Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1880 / 2208
(#) daneg86 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 7, 2016
És nála írom a szakdolgozatom
Rendszeresen járok az öreggel hifi találkozókra. Tényleg ért a dolgokhoz, kapcsolási rajzoknál ránézésre megmondja, hogy hogy működik, hol mekkora feszültségek/áramok lesnek stb. Rengeteg ötlete is van.
Kicsit kacsingat az ezotéria felé, de azért a földön van
(#) granpa válasza daneg86 hozzászólására (») Okt 9, 2016
Könnyű annak, aki jókor van, jó helyen!
(#) pcmaster90 hozzászólása Okt 9, 2016
Sziasztok csövesek Nagyon tetszik a fórum és örülök neki hogy ennyi lelkes embert foglalkoztat ez a téma.Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, pontosabban két csőtipusról lenne szó- TELEFUNKEN EL12 kimenő 2 darab valamint VALVO EF11 meghajtó csövekből pontosabban 3 darab van belőle, mit lehetne kihozni, mivel nemrég kerültek hozzám és már eléggé unatkoznak itt a fiókban ezért gondoltam rászánom magam egy csöves projectre és megkérdem a nálam sokkal jobban hozzáertő kollegákat hogy mit ajánlanak nekem kapcsolást és kimenő transzformátorokat illetően esetleg tápal vagy a fűtéskörrel kapcsolatban. Valamint van még ezen kívül 2 darab TESLA AZ11 -esem is egyenirányításnak.A tanácsokat ,segítséget vagy esetleg tippeket nagyon megköszönném.
(#) fater0827 hozzászólása Okt 10, 2016
Üdv
Itt talán hasznos lehet !
Üdv
(#) fater0827 válasza pcmaster90 hozzászólására (») Okt 10, 2016
Üdv
Itt van lehetséges rajz .
Üdv
(#) pcmaster90 válasza fater0827 hozzászólására (») Okt 10, 2016
Ez igy tetszik is, elég jó koncepciónak tünik, már csak a kimenő trafoval kapcsolatban adhatnál valami infot.
(#) crapgame válasza pcmaster90 hozzászólására (») Okt 11, 2016
Üdv.

Minek leírni még egyszer amit linkeltek neked. Ott van az adatlapban, hogy 250v anód és g2, 3,5k a kimenő.
Kimenő teljesítmény 8w, akkor vasmag=20*gyök(8w/20hz)
Tehát minimum 12-13cm2

el12.jpg
    
(#) pcmaster90 válasza crapgame hozzászólására (») Okt 11, 2016
Bocs a figyelmetlenségemért ,csak most kezdek a csöves technikával foglalkozni ,úgyhogy még nem vagyok teljesen jártas a témában ezért nézzétek el nekem ezeket az apró botlásokat.
És köszönöm a részletező infokat sokat segítenek! Már csak az kellene hogy akkor a trafó magján hogy alakulnának a menetszámok bemenő és kimenő oldalt illetően.
(#) granpa válasza pcmaster90 hozzászólására (») Okt 11, 2016
A téma képei közt (a legrégebbiek közt: kb: 150. old.) megtalálod a kimenőtrafó méretezést.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2016
(#) crapgame válasza pcmaster90 hozzászólására (») Okt 11, 2016
Van külön téma kimenő méretezésére.

A fő kérdés, hogy milyen minőséget szeretnél elérni, mert több irányból is el lehet indulni.
Természetesen ha minél pontosabban akarsz számolni annál több infóra lesz szükséged. Itt most a felhasznált anyagok tulajdonságaira gondolok. Nem véletlen, hogy lehet kapni kimenőt 5-10 ezerért és milliókért is.

http://ha0kln.hu/oldal/kozhasznu/
itt keresd a "Hangfrekvenciás és kimenőtranszformátorok" írást (63--as)
Vagy ezt:
http://www.elektroncso.hu/cikkek/otr.php
Itt is van olvasnivaló számodra:
http://forum.technokrata.hu/viewtopic.php?t=4524
(#) pcmaster90 válasza crapgame hozzászólására (») Okt 12, 2016
Köszönöm az olvasnivalót,érdekel a téma szóval amit lehet elolvasok róla.Hát hogy milyen minőséget ,ez érdekes kérdés ,természetesen a legjobbat amit csak lehet kivitelezni otthoni körülmények között.Szóval röviden csak annyit hogy nem szeretnék elrugaszkodni a realitás talajától inkább maradnék az észszerű megoldásoknál mintsem a milliós nevesített árucikkeknél.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2016
(#) Szenti80 hozzászólása Okt 12, 2016
Üdv mindenkinek! Azért írok mert egy kérésem lenne hozzátok, ha nem gond. hozzá jutottam egy EAG AE110 erősítőhöz, de valami nem stimmel vele. Azt csinálja, hogy a bekapcsolás után az egyenirányító cső iszonyatosan felizzik, és közben hangosan búg a hangszóró. Esetleg ha valaki már találkozott ilyen jelenséggel, vagy csak van ötlete hol keressem a hibát az legyen szíves segítsen megoldani a problémát! Köszönöm.
(#) szikorapéter válasza Szenti80 hozzászólására (») Okt 12, 2016
Nézd át nem-e zárlatos valamelyik elkó a táprészben,előfordulhat ilyen idős gépeknél.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2016
(#) Szenti80 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 12, 2016
Köszi. Ránézek.
(#) küzmös Gergely válasza Szenti80 hozzászólására (») Okt 12, 2016
Hosszú idő után nem szabad csak úgy bekapcsolni ezeket a gépeket. Formázni kéne az elkokat. Soros izzóval próbáld indítani, és mérj. Úgy kíméletesebb, s összeszedhetik magukat az elkok is. De valószínűleg igaza lesz Péternek. Valamelyik elko nagyon kakukk lesz.. valószínűleg az lesz a ludas.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2016
(#) Szenti80 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 12, 2016
Rámértem és a két érték között csak minimális a külömbség. Bekapcsoltam és most vettem észre hogy a trafó is füstölög. a mért értékek 51mikro és 53.
(#) szikorapéter válasza Szenti80 hozzászólására (») Okt 12, 2016
Akkor valószínűleg a kimenő zárlatos lehet,vagy valamelyik másik kondenzátor. Ne kapcsold be még egyszer,a csöveket vedd ki és mérj. Ha az összes kondenzátort megnézted akkor a csöveket kell utána megvizsgálni,hogy esetleg nem-e zárlatos.
(#) küzmös Gergely válasza Szenti80 hozzászólására (») Okt 12, 2016
Tégy sorba a masinával egy 100W-os hagyományos izzót. Bizti helyére. Világítani fog teljes fénnyel, a zárlat miatt. Nem teljes feszültséggel fog indulni, s talán megmutatja magát. Mérj áramfelvételt, mert valahol komoly zárlat van. kapcsolási rajz itt is van. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2016
(#) Szenti80 hozzászólása Okt 13, 2016
Azt hiszem az EZ81 egyenirányító cső lesz a hibás mert kivettem, és egy száz wattos izzón keresztül elindítottam az erősítőt, az izzó elhalványult a többi elektroncső fűtése normálisan elindult, és így már a trafó sem kezdett el füstölni. Most egy ilyen csövet kell valahonnan beszereznem. Ezt a csövet hogy tudnám kimérni? Van hozzá valami leírás, vagy érték táblázat?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
(#) mark.budai válasza Szenti80 hozzászólására (») Okt 13, 2016
Mit tettél az EZ81 helyére? Ha csak kivetted, akkor elég nagy az esélye, hogy mégsem (csak) ő a hibás.
(#) Szenti80 válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 13, 2016
semmit sem tettem a helyére üresen hagytam a csőfoglalatot. Miért, ilyenkor nem szabadna a többi csőnek felfűteni?
(#) mark.budai válasza Szenti80 hozzászólására (») Okt 13, 2016
Fűteni fűtenek, de anódfeszültséget nem kapnak, pontosabban az egész elektronika táp nélkül marad a fűtések kivételével.
(#) Szenti80 válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 15, 2016
Hát a többi cső fűtése jó, holnap van itt nálunk egy bolhapiac talán találok bele egy EZ81-et, és kiderül hogy jó lesz -e. Egyébként ezt nem lehetne diódákkal helyettesíteni addig még kipróbálnám hogy egyáltalán jó lesz -e a cső berakása után?
(#) Andrei1181 válasza Szenti80 hozzászólására (») Okt 15, 2016
Lehet helyettesíteni. De ha közelebb lennél, adnék neked EZ81-et próbára.
Amúgy vegyél ki minden csövet és csak az EZ81-et hagyd benn. Az elejétől kezdd a hibakeresést.
Ha így is nagyon felizzik az egyenirányító cső, akkor a tápban kell keresni a hibát. Melyik trafó füstöl?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) Szenti80 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Okt 15, 2016
Köszi. Talán találok holnap.
(#) Szenti80 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Okt 15, 2016
Hát sajnos pont a nagyfesz mindjárt kipróbálom a többi cső nélkül.
(#) granpa válasza Szenti80 hozzászólására (») Okt 15, 2016
Diódával helyettesítéskor magasabb lesz az anódfaszültség, -figyelj rá-, tégy be nagyobb soros ellenállást.
(#) Szenti80 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Okt 15, 2016
Hát sajnos a többi cső nélkül, tehát csak az EZ81 volt bent, a nagyfesz trafó füstöl a cső pedig pattogásig felizzik
(#) Andrei1181 válasza Szenti80 hozzászólására (») Okt 15, 2016
Az rossz dolog.
Én is lefüstöltem egy Budapest rádió táptrafóját. Rosszul kötöttem be a 220-at és nem értettem, miért van 13V a fűtőkörben. Aztán rájöttem, hogy a 110V-os primer tekercsre adtam a hálózati feszültséget, de már késő volt, mert búgott és füstölt. Terhelés nélkül...
Széttekertem. Fogalmam sincs, hogy fogom visszatekerni, de a drót már megvan

Ezt az erősítőt amúgy nem ismerem, de húzd ki az EZ81-et és mérd ki, hogy mennyi fűtőfeszültséget, illetve anódfeszültséget kap.
Ha nincs benn az EZ81, akkor nincs füst?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) Szenti80 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Okt 15, 2016
Már végig mértem az összes kondenzátort ott nem találtam hibát, most csak erre a csőre tudok gyanakodni, de ha beszerzem és azzal sem lesz jó akkor lövésem sincs mi lesz.
Következő: »»   1880 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem