Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1845 / 2208
(#) l48 válasza csibai hozzászólására (») Feb 29, 2016
Ezt a készüléket néhány órai munkával ragyogó állapotba hozhatod.
Igy megtartod a múlt egy darabját eredeti formájában.( Az értéke is igy marad meg)
Ha mindenáron nyákot meg új készüléket akarsz akkor válasz magadnak egy utánépithető remeket.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) Orbán József válasza l48 hozzászólására (») Feb 29, 2016
Egyszer egy kézi verésű, régi ezüst pénzt bevittem egy ékszerboltba, hogy fúrjanak rá lyukat, nyakban hordáshoz.
Láttam, az eladót majdnem megütötte a szél, de kifúrta. Ma már értem...
(#) l48 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 29, 2016
Igen! Régen én is mindent elemeire szedtem.
Óriási bűntudatom van!
(#) csibai hozzászólása Feb 29, 2016
Üdv nektek kedves fórumozó társak!

Lehet nektek adok igazat, és hagyom eredeti állapotában, bár a panellel kapcsolatban vannak félelmeim. Elég sok helyen fel van válva a vezető réteg, és így nem lesz már hosszú életű.
Nem is annyira átépítésre gondoltam, mint inkább panel cserére. Ugyanaz a panel "csak" az anyag más. Az eredeti dobozát kromofag, és valami kék-ezüt keverékel lefújni és akkor kinézetre maradna erdeti. De kondikat, potikat sajnos akkor is cserélnem kell.

Üdv minden itt járónak: csibai
(#) akos70 válasza csibai hozzászólására (») Feb 29, 2016
Szerintem nem akkora kuriózum egy VM3, hogy mindenképp ragaszkodni kellene az eredeti állapothoz, rendberakva viszont hasznos lehet. Mire kicserélgeted a kondikat, valószínűleg még jónéhány helyen felválna a réz a panelról. Szóval szerintem nem rontasz az értékén, ha csinálsz bele egy új nyákot, sőt.
Pár hónapja épp valami lepukkant MV3-at kerestem volna donornak, akkor találtam böngészés közbenezt,, nekem tetszik.
Alkatrészeket én legutóbb innen rendeltem, a választék jóval nagyobb, mint a hazai webshopokban, a postaköltség meg kb. ugyanannyi volt.
(#) konyak6 hozzászólása Feb 29, 2016
Sziasztok!
Hozzájutottam egy Philips 657 U rádió maradékához. Feléleszteném, de legalább is felhasználnám valamire. A problémám az hogy nincs hálózati trafó benne. Használhatom így, vagy inkább szerezzek egy trafót bele?
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) (Felhasználó 116638) válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 29, 2016
Told át ide, itt majd segítenek:
Bővebben: Link
(#) csibai válasza akos70 hozzászólására (») Feb 29, 2016
Nagy köszönet a tippedért és a bátorításért. Az ottani megvalósítás előtt le a kalappal!
Ilyenekért érdemes barkácsolgatni!

Üdv: csibai
(#) ozpecs válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 29, 2016
Azért nincs benne hálózati trafó mert ez a régi néprádió-szerű készülék abban nem volt , a csövek 0,1 A es fütésüek sorba kötve mint a régi csöves tv-knél, csak itt kevesebb cső ezért kisebb fütőáram. A kivitel elvileg olyan, hogy fémrészek kézzel nem érinthetőek (kb. kettősszigetelés). Ha 230V ra készült akkor használható de célszerübb egy 230/230 vagy ha még 110V ra méretezett akkor 230/110 V os leválasztó trafó használata. Ebben az esetben sokkal biztonságosabb.
(#) ozpecs válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 29, 2016
összeadtam a fütőfeszültségeket ez csak 220V-os lehetett
(#) Balesz hozzászólása Márc 1, 2016
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy furcsa esethez ami az átdobozolt Beag EA-080 erősítőmmel történt...
Jó ideje hibátlanul üzemelt a párjával karöltve! Azonban két napja bekapcsolás után, miközben kezdett megjönni a hangja, egy halk pukkanás után jókora brumm telepedett a rá kötött hangfalra és a hangerő is jókorát ugrott! Gyakorlatilag rendkívül érzékennyé vált a cucc, szinte nem is tudom tekerni a potit és már üvölt de furcsán, tompán szól az egész, és forrás nélkül iszonyat brummos lett... Ha kikapom az előfok csöveit és csak a vége lóg a levegőben gyönyörű szép csendben van, így gondolom valami az elején mehetett el!

Tehát:
-Hirtelen nagyon érzékeny lett a bemenete.
-Emiatt nagyon brummos.
-A hangja eltompult, magasak kevésbé szólnak.

Amit már néztem:
-Csak a végcsövekkel minimális a zaj, kimenőtrafó mérve, anódáramok jók, anódfesz stimmel!
-Előerősítő és fázisfordító csöveket cseréltem, a hiba nem szűnt meg!
-Az összes feszültséget megmértem, és stimmelnek!
-Csatoló kondik ha minden igaz nem vezetnek!
-Elkók jók!
-Negatív visszacsatolásra gyanakszom még hogy eltűnt, de mérve a tekercs ellenállása stimmel és rendesen a helyére van kötve..., ellenállás nem szakadt!
-A hangfal jó a másik erősítővel néztem!

Esetleg tudnátok tanácsot adni még mit érdemes ellenőriznem, egyáltalán mitől válik egyik pillanatról a másikra szuperérzékennyé a bemenetem?

Előre is köszi, Bálint!
(#) mofesa válasza Balesz hozzászólására (») Márc 1, 2016
Nem szakadt le valahol a GND vezetéke?
(#) Balesz válasza mofesa hozzászólására (») Márc 1, 2016
A bemenet csatlakozóját bármelyik testponthoz képest mérni tudom, elvileg végig jó.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) mohinger hozzászólása Márc 1, 2016
Sziasztok!

A hétvégén elkészült végre a PCL86PP-m. A NYÁK-ok már két éve meg vannak, csak dobozra várt. A panel saját tervezés, DJ Hans-Jani vitte be Sprintbe. Egy kidobott, leharcolt Pioneer CT506-os deck házába költözött. Ezzel megoldódott a minőségi kéttengelyes hangerő szabályozó, és az eredeti RCA aljzatok is jó minőségűek. A képeken a készítési fázisok láthatók. Először egy 250VA-es hálótrafó került bele, de inkább készíttettem egy 100VA-est, mert az nagy volt és picit zúgott. A kapcsolás a jól bevált katodinos alapkapcsolás a szokásos értékekkel, annyit változtattam, hogy a katódellenállásokat 330 Ohmra növeltem a végcsövek kímélése érdekében, Plachtovics úr egy cikke szerint. Így alacsonyabb a nyugalmi áram, a munkapont inkább AB osztályba tolódik, a csövek is kímélve vannak. Ezt a célt szolgálja az anódfesz késleltető is, ami 40mp. A tápfesz 290V, így a kimenő teljesítmény 9W új csövekkel, hervadtabb csövekkel 7.5-8W. A kimenők 4/8 Ohmos kimenetűek, Fleta mestert dícsérik. Az előlapon a piros Record LED a bekapcsolást, a zöld Dolby pedig az anódfeszt jelzi vissza. A műszerek a kimenő jelet mérik. Készült egy új előlap is másfeles aluból, ezt pedig transzferpapírral feliratoztam. Ezzel nem nagyon vagyok megelégedve, lehet, hogy majd újra készítem. A tetejét kivágtam, egy szellőzőrácsot tettem rá. Szerintem szebb, mintha kifurkáltam volna.
Köszönöm, hogy megnéztétek.
Minden kép nem fért fel, több kép megnézhető itt: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) ticseboy válasza mohinger hozzászólására (») Márc 1, 2016
Végre, megint egy kész, szép erősítő. Nekem kimondottan tetszenek a zárt dobozok, bár igy eltakarja a "szép" csöveket.
(#) mohinger válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 1, 2016
Köszönöm! Szerettem volna egy "gyerekbiztos" erősítőt is a meglévők mellé, aminél nem kell tartani a szobában alacsonyan szálló plüss- és egyéb állatfajták okozta károktól.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) ticseboy válasza mohinger hozzászólására (») Márc 1, 2016
Én a "plüssportól" tartok a legkevésbé. Szerencsére egy android érdekesebb mint a csövek (egykét benyomkodott hangszóró után).
(#) horváth lajos hozzászólása Márc 1, 2016
Sziasztok én is készülgetek egy erősítővel most már 80% ba kész van el84 se
(#) FordPrefect válasza mohinger hozzászólására (») Márc 1, 2016
Tízből tíz pont a kivitelezésre!
(#) Longa György válasza mohinger hozzászólására (») Márc 2, 2016
Nagyon szép munka!Gratula!Mindnyájatoknak!
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
(#) csibai hozzászólása Márc 2, 2016
Lassacskán rajzolom a beültetési rajzot ha estleg majd kell valakinek.
(#) Simon mondja válasza csibai hozzászólására (») Márc 2, 2016
Becsomagoltam neked a cuccokat. Várd meg a maratással.
A két darab 47n nem ugyanakkora. Lehet a valóságban sem. Nemgond, ha próbálgatsz. Inkább, mint utána.

Nemmellesleg egy 8as lábbal gondod lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
(#) csibai válasza Simon mondja hozzászólására (») Márc 2, 2016
Nagyon köszönöm. Nem is gondoltam addig a panelt maratni, míg nem szedem össze az összes alkatrészt, mert ugye a méretek az elmúlt 50 évben eléggé változtak.
Azért folyamatosan tájékoztatlak benneteket a fejleményekről.

Üdv: csibai
(#) telnagyapo válasza mohinger hozzászólására (») Márc 4, 2016
Nagyon szép munka
(#) konyak6 hozzászólása Márc 6, 2016
Elkészült a hálózati trafóm. Feléledt az erősítő. Egyenlőre csak az egyik csatorna, mivel a másik kimenője gyanús. Illetve a 8 csőből összeválogattam 3+1-et( ez az egy csak kicsit kevesebb nyugalmival megy). 8 Ohmon 140 W-ot mértem 4 Ohmon 110-et. Élesztéskor ellőttem néhány biztosítékot, majd egy 100w-os izzót használtam. Azóta nem mennek el a biztik
A katód ellenállásaim 1,8 Ohmosak ezeken mértem 90-100 mV feszültséget. Így jött le a 140 W.
(#) scooby_ válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 7, 2016
Á-háá?! Szóval ebbe tekercselted a trafót, láttam a másik topikban is! Elismerésem. Már akartam kérdezni, hogy nálad ennyire búg ez a Hipersil csoda? Nem zavaró?
(#) konyak6 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 7, 2016
Még elfogadható a zaja. Most akarom majd kideríteni, mi a baja a másik kimenőnek. Az egyik primer oldal testzárlatos. Ha menthető a kimenő akkor lehet hogy rendbe rakom. De lehet hogy beledobok 2 6N2P és lesz egy gitárerősítőm. Nem hiszem hogy érdemes lenne vesződnöm a kimenővel. Kellene 2 egyforma, + 4 új cső. Szerintem annyit nem ér ez az Orosz csoda.
(#) FordPrefect válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 7, 2016
Idézet:
„A katód ellenállásaim 1,8 Ohmosak ezeken mértem 90-100 mV feszültséget. Így jött le a 140 W.”
Kicsit sok lesz. még párhuzamosan kötött csövekkel is. Szekunderen, terhelésen kellene mérni.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2016
(#) scooby_ válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 7, 2016
Olcsóbban megúszod, mintha építenél egy teljesen újat. Két egyforma kimenőd úgyse lesz, még ha egyformának szánva tekercselteted őket, akkor sem. Van tekercselő géped most már, így nem olyan nehéz azt a kimenőt úgy újratekercselni, mint a régit. Készíts rajzot hozzá, mint ahogy itt a fórumon is láthatsz pár kimenő tervet.
(#) jani1987 hozzászólása Márc 8, 2016
Elkezdtem építeni életem első csöves erősítőjét EBL21 véggel és ECH81 előfokkal. Az egykori Terta rádiót bombáztam szét és az ellenállások értékével elgondolkodtam, hogy a negyed wattosak elegek lesznek-e vagy emeljem a szintet. Ez volt az eredeti kapcsolás.

Ez meg a foglalatok behelyezése után.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
Következő: »»   1845 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem