Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   284 / 373
(#) solowing hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Mach3-al kapcsolatban szeretnék kérdezni... Találtam egy magyar nyelvű leírást hozzá de nem bírom a motort forgásra bírni. Végig mentem lépésről lépésre de valamit nem jól állítok be. Jedi-vel forog rendesen de a 3-al nem indul pedig a motor vezérlő villog, mintha küldené az impulzust de a fő vezérlő panelen nem kattog a relé.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

üdv.
(#) emmzolee válasza solowing hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Amikor a Mach-3-at elindítod és rákattintasz a "Reset"-re akkor megfeszülnek a motorok?
(#) guliver83 válasza solowing hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Először is hogy van beállítva a pc lpt portja?
(#) kameleon2 válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Printert építesz? Nem ránt túl nagyot az egész kereten a fej? Nem ártana valami jó nagy holt tömeg arra a vázra. De tetszik.
(#) morfondi válasza Zozi85 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Ja, én azt hittem, valami kicsi panel, de jó nekem a vonalzó minta, amit martam. Most felhagyok a próbákkal, nekiállok egy nagyobb, merevebb fém gépnek, mire megjön a marómotor, addigra tesztelni tudjak. Engem még mindig inkább a progik beállításai érdekelnek, hogy a gcode-eagle-ben mit kell beállítani, hogy csak keveset marjon körbe. Vagy hogy kell beállítani a progikat, hogy csak a forrszemek meg ösvények maradjanak, a többit meg szedje le a cnc. Gyanús egyébként a mechanika ingása, mintha inogna a kocsi, illetve még az újonnan nyomtatott kocsit kipróbálom.
(#) guliver83 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 1
 
Egyszer le is esett a gépről
Munka közben nem kell ilyen gyorsan mennie az Y tengelynek .
De még jön bele bőven súly .
Aszal emelés + asztal alá amihez rögzítve lesz stb.
Csak néztem mit tudnak azok a kis NEMA 17 motorok
(#) kiborg hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Van két 5 fázisú léptető motorom. Milyen meghajtóval tudom használni?
Az általános L298N meghajtó csak 4 fázisú motorhoz jó, aminek összesen 6 vezetéke van.3-3 egy tekercs, és tekercsenként egy középső kivezetéssel.
Az ötfázisúnál mind az öt fázis tekercs kivezetés rendelkezésre áll, azaz összesen 10 vezeték.
Tippek?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) guliver83 válasza kiborg hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Levél nehezéknek nem rossz választás, főleg ha jó nagyok !
(#) GPeti1977 válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Jó lenne ha olcsó driver lenne hozzá, csak mióta bejöttek az olcsó mikrostep driverek a kétfázisú motorokhoz nincs jelentőségük.
(#) gerleimarci válasza kiborg hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Szerintem csak akkor érdemes foglalkozni vele, ha nagyobb példányokról van szó. Van hozzá jó drágán meghajtó, vagy csinálhatsz is hozzá meghajtást mikrokontrollerrel és fetes félhidakkal, sönt+komparátoros chopperrel.
(#) kiborg válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Szia!

Ilyen motor.
Gyári vezérlőpaneljén rajta csücsül még a SI-7500A driver is.
Tehát elméletileg nincs akadálya, hogy összerakjam a driver részét.

Viszont mivel fogom majd vezérelni a drivert?
Saját uC-saját programmal? Step-Dir Bemenetekkel ? Életképes?
Ezek mekkora motornak számítanak?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) gerleimarci válasza kiborg hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Hát egy 0.81Nm-es motor nem egy bika, de egy kisebb gépet meghajthat.

Amellett a driver mellett nincs valami "fordító" is?
De az a SI-7500A se lenne a legjobb, mert csak unipoláris meghajtást tud(gyengébb lesz a motorod).

Életképes az ötlet. A meghajtás logikai tábláját(kimenetek állapota) eltárolod, beállítasz a step jel felfutó éléhez egy interruptot, megvizsgáltatod, hogy a dir jel 0 vagy 1 és ez alapján léptetsz előre vagy hátra.
(#) kiborg válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Aha, köszi.
Kisebb gép alatt mit értesz? Én egy A4-es munkaterületű gépet szeretnék építeni. A mozgatást menetes-száron keresztül képzeltem(vagy valami hasonló)
NYÁK marás, lézer, gravírozás.
Mit bírna el a rendszer? Esetleg miből lehet nagyobb motorokat bontani?
A vezérlőt akkor nem okoz majd gondot leprogramozni.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) gerleimarci válasza kiborg hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Gravírozni jól lehetne vele, mert elég nagy a felbontása(0.72°).
Marni nem igazán lehetne vele és a sebessége se lenne valami rekorder.

De egy gépnél talán a legkisebb kiadás a motorok. Én 2000Ft-ért vettem darabját használtan nema34-eseimnek
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) kiborg válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Melyik Nema34?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) gerleimarci válasza kiborg hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Az csak egy méretszabvány, típust most fejből nem tudok mondani.
Szemfüles voltam és lecsaptam rá a Jófogáson Annyira nem néz ki jól, de viszont nagyon erős. A kínai tengelykapcsolóimat eltekeri.
(#) kiborg válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Szerencsés. Akkor még nézelődök én is, hátha szerencsém lesz egy nagyobb motorral.
Köszi a segítséget.
(#) gerleimarci válasza kiborg hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Sárga fórumon is volt valamikor fent, unipolárisként hirdette, de át lehetett volna kötni. Az is olyan 4000 körül volt valamikor. De ez olyan kivárós dolog. Ha sürgős, akkor meg kell venni drágán.
(#) solowing válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Helló!

Igen fogja... Közbe sikerült elindítani, a printer port vezérlő nem volt aktív. Köszi!
(#) solowing válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Helló!

Nem volt sehogy de mostmár jól müxik. Köszi!
(#) guliver83 válasza solowing hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Gondoltam!
Nincs mit!
(#) solowing hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Ismét a szakértőkhöz fordulnék egy jelentéktelen ám de annál inkább érdekfeszítő kérdéssel.
A kérdésem a "Lazy Cam" G-kód generálással kapcsolatos.
Tehát... Corell-be megszerkesztettem amit akartam, kiexportáltam DXF (R11)-be. Behívtam a DXF-et a Lazy Cam be és onnan a "post code" gombra nyomva kiküldtem a G- kódot. Mivel lézer gravírozót szeretnék készíteni ezért a "foam" funkciót választottam a Lazy Cam-ben mert nincs szükség több lépcsős megmunkálásra. A Mach3-ban próbáltam a maró és a plazma verziót is de úgy gondolom a plazma közelebb áll a lézer gravirhoz, mivel csak 1x kell végigmennie. Persze ezt csak én gondolom.
És végre jöjjön a lényeg. Tehát... amikor behívom a G-kódot csak egy részlete látszik... Valamit biztosan kifelejtettem.... Erre szeretnék fényt deríteni. Köszönöm!
(#) Medve válasza solowing hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Hali, elfelejtetted kifizetni, valamiből csak demó verziód van!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) Pali79 válasza solowing hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Jól mondja Medve! A Mach3 demojának 1000 sor a g kód korlátja.
(#) solowing válasza Medve hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Mielőtt még itt bármit is megvennék, úgy gondolom előbb alap szinten meg kellene tudnom tanulni, hogy lássam azt, hogy ez-e a megfelelő szoftver arra a célra amit akarok vagy inkább Arduinóba gondolkozzak. A feladat egy A betű volt ami talán nem tesz ki 1000 sort de lehet, hogy mégis.
(#) Pali79 válasza solowing hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Az a baj ezekkel a generált kódokkal, hogy nem használják ki a gkódok lehetőségeit. Pl egy ívet nem az annak megfelelő G2 vagy G3 kódokkal csinálja, hanem kismillió G1-ből, tehát sok kis egyenesből rakja össze, így nagyon terjengős a kód. Ha egy sima A betűt akarsz csinálni akkor azt kézzel is meg lehet írni, szerintem nagyjából 10 sorból.
(#) nyekk válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Létezik erre a kézelt generált G-kódra,magyar nyelvű leírás,valahol,esetleg minta programokkal(olyan "szájbarágós")?
Kösz!
(#) Pali79 válasza nyekk hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
3 tengelyes marógépre ez nem rossz anyag: Bővebben: Link
Azt is figyelembe kell venni, hogy a cnc programozás egy külön szakma, a teljes ismerete túlmutat a hobbi szinten.
(#) nyekk válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Magától értetődik.De gondolom hobbi szinten sem árt meg senkinek ,ha áttanulmányoz pár erről szóló leírást.
Kösz a Linket!
(#) Pali79 válasza nyekk hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Persze, hogy nem árt! Sőt! Én többször egyszerűbb alkatrészeket inkább programozok így mintsem generáljam a kódot. Maj este teszek fel pélát, hogy mi a különbség a generált és a kézzel írt között, úgy, hogy a marópálya ugyan az.
Következő: »»   284 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem