Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó-generátor nem tölt rendesen
Lapozás: OK   135 / 156
(#) Billzzz válasza blasz hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a hozzászólását!
Megoldódott!
A generátor test nem volt 100%-os és ahogy melegedett egyre nagyobb is lett az ellenállása, így a töltés romlott.
Most minden kafa.
(#) blasz válasza Billzzz hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Szia ezek a fránya negativok,nem hiába hivják igy
(#) csabeszsz hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Ilyen generátorom van fenn! Ebbe hogy cseréljek fesszabályzót (szénkefét)?
Köszi a választ!
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Ez milyen kocsin van?
(#) csabeszsz válasza blasz hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
92es opel vectra 2.0 benzin
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Hát ezt darabokra kell szedni a kefékhez.Vagy bármihez.
(#) csabeszsz hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
pár hozzászolással korábban leirtam hogy mi a gondom.ha visszaolvasnád megköszönöm
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
És válaszoltam is rá.Emlékszem hidegbe parázslik a kijelző míg fel nem melegszik.Nem külső szabályzós ez?
(#) csabeszsz válasza blasz hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
huu azt meg nem mondom,és ha az hol találom az passsz!de valószinű akkor szénkefe,az miatt meg szét kell szedni!mert ha megjön a töltés a szabályzó teszi a dolgát 14.35v-ot mértem
(#) csabeszsz hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
viszont csak ez a két vezeték megy róla a piros az akku +ra,a másik meg a töltéslámpához,akkor a külső szabályzóhoz is kéne menni vezetéknek
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Ha nincs rutinod a szétszedésben akkor hagyd szakira.Ketté kell szedni a kefékhez.Ha érzel magadban erőt hozzá akkor látod azt 3db csavart ami 8 vagy 10mm kulcs nyílású.
Akkor beépített szabályzója van.Nagyon vigyázni kell honnan bontod az állórészt,stb.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
(#) csabeszsz válasza blasz hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
van olyan hogy beépitett szabályzós?lehet nem is éri meg fel újittatni nem?
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Nézd,én autószerelő vagyok sok sok generátort indítómotort szerelek,de csak le,vagy fel.Legtöbb generátornál ha elkopik a kefe akkor elkopott a csúszó gyűrű is amin fut a kefe.Ennek cseréjéhez csak a félújítóknak van célszerszámuk.és ők tudják rendesen bemérni hogy valóban jó lett e a felújítás. Rendszerint,a normálisabbak eltakarítják,csapágyak,csúszógyűrűk kefék,és minden ami gyanús cserélnek.Csak igy tudnak garanciát adni rám.Ahova én hordom sok éve mind probléma mentes volt,mint inditó motor mint generátor.
De tudom a pénz.Egy ilyen felújitás kb. 15-30000ft.
(#) csabeszsz hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Köszi szépen a válaszokat. 30ezer körül már tudok hozzá venni új generátort, egy darabig még el tudok így közlekedni, csak az a negyed óra amíg töltés nélkül ketyeg, hosszú távon kinyírja az akksit, nem győzöm tölteni Hetente egyszer kikapdosni az akksit és felvinni a lakásba tölteni az se megoldás! Na majd lesz valami Még egyszer köszi a hozzászólásokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) csabeszsz válasza blasz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Szia.Ma mértem.A generátornál 14.68,az akksinál 14.35 ez számottevő?A töltés továbbra is kb 10 perc után jön meg gázfröccsre!
(#) csabeszsz hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Mi lenne,ha a generátor D+és a B+ kapcsok közé egy ellenállást(izzót) tennék állandóra!Hátha hamarabb felgerjed a generátor!Vagy hülyeség?
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Szia elvileg a töltés lámpa gerjeszti fel a generátort.Ha állandóra beteszel egy izzót az fogja lemeriteni az akkudat.A 14.35v az teljesen rendben van.Egyébként olyan mintha nem volna meg az akkud gerjesztése indulásnál.
(#) csabeszsz válasza blasz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Szia így van!A gerjesztő körrel van valami!Ha felgerjed utána már nagyon szépen dolgozik!Azon filózok,hogy tudnám azonnal indulás után felgerjeszteni
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Marha egyszerű a próba,kösd össze egy izzóval a gerjesztő vezetéket az akkuval.Annál direktebb gerjesztés nincs.
(#) csabeszsz hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Keresni kell egy kapcsolt pozitívot és arra rákötni az izzót akkor nem meríti álló helyzetbe
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Csak próbaként irtam az akkuval soros kötést.Ha úgy helyrejön a töltés akkor lehet kicsi neki a töltés visszajelző izzó.Ilyet is tapasztaltam már.Ha a próba sikeres akkor kell kapcsolt pozitívval egy másik gerjesztő izzót betenni valahova.
(#) csabeszsz válasza blasz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Ja ezt ki akarom próbálni!Ha működik bekötni állandóra egy kapcsolt pozitívval
(#) csabeszsz válasza blasz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Pontosan!!!
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
És ha kialszik a gerjesztő izzó a generátoron azonnal mérj töltő feszt.Ahogy a kocsi beindul.A legjobb ráakasztani a volt mérőt előre.Aztán lesz ami lesz.
(#) csabeszsz válasza blasz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Persze ez világos
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
ird majd meg a fejleményt.
(#) csabeszsz válasza blasz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Mindenképp!Hétvége elött ugyse állok neki!
(#) csabeszsz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Sajnos nem jött be az elgondolás!Semmi nem történik
(#) csabeszsz hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Holnap a generátortól adok két direkt vezetéket az akkunak egy + és egy-
Utána véget ér a tudomány
(#) blasz válasza csabeszsz hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Van negativja a generátornak? Néhány opelnél külön van testelő vezetéke a generátornak.Ez egy egyszerű vastagabb vezeték a generátor és a feszitő iv motor felöli csavarján.
Következő: »»   135 / 156
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem