Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   397 / 839
(#) nedudgi válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Milyen USB csip van a panelon?
Az eszközkezelőben nézz körül, amikor rá van dugva a panel a gépre.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) trickentrack válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
40E712

2x5 lábú apró ic.
(#) nedudgi válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Az nem az lesz. CH340, FTDI, vagy egyéb a legvalószínűbb. Inkább 16 lábút keress. A legjobb lenne, ha megmutatnád a vásárolt panel linkjét.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) trickentrack válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
CH340 azt írják Bővebben: Link
Viszont a panelon 2 IC van csak. Ez amit írtam és maga az atmega.
(#) nedudgi válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
A csipen 340E szerepel, nem 40E712. Az eszközkezelőt megnézted?
(#) mateatek válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
A CH340E is ugyanazzal a meghajtóval megy, mint a CH340. Nálam működik.
(#) trickentrack válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Igazad van, csak nagyon kicsi és nem láttam rendesen.
Igen az eszközkezelőben ott van.

esz.jpg
    
(#) nedudgi válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Akkor már csak arról kéne valamit tudni, hogy melyik port van beállítva a programozónak.
(#) trickentrack válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
COM3
Most próbálkoztam még egyszer jó egyszer nem
(#) Sly hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Üdv emberek!Kellene nekem egy kis segitség,illetve szivesség.Arduino nanoval kapcsolatban.A program irás része nem az én asztalom,de lenne itt egy olyan problémám hogy egy meglévö programba bekellene iktatni valamit..Konkrétan egy forrólevegös forrasztóállomás (és egy forraasztopáka)vezérlöje lenne a nano és ennek a programjába kellene beiktatni a pisztolyban találhato reed kapcsolot.Mivel ha leteszem a pákát akkor a reed rövidrezár és megállitja a fütést,de a ventilátort azt még hagyja forogni,amig a fütöszál lenem hüllt.Vagyis igy kellene müködnie,de ennek a programjában nincs benne ez a funkcio.
Fogalmam sincs hogy a kapcsolo "beiktatása" 5 perces munka vagy egy orás de én ezt nemtudom megoldani és megköszönném ha lenne valaki vállalkozo szellemü ember aki nekem ezt megoldja.
Egyáltalán kivitelezhetö a dolog?
Firmware
(#) Robin2 válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
- ha esetleg van bluetooth-os eszközöd, tiltsd le, néha lefoglal olyan com portot, amit használnál
- minden más com portot (jelen esetben a com1-et tiltsd le)
- dugd rá a panelt a gépre, amit az eszközkezelő kiír, azt állítsd be az arduino keretprogramban (nekem állandóan más com portot ad az eszközkezelő, mikor rádugom)
- egyszerűen kifogtál egy hibás, kontakthibás cuccot ha tudod forraszd át a soros ic lábait.
(#) trickentrack válasza Robin2 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Az tűnt most fel, hogy ha belerakom a próbapanelba akkor csinálja ezt. Ha előtte ráírom a programot utána belerakom akkor sem működik.
(#) game4812 válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Ha van a digitalpin 0-1-en valami, akkor az bezavarhat.
(#) pisti hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretném tőletek kérdezni, hogy hogyan lehet a szervo motor mozgatását lassítani.
Egy kart mozgatnék vele, de nagyon gyorsan mozog (0-ról 70-re), így inkább rángatáshoz hasonlít.
(Amennyiben nincs más megoldás akkor egy léptetőmotort teszek be, de ez hárommal több kimenetet elvenne.)
Köszönöm!
(#) kissi válasza pisti hozzászólására (») Nov 25, 2017 / 1
 
Szia!

Te add ki lassan a 0..70-hez a parancsot! Először pl. 0..10, majd 20...stb. és végül 70 ( akár egyesével is lehet, ahogy jónak látod, az a lényeg, hogy a teljes idő annyi legyen, amennyit szeretnél !) !!
(#) pisti válasza kissi hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Köszönöm! Reggelre nekem is ez a megoldás jutott eszembe, hogy az értéket egy ciklusváltozóba teszem.
(#) krauszkrisztian hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Üdv!
Nemrég rendeltem a banggoodról egy Arduino UNO-t.
Meg is jött, de valamiért nem akarja az IDE felismerni (egy p4-es, win7-es géppel megy).
A gép felismerte, de az eszközök menüpontban az arduini UNO felirat mellett egy nagy felkiáltójel van.
A driverét töröltem, majd újra vissza tettem rá, de ugyan az a kép fogadott. Valamit írt azthiszem a driver eredetiségéről (hibakód: 52).
Ha bekapcsolásnál F8-cal kikapcsolom az alsó menüpontot, akkor megy, de a következő kapcsolásnál megint egy felkiáltó jel van mellette.
Legyen szíves valaki segíteni, mert így nem tudom használni.
(#) _BiG_ válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Nov 26, 2017 / 1
 
Szedd le a drivert.

Aztán:
Futtatás -> regedit

Keresd meg ezt a kulcsmappát (bal oldalt, faszerkezet): [HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows NT\Driver Signing]

A jobb oldalt keresd meg ezt a kulcsot: BehaviorOnFailedVerify , és módosítsd az értékét 2-ől 1-re (a viselkedést állítod ezzel Block-ról (2) -> Warning message-re (1)). Így mindig figyelmeztet telepítéskor, de tudod engedélyezni vagy tiltani a telepítést. Ne állítsd 0-ra (Ignore), mert ki tudja, mit szednél össze "driver" címén, ha ismeretlen szoftvert telepítesz.

Ha megvagy a módosítással, reboot. És most próbáld meg telepíteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) krauszkrisztian válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Elnézést, de el tudná magyarázni egy kicsit szájbarágósabban?
Már a futtatás->regedit-nél elakadtam.
(#) tbarath válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Nov 26, 2017 / 1
 
billentyűzeten nyomd meg a windows gombot, majd kezd el a regedit szót begépelni. Másik lehetőség: windows gomb és R betű megnyomása egyszerre, regedit majd enter.

Valami hasonlót fogsz látni: Link
Onnan csináld ami le van írva
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) krauszkrisztian válasza tbarath hozzászólására (») Nov 26, 2017 1 /
 
Idézet:
„Onnan csináld ami le van írva”

Honnan?
(#) tbarath válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
(#) Sly hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Valaki tudna segiteni a tegnap feltett kérdésemben?
(#) _BiG_ válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
A Futtatás ablakocska előszedését, a regedit (Registry Editor) elindítását leírták, azt átlépem.
De ha nagyon nem megy és tök zűrzavar ez, akkor inkább hagyd és kérj meg egy hozzáértőt. Aki a registry-t elkavarja, az a gép (pontosabban az oprendszer és a programok) működését is lehetetlenné teheti, így nagyon óvatosan szabad csak piszkálni!

De ha mégis eligazodsz a kis útmutatómon, akkor móka tovább:

Keresd meg ezt a kulcsmappát (bal oldalt, faszerkezet): [HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows NT\Driver Signing]
A Driver Signing (és az odavezető út) olyan, mint egy mappa az Intézőben. Teljesen úgy kell benne mozogni, mint az Intéző mappalistájában az ablakának bal paneljében. (Ennek azért mennie kell!)

Erre a kívánt kulcsmappára (Driver Signing) egy bal klikk, ezzel kiválasztod. Ekkor a regedit jobb oldali paneljében megjelenik a tartalma. Nekem Win10-em van, abban így nem szerepel, ezért konkrét képet nem tudok adni róla. De mellékelek egy kis képet a fogalmak helyrerakásához.

A jobb panelen megjelent a kulcsmappa tartalma, a registry kulcsok. Ezekkel állítja be magát úgy a Windows, mint az egyes, ide beleíró programok. Amolyan paramétertábla. Van a paraméter, azaz a kulcs neve (Name) és értéke (Data vagy Value).
Van a kulcsok értékének típusa is, ez határozza meg, mit tartalmaz, milyen formátumú a kulcs, pl. string, duplaszó, bináris stb. Neked egy decimális értéket, azaz SZÁMOT kell beírnod.

Mi a BehaviorOnFailedVerify nevű kulcsot keressük a jobb panelen, erre kettőt balklikkelj. Ekkor előjön egy kis ablakocska, felül a neve - ezt NE változtasd meg! - és alatta az aktuális értéke. Ezt az értéket, ami itt egy decimális szám (ha jól sejtem:2, ami a nem aláírt driverek telepítését, illetve inkább a működését megakadályozza, védve a felhasználót és a rendszert a mindenféle potenciálisan káros, drivernek hazudott programoktól, amit a tudatlan felhasználók óvatlanul feltelepítenének), módosítsd 1-re. Okézd le.

Becsukhatod a Registry Editort. Indítsd újra a gépet, hogy ez a beállítás érvényre jusson, azaz így induljon a rendszer.

Ezzel nem teszed blokkolttá a nem aláírt drivereket, de a telepítésükkor figyelmeztetni és kérdezni fog a rendszer, hogy tutira ezt akarod-e. Azaz még marad egy utolsó lehetőséged, hogy meggondold magad, ha pl. gyanús feltelepülés zajlana a tudtod nélkül. Ésszel használd a lehetőséget! Ha tudásod nincs, márpedig innen nagyon úgy tűnik, hogy nincs, esélyt kaptál a rendszered hazavágásának lehetőségére. Tehát mostantól duplagondol-nemkattintösszevissza!

De ahogy Murphy bácsi mondja: "A tapasztalat egyenesen arányos a tönkretett berendezések számával!"
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) vargham válasza Sly hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Idézet:
„Fogalmam sincs hogy a kapcsolo "beiktatása" 5 perces munka vagy egy orás de én ezt nemtudom megoldani és megköszönném ha lenne valaki vállalkozo szellemü ember aki nekem ezt megoldja.
Egyáltalán kivitelezhetö a dolog?”

Kivitelezhető.
A megköszönném azt jelenti, hogy ez munka ajánlat? Ha nem, akkor nem valószínű, hogy bárki a nulláról nekikezdjen. Kezdd, el! Szívesen segítünk, ha elakadsz. Én eslő körben írnék az eredeti fejlesztőnek, hátha már van terve erre a funkcióra.
(#) game4812 válasza Sly hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Szia! Bekötöd a Reed-relé egyik végét testre, a másikat egy INPUT_PULLUP-ként definiált bemenetre, amikor összezár a relé, alacsony szintet fogsz kapni. Ha ilyenkor kell kikapcsolva lennie a fűtőszálnak, akkor ezt a sort:
  1. digitalWrite(sIHeatingElementPin,sI_out);

átírod úgy, hogy:
  1. reedjel = digitalRead(reedpin);
  2. if (reedjel == 0) {digitalWrite(sIHeatingElementPin, LOW} //alacsony jel, páka a tartóban, fűtőszál kikapcsolva
  3. else digitalWrite(sIHeatingElementPin,sI_out); //páka használatban, csinálja azt, amit a program szerint kell

Elvileg ennyi, a gyakorlatban lehet eltérés.
(#) krauszkrisztian válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Nagyon köszönöm!
Először egy p4-es gépen próbálom meg, mert azért nem akkora kár.
(#) Sly válasza game4812 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia!Nagyon köszönöm a segitséged.Sikerült addig eljutnom hogy müködik a reed kapcsolo ugy ahogy kell neki de valamit nemsikerül megoldanom.Ugyebár mikor a reed leállitja a fütöszálat akkor lekellene hogy állitsa a ventilátort is bizonyos késleltetéssel...
Ezt a késleltetést hová kell tenni?Probáltam a ventilátort leállito programrész után tenni de akkor befagy az egész nemreagál a rotarira stb...Probáltam elé is és ugysem jo.Probáltam kihagyni az "else" parancsot és oda beszurni a delayt de akkor meg megintcsak bezavarodik a software..
Ezt a delayt kellene még beleirni....

Arduino1.txt
    
(#) vargham válasza Sly hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
delay-t ne használj, mert blokkolja a program futását!
Rakd el a reed kapcsolásának pillanatát timestambe! (unsigned long timestamp = millis()) És a main loopban minden körben ellenőrizd le, hogy eltelt-e a szükséges idő. Ha igen, akkor kapcsold le a ventillátort.
(#) Sly válasza vargham hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia!Ugytünik csak muszaj jobban belemásznom a programozásba.De nembaj legalább tanulok egy kicsit!
Köszi a segitséget nagyjábol értem mit kell csinálni de majd kérdezni fogok még ugyis...
Addig meg megprobálom összehozni amit irtál!Mert ha más csinálja helyettem akkor abbol nekem semmi tudásom nem származik!
Következő: »»   397 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem