Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   183 / 196
(#) user1914 válasza dave500 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Szevasz!
A hibakeresés a következő lenne:
Ha a TL vezérli a FET-eket, a szekunderen mekkora feszültségeket mérsz? A LED-ből én csak 1 db-ot találtam.
A melegedő alkatrész az milyen pozíciószámú?
Üdv. M.
(#) Inhouse válasza dave500 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Fura ez a rajz, én sem látok benne második LED-et. A képeden kinagyítva úgy tűnik, hogy valóban egy 3lábú, 2 színű LED van benne, ahogy az előlap is mutatja, piros/zöld. Az IC22 egyik fele a késleltetett bekapcsolásnak, a másik fele meg a hibajelzésnek tűnik. Innen maradhatott ki a másik LED kivezetés a rajzról.
Az is fura, hogy a mély csatorna tápja miért a biztosítékok előttről indul?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2022
(#) dave500 hozzászólása Feb 16, 2022 /
 
Sziasztok!
user1914 Van egyszer GND-hez képest -50V-om, és +49,6, illetve -30 és +28,6!

Az +-50V-os rész táp elvételével kisül, viszont a 30-as vonalon a +30 V leesik kb. 24-re, és tovább nem csökken!
Inhouse
Igen, valamiért hiányos, vagy mintha nemis 100%-ban ez a rajz lenne, viszont az alkatrész jelölése k jók rajta!
És ahogy jelöltem is, van 1 db melegő FET/Tranziszrot, mást nem találtam, ami melegedne!
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Illetve az még kimaradt, elnézést, hogy ami melegszik az a Q31R! Kivettem, így a párja melegszik!
(#) dave500 hozzászólása Feb 16, 2022 /
 
Ezen a melegedő részen találtam egy 10k-os elégett ellenállást, r603 , kicseréltem, mostmár megjön a ZÖLD LED, indul a táp, nem tilt le, üresben 1A vesz fel, hangszórót nem égeti le, de "pukkan" bekapcsolásnál, jelet egyenlőúre nem tudtam adni neki.. de már nem megy protectbe.
(#) Inhouse válasza dave500 hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Méregetni kéne. A +/-15V meg van? Már nem melegszik irreálisan az a két tranzisztor? A +/-15V bár nem jelzik, gondolom a műveleti erősítők tápja is, valamint a végfok első fokozatáé. Itt is tudsz mérni, hasonló értékeket kéne kapni minden ponton, mint a tükörképénél. Gyakorlatilag van 3 szinte koppra azonos végfokod, csak a 3. vége meg van erősítve a végtranzisztoroknál, hogy jobban bírja a magasabb tápfeszt, így a nagyobb terhelést. Gondolom az is csak egy rajz hiba, hogy R390 22k és nem 10k.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2022
(#) dave500 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Méregettem! A+-15 V nincs meg, pontosabban a -15 hiányzik GND-hez képest, de amúgy a többi rész rendben, megvan a +-30V, és a +-42V is!
(#) Inhouse válasza dave500 hozzászólására (») Feb 18, 2022 / 1
 
Akkor már csak pár alkatrész van hátra.
Eljut-e a -42V az R602-re?
R602 nem nyúlt meg, vagy szakadt meg?
Mekkora feszültség van a zeneren?
R604 rendben?
C602, C604 nem zárlatos?
Q31P jó?

erős.jpg
    
(#) dave500 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Megvan! R604 19K Ohm volt, zener pedig szakadt! Kicseréltem őket, megjott a - 15 is, életre is kelt az erősítő, A+B csatornán megis jött a búgás, ha az ujjammal fogdostam az rca-t (sajnos csak rca-rca kábelem van, így nem tudtam jelet adni neki) C csatornán nagyon halk alapzaj hallható, de mivel ha jol értem az a subhoz van, illetve a jelszintet se piszkáltam, így ott brummogas nem jött ki, de majd kocsiban kipróbálom, minden feszültség rendben, egyik kimeneten sincs DC, szóval én úgy tekintek rá, hogy működik!
Köszönöm a segítséget, érdekes, hogy egy zárlat a bemeneten eldurrantott 2db 10k-s ellenállást, illetve egy zenert.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2022
(#) Inhouse válasza dave500 hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Nehezen tudom elhinni, hogy egy zárlat a táp bemeneten bármilyen kárt okoz egy erősítőben. A zárlat mindig a tápot terheli, az meg ott az akku volt.
(#) dave500 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Nekem is furcsa, állítólag így történt, nem tudom, az a lényeg, hogy működik!
(#) Baxi hozzászólása Feb 20, 2022 /
 
Hi Mesterek!Adott egy régi Alpine MRP-F320 5ch erősítő.
Átkondiztam (hitano 105C°).
Olyan kondom van vele hogy 5 ből egy csatorna ha jelet kap elkezd halkan "ciripelni" (szerintem generátor hangja, gáz adásra változik az "ciripelés" üteme. Most szétbontottam megint, az RCA aljzat már inkább rossz mint jó (kontaktos). Cserélni nem tudtam mert ilyen lábkiosztásút nem találtam sehol. Kivezetékeztem lengő aljzatra, kíváncsi leszek hogy megszűnik e?
Jelutat elellenőriztem, nincs ped szakadás vagy rövid zár a cserélt kondiknál. GND és a pozitiv jel is eljut a kondikra.
Szóval a kérdésem, ha nem az RCA aljzat a ludas akkor mit keresek?
Segítséget előre is köszönöm.
rajzott nem találtam hozzá
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Na, teszteltem ua. Nem az RCA kontakt hibája okozta a ciripelést. Akármelyik bemenetet rakom rá, megjelenik a ciripelés, de csak ezen az egy csatornán. Ötlet?
(#) Baxi hozzászólása Feb 20, 2022 /
 
Más kérdés, hogy tudnám lemásolni a ciripelést hogy asztalon szétbontva tudjam vizsgálni az erősítőt? A 12 voltra mondjuk egy 50Hz vagy1khz négyszög rá ültetés ugyanaz lenne valyon?
(#) dB_Thunder válasza Baxi hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Idézet:
„12 voltra mondjuk egy 50Hz vagy1khz négyszög rá ültetés ugyanaz lenne valyon?”


Neeem! Ez földhurok!
(#) Baxi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
De csak egy csatornán?
(#) dB_Thunder válasza Baxi hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Akár! Nem látom innen.. Sem a felépítést, sem a kivitelt...
De táp oldalról is miért csak 1 csatornába jutna zaj??
(#) Baxi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Jó Reggelt!
Tuti hogy nem zaj, hisz van 4db bemenő jelem (első/hátsó, jobb/ball). Teljesen mindegy melyik bemenő jelet dugom a negyedik csatornára, ciripel. Többi 3 csendben van, bemenő jelektől vagy a rákötött hangszórótól függetlenül. Nem tudok semmit az erősítő előéletéről. Neten vadásztam ~ 2 hete. Elméletileg üzemelt az eladó szerint, amikor én asztalon kipróbáltam az egyes csatorna nem volt jó. Szerencsére nem volt sokk baja, áthidalás volt szét égve. Illetve mivel ~ 20 éves erősítő, átkondiztam. Élesztéskor nyugalmi 12V-nál 600mA (ez normális?) , illetve asztalon "labor" tápról minden rendben van vele, kocsiba beszerelve, aksiról minden rendben van vele. Mihelyst forog a motor a kocsiba megjelenik a ciripelés, de csak a 4. csatornán. Nagyából ennyit tudok róla elmondani. Sajnos ingyenes szerviz doksit nem találtam a készülékről, elakadtam. Még ma szétszedem s átnézem sokadjára a forrasztásokat, de több ötletem nincs.
Válaszokat, segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2022

alpine.jpg
    
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Szia! Kompenzáló tag szakadásra, értékvesztésre emlékeztet. A négyszögjeles mérés jó gondolat.
(#) dB_Thunder válasza Baxi hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Egyszerű teszt:
Kocsiban az erő bekötve ahogy kell! Járó motorral hogy legyen cirip.
De nem a fejről adj neki jelet, hanem pl telefonról, vagy elemes táplálású MP3 lejátszóról.
Elviekben nem kellene hogy ciripeljen!
Aztán a magnóról hozott testtel végigérintgeted a RCA földeket, ha megjön a cirip, földhurok.

Vigasztaljon én sem értem miért csak 1 csati!
(#) dB_Thunder válasza Baxi hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Idézet:
„nyugalmi 12V-nál 600mA (ez normális?)”

Kb. igen!

Említetted, hogy vacak állapotban vannak az RCA-k, esetleg ott is néznék kontak hibát, mert földszakadás is hasonló tüneteket mutathat! Illetve a nyákot is ellenőrizném szakadásra!
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Sziasztok.
Hifonics Zeus ZX4400 erositon minden csatorna nagyon halkan szol.Ellenben mukodik minden bemenet es low pass,high pass bemeneti jelszint is novelheto megis maximumra veve egy telefon hangosabb.
Javitva szerintem nem volt ,eloelete ismeretlen.Bekapcsolaskor 250mA,par mp.-re ra 950 mA korul all be.
Bontani csak ennyire volt idom illetve vegigcsipogtattam multival a tranzisztorokat nincs -e rovidzar.
Hibatlanok.
Oszcilloszkop hijjan kernek tanacsot,merre induljak a javitasban.
https://kepkuldes.com/image/LKz9wL
https://kepkuldes.com/image/LKzA8N
https://kepkuldes.com/image/LKzuHq
https://kepkuldes.com/image/LKzJxA
https://kepkuldes.com/image/LKzLrF
https://kepkuldes.com/image/LKzUNY
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2022
(#) eyess válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
kicsit több infó kellene , hogy használod, mert van pár lehetőség. Csatorna szám bekötés stb.
(#) dB_Thunder válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 4, 2022 / 2
 
Előfoknak van normális tápfeszültsége?

Ezt úgy "szoktam" javítani, hogy adok neki zenét, aztán egy külső erősítő hangszóró kombóval végigjárom a jel útját...
(#) krapulax6 válasza eyess hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Mar probaltam 2-4 csatornas modban is.Hangszorokat hidba kotve.
(#) krapulax6 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Meg feszultsegeket nem mertem ido hianyaban.
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Kapcsolasi rajzot nem talalok hozza csak egy ket kisebb nagyobb “testverehez”.
8 Ohmos mukodo hangszoroval probaltam telefonrol vonalszintu jelet adni neki jelforraskent,
szamitogeptaprol.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2022
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
Sziasztok ket dolgot sikerult mernem idohianyaban:
R601/602 labakon +-23,3V 12V tapfesznel.
BA4558-as tapja a 4 es 8-as labakon +15,7V illetve -11,2.
Ezek utan koncentraljak inkabb a jel utjara?
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
A bemeneti panelen levo ic-ken a tapfeszek merhetoek bar 3-4 V kulonbseg van a pozitiv es negativ feszultsegben.
-11,6 es +15,2.Pc taprol inditottam,ekkor a fentebb emlitett ellenallasokon merheto a +-23V.
Ha halozattol fuggetlen jelforrasrol adtam jelet akkor -21,6 es +25,2 merheto rajtuk.
Aztan ha az erositest maximumra allitom,bemeno jelt szinten akkor a power lednel enyhe fenyerocsokkenest latok a zene utemere.
Kimertem az osszes diodat,tranzisztort bar a helyen de sehol nincs zarlat.
Nyakon nem latni forrasztasi hibat,egesnyomot.
Alkatreszek nem melegednek szamottevoen.

Mi okozhat ilyet,hogy az osszes csatorna teljesen halkan szol?
Mukodik minden kapcsolo es allitasi lehetoseg…
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Szia! Az R601/602 ellenállások DZ1, DZ2 felőli végén mérj feszültséget! Innen kapnak áramot a végfok differenciálerősítői, a feszültségeknek szimmetrikusnak kell lenniük (±15 V a szokásos érték). Ezek az ellenállások és a zener-diódák erősen melegszenek, nem ritka a meghibásodásuk.
Következő: »»   183 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem