Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1698 / 2208
(#) CIROKL válasza akos11 hozzászólására (») Dec 29, 2014
Szép , lehetne több képet látni is róla /ha itt nem akarod akkor privátban is mehet /
(#) mark.budai válasza akos11 hozzászólására (») Dec 29, 2014
Ajjaj, ez nagyon szép! De azok a feliratok...

Norbi, nagyon szép ez a doboz, már csak a toroid kell és teljesen kész a kicsike. Na meg egy normális alja neki
(#) kolbika válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 29, 2014
Nagyon szép Àkos!! Gratulálok!
Márk ha te nem segítettél volna, nem lenne csak a doboz
Természetesen bármikor csinálok neked hasonlót
(#) küzmös Gergely válasza akos11 hozzászólására (») Dec 30, 2014
Lassan készült ha már több mint 7,5 éve kész. (?) Mondjuk attól még szép.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) akos11 válasza akos11 hozzászólására (») Dec 30, 2014
Több kép most készült de rossz volt a date a fényképezőgépben.
(#) mofesa válasza akos11 hozzászólására (») Dec 30, 2014
Szép, tetszik, csak a feliratozás technikája marad el a jól kidolgozott dizájntól, és a lényeg kimaradt a fényképezés során.
(#) fater0827 hozzászólása Dec 30, 2014
Üdv Mindenki
kis CSÖVES LINK .
Még közben másikat is .
Üdv
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) V1rusH hozzászólása Dec 30, 2014
Látom az évvége felfokozott építési kedvet hozott!
Én sem maradok ki a sorból, egy újabb ECL86 SE-vel, igaz még csak szerkezetkész (némileg), és az EM84-ek pozicionálását elrontottam, zok hiányoznak a széléről.
Az előlap sincs kész még, mert nem döntöttem még, hogy fa szegéjt kap körbe, vagy csak egy alu takarást az előlapra...
A festés így vakuzva kiad némi hibát... Akril srpé festékkel fújtam le, nem a legjobban tapad.
(#) sulaco válasza kolbika hozzászólására (») Dec 30, 2014
Értem már! A Jar-ral lett ilyen fényes! Tényleg gyönyörű!
(#) fater0827 hozzászólása Dec 30, 2014
Üdv
Egy kicsit bonyolultnak tűnő rajz , visszacsatolt , IC-vel .
Még egy katódban visszacsatolt PP .
Majd elfelejtem 4tube.com oldalon .
Üdv
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) konyak6 hozzászólása Dec 30, 2014
Sziasztok!
Van egy toroidom. Elvileg EL84 PP-hez készült. 6,3V/4A, 250V/0,13A. A kérdésem, ez elbír a két EL84-en kívül még 3db 6N2P-t? Vagy rakjak nekik külön trafót?
(#) FordPrefect válasza fater0827 hozzászólására (») Dec 30, 2014
ARC Classic-30, triódának kötött KT88/6550 csövekkel, a klasszikus ARC katód visszacsatolással (QUAD kapcsolás), és IC-s végcső szervóval. Hm.. Manapság már az ARC sem épít ilyen bonyolult erősítőket. Nem beszélve arról, hogy még profi után építőknek is nehéz reprodukálni, amatőröknek gyakorlatilag "lőtávolon kívül". Hacsak nincsenek katonai minőségű alkatrészeid, kiforrott trafókészítési technikád, és még vagy 1000 dolog, meg pár éved kísérletezésre... Pl. mi alapján válogatja a saját színjelzésű FET-jeit. Maradjunk a földön. Ötletadónak jó a kapcsolás, de vannak egyszerűbbjeik is, itt elérhetőek: http://www.arcdb.ws/, nem kell a 4tube oldalra menni. Természetesen a legjobb gyöngyszemeik kapcsolásai itt sincsenek fenn . BUÉK mindenkinek!!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) kolbika válasza sulaco hozzászólására (») Dec 30, 2014
"Jar-t" hozzá lakk köszönöm igyekeztem széppé tenni
(#) CIROKL válasza V1rusH hozzászólására (») Dec 31, 2014
Szegény kis orion meg ha jpl látom villanyora doboz ?
Időtöltés gyanánt én is rajzoltam kézzel szabadon egy kis csöves panelt és ami volt hozzá a fiokban azt be is ültettem a folytatás a jövőben .
(#) mofesa válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 31, 2014
Szép panelka. Látom mindenki építkezik. Én is, így az év végén. Folytatás nálam is a jövőben.
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 31, 2014
Na, még egy PCL86 PP? Idén kész lesz?
(#) V1rusH válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 31, 2014
Az orion doboz már évek óta lakatlanul ált. Úgy kaptam valkatől, valamikor. Inkább, végre funkciója lett!
Ezt a villanyóra doboz dolgot, de csak hasonlít rá. Erősáramú relé fedele volt, én festettem feketére... Minthogy trafó takaró kupak nem volt a trafókhoz, maradt a dobozolás. Eredetileg külön akartam a 3 trafót, de a hálózati rtafó mérete ezt nem tette lehetővé. Így marad a relé burkolat. Kézenfekvő volt, mert méretben pont jó mind a 3 trafó elfér alatta -2 kimenő, 1 háózati, nem kellett megmunkálni, a mostani tetején cseréltem bakelit lapra az üveget.
Nem oly esztétikus igaz, mint az elődeimé, de még erősen félkész... majd kap egy szép fa szegéjt, az majd feldobja.
(#) mark.budai válasza mofesa hozzászólására (») Dec 31, 2014
Azért a 6V6-ért irigyellek!
(#) mofesa válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 31, 2014
Ez inkább 6P6C.
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 31, 2014
CIROKL, mofesa látom szépen haladtok. Nálam most egyszerre készül egy 6P1P PP és egy 6P14P SE. Most hogy itthon vagyok összeválogattam a fiókokból az alkatrészeket egy 6N2P RIAA-hoz és hogy legyen valami félvezetős is jövőre egy Quad 405-höz.
(#) mark.budai válasza mofesa hozzászólására (») Jan 1, 2015
Akkor ezt benéztem!
Jani, ez igen, kíváncsian várjuk a fejleményeket!
(#) Orbán József hozzászólása Jan 2, 2015
Üdv! Valószínű esett már róla korábban szó, de a JLH "tuning" kapcsán szóba került a csöves jelkondicionáló áldásos hatása. Egzakt magyarázat nincs a javulás okára, de annyi a pozitív tapasztalat, hogy feltétlen érdemes kipróbálni.
Bővebben: Link
Fentiek alapján ennek az erősítőnek szerves tartozékává teszem e csöves előfokot...
(#) Robid válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 2, 2015
A tervező, gyanítom érdekelt a kondenzátor használatában (lehet nagykereskedő?).
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 2, 2015
musical fidelity x-10v3 tube buffer a varázs szó !
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2015
X-10V3 ...Utánaolvastam, a vélemény több, mint vegyes, a spec cső és az egész inkább az üzlet, mint nagy minőségi javítás.
Így voltam a JLH-val is, maradok az eredetinél, nem kell stab +/- táp, stb.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 3, 2015
Idézet:
„Egzakt magyarázat nincs a javulás okára, de annyi a pozitív tapasztalat, hogy feltétlen érdemes kipróbálni.”

Ezt irtad erre válaszoltam , az meg hogy kinek mit hoz az legyen a saját megitélése , nem másnak kell hallgatni egy -egy erősítőt szerintem az otthonában mindenki saját maga hallgat de némán !
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2015
Én azért néha szoktam énekelni az otthonomban, ha olyanom van...
(#) Orbán József válasza Robid hozzászólására (») Jan 3, 2015
A feszültség sokszorozó miatt van egy kicsivel több kondi a megszokottnál, cserébe a kommersz 12V-os hálótrafó a csöveket is fűti és anódfeszt is biztosít. Szerintem megéri.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 3, 2015
Amit én csináltam abból a feszültség sokszorozót mellékeltem , simán megy az erősítő tápjáról !
(#) Gránátalma válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 3, 2015
Tudtam én, hogy ismerős a neve, valahonnan...
Megvan a kapcsolása, egyik fórumtárs (vagy itt, vagy más fórumon, már nem emlékszem) szerzett egy ilyet, kiszedte belőle a fesz. sokszorozó részt és sima nagyfesz trafóval helyettesítette azt. Állítása szerint sokkal jobb hangja lett utána a dolognak.
Következő: »»   1698 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem