Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   181 / 196
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Igazad van, meg nem is!
Ugyanis ez egy másik film!
Normális erősítő táp földje nem érzékeny, mivel semmi köze a "hang" részhez!
Ha a keresztmetszet, vezetőképesség megfelelő, akkor mind1 hogy az vas, vagy rézkábel!
Van az a sok sok kWatta, amikor ez is már fontos. Jelen esetben a 20 watthoz tök felesleg...
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2021
(#) Directors válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Nos. Egy két infó.
Ha kivan kapcsolva a fejegység akkor megszűnik a zúgás stb stb. Hiába nincs rákötve, vagy esetleg rá van kötve az erősítő a fejegységre. A zúgás így is úgy is megvan amíg a rádió üzemel.
A zúgás független attól hogy a hangszórók rá vannak e kötve a fejegységre vagy sem. Így is úgy is zúg. Talán valamivel halkabban zúg ha össze van kötve.
Ha akár csak egyetlen egy vezeték is rá van kötve az erősítő nagy jelű bemenetére akkor már sípol és minden zavart össze szed.
Ha a meleg ér le van kötve a hangszóró kimenetről és 1k ellenálláson keresztül leteszem a földre a fejegységet akkor valamivel halkabb lesz a zavar.
(#) Directors válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Bár csak tudnám hogy hol lehet venni ennyi pénzért használt erősítőt.
Új erősítőből ezt nézegettem. Bővebben: Link Mondjuk ehhez kell majd egy jelszint csökkentő is ha erre az elhatározásra jutok.
(#) Suba53 válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Váóóó !!
Ez egy igen gusztusos darab. De lehet hogy szét fogja zilálni a hátra tett hangszóróidat.
Azok mennyit bírnak?

Sípol az erősítő, ha egy darab drót van a bemenetén? Az akkor valószínű, hogy gerjedés.
Rejtélyek háza az az autó.
(#) dB_Thunder válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Idézet:
„Rejtélyek háza az az autó.”

Az! Csakis az autó lehet a hibás!!
(#) dB_Thunder válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Pl itt: https://www.facebook.com/commerce/listing/941718593078147/?media_id...chment

Idézet:
„Magnat edition two 500w
10 000 Ft · Készleten
Meghirdetve: , itt: Enying, Fejér”
(#) Suba53 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Szövegértés?
A rejtélyek háza azt jelenti, hogy vannak benne különös dolgok.
Jelen esetben fejegység, kábelek, SAL erősítő egyebek. Mi ebben a fejcsapkodós?
(#) dB_Thunder válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Az kérlek, hogy már rég nem kellene ezzel foglalkozni senkinek!
Erősítő berak, beállít, élvez! Ez kb egy délután sörözés közben.
Mi meg már a második napja vajúdunk...

Semmi különös nincs abban, hogy az ipari hulladék erő, egy testelési kontakt hiba miatt, gyönyörűen kinyírta a fej kimenetét is. Emiatt megy az orál..

Pedig ez előtt pont ugyanebben a témában volt elvérzés. Ott is le lett írva minden!!
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2021
(#) Directors válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Ilyen hangszòròk vannak a kalaptartòba. Bővebben: Link

Ha egy darab dròt van a bemeneten akkor nem sípol, viszon ha a hátsò hangszòròk vezetéke közül akár csak egy is rá van csatlakoztatva akkor már igen. Függetlenül attòl hogy a rádiònál össze van e csatlakoztatva vagy sem..
(#) Directors válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Nem lenne rossz mondjuk ez sem, de messze van. Használtan meg nem szívesen postáztatnám. Amit linkeltem az esetleg jò lehet ?
(#) dB_Thunder válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Teli van az ország ilyen ajánlatokkal, gyanús, hogy lesz hozzád közelebb is!
Nekem pl pont közel van...tényleg meg is vehetném!! Jaj, de tele van a pince erővel, minek még 1... asszony kinyír!!

Jó lehet amit linkeltél, Én mondjuk nem szeretem a Xplodok hangját
(#) Suba53 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Nézd, nem tudom hogy feltűnt-e, de ez egy HOBBI oldal, és akik itt forognak, azoknak nem hiszem hogy különösképpen gondot jelent, ha egy téma többször is felmerül, rágódnak rajta, beszélgetnek róla, ötletelnek. Ezáltal mindenki tanul belőle, mindenki hozzáteszi azt amije éppen van, ez lehet hasznos, vagy már ezerszer lerágott csont is, ezt mi szeretjük. Ez a hobbink, erről napokig tudunk beszélgetni. Ha neked van tuti megoldásod dolgokra azt is szívesen meghallgatjuk, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki más fogja be a száját, mert a nagymester már kihirdette az igét.
(#) Suba53 válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Én a helyedben vissza vinném az egészet a pincébe, műhelybe és asztalon összerakva megnézném. Mondjuk egy tartalék vagy kiszerelt akkumulátorról táplálva.
Az hogy egy erősítőre, legyen az autó, vagy akármilyen rákötsz egy hangszórót, és az elkezd sípolni az nem egy barátságos gesztus a részéről.
Ez egy több utas hangszóró beépített hangváltóval, az ördög tudja hogy illeszkedik az erősítőhöz.
Ha van szkópod, akkor talán még meg is találod a megoldást.
(#) dB_Thunder válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Vegyél vissza a lendületből egy kicsit! Elmondtam mi a legkorrektebb megoldás, de nem tartottam senkinek a fejéhez fegyvert, hogy azt is tegye! Alternatívákat is adtam, háttérinfókat is. Te meg megébredtél ma délben, és ontod azt.... Ha már így személyeskedünk...
(#) Suba53 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Látod erről beszélek. Nyilván nem olvasom vissza az egész bibliát, mikor egy felmerült problémára válaszolok. Nem érdekel, hogy tegnapelőtt egy másik hasonló esetben te már megtetted a kinyilatkoztatásodat. Szerintem neked kellene egy kicsit szűkebb mellény után nézned.
(#) Directors válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Van szkòpom. Akkor is ki kellene szerelni az egész hòbelebancot ?
Csak azért kérdem mert akkor minden kábelt újra kellene forrasztani zsugorcsövezni stb stb.
(#) Directors válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Ennek örülök hogy akár a Sonyi is jò lehet.

Ez is jò lehet Bővebben: Link? Vagy ugyan olyan hitvány minőség mint a Sal ?
(#) Suba53 válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Az úgy elég macerás. Nincs erre jó ötletem. Az autóban méricskélni nem lehet egy kényelmes feladat.
(#) Directors válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Szerintem veszek egy másik erősítőt aztán lepróbálom. Mondjuk azért erőteljesen félek hogy nehogy azzal is ugyan ez legyen. Tuti hogy agyvérzést kapok akkor.
(#) dB_Thunder válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Én a régebbi Kékpontokat úgy ismertem meg, hogy korrekt műszaki tartamommal gyártott berendezések, még akkor is ha nem ad túl sok funkciót, tudást!

Ennek már gyanús az ára.
Jó lenne látni egy ilyen belsejét!
(#) dB_Thunder válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Még bekötés előtt az asztalon mérhetsz RCA föld, és a táp GND közti ellenállást!
Ha az 100ohm alatti mehet is vissza a boltba!

Vásárlástól való elállás már mondtam!
(#) Directors válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Nos megvettem a Sony-t. Eszembe jutott hogy Van még 3000Ft kuponom az üzletbe, plusz ingyen kiszállítják így meg is rendeltem. 18000Ft volt így cakkon pakk.

Még rendelnem kell mellé egy jelszint átalakítót. Ez jó lehet ? Bővebben: Link

Köszönöm a tanácsod és meg is fogadom. Mérni fogom és ha az RCA föld és a táp GND közt 100 alatti az ellenállás akkor már küldöm is vissza. Nem szívatom magam tovább.
(#) Suba53 válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Én azért még csak kideríteném, hogy mi halt le a fejegység vonali kimenetében.
Az sem természetes, hogy egy ilyen kis jelű kimenet csak úgy elpukkan. Ezeknek a rövidzárat is tartósan el kellene viselni.
(#) Suba53 válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Sok sikert! Majd írd meg az eredményeket.
(#) dB_Thunder válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Idézet:
„Még rendelnem kell mellé egy jelszint átalakítót. Ez jó lehet ? Bővebben: Link”


A Sonyn is van nagyjelű bemenet! Nem kell hozzá semmi!
(#) Directors válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Minden képen írok. Hát mondjuk az tényleg érdekes hogy így elhalt az a kimenet.
Az a baj hogy olyan hülyén van bedobozolva a fejegység hogy az hihetetlen. Azért nem akarok annyira nekiesni a bontásának. Meglátom és írok.
(#) Directors válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Nem is figyeltem ennyire. Itt nem írja. Bővebben: Link
Meg csak a két RCA bemenet van rajta. Igaz szabályozható bemeneti érzékenység 0,3V-6V.
Gondolom akkor az így elég.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2021
(#) dB_Thunder válasza Directors hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Idézet:
„Itt nem írja. Bővebben: Link”


Mert ezen nincs is!!
Ha lehet hinni a képeknek..

A 6volt még nem elég nagyjelűnek! Hangszórón több van!
(#) Directors válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Akkor még is kell a jelezint átalakítò. Amit linkeltem azt meg is rendelem.
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Hogy ne lenne hozzá köze? Ha nem közvetlenül az akkuról viszed a negatívot akkor az erősítő tápja az összes áramforrás által modulálva lesz (fütyül a generátor a hangszóróban és hasonlók), mivel a táp kapacitív kapcsolatban van a végfokkal. De te csináld úgy ahogy szerinted jó.
Következő: »»   181 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem