Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   557 / 840
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Megnéztem a változóimat, nem nagyon válnék meg már senkitől. Kivéve attól a 8 logikaitól amit írtál A változók általában uint16-osak, ha ezeket átteszem byte-ra, akkor nem nyerek annyit, mint amennyi zavart okozhat később, tehát akkor gazdálkodik ennyiből a reverb, viszont ez magyarázat lehet arra, hogy miért nem működött a reverb sztereó módban. (illetve van két generátortömb fenntartva a 8 hang polifóniának fölöslegesen, ezzel még eldöntöm mi lesz.)
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 10, 2019 / 2
 
Akkor a következő ötlet a millis() figyelés gyorsítása lenne.
Most így használod:
  1. while (true) {
  2.     ido = millis();
  3.     serialEvent3();
  4.     if (ido - elozoido > frame) {  a frame értéke változó a max érték 8 millis
  5. elozoido = ido;

Ez a while ciklus 1 millis alatt több ezerszer lefuthat, minden ciklusban van egy felesleges kivonás!
Ha átszervezed az egész logikát egyetlen összeadásra, megint nyerhetsz kevés időt!
  1. kovetkezoido = millis() + frame;
  2.   while (true) {
  3.     ido = millis();
  4.     serialEvent3();
  5.     if (kovetkezoido < ido) {  Most csak összehasonlítás van, több ezerszer elmarad a kivonás
  6. kovetkezoido = millis() + frame;

Egyetlen összeadással elérted, hogy gyorsabban reagálj az idő leteltére.
(#) KoblogPerGyok válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Csak azért gondoltam mert szinusz függvényekkel operaltal azt hittem az segít, ha cél hardver eloallit neked többfajta jelet állítható frekvenciával. Így nem kell tárolni a szinusz függvényt az arduinoban.
De nem vágom a programod ennyire lehet tévedek.
(#) sargarigo válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Burkológörbékkel varázsol, azért kell szoftveresen ha jól értettem.
(#) Rober_4 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Ha analóg jelgenerátorra gondoltál, amit az Arduinó hajt meg, akkor tényleg jó ötlet, és a végén egy digitálisan vezérelt analóg eszközt kapnék, ami még egyébként egyszer lehet tervbe lesz véve. Viszont ebben az esetben a polifónia miatt 6 jelgenerátor kellene, szorozva a hat oszcillátorral hangonként, és ugye ezek vagy alaphullámformák: szinusz, négyszög, háromszög, vagy valahogy modulálniuk kell egymást. Szerintem a hangerőgörbék megoldása sem olyan nehéz...
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Köszi! Mostanában gondolkodom, hogy kihagyom a frame részt, a legtöbb hangszín 1-es framen-fut, azaz, ugyanakkor történik a hangerőgörbe állítás, mint egy puffernyi hangminta összerakása...
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Akkor a következő javaslatom jóval nagyobb volumenű lenne!
Van a DUEhoz ez a könyvtár:
DueFlashStorage

Ezzel megoldható, hogy a FLASHban táróld a constans tömbjeidet.
Amikre gondolok pl.:
sinusinit(),fmsinusinit(),negyszoginit(),fmnegyszoginit(),fureszoginit(),fmfureszoginit(),haromszoginit(), fmharomszoginit(), …?
Ami hasznod lenne:
Óriási memória terület felszabadulna, amit használhatnál másra!
A DUE ARM rendszerében a FLASH olvasása gyorsabb, mint a RAMé.
Amit meg kellene oldani:
A FLASHba a tömböket feltölteni a programozás utáni első indításnál, utána ezt már többször nem kel elvégezni.
A FLASH olvasása kicsit bonyolultabb, mert a cím számítást neked kel elvégezni.
De erre írsz egy #definet, és lecseréled az eddigi tömb olvasó hívásokat erre, és levan tudva a gond.

Ez bonyolultabbnak látszik, mint a RAM címzése, de mivel inline a define beszúrása így nem lenne hosszabb a futás idő.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Persze menet közben még adódnak majd problémák.
De mivel érdekel a téma, nagyon szívesen segítek, ha úgy gondolod, hogy belevágsz a kísérletbe!
Akár meg írhatom, neked csak tesztelned kel!
De az eddigi munkádhoz képest ez már csak egy kis feladat lenne.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) KoblogPerGyok válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Szia!

Igen ilyesmire gondoltam. Azt nem tudom, hogy a sima jelgenerátor képes-e egyszerre több jel összegét megjeleníteni ha digitálisan kap értékeket. Ez sem lenne teljesen elképzelhetetlen. A több (6) jelgenerátor összegét egy op amp összeadja minden gond nélkül. A jelgenerátor meg tud szinuszon kívül mást is. De nyilvánvalóan ez a megoldás sokkal drágább és több hibalehetőséget tartalmaz. A szoftveres megoldás igen jó, csak azért írok ide, mert nekem is kell hasonló később és előre tanulgatok. Hátha a hozzászólásokkal megvilágosodom!
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Erre is lenne megoldásom!

Olcsón beszerezhető készen panel hozzá:
Bővebben: Link
A VS1053b-ben van MIDI-is, olyan 100 körüli hangszert tud szimulálni.
Az a probléma, hogy csak zene fájlok lejátszására vannak minta kódok.
A MIDI részére csak 1 japán srác projektjét találtam.

Valószínűleg az ilyen projekteket már nem közlik le, mivel eladásra készítik!

Ezt megcsinálni lenne a szép munka!
Sajnos nem elég az én kevés programozó ismeretem, a MIDI és a Zene lelki világát is ismerni kellene!

Úgy látom, már lennénk hárman akiket érdekel a téma.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) kapu48 válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Csak bele lestem az arduinos vs1053-as lib-be, és felfedeztem, hogy már a MIDI fájlok lejátszására is felvan készítve!
Például: Bővebben: Link
Ez jó hír, DUE esetében még a PROGMEM-el sem kel kínlódni, mert a const-ként definiált tömbök automatikusan oda kerülnek.
Más gond, hogy a DUEN máshol vannak a SPI portok kivezetve, mint az AVRes arduinokon.

Most már csak meg kellene tanulni midi fájlt kreálni a zenéből!
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) rolandgw válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Idézet:
„meg kellene tanulni midi fájlt kreálni a zenéből”

Ha van zenei képzettséged és/vagy jó hallásod menni fog , különben nem!
(#) kapu48 válasza rolandgw hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Sajnos e két dolgon felül még sok minden hiányosságom van!
Mégis ha nagyon akarom, elboldogulok valahogyan. Pl. keresek segítséget.
Tanulok mástól. Használom a Googlit.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Bocs már beszéltük, van vs1053-am, három hónapot beleöltem eredménytelenül, látni sem akarom
Mindig csak mp3-om meg midi fileplayer lett belőle. A dsp részéhez a programozó több mint 20-ezer, de ezt már kibeszéltük. Viszont a flash ram ötletet köszönöm, mivel a hangszíneket tárolnom kellene valahol, így elkerülhetetlen lesz előbb utóbb...
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Idézet:
„A dsp részéhez a programozó több mint 20-ezer”

És ez miért is kel?
Én úgy értelmeztem, hogy SPI porton vezérelhető a MIDI rész is, csak 1 plugint kel hozzá feltölteni a vs1053-ba. Innentől már csak a MIDI kódokat kellene ismerni.
A billentyűzet kódját kellene átalakítani MIDI kóddá, ez lenne a feladat.
Nem?

Bocsi. De akkor ígérted is, hogy majd előkeríted, és elküldöd.
Hátha csak egy kevés programozói furfang kel pluszban,a te zenei tudásodhoz.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Több napig bújtam a forrásait vagy 2-3 projektnek. A midi lejátszást mind csak midifájlként akarta megcsinálni, ami jelentős késést eredményezett. Ugyanez a hanglejátszásnál. Egyébként nagyon jó fejlesztő környezet van hozzá, kiválló projektmintákkal, csak éppen a plugint legyártani nem tudtam, vagy áttölteni a dsp-re. Így rájöttem, hogy meghaladja a képességeimet. Ugye ha megtudtam volna oldani, valós időben hogy elérem a kimeneti buffert, még ma is azzal dolgoznék. A due viszont teljesen jó. Esetleg egy 2x16bites DA átalakítót rá lehetne kötni, akkor kevesebb zajom, illetve nagyobb dinamikám lenne...
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 12, 2019 / 1
 
Idézet:
„Esetleg egy 2x16bites DA átalakítót rá lehetne kötni?”

Erre biztosan van megoldás! Csak meg kel keresni a legolcsóbbat.
Ami még megérné.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) kapu48 válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Nem tudom, te milyen illesztést használsz hangfrekis oldalon?
De itt elsőre találtam egyserű módszert:
Bővebben: Link
Circuit for differential output from a single-ended
precision DAC
(#) benjami válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 12, 2019 / 1
 
Azt nem tudom hogy a due-n van-e i2s, de az stm32f4-es sorozat nagy részén van. Ehhez nem vészes áron lehet kapni audio DAC boardot.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 12, 2019 1 /
 
Sziasztok.
A napokban elbontottam kettő segway-t (vagy howerboard-ot), így lett két HUB motorom, egy akkum, két különböző vezérlőm (az egyiken magán a fő panelen van az STM32F103) még a másikon egy külön panelen van. Most olyan kérdésem lenne hogy azon amin rajta van a panelen az ic, át lehetne-e írni úgy a programot hogy egy hidat használjak, és egy potméterrel tudjam szabályozni a motor fordulatszámát? (3F BLDC 3 hall jeladós).
Elektromos roller építéséhez kellene a motor ezért is kérdezősködök.
Sok projectet látok ahol belerakják az elektromos bringa vezérlőjét, de nekem sajnos most csak ezek vannak.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) kapu48 válasza benjami hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Sajnos ez itt nem jöhet szóba, mivel nincsen I2S vezérlő.
Ilyen árban SPI vezérlőst nem tudsz?
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Bocs de nekem az a legjobb, hogy itt ketyeg a cucc és nem kell hozzá semmi!
(Persze egy 16 bit dac jól jön)
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 12, 2019 / 1
 
Már ha kívánsz valamit karácsonyra akkor legyen nagyobb, mondjuk 32BIT/44.1-384KHZ:
Bővebben: Link

Ez már komoly hangkártya!
(#) Rober_4 válasza benjami hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Megnézem, lehet ez a megoldás arra, hogyha már úgy is 16 biten számolok, akkor maradjon is az. Átrágom magam rajta. Illetve szívesen váltok boardot, ha van értelme!
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Ehhez az STM32F407-es boardot kellett volna választanod annak idején mikor ajánlottam, hogy jobb választás lenne.

(Itt alul nekem már meg is jelent a reklám sorban
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) kapu48 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Ha megvan a forráskód? Igen.
Különben reménytelen!
(#) Rober_4 válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /
 
Ezt tuti megrendelem karácsonyra!
Köszönök mindent! Segítsetek a SzikoraPetinek, ő elakadt...
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Ezt elhiszem!

Pláne ha megtudod, hogy milyen hangrendszer van rajta: CS43L22 datasheet
Bővebben: Link
24 bites stereo DAC-al.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2019
(#) benjami válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Ezt a boardot fontolóra veheted akár. 168Mhz, FPU, DSP utasítások, 1MB flash, 128kB + 64kB RAM, beépített microSD kártyahely (4bites SDIO és nem SPI módon működtetve), 1MB külső SRAM lehetőség (csak meg kell venni a 2$-os chipet és be kell forrasztani), FSMC lcd vezérlés. Az i2s dac az mondjuk nincsen rajta, ezért azt kívülről kell ráaggatni (a vezérlőben benne van az i2s).
(#) kapu48 válasza benjami hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
És kel még hozzá külön programozó is, ami discoverin már rajta van!
Jó ez a board! De zenélni jobb a disciveri.
(#) benjami válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Igen, tényleg kell még programozó is. Én ilyen "komoly" darabot használok erre a célra. Egy kis ügyességgel az SWO láb is kialakítható ezeken az olcsó stlink-eken.
Következő: »»   557 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem