Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió
Lapozás: OK   122 / 152
(#) tdi75 válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 3, 2018 / 1
 
Köszönöm próbálkozok.
(#) bigrobi válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 6, 2018 / 3
 
menetszámitó , az én rádióm ilyen lett 1x1m léc keresztbe 14 menet, a sok huzal miatt elég érzékeny de kicsit csúszva van így nem a legalján van a Kossuth adó. Nem mértem közel 40m huzal van rajta de lehet több.
(#) tdi75 válasza bigrobi hozzászólására (») Jan 8, 2018 / 1
 
Fú nagyon mokányan néz ki. Valami ilyesmire asszociáltam én is miután letettem a kör keresztmetszetről. De legalább ma meg holnap kényszerszabin vagyok. legalább tudok itthon kicsit játszadozni.
(#) kaqkk válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 8, 2018 / 2
 
Tudsz csinálni kör alakú tekercset is könnyen ! Van otthon műanyag lavór? Tekerd rá és mivel lefelé szűkül az átmérője lehúzni sem nehéz róla a kész tekercset . Ha nem ugrott szét lehúzás közben tekerd körbe szigszalaggal és már kész is , lehet örülni ..
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2018
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2018 / 1
 
Elvileg a műanyag csévetestet nem kell eltávolítani, csak kicsit "hülyén" néz ki ha ott marad.
Ez meg már OFF
(#) _BiG_ válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Az off-hoz. Miért nem próbálták ki a helix antennát?Nem kell lavírozva lavórozni...
(#) kaqkk válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Nem igazán méretezhető a detektoros hullámhosszára , szerintem
(#) ferci válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Plusz még a polarizációja miatt sem hatásos, csak drót lenne.
(#) Stewe válasza Gafly hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
De egy kiszolgált lavór és egy flex minden problémát megold...
Onnantól kezdve polietilén csévetestről beszélhetünk.
(#) pucuka válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Lehetne, de akkor a lakótelepet kéne körbekeríteni.
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Long wire helix ? Megvan! Gumi lábra kell állítani a rakétamászókát !
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2018
(#) _BiG_ válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Írtam, hogy az off-hoz szól a mondandóm, ami egy wifi-táv hosszabbítás volt
Láttál már 2,4 GHz-es detektorost?
(#) kaqkk válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Most hogy mondod ráklikkeltem, a detektoros témára reagáltunk , én is pucuka is (ez az a téma) 2,4Ghz re tökéletesen méretezhető a helix de valószínűleg az egyszerűbb elkészíthetősége miatt inkább a lepke antennát részesítik előnyben ezen a frekvencián úgy tudom.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2018
(#) Gafly válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 9, 2018 / 2
 
Idézet:
„Láttál már 2,4 GHz-es detektorost?”

Amikor én tanultam, akkor csak nagyrészt ez volt
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Jan 9, 2018 / 1
 
Csúfoltuk is a mikrósokat, hogy mi a frászt akarnak a detektoros rádiójukkal, mikor zavarra panaszkodtak.
(#) ELKO26 hozzászólása Feb 10, 2018 / 1
 
Tudna nekem segíteni valaki?
Terveztem egy kristályost,amit egy kondi bank lát el táppal. A kondi bankot meg egy smd graetz híd tölt fel a csatorna eresz meg a gnd közötti töltés.

Működne is CSAK VALAHOL ZÁRLAT VAN.
A töltés része jó. Az üzem részében van zárlat.

Vagy csupán a kettes tolókapcsoló nem elég?
Nem hiszem hogy 3db kapcsoló kéne hozzá.
(#) pucuka válasza ELKO26 hozzászólására (») Feb 10, 2018 / 1
 
1. Próbálj meg a "kondibank helyett tisztességes áramforrást, elemet használni.
2. A tranzisztor kollektorába inkább valami nagyimpedanciás kb 2 kohm fejhallgatót kötni.
Mit gondolsz mekkora áramot vesz fel az a tranzisztoros erősítő, és az a töltés, ami az 1000 µF kondiban van, meddíg bírja?
(#) ELKO26 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Köszönöm Pucuka.(van benne két 4700µF kondi is,meg 10db x 1000uF). Várom a további segítséget,hogy hol van zárlat? Ez az elsődleges kérdés.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Valamint a D1 és C1 sorosan kötve nagyon nem szerencsés...
(#) elektroncso válasza ELKO26 hozzászólására (») Feb 10, 2018 / 2
 
Milyen kapcsolót használtál? A bal felső rajz jó, feltéve, ha az 1. kapcsoló zárt állapotakor a 2. és 3. kapcsoló nyitva van. A 1. nyitásakor a másik kettőt zárni kell. Ehhez egy két áramkörös váltókapcsoló elég. De amúgy szerintem a K3 kapcsolót elhagyhatod, helyette egy kis kapacitású kondit tehetsz. Forgókondi még jobb, azzal beállíthatod a legjobb antenna csatolást, mert a mostani helyzetben az antenna kapacitás nagyon elhangolja és leterheli a rezgőkört. A másik kérdés az, hogy egyáltalán indukálódik-e annyi feszültség az antennádban, hogy az ki tudja nyitni a graetz-híd diódáit. Oda szerintem bőven elég lenne 1 Schottky-dióda is. Ráadásul egy hagyományos Si diódahídon 1-1,2V esik.
Illetve a 32Ω-os fejhallgatót cseréld le 2kΩ-osra, mert az a tranzisztor munkaellenállása is, jelen kapcsolásban ha a tranzisztor kinyit ez a 32Ω korlátozza az áramot, elképzelhető, hogy akkora kollektoráram indul meg ami azonnal kisüti a kondibankodat, így úgy tűnik mintha zárlat volna.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) elektroncso válasza ELKO26 hozzászólására (») Feb 10, 2018 / 1
 
Illetve még egy megjegyzés. Sokkal jobb volna, hogy ha a hallgatón nem folyatnál át egyenáramot, mert az átfolyó DC lerontja a hallgatód hatásfokát. Gyakorlatilag "előfeszíti" a hallgatót, ami így kevésbé tud reagálni a HF változásokra.
Gafly hozzászólását is vedd fontolóra. A D1-nek nincs munkaellenállása. A hagyományos detektoros rádiókban ezt a feladatot maga a nagyimpedanciás fejhallgató látja el.
(#) ELKO26 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Köszönöm Elektroncső! Ez csak kézállású kapcsoló.
(#) elektroncso válasza ELKO26 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Hány lába van?
(#) ELKO26 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Három.
(#) Gyantáscin válasza ELKO26 hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 2
 
Ehun egy kis excelke, amiből a kondenzáror feszültségváltozásának és a terhelőáramnak a függvényében számolható a működési idő. A példaként beírt 1 mA kollektoráram talán egy időjárás jelentésre elegendő működési időt tesz lehetővé.
Ráadásul az 1 mA kollektoráram egy 32 ohmos hallgatóhoz kevésnek tűnik.
Ha módodban áll áramot mérni érdemes megmérni, hogy a tranzisztoros áramkör mekkora áramot vesz fel egy ceruzaelemről.

Érdemes lenne kipróbálni nagyohmos hallgatóval, és a báziselőfeszítő ellenállás változtatásával 0,1 mA körüli kollektoráramot beállítva próbálkozni.
(#) ELKO26 válasza Gyantáscin hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Köszönöm Gyantáscin. Megnézem.
Amúgy megmértem már.
U=47-50Vac
I=140mA
(#) elektroncso válasza ELKO26 hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 2
 
Az gond. Ha pontosan úgy van bekötve mint a jobb felső rajzon a kapcsoló három lábára akkor az "AM rádió" felirat mellett futó zöld drót rövidre zárja a tápot üzem közben mégpedig a tekercsen keresztül. A Greatz híd is félig rövidre van zárva a másik zöld dróttal. Szintén különbség a bal felső jó rajz és a jobb felső hibás rajz között, hogy előbbiben a kapcsolók a negatív tápfesz ágban vannak, utóbbiban a pozitívban.
A táprész a mellékelt rajz alapján már jó lesz. Másik megoldás, hogy a felső (maradt 3. jelzésű) kapcsoló helyett egy kis kapacitású kondit használsz, akkor elég a meglévő 1 áramkörös váltókapcsolód is.
(#) ELKO26 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Köszönöm szépen Elektroncső!!!!
(#) bigrobi hozzászólása Feb 13, 2018 /
 
Erre valahol láttam egy jobb rajzot valami lengyel vagy cseh újságban.
(#) ELKO26 válasza bigrobi hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Én ezt magamtól találtam ki. Nem tudod belinkelni a rajzot?
Következő: »»   122 / 152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem