Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   575 / 839
(#) sargarigo válasza Panhard hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Általában elmondható, hogy vagy beépített osztályokkal dolgozol, ami kezes, de nagy és lassú, vagy alacsony szintű utasításokat használsz, ami neked bonyolultabb, de gyors, és kevesebb tárhelyet kér. Kinek mi a fontos. Többnyire az utóbbiakat szoktuk favorizálni, de van az a helyzet amikor a másik jobb.
(#) zaza99 hozzászólása Dec 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Adafruit_ILI9341 tftnél hogyan tudom megcsinálni hogy a kijelzett szám felülíródjon ne csak rá?
  1. tft.setTextColor(ILI9341_GREEN,);
  2.     tft.setCursor(0, 70);
  3.     tft.setTextSize(2);
  4.     tft.print(data.tmp1, 2);
  5.     tft.print("C");
(#) sargarigo válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Törlöd a kijelzőt, és újra rajzolod, de most már a jó értékkel. Ez a legegyszerűbb, de nem tudom villog-e tőle a kijelző.
(#) zaza99 válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
ha
  1. tft.fillScreen(ILI9341_BLACK);
csinálom akkor föntről lefele töröl elég lassan más parancsot meg ismerek
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
  1. tft.print("     ", 2);
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2019
(#) usane hozzászólása Dec 18, 2019 /
 
Üdv!

DS18B20-at szeretnék működtetni EPS-vel és Arduino IDE-vel programozom.
Ha van aki ismeri a Dallas könyvtáret kérdezném, hogy van-e olyan funkciója amivel SKIP ROM-al tudok hőmérsékletet kiolvasni. Illetve ha nincs külön ilyen akkor mit kell a sensors.getTempC-be szenzor addressnek beírni?
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
no matching function for call to 'print(const char [2], int)'

Ezt írja a fordító, de ha kitörlöm a kettest akkor jó csak hatástalan.
(#) zaza99 válasza usane hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
nekem ezzel 4db van párhuzamosan kötve és működik a sensors.getTempCByIndex utáni első számal határozom meg a sorrendet ami szerintem a chipben lévő címe alapján rakja sorba

  1. #include <OneWire.h>
  2. #include <DallasTemperature.h>
  3. #define ONE_WIRE_BUS 12
  4. OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);
  5. DallasTemperature sensors(&oneWire);
  6. #include <LiquidCrystal.h>
  7. LiquidCrystal lcd(7, 6, 5, 4, 3, 2);   // D7 D6 D5 D4 D3 D2
  8.  
  9. void setup()
  10. {
  11.   pinMode(10, OUTPUT);
  12.   digitalWrite(10, HIGH);
  13.   lcd.begin (16,2);
  14.   sensors.begin();
  15.  }
  16.  
  17.  
  18. void loop()
  19. {
  20.   sensors.requestTemperatures();
  21.   lcd.setCursor(0, 0);
  22.   lcd.print(sensors.getTempCByIndex(0),1);
  23.   lcd.print((char)223);
  24.   lcd.print("C");
  25.   lcd.setCursor(9, 0);
  26.   lcd.print(sensors.getTempCByIndex(1),1);
  27.   lcd.print((char)223);
  28.   lcd.print("C");
  29.   lcd.setCursor(0, 1);
  30.   lcd.print(sensors.getTempCByIndex(2),1);
  31.   lcd.print((char)223);
  32.   lcd.print("C");
  33.   lcd.setCursor(9, 2);
  34.   lcd.print(sensors.getTempCByIndex(3),1);
  35.   lcd.print((char)223);
  36.   lcd.print("C");
  37.   delay(500);
  38. }
(#) usane válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Nálam is több szenzor van, és ez addig rendben is van, hogy működik, de ha leteszed egymás melllé a szenzorokat honnan tudod, hogy melyik ID melyik szenzorhoz tartozik? Sehonnan. Ha mindegyikhez hozzá akarsz rendelni egy relét nem tudod melyik szenzor melyiket reléhez van rendelve, hacsak egyenként nem kezded el melegíteni és nézed melyik változik. Ennek kikerülésére én DEMUX-elem és SKIP ROMMAL utasítgatom a szenzorokat. Az előző verzióm PIC-es volt ott megírtam a saját rutinjaimat, de az arduino IDE-t nemrég használom és gyűlölöm ezt a könyvtárasdit, de ESP-re talán még mindig egyszerűbb így.

Szóval a kérdés továbbra is az, hogy hogyan tudok kiadni a DS18B20-nak getTemp vagy más parancsot amivel hozzájutok a hőmérséklethez address néllkül, azaz SKIP ROM-al.
(#) Kovidivi válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Úgy lenne a leggyorsabb a számok frissítése, ha nem az egész kijelzőt törölnéd, hanem csak azt a részét, ahol frissül az érték. Akár kiírhatod a már a kijelzőn levő karaktert a háttér színével, ez a leggyorsabb, vagy kirajzolhatsz egy téglalapot, ami minden karaktert eltakar (ehhez fix szélességű karakterkészlet kell).
Használhatsz két db. kijelző tömböt is (aktuális és új), az aktuálisban tárolod, hogy hol, mi van kiírva, az újba pedig az új infókat írod, és írsz egy fv-t, ami a két tömböt összehasonlítja, és csak a megfelelő helyeken módosítja a kijelző tartalmát. Pl. 27.5-ről ha 27.6-ra akarsz módosítani, csak az utolsó számjegyet kell frissíteni.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2019
(#) Cooter hozzászólása Dec 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Az alábbi kóddal egy potméter értékét szeretném kiíratni TM1637-re. A probléma, hogy értelmezhetetlen karakterek futnak a kijelzőn. Mi lehet a baj?
(#) pipi válasza Cooter hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Hali!
Mit jelent a futnak? Próbálj fix számot kiírni, ha lebeg az analógod, összevissza lehet...
Próbálj másik libraryt, lehet más a szegmensek bekötési sorrendje...
Vagy felcserélted a bekötést.
Nekem ez működött, olyan kijelzővel ami a képen van
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2019
(#) icserny válasza Cooter hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
A szöveg, meg a kocsi vissza/soremelés kiíratást jó lenne kihagyni, a lebegőpontos szám kiíratásánál pedig meg kellene adni a tizedespontok számát (2 vagy 3). Például így:
  1. display.print(voltage,2);
(#) atiotezer hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Sziasztok.


Arduino nano.
Azt hogyan tudom megoldani, hogy ha pl. A D13-as kimenet aktív akkor egy másik kimenetet pl. D11 lekapcsoljon és miután a D13 már nem aktív még 3 másodpercig kilegyen kapcsolva a D11 és ha lejárt a 3 sec akkor ismét visszakapcsol.

delay nélkül.

Ennek a résznek nem tudom, hogy áljak neki.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
(#) usane válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Ha a D13 kimenet akkor azt tudod mikor kapcsolod le. Onnan számolva tudod időzíteni a 3 másodpercet. Használd a millis() funkciót az nem blokkol.
(#) zaza99 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Megcsináltam úgy, hogy a freissítés előtt felülírja feketével a kiírt karaktereket. Jó is csak villan egyer minden frissítésnél. Nem lehet gyorsítani a frissítést?
video

Most 3.3V-ra van kötvea kijelző az számít ha 5V-ra kötöm? Mind a kettőt tudja.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019
(#) cement válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Grafikus font használsz ez időbe telik a meg jelenítés vagyis 328 határait feszegeted vele!
(#) Panhard válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Én úgy szoktam csinálni, hogy csak akkor frissítem a számot, ha volt változás. Felesleges ugyan azt az értéket folyamatosan frissíteni.
Én ezt a grafikus könyvtárat használom:Bővebben: Link
Ennél az előző karaktert teljesen felülírja a következő.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019
(#) benjami válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 20, 2019 / 1
 
Ha a library-ban a betű kirajzolási rutinját átírod hogy a háttér színű képpontokat is kirajzolja, akkor nem kell fekete téglalappal törölni az előzőt.
(#) Panhard válasza Panhard hozzászólására (») Dec 20, 2019 / 1
 
Ja, és itt vannak hozzá a betűtípus fájlok: Bővebben: Link
(#) zaza99 válasza Panhard hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Gondolom nekem ez a példa kell: UTFT_Demo_320x240_Serial.ino
Csak a bekötést nem értem.
UTFT myGLCD(TFT22SHLD,3,4,7,5,6);

su0pphW.jpg
    
(#) Pulyka válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Hello.
Nem reg en is ugyanezt a delay nelkuli kört futottam vegig, kezdonek mondanam magam, de nagyon jol megertettem, mert szuksegem volt ra, es mert erdekel a programozas vilaga.
Ez pont jo peldaprogram Neked, benne van a delay nelkuli időzítés, es az allapot vizsgálat is.
Sok sikert.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) D_Zsolt hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
Barkód szkennert szeretnék arduinoval vagy ESP-vel kezelni, de még a hw keresési fázisban vagyok. Az sem lenne baj, ha tudna QR-t is olvasni. Van ilyen? Csináltatok már ilyesmit?
(#) janoka007 válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Ha jól emlékszem így jó! Vessző után a háttérszínt adod meg.

tft.setTextColor(ILI9341_GREEN, ILI9341_BLACK);
tft.setCursor(0, 70);
tft.setTextSize(2);
tft.print(data.tmp1, 2);
tft.print("C");
(#) zaza99 válasza janoka007 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Köszi, azt már megoldottam, csak villog frissítéskor. Most az UTFT_Demo_320x240_Serial.inoval próbálkozok csak a bekötés nem világos.
(#) zaza99 válasza janoka007 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Idézet:
„Vessző után a háttérszínt adod meg.”
Próbáltam, de nem működik.
(#) GPeti1977 válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 21, 2019 / 1
 
Erre a feladatra lehet jobb lenne egy Nextion kijelző. Csak soros porton kommunikál, PC vel szerkeszted a Szöveg méretét, elhelyezkedését színét grafikusan, és még érintőképernyő is van rajta.
(#) djusee válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Milyen olvasód van? USB, RS232 vagy PS2 interfész?Vagy még csak keresel olvasót? Ha igen akkor olyat keress ami nem USB. Nekem PowerScan PD7100 -as van RS232 interfésszel, ezt egyszerű kezelni Arduinó szinten, ez tud több külömböző vonalkódot olvasni, vagyis a QR kód az olvasó függő.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) atiotezer válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Köszönöm, megnézem.
(#) D_Zsolt válasza djusee hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Bocsánat, tényleg nem volt pontos a leírásom, tehát a hw keresés épp a vonalkód olvasóra vonatkozik, még semmilyen nincs. A QR csak opciós, leginkább postai küldemények kódját szeretném olvasni, levelek/csomagok. A hivatalos leveleken egyre gyakrabban vannak QR vagy QR szerű kódok, ki tudja mikor lenne rá szükség, tehát nem feltétel! Az általad ajánlottat keresem és tanulmányozom! Köszönöm!
UI:
Ahh, látom! Ez kézi olvasó, én inkább valami modult keresnék amit tetszőlegesen beépíthetek.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
Következő: »»   575 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem