Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   558 / 844
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Bocs egy kérdésem lenne, hogy ezt hogyan tudom programozni? Kezeli az Arduino ide? Vagy külön programozó kell?
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 13, 2019 / 1
 
Igen kezeli.
Itt minden tennivalót megtalálsz:
Bővebben: Link

Végig visz a telepítéstől az első 1-2 projekten.
(#) berpeti78 hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Segítséget kérnék. Arduino Uno-val szeretnék impulzusokat számolni. A jel forrása egy GAO DTS 353 fogyasztás mérő. Úgy gondolom megszakítással kell kezelnem, hogy biztosan minden impulzust elkapjon a vezérlő. Segítséget a hardwer részhez szeretnék kérni. Milyen kapcsolással kössem össze a két eszközt?
GAO ezt írja: csatlakozási impulzus: 12-27V, áram: <27mA, impulzus 90ms.
Köszönöm előre is!
(#) Kera_Will válasza berpeti78 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Optocsatoló.
Ledjét villogtatja az impulza kimenete,
Tranzisztora pedig kapcsolgatja port lábat.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2019
(#) benjami válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Én a helyedben elfelejteném az arduino környezetét és rendes natív C nyelvű programot csinálnék a projectből. Hogy lásd miképp lehet dolgozni az általam használt CubeMX/Truestudio párossal, itt egy video róla. További infót erről inkább az ARM topicba kellene, mert itt kezd kissé off lenni a téma.
(#) berpeti78 válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Köszönöm! Ez jól hangzik, legalább galvanikusan is el van választva a két eszköz.
(#) Kera_Will válasza berpeti78 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Ami fontos , hogy a led oldalon legyen hosszú, hosszú madzag , ne a port lábat lógasd ki mint egy antennát , akkor sokkal kevesebb bajod lesz vele .
(#) Rober_4 válasza benjami hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Köszönöm, megnézem. Én is úgy érzem, hogy előbb utóbb elengedhetetlen, egy normálisabb fejlesztői környezet.
(#) berpeti78 válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Köszönöm! Így-így, én is így gondoltam.
(#) wazo hozzászólása Okt 16, 2019 /
 
Sziasztok! Ólyan kérésem volna ha valaki foglalkozott már WTV020SD modullal és van Arduino -ja, akkor esetleg nem tudna-e tervezni egy olyan áramkört ahol öt kapcsoló van és egyszeri nyomásra a kapcsolóhoz tartozó groove-ot lejátsza majd megáll. Lejátszás vége előtt újra megnyomva a groove-ot elejétől játsza le. Ha programozi kell az sem akadály nekem nincs Arduino-m, de ismerősömnek van. Előre is köszi!
(#) wbt válasza wazo hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Ha jól emlékszem, ezt alapból tudja, vagy ha kevés a láb, akkor van nagyobb lábszámú modul is, csak programozáskor kell megadni, hogy soros/key /key-matrix-ot kezeljen. Remélem jól emlékszem...
(#) pipi válasza wazo hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
hali!
Ez Bővebben: Link 14 zenét tud nyomógombról
(#) mnyugger válasza pipi hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Ezekről és általában az Arduinóhoz ajánlott modulokhoz hol lehet valami ismertetőt találni? Vagy a rajta lévő IC adatlapját böngésszem?
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
A Google!
(#) pipi válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 17, 2019 / 1
 
Ja..
Csak a google barátunk segít, esetleg időnként az eladó oldalán is van infó...
(#) Kari55 hozzászólása Okt 22, 2019 /
 
Szervusztok!

Mitől lehet az, hogy a DS3231 rtc-vel készített LEDmátrix órám naponta minimum 4-6 percet késik?
A másik rtc pedig nem tartja meg a beállítást. Mindkettőt több új elemmel próbáltam.

Köszönöm a válszokat.
(#) GPeti1977 válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Honnan vásároltad?
(#) Kari55 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
e-bay, de amelyik nem tartja a beállításokat az pontos volt, a másik új korábak is késett.
(#) KoblogPerGyok válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Helló!

Nem, ez nem normális. Ennél sokkal pontosabbnak kellene lennie. Annyit tudok, hogy elég érzékenyek ezek a masinák. A legfontosabb, hogy ki kell derítened, hogy akkumulátorról megy-e vagy sima elemről? Gondolom CR2032-s elemmel próbálkoztál eddig. Az sima elem nem lehet tölteni. Az újabb RTC-k azonban egy kis töltőkörrel is rendelkeznek de ekkor a sima CR2032 nem jó bele.

A lényeg, hogy nézz körül PONTOSAN milyen elemnek látszó forrás kell hozzá. Több blogon megemlítik, hogy a töltőkört megszakítják, hogy simán lehessen használni gombelemmel.
(#) KoblogPerGyok válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
A Lir2032- vagy ehhez hasonló a tölthető!

És amint látom azok 3.6V-osak szemben a sima elemmel ami 3V-os. Lehet ez a gondja.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2019
(#) GPeti1977 válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 22, 2019 1 /
 
Az ebayen általában működő de selejtes alkatrészeket lehet kapni, ami nem felel meg a specifikációnak, valószínűleg a selejtes, teszteken kiesett IC-ket nem megsemmisítik hanem olcsón eladják.
(#) sargarigo válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Idézet:
„általában működő de selejtes”

Ne keseríts el! Ez mennyire lehet általános? A legjobb forrásnak tűnt eddig!
Éppen most akartam 18650-es akkukat venni egy párat RC autóba. Akkor ne ebayről?
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2019
(#) vilmosd válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Ha CR2032 elemet hasznalsz ki kell venni a dioda melletti ellenallast. Bővebben: Link
(#) tbarath válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Az eredeti állítás nem igazán fedi az én tapasztalataimat, de az biztos, hogy akkuval nem szórakoznék. Azonos cuccok (pl. 3,5 AH Samsung INR18650) kb. 10%-kal kerülnek kevesebbe, mint az itthoni bruttó kisker ár, és a fene tudja, hogy mit kapsz a pénzedért 1-2 hónap múlva. Azt pedig nem szabad elhinni, hogy 5 Ah-s cellát kapsz ezerpárszázért, ingyenes szállítással.
(#) GPeti1977 válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Semmiképpen ne onnan vegyél.
(#) Kari55 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Idézet:
„Gondolom CR2032-s elemmel próbálkoztál eddig. Az sima elem nem lehet tölteni.”

Az elem(?) "CR2032 Lijia Lithium cell" a HESTOR tól.
Ha kiveszem az ellenállást mi fog következni? megszünik a késés, vagy megtartja a beállításokat.

Köszönöm.
(#) Tasznka válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Bár én nem ezt az rtc-t használom,de a szisztéma hasonló mindegyiknél. Ha elfelejti a beállításokat,akkor nem jó az elem,és vagy az akku(vagy megkergült a progi,és átírogatja ).Meg kellene mérni,hogy mennyi is az annyi.
Ha ennyit késik,siet naponta,akkor kell benne lennie kalibrációs lehetőségnek,de ez így akkor is sok,külső quartz-osnál megesik az ilyen,de belsősnél ritkán.
(#) Kari55 válasza Tasznka hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Érdekes! Kivettem az ellenállást + másik elemet tettem bele (2.96V), most megtartja a beállításokat, DE azt az időt mutatja, amikor kihúztam az USB csatit.
(#) Bakman válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Control regiszter, bit 7, lásd melléklet.

000727.jpg
    
(#) Bakman válasza Tasznka hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Ugyan nem teszteltem, de szerintem ennyire nem lehet félrekalibrálni. Vagy az IC hibás vagy a program.
Következő: »»   558 / 844
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem