódjon végre?
Konkrétan van egy láb, ami egy tápfeszültség meglétét figyeli, ha ez a láb HIGH szintre ugrik, akkor egy led elkezd villogni, majd egy gomb megnyomásával a leg villogása abbamarad. De a
if (digitalRead(power_pin) == HIGH) {
blinking = true;
}
if (digitalRead(button_pin) == LOW) {
blinking = false;
nem működik, mert folyamatosan villog, hacsak nem nyomom folyamatosan a gomot. A feszültség a power_pin lábon folyamatosan 5V, ha a tápfesz jelen van.
(#) dokidoki válasza Vacok hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Gomboddal egy lokális változót kapcsolj át, annak a feltételéhez kösd a villogás indítását ill. tiltását.
(#) Lac364 hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy kis segítetteteket kérném. Vettem egy 3,2" LCD mely Arduino Megaval eddig jól működik.Eddig csak 16x2 Lcd használtam hobbi programokkal , feszültség mérés ,hőmérséklet stb..
Jelenleg ott elakadtam a programmal , hogy hogyan tudok bármilyen értéket kiíratni a programmal a kijelzőre amit külső egységről olvas be Például A0 láb. Szövegek egyéb grafikák működnek.
  1. #include <UTFT.h>
  2.           UTFT myGLCD(ILI9481,38,39,40,41);                        // LCD tipus lábkiosztás
  3.  
  4. extern uint8_t SmallFont[];                                        // Betü tipus
  5. extern uint8_t BigFont[];
  6. extern uint8_t SevenSegNumFont[];                                  // Szám tipus
  7. int BeFeszp = A0;
  8. float BeFesz;
  9.  
  10.  
  11.  
  12. void setup()
  13. {
  14.   Serial.begin(9600);
  15.   myGLCD.InitLCD();                                                // Képernyő bekapcsolása
  16.   myGLCD.clrScr();                                                 // Képernyő törlése
  17. }
  18.  
  19. void loop(){
  20.  
  21.  
  22.  
  23.       BeFesz = analogRead(BeFesz);                                 //read the value from the sensor
  24.                
  25.       BeFesz = (5.00 * BeFesz ) / 1024.00;                         //convert the analog data to temperature
  26.  
  27.       myGLCD.setFont(BigFont);
  28.       myGLCD.print(BeFesz,100,100);
  29.  
  30.  
  31. // myGLCD.print("0123456789", LEFT, 150);
  32. // Serial.println(BeFesz, DEC);                                    // soros port kiiratás
  33. // Serial.println(BeFesz, DEC);
  34.  
  35.  
  36. delay(1000);
  37. }
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2017
(#) mateatek válasza Lac364 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Ha a 7. sort lecserélnéd?
const int BeFeszp = 0;
(#) ztsoft válasza Lac364 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Hiba van a 23. sorban.
analogRead(BeFesz); a BeFeszp helyett BeFesz van.
(#) Lac364 válasza ztsoft hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Lecseréltem a sort. BeFesz - lenne eredetileg a p csak véletlen került oda .
De jelenleg azt a hibát írja


exit status 1
conflicting declaration 'float BeFesz'

This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
option enabled in File -> Preferences.
(#) Lac364 válasza ztsoft hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Soros monitorra kiírja csak arra nem tudom rávenni hogy az Lcd-re írja ki
(#) ztsoft válasza Lac364 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Akkor viszont a BeFesz kétszer van (7., 8. sor), ami nem lehet.
(#) szeg76 válasza Lac364 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Ahogy a könyvtár forrásában látom, print() tagfüggvény csak szöveg kiírására való, számokhoz a printNumF() és printNumI() kell.
Másik megoldás, hogy a számot stringgé alakítod, és a print() függvénnyel kiíratod.
Következő: »»   355 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem