Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   103 / 130
(#) granpa válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Ha ennyire érezhető a különbség, az nem normális. Nálam 3-5 bar között (szezonfüggő) jön be és ~3-al jön ki (ennyit minden bojler bír), az nem érezhető szinte semennyire.
(#) gyuszo válasza granpa hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Persze lehet csőtörés is és valahol elmegy a víznyomás.
De egy biztos, hogy a meleg víz nyomása mindig kisebb, mint a hideg víz nyomása. Ha nem így van, akkor is baj van. .)
És igazad van szezonfüggő, télen lényegesen nagyobb a víznyomás, mint nyáron. Ez is lehet a megfigyelés alapja.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
(#) ballada válasza angollora hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Üdv,

körülbelül 3 éve jártam így, amikor a fürdőszobai csapokat tartottam karban.
A lényeg hogy nálam fémszövetes flexibilis csővel van a hideg/meleg víz a boylerbe bekötve, és a meleg vezetékben lévő gumicső összezsugorodott, összeugrott (nem tudok rá jobb kifejezést).
Kerestem mindenhol a hibát, elsősorban a saját munkámban, mert az összes meleg vizes csapból csak úgy 'fél gőzzel jött a meleg víz.
Ha Nálad is így van bekötve a boyler, javaslom hogy a kijövő meleg csatlakozásnál szedd szét, és ott nézd meg a kijövő nyomást. Ha már ott is gyengélkedik, akkor a bejövő hideg ágat kell végignézni, amint azt előttem már többen leírták.

Boldog(abb) Új Évet Kívánok, mindenkinek!
(#) Tomi111 válasza angollora hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 2
 
A boljerről levéve a melegvizes csövet ott is kis nyomással jön? Ha aránylag új a bojlered, akkor benn a bojlerben a felnyúló melgvizes cső lesz a ludas. Ugyanis a maiakban ez a cső műanyag! ( nem vicc, valóban!!!) Többször volt olyan esetem, hogy ez a cső összelapul benn a tartályban, a vízben, így nem tud kifolyni a meleg víz. Itt vannak ilyen belső csövek. A csövek cserélhetők, de kis barkácsolással rézcső is betehető, ami örök.
(#) angollora hozzászólása Jan 2, 2021 / 1
 
Köszönöm a hozzászólásokat!Nyomáscsökkentő és vízszűrő nincs ,de flexibilis fémszálas csövek vannak a bojlerre kötve.Akkor ezzel kezdem , bár még nem tisztítottam a vízkövet se./ 3 éve enyém a tanya/Tehát vízkő tisztítás is időszerű lehet.
(#) gyuszo válasza angollora hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
Köszönjük a visszajelzést, várjuk a továbbiakat is .
(#) freddyke hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Hajdu ZA10 vagy ZA15-öt szeretnék mosdó alá. Sajnos a mosdó alatt fűtéscső megy át, akadályozza a falra felszerelést. Átmenetileg megáll valamelyik bojlertest a padlóra helyezett fán vagy bútorlapon? Szabad a 2kW-os bojlert dugvillával konnektorba kötni, amíg nem lesz kiépítve neki saját kábelezés?
(#) szs válasza freddyke hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Nem szabad dugvillával bekötni. A haszutmellémaforban is ez van.
De a 2 kW-os fűtőkészülékem is dugvillával van szerelve.
Mindkettő 2 kW, mindkettőnek van hővédelme, mindkettő ugyanarról a hálózatról megy.
Úgyhogy érzésed szerint.

De lesz, aki ezt jobban tudja, és minden mondatát felkiáltójel követi
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) freddyke válasza szs hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Köszönöm, elfogadom, hogy nem szabad, de érzésem szerint rövid időre nem lesz baj belőle.
Főleg az érdekelne, hogy a saját testén megáll-e a ZA10 (szögletes forma, 10l-es) vagy ZA15 (kerek, 15l-es). Mindkettőnek felül vannak a bekötései. Láttam már ilyet bútorban, az simán megállt, de nem Hajdu volt.
(#) antikzsolt válasza freddyke hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Nekem is 2000w van és konnektoros megtáplálás. 1 év alat 1 konnektor adta fel a harcot. Bár lehet összeszerelés hiba volt.
(#) aroxol válasza freddyke hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Biztosan mosdó alá szeretnél elektromos készüléket szerelni?
(#) yulo5310 válasza aroxol hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Miért?,nem láttál még mosogató alá szerelhető,álló elrendezésű,dugvillás,átfolyós vízmelegítőt?!
(#) gyuszo válasza freddyke hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
A mosdó alatt a fűtéscső is átmeneti állapot ?
(#) gyuszo válasza freddyke hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Ha átmenetileg szeretnéd, akkor szereld fel a falra egy védett helyre, ahol egy megfelelő konnektorod van és a víz szerelést old meg másképpen, én a padlóra nem helyezném fára, bútorlapra.
Próbálj meg egy oda illő mosdó alatti fürdőszoba szekrényt keresni és abba szereld bele. Szebb és jobb is lesz. Védett helyen lesz akkor és a csövek is maradhatnak, a helyét ki lehet vágni.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021

szekrény.png
    
(#) yulo5310 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Nekem kb. 15 éve megy 2200W-os egy konnektorról.igaz minden tavasszal utánhúzom a csavarokat az egész vill. hálózaton,egyébként szabadkifolyású,álló vízmelegítő van a mosogató alatt,és nevetni fogtok,egy erős gumipókkal van a faház oldalához húzatva!
(#) aroxol válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
De láttam. Viszont a biztonság kedvéért oda soha nem tennék elektromos készüléket amire vizet lehet kipacsálni. De a bajhoz elég lehet egy csepegő lefolyó, vagy egy mosdó takarítás is. Még konnektort se.
(#) yulo5310 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Nem jó ötlet! Ez direkt mosdó,mosogató alá tervezett álló rendszerű,flexi csővel szerelhető készülék. Lehet akár átfolyóst is csinálni belőle,a megfelelő csapteleppel!
(#) Mate78 válasza szs hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
2000W-os fogyasztó az kb.9A-t vesz fel a hálózatból.A szabványos dugaljak 10(16)A-esek.Nem szabad, hogy probléma legyen belőle, még hosszú távon sem.Főleg, ha azt is nézzük, hogy kevés a víz a bojlerben, de nagy teljesítményű,így rövid idő alatt felfűti a vizet, ami a kézmosáshoz kell,ergo rövid ideig folyik az a 9A is.Persze ha lehetőség van rá, én is fixen kötném be, abból baj nem lehet alapon.
Még egy dolog, ha levágod a dugvillát, szerintem elveszik a garancia.
(#) gyuszo válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Értem, de nálam 20 éve ilyen van, semmi gond nincs vele.
(#) yulo5310 válasza aroxol hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
A konnektor nem alul van !
(#) aroxol válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Értem én. Mindenki úgy játszik a saját és családja életével ahogy akar. Csak a véleményemet írtam le. Aztán vagy átgondolja vagy nem.
(#) yulo5310 válasza aroxol hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Persze,értelek,de ezeknek a vezetékezése szuper biztos tömítésű,de nagyon gondosan kell szerelni!
(#) szs válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Igen, erről beszéltem, amikor azt írtam, hogy a 2kW-os fűtőkészülékem is dugvillával van szerelve (gyárilag), akkor ennél sem lehet baj. Bár a használati mást ír, de ugyanaz a villany ugyanazt csinálja mindkettőnél, tehát nagy baj nem lehet
(#) freddyke válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
A mosdó alatt van az egyetlen ésszerű elhelyezési lehetőség (máshol másnak lenne útban vagy a csövezés miatt 2-3m hosszan szét kellene verni a nemrég felrakott csempét). A mosdó alatt átmenő fűtéscső fix, emiatt csak egy erre készített távtartó konzol segítségével lehetne a csempére tenni, amelyhez ki kellene fúrkodni a csempét. A képen látható jellegű szekrényt a mosdó alá saját magam szeretném elkészíteni, az lenne a bojler végleges helye. Addig is fúrás-faragás nélkül szükség lenne a melegvízre. A kérdés továbbra is: megáll-e a kis szögletes vagy kerek bojler a saját testén, esetleg szigetelőanyagon keresztül odakötöm a fűtéscsőhöz.
(#) freddyke válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Idézet:
„Ez direkt mosdó,mosogató alá tervezett álló rendszerű,flexi csővel szerelhető készülék. Lehet akár átfolyóst is csinálni belőle,a megfelelő csapteleppel!”
Egyetértek, a vízvezetékcsövek rövidsége kulcskérdés. Csaptelepet egyébként is cserélni kellene (tekerős van, keverőszáras kellene). Milyen csapteleppel lenne belőle átfolyós?
(#) Bakman válasza freddyke hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Átfolyós vízmelegítőhöz speciális csaptelep kell. Három bekötési pontja van. Ha meleg vízre van szükséged, akkor az egyik csövön keresztül hideg vizet engedsz a kis tartályba. A nyomás a benne lévő meleg vizet a második csövön kersztül felnyomja a csaptelephez. A harmadik cső maga a hálózati víz.

A vízmelegítő nincs nyomás alatt, cserébe felfűtéskor csöpög a víz a csaptelepből, mintha nem lenne elzárva a csap.
(#) freddyke válasza Bakman hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Értem, köszönöm. Kár, hogy tekerős csapteleppel láttam csak átfolyós Hajdu-t. Egykaros csaptelepet szeretnék. Hagyományos egykaros csapteleppel nem átfolyós rendszerű lenne.
(#) gabilow válasza freddyke hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Szia! Ez egy karos, igaz nem alsó szerelésű de lehet, hogy olyan is van itt:Bővebben: Link
(#) freddyke válasza gabilow hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Köszönöm, de ragaszkodom a Hajdu márkához. Mosdóhoz kellene és alsó rendszerű. Az FTA5 majdnem jó, csak a csaptelep mosogatóhoz való, nem mosdóhoz.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) gyuszo válasza freddyke hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
A fürdéshez mi szolgáltatja a meleg vizet a fürdőszobában ?
Következő: »»   103 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem