Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   316 / 371
(#) Pali79 válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Mi a különbség a G-kódok között?
(#) sargarigo válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Nekem a hp2xx nevű program vált be. Ez rajzoláshoz van. Be lehet állítani pár opciót neki, ügyes cucc.
(#) sargarigo válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Leginkább az a különbség, hogy hányféle parancsot használ. Nem minden gép ismer minden parancsot, például a G0, G1 még megy mindnek, de a G2, G3 már nem nagyon szokott.
(#) Pali79 válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Pont múltkor ezen ment itt a diskurzus, a GRBL elméletileg tudja a G2,G3-at. Egyébként a LazyCAM sem mindig generál G2-3 kódot bele. Ha nem vektoros a bemenet akkor általában G1-ből csinálja az egészet.
(#) diablo hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
NYÁK készítés CNC-vel topik nem nagyon pörög, úgyhogy itt is megkérdezném.
Egy ilyen CNC NYÁK készítésre szerintetek mennyire lenne jó, akár kisebb átalakítással?
Bővebben: Link
(#) Pali79 válasza diablo hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
A nyák marásnál mindig a pontosság a kérdés és ezt képről nem lehet megmondani. Jónak tűnik így képről de, hogy mennyire kottyanásmentesek a tengelyek, hajtások.....
(#) nyekk hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
Véleményetekre volnák kíváncsi , ilyen marómotrot használ -e valaki? "Megéri a pénzét?"
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2018
(#) Pali79 válasza nyekk hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Nekem a 1,5 kW-os léghűtéses verziója van. Egy jó frekiváltóval szépen teszi a dolgát.
(#) nyekk válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Akkor megnyugodtam,lerendeltem anélkül ,hogy utána néztem volna. Mi számít jó frekiváltónak,esetleg linket tudnál küldeni?
(#) Pali79 válasza nyekk hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Biztos nem lesz vele gond. Én csak azért vettem a leveghűtésest, mert nem akartam pancsolni vele.

Frekiváltóval nincs nagy tapasztalatom, de a "vektor vezérlést" kell keresni, mert az ad alacsony fordulatszámon is normális nyomatékot. Illetve arra kell figyelned, hogy mivel a motor 220V-os, csak olyan ferikváltó jó hozzá, aminek 1 fázisú bemenete van és 3 fázisú kimenete.
(#) nyekk válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Ezt jó tudni,nem néztem még frek. váltót hozzá.
(#) Pali79 válasza nyekk hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Még annyi jutott eszembe, hogy figyelj arra is, hogy tudja a 400 Hz-et! Nekem akadt olyan a kezembe ami csak 120-at tudott.
(#) nyekk válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Elvileg van az eladónak,motorhoz megfelelő.De, rendelés előtt mindenképp tisztázom a részleteket.
(#) nyekk hozzászólása Dec 13, 2018 /
 
Közben megtaláltam a bekötési rajzát.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2018
(#) Pali79 válasza nyekk hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Még egy dolog eszembe jutott: ha nem ipari környezetben használod akkor jó ha az EMI filter kikapcsolható benne. Én otthon nagyon sokat szívtam vele.
(#) diablo válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Köszi. És azon nem lehet javítani ha esetleg olyan? Mondjuk ha az összes tengelyt ki kellene cserélni, akkor az már nem lenne jó buli. Meg szoftver kompatibilitási problémákat sem szeretnék, az első nap már sikerélményt akarok.
Amúgy van többféle is, egyesek pl. eléggé túlárazottnak tűnnek és nem tudom, hogy tényleg megérné-e a plusz pénzt vagy sem. Te melyiket vennéd ezek közül?
Van itt majd 400$-ért kisebb méretű is, ez nem tudom mivel tudhat többet... Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza diablo hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Ez az ami már használhatónak tűnik nyák készítésre is
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2018
(#) diablo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Sejtettem.
A masszívabb váz vagy valami más miatt?
Egyébként kár, hogy ilyen kicsi a munkaterülete, bár lehet elég lenne nekem.
Mondjuk ez már lehet az az összeg aminél érdemesebb építeni, vagy nem? Illetve ezért is kérdeztem, hogy az olcsóbb nem-e lenne jó egy alapnak aminek a pontosságát valahogy fel lehetne javítani?
De én benne lennék az építésbe is, de az segítség nélkül eltartana egy darabig, aztán meg lehet nem is működne jól...
(#) kaqkk válasza diablo hozzászólására (») Dec 14, 2018 / 1
 
Ha jól láttam alul támasztott tengelyek vannak emiatt nem tud billenni a híd ezért tűnik használhatóbbnak (pontosabb) Az építés sem elvetendő , ha tudsz venni "olcsón" főrumokon itt-ott lineársíneket golyósórsót-trapézorsót léptetőmocikat akár fele árból is kihozhatod .Az én első gépem trapézorsóval talált léptetőkkel és selejtből elkért hajlított lemez alaplappal ,"fillérekből "kijött
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Egyik lineár sem talpas ha erre gondolsz. Sima kör keresztmetszetű az összes. Se legalább mindegyik kapott plusz merevítést.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Most hogy felvettem a szemüvegem már látom , igazad van .
(#) Teaway válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Kimeneti feszültség nem állítható a 3F/3F frekiváltókon?
(#) diablo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Az a baj az építéssel, hogy már ezt sem értettem teljesen.
Amúgy motorokat és vezérlőt lehet ingyen is betudnék szerezni, csak kellene egy építési leírás. Legjobb lenne ha mindent Kínából betudnék szerezni, az se baj ha úgy drágábban jönnék ki, de legalább akkor már csak össze kellene legózni az egészet és nem kellene azzal foglalkozni, hogy hol tudnám két sör áráért méretre vágatni a darabjait (fúrás még talán menne itthon is). Banggood-on szerintem minden megtalálható hozzá és innen rendelve még az áfától sem kell tartani.
Csak tényleg kellene egy olyan CNC építési leírása, ami biztos hogy jó NYÁK készítéshez is, mert minden alkatrészből van vagy ötféle és nem tudom melyik a jó...
Például T-slot vagy V-slot?
Amúgy a linkelt CNC gépen ha jól látom a motor mozog és nem az asztal, az nem rosszabb megoldás vagy mindegy?
(#) kaqkk válasza diablo hozzászólására (») Dec 14, 2018 / 1
 
A linkelt gépen az asztal mozog az egyik (y) irányban ,a marómotor pedig a másik (x) irányban és föl-le (z irány) Az aszalt leginkább T slot (T nútos) idomokból építik a V slot idomot inkább a diódalézerek vázához (a kerekes kocsik miatt) használják . Nézz fel az oldalamra ott a cnc témában találsz képeket és ötleteket az építéshez ...
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) usane hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy referenciapontot hogy szokták megvalósítani egy házi CNC-n?
Szeretnék egy fix pontot, ha a léptetőmotor lépést veszt is vissza tudjon találni.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) Temela válasza usane hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Üdv!

Mihez képest veszt lépést? (,ahonnan "indul" ott van a referenciapont...)A végállás kapcsoló van erre a célra, amúgy sem tudja, hogy épp merre jár - nincs út jeladó. Amennyiben teszel valamilyen útjeladót, akkor azt a vezérlőnek tudnia kell fogadni és innen már az olcsó, barkács, hobby ár kezd felejtős lenni.
(#) kaqkk válasza Temela hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Idézet:
„tudnia kell fogadni és innen már az olcsó, barkács, hobby ár kezd felejtős lenni.”

Evvel kicsit vitába szállnék : Az UC300-400 vezérlők már tudják kezelni az enkódert
és megvan a visszajelzés ....
(#) usane válasza Temela hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Hogyhogy mihez képest? Pontosan arról beszélek amit leírtál. A léptetőmotor nem egy fix áthajtás. Ha adok neki x impulzust és mondjuk szorul az orsó akkor nem megy el addig ameddig kellene, tehát ha ugyanazt az értéket negatív irányban adom meg akkor nem ugyanoda áll vissza ahonnan elindult. Igent, tudom, hogy akkor már nem hobbi kategóriába kezd elmenni, egy forgó enkóder is 10k körül van. A kérdés arra irányult van-e egyszerűbb, olcsóbb megoldás. A végálláskapcsolóval mekkora pontosság érhető el?
(#) Pali79 válasza Teaway hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Hát ezt nem tudom sajnos. Ahogy néztem az enyémen (Danfoss VLT2800) állítható.
(#) kaqkk válasza usane hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Következő: »»   316 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem